Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 19:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Gdzie można dostać pozwolenie na filmowanie w kościołach? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Gdzie można dostać pozwolenie na filmowanie w kościołach?
Studiuje w Krakowie i chciałbym wyrobić sobie pozwolenie na filmowanie w kościołach. Najlepiej miejsce w Krakowie gdzie to mogę zrobić lub w Tarnobrzegu. Jak to się odbywa i ile to trwa i kosztuje.
Z góry dzięki.

piątek, 12 kwietnia 2002, 13:12
Nowy
Nowy

Post Zezwolenie na filmowanie w kosciele
:) Po piewrwsze nie jest to zezwolenie tylko zaświadczenie o ukończeniu
kursu które organizują miejscowe kurie biskupie i tam trzeba się dowiadywać kiedy i gdzie odbędzie się taki kurs.
A zezwolenie ustne to ewentualnie daje ksiądz po obowiązkowej z nim rozmowie przed mszą (np.ślub.)
Dla własnego spokoju warto to złatwić (spokój podczas filmowania)
Pozdrawiam.
Zbyszek .

niedziela, 14 kwietnia 2002, 09:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 15 kwietnia 2002, 12:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
To ciekawe. Na moim jest napisane "POZWOLENIE" ale faktycznie w materiałach przeczytałem, że ksiądz i tak może się nie zgodzić na filmowanie.
/Jacek J./

środa, 17 kwietnia 2002, 10:33
Nowy
Nowy

Post Cena?
A ile takie zezwolenie czy zaswiadczenie moze kosztowac? Czy jest wystawiana "raz na zawsze" czy trzeba je przedluzac co rok?

wtorek, 30 kwietnia 2002, 10:36
Nowy
Nowy

Post Znam juz koszt!
Paweł Miduch napisał(a):
A ile takie zezwolenie czy zaswiadczenie moze kosztowac?

Juz sie dowiedzialem. Otoz zaswiadczenie wydaje Wydzial Duszpasterski Kurii Metropolitarnej po ukonczeniu kursu. Kurs trwa 2 dni i kosztuje w lubelskim wojewodztwie 180 PLN. Aby do niego przystapic nalezy zlozyc podanie z prosba o kurs i pieczatka proboszcza swojej parafii.

poniedziałek, 6 maja 2002, 15:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post pozwolenie
Razę pujść do kościoła i zapytać gdzie i za ile. ja płaciłem 2 zł za znaczki a reszta co łaska :wink:

poniedziałek, 3 czerwca 2002, 20:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
UL. KARD. B. KOMINKA 1A
45 - 032 OPOLE
tel. (077) 454 40 86

PODANIE O PRZYJĘCIE NA KURS

Zwracamy się z prośbą o przyjęcie na kurs dla zawodowych fotografów
i operatorów sprzętu audiowizualnego, który rozpocznie się 11 marca 2000r
w Diecezjalnym Ośrodku Formacyjnym w Opolu przy ul. Kard. B. Kominka 1a.

-koszt około 100zł
-3-4 wykłady + egzamin
tak ja załatwiałem, a znam takich którzy mają podróbki identyfikatorów.

pozdrawiam
FStyl

wtorek, 4 czerwca 2002, 10:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jak filmować w kościele
Ja pytałem w kurii w Czestochowie,były takie kursy ze dwa lata temu.Tera nic nie wiadomo,ale jesli ktoś chce to trzeba iść do swojego proboszcza o zaświadczenie o twoim stosunku do kościoła.potem do ks.Mitręgi(czestochowa),i powinien takie zaswiadczenie dać beż kursu.Przede wszystkim chodzi przeciez o zachowanie się kamerzysty w kościele,żeby nie biegała z kamerą po kosciele jak po planie filmowym.Jak chodziśz do koścxioła i wiesz jak sie zachowac to po co ci papier.

piątek, 21 czerwca 2002, 11:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post pozwolenia
a moze czarni wprowadzą monopol na oddychanie powietrzem w swoich budowlach albo wprowadzą taksę klimatyczną

środa, 14 sierpnia 2002, 23:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Spokonie !!! Po pierwsze nie zyczymy sobie orazania na tym forum kogo kolwiek.

