Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 06:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Udostępnienie materiału ??? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Udostępnienie materiału ???
Przyszla do mnie para po nagraniu materialu, jeszce nie zmontowalem a oni chce odemnie material po montarzu i material nie zmontowany, połaczony tak jak leci na plytkach. Czy udostepniacie swoje dziela, przeciez tam czesto jest podloga, sufit i jakies bzdety przy ustawianiu kamery. Co mam zrobic zgodzic sie ???

czwartek, 2 lutego 2006, 20:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kwestia umowy, ja zawsze okreslam czas potrzebny mi do montażu i zawsze się wyrabiam (ok 14dni)

czwartek, 2 lutego 2006, 20:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chodzilo mi o to czy mam udostepnic im material nie obrobiony, tak jak leci zgrac czy nie. Krece juz od jakiegos czasu ale nie spotkalem sie z takim przypadkiem

czwartek, 2 lutego 2006, 21:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ten wątek już był. To od początku do końca twoja sprawa. Jeżeli nie masz się czego wstydzić to dawaj jak nie masz ochoty to na drzewo.
Ja w każdym razie surówkę już dałem dwa razy ale na kasetach DV (oczywiście po zwróceniu kosztów taśm).

Pozdrawiam

czwartek, 2 lutego 2006, 22:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chodzi wlasnie o to aby pozniej ktos tego nie wykorzystal. Mysle ze nie mam sie czego wsydzic ale ktos moze to sam zmonotwac i powiedziec ze to jego. I na mnie bedzie zarabial. Jest to mozliwe. Dlatego zastanawiam sie.

czwartek, 2 lutego 2006, 22:52
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kilka razy sprzedałem surówkę prosto z kamery, ale z perspektywy czasu tego żałuję. Cholera wie czy nie obróci sie to przeciwko mnie.
Ludzie to różnie interpretują, surowy materiał posiada wiele mankamentów, którę "wyciąga" się dopiero poprawnym montażem i np. może ktoś zarzucić fuszerkę a jak taki materiał pójdzie w świat to znająć ludzi (konkurencję) można sobie niepotrzebnie narobić obciachu.
pozdrawiam

czwartek, 2 lutego 2006, 22:53
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja nigdy nie udostępniam materiału - chociaż myślę że nie mam się czego wstydzić.
Po prostu niektórzy z klientów mogą być nie fair i potem ci zarzucić, że przy montażu wyciąłeś scene którą oni chcą, a powiedzmy ta scena nic nie wnosi i układ tej sceny powatarzałby się już gdzieś na filmie.
Generalnie, z moich doświadczeń wynika, że takie prośby pojawiają się jeśli by chcieli robić montaż lub decydować o tym który materiał, od której do której minuty ma być na zmontowanej kasecie.
Ale ja mam na to wyjście: 40 zł za każdą godzinę montażu razem z młodymi.
Nad jednym weselem średnio schodzi mi 30 godzin. Żadna para się na to nie zdecydowała i po bólu...
Ja bym nie dał surówki.
Pozdrawiam

czwartek, 2 lutego 2006, 23:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

jak ktoś wykorzysta materiał i powieże to jego to jeszcze nic, gorzej jak go "zmontuje" po swojemu i powie że to Twoje. Ja nie daję surowizny, po to mam komputer żeby foty i filmy opuściły zakład w należytej postaci.
http://www.fotouromka.wizytowka.pl

[ Dodano: Czw Mar 30, 2006 11:24 am ]
jak ktoś wykorzysta materiał i powieże to jego to jeszcze nic, gorzej jak go "zmontuje" po swojemu i powie że to Twoje. Ja nie daję surowizny, po to mam komputer żeby foty i filmy opuściły zakład w należytej postaci.
http://www.fotouromka.wizytowka.pl

czwartek, 30 marca 2006, 10:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]