Teraz jest wtorek, 20 października 2020, 05:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Gdzie można dostać pozwolenie na filmowanie w kościołach? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Uniwersalnośćzezwolenia
Mam pytanie: czy zezwolenie na filmowanie mam wyrobić sobie w kurii w moim mieście (Tarnów)? Czy w tej kurii składam wniosek o to zezwolenie i przede wszystkim - CZY MAJĄC ZEZWOLENIE KURII TARNOWSKIEJ mogę filmować np w Krakowie (skąd pochodzę).
Pozdr

czwartek, 3 kwietnia 2003, 13:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niedziela, 6 kwietnia 2003, 01:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Chcę kupić zezwolenie na filmowanie z kurii
Tak, chcę mieć normalne (nie lewe) pozwolenie kurii na filmowanie. Wiem, że to kosztuje jakieś 100 czy 200 zł. Ale wolę iść filmować ślub ze spokojnym sumieniem, że mi ksiądz 10 minut przed ceremonią nie powie "A gdzie zezwolenie? Nie ma? No to mi przykro..."

niedziela, 6 kwietnia 2003, 17:15
Bywalec
Bywalec

No raczej klijent by cie polecil znajomym jakbys go powiadomil 3 min przed slubem ze mu go nie nakrecisz bo nie masz pozwolenia :)))

piątek, 9 maja 2003, 11:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jakie pozwolenie
Panowie jakie pozwolenie!!! Zgodnie z prawem księża nie maja prawa zabronic filmowania uroczystości!!!, oni moga tylko zabronic filmowac zabytów-mam tu na mysli cennych i zabytkowych exponatów, Panowie to jest tylko głupi wymysł księży przeciez oni nie maja pojecia o filmowaniu, Panowie byłem na takim kursie ale zreygnowałem-dlaczego? jestem po szkole filmowej jako operator itp. a ksiądz i jego stare zakonnice uczą mnie jak mam filmowac jakie światło itp... przeciez to co oni reprezentuja czyli własna wiedza to amatorka!!! powiem tak tu nie chodzi wcale o pozwolenie czy jak to sie tam nazywa ale o KASĘ nie okłamujmy się!!!, raz ksiądz zapytał mi sie o takie pozwolenie więc ja zapytałem go sie aby pokazał mi to w jakich kolwiek przepisach prawnych czy kościół jest miejscem zabronionym bez pozwolenia do filmowania niestety nie umiał mi odpowiedzieć-dupek. Pozdrawiam wszystkich zawodowych filmowców tych którz sie nie dają :lol:

sobota, 4 października 2003, 20:20
Stały bywalec
Stały bywalec

Thomas - niekoniecznie dla kasy. Było kiedyś w Tarnowie organizowane takie "szkolenie" przy katedrze, dotyczyło fotografowania i filmowania w kościele. Z tego co wiem było bezpłatne a dotyczyło nie kwestii technicznych a tego jak filmować aby nie zakłucać uroczystości religijnej jakim jest ślub, tzn. w których fragmentach nie powinno się przemieszczać, których nie powinno się filmować itd.

niedziela, 5 października 2003, 10:44
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Spokonie !!! Po pierwsze nie zyczymy sobie orazania na tym forum kogo kolwiek.

Po drugie takie zaswiadczenia nie sa glupie. W Krakowie wiazalo sie to z kursem, oplata nie byla tak sobie. Byla to oplata za kurs. Byli ksieza z telewizji i mowili wiele ciekawych zeczy. Wiele osob, w pewnie i ty sadzac po Twoim tonie wykazuje ignoranctwo w kosciele, a nie zadko chamstwo!
Wskazowki jakie elementy mszy trzeba usznowac napewno dla wielu byly wartosciowe.

Krotko mowiac takie zaswiadczenia to dobry pomysl, jesli kursy zrobione sa z glowa.

Admin spokojnie zoom nikogo nie obraził, On tylko teoretyzuje :lol:. Taki kurs przeszedłem dokładnie 8 lat temu, glejt, który dostałem nazywał się "KARTA AKREDYTACYJNA", kosztowało to chyba 100zł, karta wydana bezterminowo. Okazuje się teraz, że to pic na wodę fotomontaż, ten kurs muszę powtórzyć, zapłacić jeszczę raz, zrobić nowe zdjęcia, i płacić co roku za pieczątkę kurii (dr Prado to po co? Mam nr karty 458 i nie byłem na ostatnim kursie, powiedzmy nawet tylko 500 filmujących w moim regionie a takich regionów wtedy było 48 x 20zł teraz podobno za przedłużenie nie kurs!!! = 10.000zł!!!!! ]niektórzy nie zarabiają w tym kraju tyle przez rok), przed kursem muszę jeszcze dostarczyć opinię proboszcza parafii, do której należę. Informację dostałem od księdza filmując wesele na wsi gdzie są 2 domy i ogromny Kościół, ale to nie wszystko, ten włśnie ksiądz powiedział mi jeszcze, że chrześcijanie takich rzeczy nie noszą i kazał to natychmiast zdjąć 8O (noszę kolczyk w uchu) inaczej mogę poczekać na zewnątrz, a co do "nieaktualnej" Kart Akredytacyjnej to muszę złożyć dodatkowo odpowiednią ofiarę na kościół, a jakże na ten, w którym właśnie filmuję. Pare dni póżniej dotarłem do księdza ze swojej parafii i okazuje się, że to prawda, kurde (zaklnę szpetnie, nie zapytałem o kolczyk 8) )

wtorek, 7 października 2003, 00:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2