Teraz jest piątek, 23 października 2020, 05:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jaki program robi takie cuda? 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Przy okazji powinni zwracać uwagę na błedy językowe w swoich czołówkach. (19 października sie pisze nie październik)
Swoja drogą to przykre, że taka tandeta i cukierkowatośći są w modzie.
A czy przypadkiem to nie sa gotowe efekty Digital Juice ?

piątek, 17 lutego 2006, 22:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do Pana Kossofa....Tak! To są efekty Digital Juice!Świetnie, byłoby 10 punktów za odpowiedź ale jest tylko 5...bo nie był Pan zbyt pewny....A co do cukierkowatości i tandety to też nam jest przykro że jest w modzie i musimy sie męczyć z taką chałturą .Ale z niecierpliwością czekamy aż dojdzie do nas jakiś nowy trend...może z Pana okolic.

Pozdrawiam
TOKKSA

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

sobota, 18 lutego 2006, 01:02
Stały bywalec
Stały bywalec

Przy okazji powinni zwracać uwagę na błedy językowe w swoich czołówkach. (19 października sie pisze nie październik)
Swoja drogą to przykre, że taka tandeta i cukierkowatośći są w modzie.
A czy przypadkiem to nie sa gotowe efekty Digital Juice ?

Panie Kossof... co by tu jeszcze dodac..

Zazdrosc straszna rzecz!! Zal Ci d*** sciska ze to nie Twoje czolowki??
Pokaz co sam robisz a nie krytykuj!! Pozatym Mlodym sie podoba wiec to chyba o to chodzi?!

Jaka cukierkowatość? Moze latające serduszka i ptaszki sa lepsze?? Zreszta tylko Ty masz jakies "ale" do tych projektow, innym sie podobaja, wiec to chyba z Twoim gustem jest cos nie tak!!

TOKKSA nie przejmuj sie tym Panem..:)

sobota, 18 lutego 2006, 01:33
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Oj, Przepraszam jesli kogoś uraziłem. Czołówki są zrobione fajnie jak gusta większości młodych par. Kiedyś zrobiłem klip ze ślubu pary z Indii. Wyobrażacie sobie jaka przestrzeń
kulturowa, indyjska muzyka, dużo kwiatów itd. Rażą mnie detale w formie obrączek czy wierszyków od państwa młodych dla rodziców, ale cóż nie winie za to autorów takie mamy społeczeństwo. Żal mi dupy nie sciska, spoko spoko. Jakbym miał mieć tak sfilmowany swój slub, to nie wiem czy bym pokazał znajomym. Zresztą pewnie co do formy filmu można go pewnie ustalić wcześniej, prawda ? Napisałem tylko, że to nie cuda tylko gotowe szablony, a że trzeba uważać na błędy językowe to fakt. Sam ekspertem nie jestem ale, zazwyczaj się konsultuję. Nie filmuję ślubów więc nie będę stawał w szranki.

sobota, 18 lutego 2006, 11:37
Bywalec
Bywalec

Pisząc ten post miałem na względzie poznanie programu graficznego, który był by pomocny do zrobienia czołówki. Wszelkie słowa krytyki sa nie na miejscu. Proszę pokazać czołówkę równie ładną.
Jeżeli kogoś drażni "cukierkowość" w materiale Pana TOKKSA to jest w błędzie. To klient płaci, wymaga i wskazuje to co mu się podoba. A naszym zadaniem jest zrobić tak, jak sobie życzy.

niedziela, 19 lutego 2006, 17:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Każda krytyka jest ważna. Choćby w całym tłumie klakierów ta jedyna. Czasem daje do myślenia, czasem inspiruje do zmian. Ja tam lubię jak ktoś mnie trochę pokrytykuje. Panowie życie nie polega tylko na obsypywaniu się komplementami. Jest wolność słowa, każdy może wyrazić swoją opinię. Podoba mi się odpowiedź autora czołówek, że ma dość komerchy i wolałby robić coś innego. Co do tego że filmy robi sie tak, jak sobie wymyśli klient to nie do końca prawda. Odbiorca jest w dużym stopniu zasugerowany tym co mu proponujemy, lub tym co zrobiliśmy wcześniej. A gusty są różne... Ja tam wolałbym ślub
bez jakichkolwiek ozdobników. Największą wagę przywiazał bym do roli operatora i późniejszego montażu. Ślub to nie reklama proszku do prania, sam w sobie jest wydarzeniem ważnym i cała sztuka aby oddać nastrój w odpowiedni sposób. Ale jak to się ma do cioci jedzącej kotleta ? Zresztą dlaczego wiekszość wesel jest "Weselem" jak z filmu Smarzowskiego ? To jest tylko moje zdanie, wychodzi na to, że jedyne i bardzo dobrze. Serdecznie pozdrawiam.