Po drugie takie zaswiadczenia nie sa glupie. W Krakowie wiazalo sie to z kursem, oplata nie byla tak sobie. Byla to oplata za kurs. Byli ksieza z telewizji i mowili wiele ciekawych zeczy. Wiele osob, w pewnie i ty sadzac po Twoim tonie wykazuje ignoranctwo w kosciele, a nie zadko chamstwo!
Wskazowki jakie elementy mszy trzeba usznowac napewno dla wielu byly wartosciowe.

Krotko mowiac takie zaswiadczenia to dobry pomysl, jesli kursy zrobione sa z glowa.

środa, 14 sierpnia 2002, 23:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post pozwoleń cd
Ja kursów filmowania nie kończyłem a jak zachować się w czasie mszy wyniosłem z lekicji religii i od tamtej pory nie zapomniałem. Nie dziwie się Administratorze twojego stosunku do kleru , w końcu Kraków to prawie święte miasto.A swoją drogą to chyba żle pojmujesz intencje wprowadzenia pozwoleń,. Był czas , że nic podobnego nie było potrzebne. Jednak wraz z komercjalizacją kultu ( nawet Pan Prezydent miasta grodzkiego Krakowa to przyznał ) finanse nawet w sferze ducha wzięły górę.Z racji młodego wieku nie masz mozliwości porównania struktury hierarchii kościelnej z innymi formacjami zbierającymi informacje o obywatelach ich zainteresowaniach i nastrojach. Poproś zwojego wielebnego aby okazał Ci twoja Kartę Parafialną a gwarantuje ciekawą lekturę

czwartek, 15 sierpnia 2002, 17:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post POZWOLENIE
PANOWIE.ZACZNIJMU OD TEGO ŻE NAWET KSIĘŻA NIE WIEDZĄ JAK WYGLĄDA TAKIE POZWOLENIE .OD 3 LAT MAM LEWE POZWOLENIE WYDRUKOWANE NA PAPIERZE DIAMENTOWYM Z PIECZĘCIĄ KURII WROCŁAWSKIEJ I CO ROKU TYLKO PRZEBIJAM DANE.WIERZCIE MI ,ŻE JESZCZE NIE SPOTKAŁEM KSIĘDZA KTÓRY BY ZWĄTPIŁ W AUTENTYCZNOŚĆ TAKIEGO KWITKU,A ZNAM WIELU KTÓRZY TAKIE POZWOLENIA MAJĄ.
P/S .MAM NADZIEJĘ ŻE KSIĘŻA NIE CZYTAJĄ TEGO FORUM

środa, 19 lutego 2003, 15:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja też jestem zdania, że te pseudo kursy to nic innego jak wyciąganie pieniędzy. Tak swoją drogą to podatku też nie odprowadzają. Jestem wierzący i chodzę do kościoła, ale dla Boga, a nie księdza. Bóg żył w ubóstwie, a nie w luksusie tak jak obecni księża i jeszcze wyciągają od wszystkich pieniądze. Niech zrobią cennik, to tyle, tamto tyle i już. I niech zapłacą podatki. Ciekawe, czy wtedy w kościele będzie tak tłoczno!? Jestem zdania, że dzisiejszy kościół jest dla pieniędzy, a nie dla wiary. Wiem jak się zachować i myślę, że większość też wie. Wystarczy obserwować przebieg mszy. Pozdrawiam.

poniedziałek, 24 lutego 2003, 21:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post pozwolenie na filmowanie w kościele w Kurii Lubelskiej
Witam podaję nr. telefonu pod którym można dowiedzieć sie szczegółów dot, pozwolenia. Ja dzisiaj dzwoniłem do Kurii i dowiedziałem się że bedzie kurs zorganizowany jak sie zbierze ok. 30 osób na razie jest 6. Żeby starać sie o pozwolenie trzeba wziąść od proboszcza swojej parafii zaświadczenie (podanie) o wyrażeniu przez niego pozytywnej opinii na temat osoby ubiegającej sie o pozwolenie. Trzeba takie podanie złożyć w Kurii Lubelskiej w Wydziale Duszpasterskim i czekać, aż sie zbierze odpowiednia ilość osób. Nr. tel. do Kurii (0-81)532-12-65
Pozdrawiam zainteresowanych i do zobaczenia na kursie. :-)

środa, 19 marca 2003, 19:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona