Teraz jest poniedziałek, 15 października 2018, 22:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 jak zagospodarowac 12.000zł aby otworzyc firme filmowania 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jak zagospodarowac 12.000zł aby otworzyc firme filmowania
witam,
mam mozliwość dostac 12.000 na otworzenie działalności wiec pomyslałem o wideofilmowaniu gdyż pracuje w takiej firmie od 3lat i wkońcu zdecydowalem sie aby otworzyc cos swojego.
Wiem ze 12tys to nie wiele jak na poczatek ale zawsze cos.
Chodzi mi o podpowiedz czy kupic sprzet nowy czy uzywany?? i jaki ??- kamera i komputer (bez oprogramowania legalnego na poczatek :( )
myslalem o uzywanej sony VX2100E za około 6tyś.)z akcesoriami:baterie statywy itp) a reszte przeznaczyc na kompa + oprogramowanie WinXP +LE6, i akcesoria , i o nowej Sony DCR-HC1000E lub Panasonic NV-GS200 ale wtedy nie wiele zostaje mi na kompa:(

przeznaczenie sprzetu : wesela, studniówki itp, i może jak sie uda sympozja na uczelni (Łódź)
za wszelkie porady bardzo dziekuje

poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:49
Bywalec
Bywalec

Nic nie piszesz skąd będziesz miał te pieniądze, jeśli z Urzędu pracy to musi być to nowy sprzęt z fakturą zakupu.

poniedziałek, 6 lutego 2006, 14:09
Stały bywalec
Stały bywalec

jakbyś obrabował jubilera gwałcąc starusze to też byś nie pisał ;) żartuje

poniedziałek, 6 lutego 2006, 15:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hmm a moze poszukaj kogos w podobnej sytuacji jak Ty i zalozcie spolke, np. jeden montuje, drugi kreci. Albo zglos sie do Urzedu Pracy, jesli to Twoja pierwsza dzialalnosc, a dodatkowo jesli jestes mlody to mozesz dostac kupe kasy :) nawet 10 tys bezzwrotnej pozyczki, tak wiec polecam.

poniedziałek, 6 lutego 2006, 16:31
Nowy
Nowy

tak wlaśnie chce zrobić , wziąć bezzwrotną pożyczke z Urzędu Pracy
a co do wypowiedzi KG to są kruczki prawne które umozliwiają mi kupno sprzętu używanego ( nowy- nie używany z gwarancją , co oznacza ze w swietle prawa może to być sprzet który ma nawet 10 lat:) byle był jak zauważyłeś na gwarancji - nie jest wymagana gwarancja producenta , może być sprzedającego - minimum jeden rok )

ale prosze o jakies konkretne odpowiedzi i podpowiedzi co do sprzetu

a co do spolek to nie jestem przekonany bo właśnie w takowej pracuje i sie rozsypuje wszystko przez oczywiscie taki banał jak pieniądze.

wiec spece i specjalisci radzcie na co mam przeznaczyć owe 12tyś.

a z tym jubilerem :wink: hehhe
a co do babci 8O no coment

pozdrawiam serdecznie

wtorek, 7 lutego 2006, 10:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

narazie mam pracę stałą, państwową od 4 lat ale się kroją zwolnienia
zastanawiałem się nad filmowaniem wesel
kamerkę zapasową GS75 z dodatkowymi bajerami mam
za 12000 to kupiłbym VX2100 jak najnowszą + oświetlenie i statyw/wózek lub steadicam. lub FX1 (tu by mogło kasy braknąć, ale dotacja mnie zaciekawiła)
Kompa mam, ewentualnie zatrudniłoby się kumpla z talentem do montowania filmów. Chciałem tu wrzucić kumpla teledysk, ale się nie zgodził .. szkoda, jak go przekonam to zobaczycie co można zrobić moim GS75 i jego kompem, mnie szczęka odpadła i jeszcze nie wróciła.