niedziela, 19 lutego 2006, 20:06
Stały bywalec
Stały bywalec

Czy bedzie mozna liczyć na jakieś rady odnosnie techniki wykonania niektórych efektów zastosowanych we wspomnianych produkcjach czy tez bedziecie sie dalej spierać? :)
Nie wnikam w to kto co prezentuje w swoich filmach. Wazniejsze jest czy robi to sam czy "coś" mu mocno pomaga :)

Moje pytanko brzmi:
- jak wykonac wirujace obrączki (moze banalne ale nie mam zupełnie praktyki w filmach ze slubów a własnie takowy staram sie zrobić dla kolezanki której nie było stac na profeszynal filmowca :( )
- błyski przy kolejnych przejsciach i coś ala "prąd" (nie chodzi mi o nazwijmy to breazerowe pioruki) w kontrowersyjnym Passion, jak to wykonać? Czy potrzebuje stertki pluginów czy mozna wykonac to własnymi siłami w AE.

Wszystkie porady bedą dla mnie bardzo cenne.

piątek, 3 marca 2006, 20:08
Stały bywalec
Stały bywalec

Post ta
ok wiec po koleji :

obraczki - jesli nie musza byc w 3d to robisz fotki obraczek osobno , maskujesz i krecisz sie w AE (mozesz uzyc 3d layers ) , jesli muasza byc w 3d to tutaj jest wiele mozliwosci jak i programow .. sa darmowe wersje lite dodawane np. do computer arts (maya) .

- pradziki ;] hmm muszisz pokazac o jakie Ci dokladnie chodzi .. albo opisac .. ;]

pozdro.

piątek, 3 marca 2006, 20:13
Stały bywalec
Stały bywalec

Dziekuje za szybka odpowiedz. Zalezy mi na przygotowaniu dla koleżanki jakiegoś ładnego filmu jako pamiatki. :)

Ciezko mi opisac ten drugi efetk. Zarówno w passion jak i w orginale qarter mile w momentach najechania kamery na np znaczki samochodów zastosowany jest efekt jakby drgania obrazu. W opisanym filmie na znaczku passan test takie coś. Zabijcie mnie ale nie wiem jak to opisac :) Fragment 1:14 min.

piątek, 3 marca 2006, 20:22
Stały bywalec
Stały bywalec

zastosowany jest efekt jakby drgania obrazu

ja bym to zrobil tak w AE :
jesli nie mam klipu z fala ...

tworze solida ... dodaje radio waves, ustawiam parametry aby fala bla gruba , troszke softu , duplikuje 2,3 razy ...

potem uzywam tej kompozycji jako displacement map na klipie wideo na ktorym chce uzyc tego drgania ....

z tego co kojaze to ten efekt mozna uzyskac w jakims programie do monatazu .. apbo premiere albo edius ale pewny nie jestem ...

piątek, 3 marca 2006, 20:28
Stały bywalec
Stały bywalec

W domu popracuję nad tym. Ciekawy efekt i strasznie mnie dręczy ze nie umiem go wykonać hihihi Jeszcze raz dziękuję.

piątek, 3 marca 2006, 20:31
Bywalec
Bywalec

A czy z Was ktoś wie jak wykonać "przechodzące linie w około zdjęć" oraz maskę z czarnym marginesem u góry i u dołu?

piątek, 3 marca 2006, 23:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

maskę z czarnym marginesem u góry i u dołu? [/color]
Od kiedy maska ma marginesy

sobota, 4 marca 2006, 00:01
Stały bywalec
Stały bywalec

A czy z Was ktoś wie jak wykonać "przechodzące linie w około zdjęć" oraz maskę z czarnym marginesem u góry i u dołu?

nie rozumiem pytania :)

sobota, 4 marca 2006, 03:51
Bywalec
Bywalec

Oto link do strony na której są w czołówce wspomniane efekty

http://tokksa.pl/index.php?id=video&sub=slub

sobota, 4 marca 2006, 10:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2