Teraz jest sobota, 22 września 2018, 17:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Podsumowanie sezonu 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Podsumowanie sezonu
Szanowni Koledzy.
Mamy listopad, większość z Was zakończyła już sezon (przynajmniej do stycznia), czy moglibyście się pokusić na małe podsumowanie.
Ciekaw jestem (i zapewne nie tylko ja) jak miną ten rok; w różnych rejonach Polski pod względem ilości zamówień w odniesieniu do lat poprzednich. Interesuje mnie także czy np. bierzecie wesela w święta lub sylwestra a jeśli nie to czy w okresie zimowym przeznaczacie czas na doskonalenie swoich umiętności , konserwację sprzętu itp. czy poprostu dajecie sobie "luz".
Jestem ciekaw czy w dobie taniejącego sprzętu i powszechnej dostępności do niego, w tym roku przybyło Wam dużo konkurencji?A może na odwrót?
Fajnie jakbyście się wypowiedzieli, pozdrawiam

sobota, 19 listopada 2005, 22:06
Bywalec
Bywalec

Podlaskie ten sezon zaliczam do udanych .Przyszły zapowiada się jeszcze lepiej.I jest jeden ból przesiadka na nowy soft tylko jaki?
Gdzie szukać informacji i szkoleń .Mało czasu dużo pytań?

sobota, 19 listopada 2005, 22:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Okres listopadowo -grudniowy trudno by zaliczyć do "luzakowania", ale jest bardzo potrzebny, bo służy do rozładowania spiętrzenia powstałego w sezonie "zdjęciowym" (w przypadkach weselnych). Można by go nazwać sezonem "montażowym". Nie zawsze udaje się rozładować spiętrzenia, zanim nastanie kolejny sezon, więc nie odczuwam tego jako zakończenia sezonu. Ale pewien oddech można złapać. Mam pytanie do Jula z jakiego softu się przesiadasz? Jaki jest tego powód? Być może mogę mieć podobny problem, ale nie wiem czy koniecznie.

niedziela, 20 listopada 2005, 12:49
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pocieszyłeś mnie PROFART, czyli nie jestem jedynym który ma zaległości.
Też chętnie przesiadłbym się z AP 6.5 na Pro 1.5, ale kiedy się tego wszystkiego uczyć...
Pozdrawiam

niedziela, 20 listopada 2005, 14:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dla mnie jest to pierwszy "sezon". Trudno go porównać ale napisać mogę, że debiut był udany, kręce od maja (montuje od 2004) na koncie mam 4 weselicha i 2 przyjecia, kilka szkolnych imprez i jestem bardzo zadowolony. Teraz tylko patrzeć na lepszych i się uczyć, jednocześnie zbierając zlecenia. Pozdrawiam

niedziela, 20 listopada 2005, 14:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sezon jak poprzednie ... nadal montuje zaległości - jeszcze tak licze z 10 dni ... przyszły napewno będzie skromniejszy - planuję wyjazd ... konkurencji cały czas przybywa ... ale Ci nowi to jeszcze uszą troche poćwiczyć - narazie nei mam z nimi problemu ;>

PS. może ktoś wie o firmie/osobie szukającej w Wielkiej Brytani bądź Irlandii kogoś do nagrywania/montażu ? ;>

poniedziałek, 21 listopada 2005, 02:07
Bywalec
Bywalec

I cozaz bardziej przeszkadzaja mi braki tego programu ,ale tak jak koledzy najpierw chcem skonczyc montaze ,a dopero potem brac sie za nowy soft.

poniedziałek, 21 listopada 2005, 03:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W tym roku mieliśmy mało dni deszczowych, co pozytywnie wpłynęło na zmniejszenie awarii sprzętu, pogoda była nie dla rolników, ale dla kamerzystów owszem.
Zima ma być mroźna - uważajcie na oszronienie wewnętrznych elementów metalowych - żeby to nie była wasza ostatnia zima w zawodzie.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 21 listopada 2005, 08:56
Bywalec
Bywalec