Jako człowiek już pracujący wcześniej miałbym szansęna tą dotację? 29lat

wtorek, 7 lutego 2006, 10:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No proszę jak to ukręciliśmy sobie stryczek.
Więcej takich a niedługo zajmniemy ich miejsce w kolejce po zasiłek a potem pójdziemy na żebry chyba, że będziemy kręcić tak jak oni za ćwierć ceny.
Dalej udzielajcie rad, chwalcie się sprzętem i cenami. A oni i tak zrobią swoje bez mydła. Za to mydelniczką typu GS75. Pewnie jeden z drugim powiesz "to nie z mojej miejscowości" albo "mnie nic nie grozi z taką pozycją na rynku"? Jesteś pewien?...No to się zdziwisz i szczęka na podłodze pewna.
Szag mnie trafia, kiedy widzę takie życzliwe rady.
"wiec spece i specjalisci radzcie" - ale cwaniactwo i bezczelność.

wtorek, 7 lutego 2006, 12:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wiem jeż werte nawet jakie będzie następne pytanie:
Czy będziecie mi podsyłać swoich klientów?

Założę się, że paru naiwnych znajdziesz.
(Cisza w tym temacie chyba oznacza, że ktoś chyba otrzeźwiał.) Oby...

wtorek, 7 lutego 2006, 15:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

albo nikomu nie chce sie klucic... bo na dyskusje to tu sie juz nie zanosi...

wtorek, 7 lutego 2006, 17:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
videostudio66 - a jak Ty zaczynałeś? Taki świety jesteś? Nigdy nie "zacwaniaczyłeś"? I nadal nie cwaniaczysz?

Powiem tak, najwięcej przeciw konkurencji (nie ważne jakiej: legalnej czy mniej) ma ten co sam nie gra fair... bo Ci którzy mają RENOMĘ, KLASĘ I STYL i nie należą do grona "Panów made in złotówa" mają tych od "kamerowania" głęboko w tyle... ;-)

Co z tego, że masz "sprzet" jak go nie potrafisz wykorzystać... powielasz schematy... itd. - tacy muszą się bać...!?! a ktoś kto ma pomysł i wiarę w siebie - gooo - Rockefelera też wyśmiewano ;-)

wtorek, 7 lutego 2006, 17:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie będę Ci opowiadał jak zaczynałem dziecko, bo to długa historia i sięga jeszcze czasów, kiedy nikt jeszcze internetu w domu nie miał.
To co napisałeś skośnooki przyjacielu uzewnętrznia Twoje kompleksy niż tyczy się mojej osoby. I świadczy, że chyba nie zrozumiałeś o czym pisałem wyżej. Więc Ci przetłumaczę z polskiego na nasz język:
Ci kandydaci czekają właśnie na gotowe rozwiązania. Nie... Oni nie czekają - oni się domagają, im się to należy, my im mamy napisać wszystko.
(propoonuję przeczytać jeszcze raz te "prosby") Nie chce im się samemu dojść do RENOMY, KLASY I STYLU. A początek to biznesplan na tacy pod tytułem "Na co mam wydać 12 tys."
Mój post to taki kubeł zimnej wody na te rozpalone łby - z jednej i drugiej strony.

wtorek, 7 lutego 2006, 19:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post skąd się tacy biorą...?
ty się lepiej zacznij leczyć z kompleksów bo jeszcze w jakąś depresję wpadniesz. Co złego w tym że ktoś chce spróbować? Należy mu zabronic bo będzie stanowił dla ciebie konkurencję? No przepraszam ale mamy wolną konkurencję, jeśli nie jesteś w stanie konkurować ceną, konkuruj jakością - a i tu może nie byc prosto. (sory za ilość powtórzeń słowa konkurencja) Technika się rozwija. Mimo że najpewniej posiadasz "wielkie naramienne coś", a ja narazie mydelniczkę to postęp technologiczny w dziedzinie mydelniczek jest na tyle szybki że specjalnie bardzo nie odbiegają one jakością obrazu od kamer "zawodowych". Wada GS75 to niestety marny kompletnie nieprofesjonalny wygląd. Ale do wesel to nawet nie podchodziłbym z GS75 bo oświetlenia to on wymaga konkretnego (tylko jako kamera zapasowa), ale już z takim GS400 to dlaczego nie...

