Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 10:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 LP a SP w DV 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post LP a SP w DV
Panowie (i Panie)
Proszę o wypowiedzenie się na temat używania formatu LP a formatu SP w nagrywaniu na DV - co lepiej, jakie różnice itp.
Z góry dziękuję za odpowiedzi

sobota, 11 lutego 2006, 02:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W jakości - żadna różnica, po prostu te same informacje są gęściej upakowane na tśmie DV. Jednak takie nagranie jest teoretycznie bardziej narażone na różne błędy wynikające głównie z jakości taśmy. Jeśli nie musisz lub zależy Ci na pewności nagrania to lepiej nie używaj. Pozdrawiam

sobota, 11 lutego 2006, 06:46
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki - potwierdziło to moje zdanie - chciałem się upewnić czy inni też tak sądzą.
Od jakiegoś czasu często używam LP - rzeczywiście, różnica jest tylko w gęstości upakowania danych na taśmie, a nie w ilości informacji o obrazie (która jest taka sama w LP, SP i DVCam).
Jeśli o LP chodzi - jest oczywiście w tym przypadku większa możliwość błędu (tzw."dropów"), ale na szczęście mam niezjechane głowice i dobre taśmy, a w wyniku dobrze nagrany materiał. Myśle, że z kolei SP warto wybierać, gdy sprzęt jest ciężej eksploatowany (w pracy telewizyjnej to wybierają jeszcze mniej oszczędny w pobieraniu taśmy, ale najmniej narażony na błędy format DVCam).
Pozdrawiam

sobota, 11 lutego 2006, 12:03
Bywalec
Bywalec

oraz trzeba dodać, że nie wszystkie sprzęty chcą potem odtwarzać kasety nagrane w LP

czwartek, 16 marca 2006, 02:42
Bywalec
Bywalec

Spotkałem się z taką niekompatybilnością. Sytuację opisałem we "wpadkach" ale przytoczę dla tych, którym nie chce się tam wchodzić.

Realizowałem krótki reportaż filmowy dla TVP3 Wrocław (dokładnie dla Faktów Sport). Przez pośpiech i nieuwagę nagrałem całość w LP. Choć miałem dosyć dobrą kamerę (Sony HDR-FX1) jakość obrazu po obejrzeniu w TV (gotowe po montażu w Faktach) była tragiczna. Dziwiłem się bardzo bo jak oglądałem surowicę u siebie na TV prosto z kamery obraz był nienaganny. Dopiero potem się dowiedziałem, że nagrywane na różnych kamerach materiały na LP mogą zostać źle odczytane przez inne urządzenia. Od tamtej pory skrupulatniej sprawdzam ustawienia kamery przed nagrywaniem. Każdy uczy się na błędach... szczególnie w tej branży.

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 01:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

LP sux, ludzie tego nei da sie ogladac, a jak ktos pisze ze to to samo co sp dv czy dvcam :d lol poco nagrywac w LP? skoro kaseta kosztuje 10 zlotych!!!! rozumiem gdyby bylo tak drogie jak kasety dvc ale minidv to wogole szkoda straty na jakosci i ryzyka dropów zpowodu tych 30 minut wiecej na tasmie

ORGINAL musi byc żyleta ZAWSZE!

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 08:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Miałem podobną wpadkę, ale po zorientowaniu się że nagrało się w lp, przechwyciłem materiał na HDD następnie po lekkim poprzycinaniu niepotrzebnych scenek wyeksportowałem spowrotem na kesetkę, ale już w sp. Nie różnił się niczym od tego nagranego w sp bezpośrednio z kamery. Nawet nikt się nie zorientował, że coś poszło nie tak. Szczęście tylko, że było trochę czasu na wykonanie tego zabiegu.