Podkarpackie. Sezon weselny jak co roku,bez zmian ok. 25 wesel i tak od 14 lat. Obecbie montuje na A.P.6,5 ale też myśle o wymianie softu tylko jeszcze nie wiem na jaki ale chyba EDIUS. Musze też wymienić kamere bo ta już swoje zrobiła ale też nie wiem czy już HDV czy jeszcze poczekać i kupić mDV. Oddałem ostatnie wesele klientom i czekam na "ewentualne" reklamcje. Jak będzie OK to zaczne się bawić EDIUSEM aby nic sie nie "gryzło" w kodekach. POZDRAWIAM

poniedziałek, 21 listopada 2005, 12:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bydgoszcz. W tym roku 20 wesel, 5 reportaży emitowanych ogólnokrajowo, jeden spot wyborczy emit. regionalnie, kilka drobnych zleceń montażowych. Pozdrawiam

poniedziałek, 21 listopada 2005, 13:37
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tak sadzilem, ze okres XI-XII bedzie czasem na luzik. Zaplanowalem dluzszy wyjazd urlopowy. Niestety , jak w tej branzzy bywa, nie ma co planowac. Zamieszanie w okresie wyborow spowodowalo, ze teraz wykanczam sluby. Wszystkie montaze mialy obsuwe. Klienci dlugo, jak nigdy dotad czekali na swoje filmy. Ten rok, jak i poprzedni zaliczam do BARDZO udanych. Usprzetowilem sie w trakcie roku. Zmiana kamer na HDV, spowodowala, jeszcze wieksze mozliwosci produkcyjne. Klienci zaufali mojej firmie i powiezyli mi bardzo duzo roznych prac. Pomijam tu celowo rodzinne imprezy, bo one sa i beda pewnei jeszcze jakis czas. To traktuje, jako dodatek, chociaz jeszcze 4 lata wstecz, stanowily podstawe mojej dzialalnosci.
- 36 klas ( studniowki)
- 25 slubow
- 3 komunie ( nie specjalnie walcze o te dzialke)
41 pozycji, jako praca nad projektem od poczatku do konca dla firm i instytucji ( Carrefour, Champion, Oracle, Unilever- nie oddzialy a centrale ) wiele produkcji dla firm lokalnych, jak filmy relklamowe, planowanie kampanii medialnych - prasa, radio, tv zakup mediow łacznie z produkcja spotow. Produkcje spotow wyborczych. I wiele innych drobniejszych prac. Praca przez caly sezon zuzlowy z BTŻ Polonia ( rejestracja wszystkich spotkan )...Praca przy Speedway Grand Prix - dioda...I stala wspolpraca, jako reporter z TVN 24. Pominalem kilkanascie prac typu rejestracja spotkan firmowych itp. A rok sie jeszcze nie skonczyl..W montazu kilka prac, ktore tez sa znaczace w podsumowaniu roku. Jeszcze slowo na koniec, martwi mnie tylko jedno, ze nie moge sie sklonowac!!!!:-)

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

wtorek, 22 listopada 2005, 00:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak sadzilem, ze okres XI-XII bedzie czasem na luzik.

O tak luzik :) u mnie na montaz czeka jeszcze ok 12 imprezek - srednio nie wyrobie sie w tym roku :)
sezon choc jeszcze nie skonczony to udany ... oki zmykam dalej pracowac :)

pozdrawiam
Kris

P.S. w przyszlym roku podnosze ceny by sie odpedzic troszke od klientow ;)

wtorek, 22 listopada 2005, 02:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No , nareszcie koniec . Jeszcze jeden montaż , a właściwie zgrywka komunii na DVD . Wesele dopiero w święta . Jestem już po targach regionalnych ( bardzo zach. Małopolska) . Zamówień na cały rok . Rok temu zamieniłwm AP 6.5 na Vegasa 5 , polecam jest nowa wersja 6.0 już od jakiegoś czasu . Demo z instrukcją u SONEGO . Wogóle wiele firm ma to w ofercie . Na necie jest nieco darmowych pluginów z efektami i tranzycjami oraz mnóstwo drobnych projektów do analizowania i nauki (VASST.com).

środa, 23 listopada 2005, 13:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]