środa, 8 lutego 2006, 09:11
Nowy
Nowy

panie szanowny videostudio66 - nie mam zamiaru robic konkurencji takiej firmie jaka reprezentujesz........... a co do konkurencji to mam zamiar filmowac full wypasione weselicha za około 1000zł. moze to i malo ale nie mam rowniez sprzetu ani renomy narazie przynajmniej aby brac wiecej.
A jezeli obrazliwym dla Ciebie jest spaece i specjalisci to WIELKIE SORRKI za urazenie dumy.
Mam zamiar filmowac w Łodzi i jest to wielki rynek mający zapotrzebowanie na dobre i tanie rzeczy i mnie tez wkurzaja szalenie ludziki z HI-8 i kompem swojego syna za 1500 w promocji i biorący za kompleks 500-600 zł.
i nie musisz sie pienic jak ktos prosi o porade bardziej doswiadczonych osob , ja jedynie siedze w braznży 3 lata................. jednak nie znam sie na sprzecie poniewaz takimi rzeczami zajmowal sie ktos inny.
co do dojscia do renomy..... na to potrzba czasu
klase i styl juz mam...........

wiecie cos na temat kamerki DCR-HC1000E???

czwartek, 9 lutego 2006, 15:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
videostudio - idąc Twoim tokiem rozumowania, korzystanie z kursów, szkoleń, pokazów, demonstracji, spotkań branżowych, targów itd. itp. również jest "pójściem na skróty" i jesli to Cię boli to wybacz... ale Twój czas przemija, czujesz to i dlatego się boisz :-)

a co do mojego wieku i "Twoich czasów"... to obawiam się, że niewiele nas dzieli latek....

a co do profilu działalności - nie pękaj, ja zajmuję się zupełnie czym innym....

a co do biznesplanów.... LOL jak czasami przyjdzie mi czytać takie byyyznes plany na banalną działalność usługową - to przez tydzień nie wyrabiam ze śmiechu...

====

Pracuję w banku (a właściwie w instytucji okołobankowej) a tematykę video traktuję jako hobby... aczkolwiek czasami filmuję tu i tam jak ktos mnie ładnie poprosi wierząc w zdolności czy znając umiejętności/możliwości.
Z własnych doswiadczeń i obserwacji, Was - Video-Filmowców przez duże V i F powiem, że 99% z Was w 99% swoich prac idzie na łatwiznę i odwala przysłowiową "taśmówkę" - macie kilka schematów i się poza nie nie wychylacie. Mam na myśli tu wszystko co kręcicie w ramach wesel, komunii, studniówek itp. imprez.

Ostatni hit jaki miałem z komuniami kilka miesięcy temu - jeden z was, PROFESJONALISTÓW robił komunię... i powycinał tych, którzy mu nie zapłacili... na uwage dziecka (i rodzica, który był klientem tego magika), że mały chce miec na tasmie jak wszystkie dzieci przyjmują komunię, bo to jego kolezanki i koledzy z klasy/szkoły... ów Mistrz kazał sobie za to dodatkowo płacić bo to "usługa ponadstandardowa" :-DDDD - to tak na marginesie jak to co niektórym polskim byznesmenom się pod czuprynami zaczyna fajczyć....

czwartek, 9 lutego 2006, 16:39
Bywalec
Bywalec

A ja myślę że każdy kto ma ochotę spróbować swoich sił (zainwestować w sprzęt tid) powinien to zrobić...
Wyjdzie dobrze , nie wyjdzie trudno....
Konkurencja jest we wszystkim, a osoba która się boi konkurencji (nie mająca nowych pomysłów) powinna przygotowywac sie do powolnego odejścia z interesu... gdyż i tak zostanie wyeliminowana!!!

czwartek, 9 lutego 2006, 16:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona