Teraz jest czwartek, 19 kwietnia 2018, 17:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Jak legalnie rozprowadzać płytę ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jak legalnie rozprowadzać płytę ?
Żeby sprzedawać legalnie mój wyrób ( film )( na CD, DVD, ) wielu osobom jakie musze mieć uprawnienia żeby legalnie rozprowadzać płytę po mieście ? Poprzez internet i sklep. Autorem filmu jestem ja :-)

Ostatnio edytowano piątek, 9 grudnia 2005, 23:05 przez Toom, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 8 grudnia 2005, 23:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

najlepiej działalność gospodarcza Produkcja Handel Usługi - zezwolenie na handel, będziesz musiał wystawiać faktury. Najlepeij zadzwoń do skarbowego i się dowiedz jakie oni widzą możliwości rozliczenia się z podatku osoby prywatnej, zebyś nie musiał zakładać firmy. Jak drafisz na uprzejmą kobietę to ci pomoże, ja mam pecha i zawsze trafiam na jakieś france.

piątek, 9 grudnia 2005, 15:22
Bywalec
Bywalec

i nie zapomnij o prawach autorskich do muzyki wykorzystywanej w Twoim filmie

piątek, 9 grudnia 2005, 15:45
Nowy
Nowy

Dziękuje bardzo za informacje ! Chciałbym sie dowiedzieć skad mogę wźiąść darmową muzykę aby umieścić bez problemów w filmie. Chodzi mi o fajną muzyke. :-) Zdradzę wam moją tajemnicę w przyszłym roku tworze płytę DVD z meczów IV ligi zazonu 2006 ( Pewnego klubu IV ligowego ). ok. 17 meczy. W tym będą wszystki bramki najlepsze akcje, śmieszne sceny, no i kibice :-) Puźniej domek klubowy oraz nasza strona www będziemy chcieli sprzedać kilkanaście egzentlaży.

Pozdrawiam wszystkich Serdecznie !

piątek, 9 grudnia 2005, 16:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zapomniałeś o starciach hooligans i reportażach z ucieczek z kamerą ze stadionów a'la blair witch project ... :D

piątek, 9 grudnia 2005, 17:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

napisz jak sobie poradziłeś .

Co do legalnej muzy to najlepiej gdyby ktoś Ci napisał z zrzekł sie praw autorskich na twoją korzyśc . a jeśli nie to zgłoś się do ZAIKS i zapłac tantiemy od wykorzystanych utworów .[/code]

piątek, 9 grudnia 2005, 21:26
Nowy
Nowy

Hehe mam nadzieje że z Kamerą nie będe musiał uciekać z stadionu.Wiem że podejmuje jakieś ryzyko ale dobry kamerzysta chce mieć jak najlepszy materiał. Mam nadzieję że przeniosę się kiedyś z stadionu na wesela lub inne ciekawe imprezy. Teraz jedynie co bede musiał szukac to darmowe piosenki do filmu.

Mam jeszcze pytanie dotyczące strony http://www.comtv.pl to jest telewizja internetowa i oni wykorzystują na swojej stronie nowe utwory wolno im ? coś mi się nie chce wieżyć że mają wykupioną koncesje na puszczanie tego w filmie.

piątek, 9 grudnia 2005, 23:05
Nowy
Nowy

a jezeli chcę wykorzystać zgraniczną muzykę to co mam robic????

piątek, 23 grudnia 2005, 16:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

witam.muzykę możesz zawsze zakupić w Sonorii, to firma która udźwiękawia ok 80% polskiej produkcji i bank muzyki i dźwięków mają olbrzymi firma jest w W-wie każdy filmowiec ją zna ceny są różne w zależności od wykorzystania muzyki, ostatnio nagrałem dla Związku akrobatyki materiał instruktażowy i też potrzebowałem legalnej muzyki
więc zaproponowano mi olbrzymi wybór 50 zł za min. do celów komercyjnych bo taki cel będzie miał twój film jeśli planujecie sprzedaż,
ale najlepiej dowiedz się u źródeł wszystko ci powiedzą,( osobiście kupiłem Smart Sound za 500 zł i wykorzystałem dwa kawałki a cenę programu doliczyłem do usługi) a co do samej produkcji filmowej to nie jest to takie proste , po pierwsze działalność gospodarcza p.t produkcja filmowa, jeśli towar ma być sprzedawany w jakiejkolwiek sieci sklepów bądź wogóle w placówkach handlowych potrzebny będzie kod paskowy na opakowaniu, oczywiście zachowanie wszelkich praw w szczególności jeśli film ma charakter instruktażowy warto aby były formułki prawne zabepieczające cię przed przykrymi skutkami wykorzystania tresci filmu przez osoby korzystające treści filmu.
Poza tym sam przekonaszsię po drodze że to nie łatwy kawałek chleba
sam miałem propozycję rejestrowania meczów trzeciej ligi dwóch zespołów ale dałem sobie spokój szkoda nerw i czasu a i jedną kamerą to możesz tylko pomarzyć o dobrych ujęciach szczególnie jak kibole debile zaczynają rozrabiać. Życzę ci więc dobrej pracy i wytrwałości.
przez cały sezon i

czwartek, 29 grudnia 2005, 00:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]