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 10:46
Bywalec
Bywalec

Ja nie miałem już czasu na takie zabiegi. Z nagrania wróciłem późno w nocy i jedynie pobieżnie przejrzałem materiał żeby sprawdzić niektóre ujęcia. Rano musiałem oddać kasetki bo Wrocław oczekiwał już na nie.

kubanczyk napisał(a):
LP sux, ludzie tego nei da sie ogladac, a jak ktos pisze ze to to samo co sp dv czy dvcam :d lol poco nagrywac w LP? skoro kaseta kosztuje 10 zlotych!!!! rozumiem gdyby bylo tak drogie jak kasety dvc ale minidv to wogole szkoda straty na jakosci i ryzyka dropów zpowodu tych 30 minut wiecej na tasmie

ORGINAL musi byc żyleta ZAWSZE!

Zgadzam się z tym i zawsze nagrywam w SP tylko właśnie raz zdarzyła mi się ta wpadka.

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 23:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

widze tylko jeden powód usprawiedliwiający LP - jak trzeba rzeczywiście nakręcić 2h w jednym ujęciu bez przerwy.
ale czy to na prawde tak często sie zdarza?

wtorek, 15 sierpnia 2006, 00:12
Bywalec
Bywalec

Zdarza się ale bardzo rzadko. Ja nie miałem akurat takiej konieczności. Znajoma za to nagrywała jakieś przedstawienie teatralne na zlecenie jego twórców i całość musiała być nagrana bez przerw. Sztuka trwała ok 1:30h, o czym koleżanka została uprzedzona więc zmuszona była do nagrywania w LP. Wynik jednak w pełni zadowalał zleceniodawców.

wtorek, 15 sierpnia 2006, 00:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

też to przerabiałem, ale na szczęście sztuka była na tyle krótka że zmieściłem sie na taśmie 80 min...
znaczy prawie sie zmieściłem bo jedna kamera zmieściła (gs400 na statywie z tyłu), a druga miała problem, bo nie dość że kręciłem na 60 min taśmie (pomieszały sie w torbie), to jeszcze nie wiedziałem że z1 nagrywa w dvcam i że wtedy taśma 60 min ma 40 :)

wtorek, 15 sierpnia 2006, 00:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zdarza się ale bardzo rzadko. Ja nie miałem akurat takiej konieczności. Znajoma za to nagrywała jakieś przedstawienie teatralne na zlecenie jego twórców i całość musiała być nagrana bez przerw. Sztuka trwała ok 1:30h, o czym koleżanka została uprzedzona więc zmuszona była do nagrywania w LP. Wynik jednak w pełni zadowalał zleceniodawców.
ej no ludzie mowimy o jakis skrajnych przypadkach to wiadomo ze cos trzeba wymyslic wtedy i byc moze lp jest ok, sa tasmy 80minutowe, pewnie znalazlyby si tez 90 minutowe.

ale ogolnie lp jest do bani wiec nie ma sie co zachwycac

wtorek, 15 sierpnia 2006, 09:25
Bywalec
Bywalec

Jeszcze nie spotkałem się z kasetą miniDV 90min SP... jak ktoś widział to niech da znać gdzie i w jakiej cenie można takowe dostać.

środa, 16 sierpnia 2006, 01:07
Stały bywalec
Stały bywalec

racja z LP, ale zależy na jakich taśmach się nagrywa
ja nagrywam w LP , a używam tylko taśm panasonic SuperLinear Plus i jakoś jest dobrze , żadnych zakłóceń w obrazie nie ma , a odczyt jest robiony inną kamerą MiniDV, I ZAWSZE JEST OK

sobota, 26 sierpnia 2006, 09:24
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeszcze nie spotkałem się z kasetą miniDV 90min SP... jak ktoś widział to niech da znać gdzie i w jakiej cenie można takowe dostać.

Najdłuższe miniDV jakie są dostępne to chyba tylko 83 min. Na tych własnie taśmach moja kamera kończy pracę z czasem nagrania 1 godz. i 25 min. w SP.
Same taśmy spisują się całkowicie bezproblemowo.

http://www.allegro.pl/item115150545_kas ... m83pq.html

sobota, 26 sierpnia 2006, 10:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]