Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 01:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Sluby, chrzty komunie, a moze by tak pogrzeb? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Sluby, chrzty komunie, a moze by tak pogrzeb?
Hmm a moze by tak wyjsc z propozycja krecenia pogrzebow, a wlasciwie nie pogrzebu ale filmu o zmarlym, na pamiatlke o nim. To dos duze wyznanie, zebrac rodzine, znajomych przekonac do zwierzen, odnalezc stare zdjecia, nagrania. Co o tym sadzicie? Znacie kogos w Polsce kto zajmuje sie taka forma?

środa, 28 grudnia 2005, 13:30
Bywalec
Bywalec

Raz w życiu kręciłem pogrzeb - z tym że nie był to stadnart - osoba bliska zmarłej nie mogła uczestniczyć w pogrzebie (była w szpitalu w odległej miejscowości). Podeszłem bardzo niestandardowo - film nagrałem starawą kamerą wideo8, zero komentarza i prawie zero motażu - minimalnie tylko wycięcie nieostrych ujęć i momentów jak opuszczałem kamere. Osoby które zamówiły to u mnie były bardzo zadowolone (zwiększona gratyfikacja finansowa - double). Mieli juz wesele dzieci na video i to było do tego zupelnie niepodobne - i chyba ucelowałem im w to co chcieli.

Było krótko - wyjście z domu, chwila w kościele, droga na cmentarz, pochówek - łącznie 1h30min.

wtorek, 3 stycznia 2006, 13:08
Stały bywalec
Stały bywalec

Kręcenie filmu z pogrzebu dla mnie było by czyms conajmniej dziwnym. Ja wolałabym zapamietać zmarłego takiego jaki był za zycia a nie miec pamiatke z jego "smierci" i pakowania do drewnianego pudła.
Z kolei film o samym zmarłym... no co kto lubi. Zachcecenie kogos do wspominków moze byc trudne i zbyt bolesne dla osób biarących udział w takiej produkcji. Poza tym jestem calkowitą przeciwniczką zarabiana na czyjejs smierci. Wkurza mnie to ze trzeba płacic ogromne sumy za pochówek a do tego jeszcze za film. Ciekawy pomysł ale jako prezent pamiatkowy a nie forma zarobku.

czwartek, 5 stycznia 2006, 21:17
Nowy
Nowy

Ja myśle że skoro ludzie tego chcą i za to dobrze zapłacą to czemu nie .Musimy być profesjonalistami i każdy materiał umieć nagrać i obrobić
Jak to się teraz mówi "klient nasz pan"

czwartek, 5 stycznia 2006, 21:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

odmawiam, za każdym razem sugerując fotoreportaż jeśli rodzinie zależy na pamiątce
(podobnie jak wtedy gdy przyszły nieprzytomny ze szczęścia tatuś zapraszał mnie do szpitala na kręcenie narodzin swego pierwszego dziecka)
zarabianie kasy też ma swoje granice - te granice to dla mnie początek i koniec życia
PS.natomiast filmowania nocy poślubnej nie odmówiłbym :lol:

czwartek, 5 stycznia 2006, 22:14
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie należy to do przyjemności , unikam pokazywania samego zmarłego.
Ale na pogrzebie spotyka sie inna rodzina niż na weselu. Po prostu sa tam te osoby które przyszły pozegnac kogoś bliskiego.

Sam film jak wiem tez oglądany jest dopiero po roku albo i pózniej

wtorek, 10 stycznia 2006, 22:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]