Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 10:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Wybór studiów związanych z filmem/TV? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Wybór studiów związanych z filmem/TV?
Witam serdecznie !!!

Na wstępie mojego listu musze zaznaczyć ze nie bedzie on krótki więc przygotujcie sie na więcej czytania najlepiej przynieście zimne piwko z lodówki odpalcie winampa i poczytajcie.

Tematem szeroko pojętego Video zainteresowałem sie jaieś 2,5 roku temu. Stopnowo nabierałem doświadczenia w pracy z różnymi narzędziami/ różnymi kamerami/ w różnych warunkach itp itd. Zdarzało mi sie filmować Studniówkę, Ślub i inne tego typu uroczystości. Zawsze moje produkcje były zachwalane przez rodzinę i znajomych. Jak na moje domowe warunki naprawde są ok. Widze w nich wieeele niedoćągnięć ale sukcesywnie sie poprawiam. Współpracuje na stałe z pewnym Panem któremu montuje i wypalam na DVD wesela....Ale nie o tym chciałem pisać...

Jestem W 3 klasie liceum ogólnokształcącego i jak każdy maturzysta stoje przed trudnym wyborem... wyborem studiów. Rozważając na ten temat wiele razy doszedłem do wniosku ze chciałbym moje życie związać właśnie z wideofilmowaniem/pracą w TV itp. Myśle ze taka praca dałaby mi wiele satysfakcji robiłbym to co lubie a zarazem mógł z tego utrzymywać rodzinę. W związku z powyższym mam do was pytanie, w sumie kilka pytań.

Pierwsze podstawowe: Jakie studia wybrać?? Kiedyś miałem plany zostać operatorem kamery jednak dziś wiem ze bardziej pasowało by mi stanowisko montarzysty/ praca w studiu. Wiem ze można studiować w Łodzi jednak szczerze mówiąc nie wydaje mi sie żebym mógł sie tam dostać, chociaż kto wie?? Więc moje kolejne pytanie brzmi: Gdzie można studiować kierunki związane z filmem/TV dodam ze mieszkam na pomorzu interesują mnie najbardziej studia dzienne. Szczerze mówiąc nie wiem gdzie szukać odpowiedzi na moje wszystkie pytania (a mam ich sporo naprawde sporo) świadczyć o tym może chociażby chaotycznośc tego listu.

Jeżeli ktoś z was pracuje w TV lub jakimś większym studio niech napisze jak to jest, jak wygląda codzienna praca ,co należy do jego obowiązków i ile zarabia? (chociaż to dla mnie w tej chwili nie ma większego znaczenia)

Chciałbym swoim listem wywołać tu pewną dyskusję na ten temat i sukcesywnie dodawać pyatania.

Pozdrawiam i czekam na równie rozwinięte odpowiedzi

czwartek, 2 lutego 2006, 01:57
Stały bywalec
Stały bywalec

b.dobry temat, też jestem ciekawy, niech wypowiedzą się ludzie którzy pracują jako monteży/w tv...ile zarabiaja, po jakich szkołach są...

czwartek, 2 lutego 2006, 11:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czwartek, 2 lutego 2006, 11:57
Stały bywalec
Stały bywalec

Akademia Filmu i Telewizji
http://www.afit.edu.pl

niestety, trzeba płacić...

czwartek, 2 lutego 2006, 12:04
Bywalec
Bywalec

Realizacja obrazu filmowego i telewizyjnego
http://www.wshe.lodz.pl/_kierunek.php?j=pol&id=12
lecz też płatne

czwartek, 2 lutego 2006, 12:39
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

dla mnie wydało się interesujące:

Akademia Filmu i Telewizji
http://www.afit.edu.pl

niestety, trzeba płacić...

I niestety pomimo szumnej nazwy 'Akademia' jest to studium policealne, po którym dostaje się co nawyżej dyplom technika. A opłaty jak za studia...

czwartek, 2 lutego 2006, 17:52
Stały bywalec
Stały bywalec

czwartek, 2 lutego 2006, 19:47
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

czwartek, 2 lutego 2006, 19:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja jestem w podobnej sytuacji co autor tego watku. Chcem jednak uczyc sie operatorki :) polecam http://www.cinemaschool.info/ Kolesie po tej szkole pracowali przy produkcji "Baru" "Dwa światy". Pozdrawiam!

czwartek, 2 lutego 2006, 20:00
Bywalec
Bywalec

Ten drugi podany link to są studia.

Jest to nowy kieruek studiów dziennych w Wyższej Szkole Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi.

czwartek, 2 lutego 2006, 21:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szkoły filmowe są w Polsce dwie. W Łodzi i w Katowicach. Reszta to różne wariacje na temat wyciągania pieniędzy od ludzi.

czwartek, 2 lutego 2006, 22:02
Stały bywalec
Stały bywalec

czwartek, 2 lutego 2006, 22:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hmmmm... nie pocieszyliście mnie :? no cóż czyżbym musiał zmieniać moje życiowe plany??

czwartek, 2 lutego 2006, 23:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szkoły filmowe są w Polsce dwie. W Łodzi i w Katowicach. Reszta to różne wariacje na temat wyciągania pieniędzy od ludzi.

Zgadzam się w 100% a dodatkowo te pseudoszkółki to poza marnowaniem pieniędzy, marnowanie czasu.

czwartek, 2 lutego 2006, 23:42
Bywalec
Bywalec

Post Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi.
WSSiP jest jedyną artystyczną Uczelnią niepubliczną w regionie łódzkim, a także w Polsce kształcącą na studiach magisterskich i licencjackich.

Wydział Filmu i Fotografii kształci w specjalnościach łączących się z rejestracją i przetwarzaniem obrazu: fotografię artystyczną, reklamową, reportażową i dokument fotograficzny, sztukę operatorską, reżyserię oraz sztukę mediów. Dzięki rozbudowanemu zapleczu sprzętu analogowego i cyfrowego, studenci Wydziału mają możliwość zdobywania zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznych doświadczeń technicznych.

Adres:
ul. Targowa 65, 90-324 Łódź

http://www.wssip.edu.pl/

Może to banalne ale WSSiP "przez płot" graniczy z Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna im.L.Schillera
ul. Targowa 61/63

piątek, 3 lutego 2006, 02:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona