Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 23:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 ILE DLA KSIĘDZA? ;( 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post ILE DLA KSIĘDZA? ;(
Witam,

Moje pytanko jest proste...czy podczas kręcenia filmó weselnych... w kościele..powinieniem zapłacić jakąś sume dla księdza który tę msze i uroczystość prowadzi? jak to jest?
Czytałem też na forum o zezwoleniach "kręcenia w kościele" ..kurcze..to jakas paranoia! Co powinienem zrobic przed przystąpieniem do filmowania? Iść od kościoła do kościoła i gadać z czarnymi czy jak?
Dziekuje wszystkim za odpowiedź.

Pozdrawiam!!!

środa, 4 stycznia 2006, 17:58
Bywalec
Bywalec

NIC!!!!!!

przeciez nie produkujesz DVD na sprzedaz tylko material dla ludzi ktorzy wstepuja w zwiazek malzenski, robisz dokument dla NICH, a nie na sprzedaz gdzie ksiadz jest jednym z aktorow i chcialby jakies tantiemy...

środa, 4 stycznia 2006, 19:10
Stały bywalec
Stały bywalec

nie dawaj złodziejom kasy, sami Cię okradną...

środa, 4 stycznia 2006, 20:45
Nowy
Nowy

To oczywiste ze nic, natomiast zawsze to lepiej wyglada jak sie podejdzie do ksiedza i zapyta czy wyraza zgode na filmowanie 8) tyle ze dobrze jest miec tak na wszelki wypadek wydane przez Kurie zezwolenie (zeby sie przypadkiem nie przyczepil..)

środa, 4 stycznia 2006, 20:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

O kasie nawet nie pomyślałem. Na moim zaświadczeniu z Kurii Warszawskiej o przeszkoleniu z zasad fotografowania i wideofilmowania jest napisane. "Właściciel niniejszego zaświadczenia jest zobowiazany do ustalenia szczegółowych zasad fotografowania i filmowania z miejscowym duspasterzem". Żadko się ten "kwit" przydaje, ale go mam i noszę przy sobie.

środa, 4 stycznia 2006, 21:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Lajne, ty zapewne jesteś jak kryształ :?: :!:

środa, 4 stycznia 2006, 21:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Myślę że tak jak wszędzie , aby robi zdjęcia czy kreci kamerą trzeba przynajmniej podejśc do gospodarza i przedstawic sie i uprzedzic, że będziemy nagrywali. Ituwypada ustalic czy zapyta o zasady współpracy pomiędzy nami a wtym wypadku prowadzącym księdzem.
O płaceniu za coś takiego jak moja obecnośc w kosciele nigdy nie płaciłem a i żeden ksiądz nie wołał ode mnie pieniędzy.
Sprubój wejśc na jakąś impreze i nagrywac nawet w supermarkcie czy jakimkolwiek miejscu publicznym. Zaraz znajdzie sie ktoś kto zapyta dla kogo to robisz i czy za to zapłaciłes?

środa, 4 stycznia 2006, 22:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Heh ;) apropo takiego zezwonlenia z kurii.. czy mozecie mi przeslac na maila taki papierek zeskanowany? .. przeciez mozna takie cos samemu zrobic..;)

środa, 4 stycznia 2006, 22:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio a w zasadzie w listopadzie maiłem przypadek gdzie ksiądz, pomimo iż przedstawione mu było zaświadczenie o odbytym kursie, zabronił filmowania, wyraźnie wskazując na brak środków finansowych parafii. Po rozmowie dałem mu 20zł (na kościół) kościół nie miałem już żadnych problemów. Dodam, że nie stosowałem żadnego oświetlenia w trakcie mszy. Wniosek jest taki, że teraz nawet zaświadczenia nie pomagają. Wiem tez o jednej parafii gdzie ksiądz w ogóle nie zezwala na filmowanie podczas mszy św. o czym młodzi wiedzą zamawiając tam mszę.

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

niedziela, 8 stycznia 2006, 13:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ehhh...jak widac to sa zlodzieje..jak mozna zakazac filmowania... nie rozumiem tego..a co do tego ma brak srodkow finansowych w parafii..? - bez sens.. a czy wiecie moze gdzie taki papierek z kuri w wielkopolsce moze skombinowac?????

Pozdrawiam.

niedziela, 8 stycznia 2006, 14:02
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Co do kursu w Wielkopolsce to pewnie będzie tutaj - http://www.archpoznan.org.pl/ - a jeżeli nie to szukaj gdzieś lub w jedź do Krakowa - ja robiłem właśnie w Krakowie - tutaj szczegóły
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... 0&start=15

piątek, 20 stycznia 2006, 15:35
Stały bywalec
Stały bywalec

najlepiej jechać do Częstochowy, ja byłem i mam

dzwonisz, umawiasz się , płacisz 50zł , ksiądz wypisuje kwitek, trwa to może z super szykbkim szkoleniem 15min ,
nie trzeba tłumu ludzi , może być nawet jedna osoba

tel : 034 368-33-67

piątek, 20 stycznia 2006, 16:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ehhh...jak widac to sa zlodzieje..jak mozna zakazac filmowania... nie rozumiem tego..a co do tego ma brak srodkow finansowych w parafii..? - bez sens.. a czy wiecie moze gdzie taki papierek z kuri w wielkopolsce moze skombinowac?????

Pozdrawiam.

Koledzy bez takich tekstów! Dlaczego od razu złodzieje co ? Przyznam takie zachowanie mi sie nie podoba (jakieś datki z racji filmowania) ale to są wyjątkowe przypadki. To tak jakby ktoś filmował Panu Kowalskiemu wesele i zrobił to nieuczciwie np rządając później jakiś dodatkowych opłat- czy to znaczy ze wszyscy videofilmowcy są nieuczciwi? Ludzie pomyślcie troche!! :cry:

środa, 1 lutego 2006, 12:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

cactus-corp - za bardzo to ja nie rozumiem co miales na mysli.. jezeli uwazasz ze ksieza wspolpracuja "fair" to jestes w gruuubym bledzie... To jest wladza absolutna (oni tak myslą)...a co do skombinowania papiera... Nie mam zamiar placic im ani grosza.. mlodzi maja ceremonie..pokrywaja wszystkie koszta z tym zwiazane.. a ksiadz i kamera czy aparat..to jest kolejna "lapa" na ktorej mozna cos zarobic... niestety... Zreszta..Ksieza - to temat na ktory nie warto sie wypowiadac na forum bo to jest swiat zamkniety i rzadzacy sie swoimi prawami.

środa, 8 lutego 2006, 22:07
Stały bywalec
Stały bywalec

No niestety mam dla Was kiepską wiadomośc, tez tak myślałem parę lat temu, ale zobaczycie, że prędzej czy później zrobicie kwit, w moim rejonie (południowa Polska) Księża pytają o to bardzo często a zeskanowanie nic nie da, ponieważ spisują numer i dzwonią do Kurii, sprawdzając, czy ten numer to ten włąściciel, jeżeli się okaże że nie, to dopiero wtedy mogą byc kłopoty a ile wstydu. To jest 50 zł rocznie i nie przesadzajmy, że to aż tak wiele, zacznijcie brać ludzkie ceny za usługi Wasze, wtedy nie będzie tak źle, a jeżeli chodzi o dawanie "na kościół" jestem zdecydowanie przeciw

czwartek, 9 lutego 2006, 17:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona