Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 18:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Videofilmowanie jak zacząć firma programy itd prosze o pomoc 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Videofilmowanie jak zacząć firma programy itd prosze o pomoc
witam
pewnie ten temat był poruszany ale w naszym kraju jest jak w kalejdoskopie wiec prosze o pomoc w sprawie jak w temacie:
1. Co trzeba zrobic zeby otworzyc firme uslugowa videofilmowanie
2. Co z komputerem, programami czy trzeba wszystko miec oryginalne z licencja czy sa jakies wyjatki a moze da sie to jakos obejsc
3. Jakie oplaty na miesiac trzeba uiscic zeby nie było problemów ze skarbówka (dodam ze pracuje a filmowanie to cos dodatkowego)
dzieki za podpowiedzi
Pozdrawiam
Tomek

niedziela, 5 marca 2006, 14:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zacznij od użycia wyszukiwarki na forum bo inaczej zostaniesz zbluzgany. :) Podobnych wątków w tym roku było już kilka...

niedziela, 5 marca 2006, 15:09
Bywalec
Bywalec

napewno znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie na forum bo w tym temacie padło wiele mądrych podpowiedzi i odpowiedzi na trudne pytania...

Tak jest że szukać się nie chce najlepiej założyć nowy temat i żeby każdy napisał Ci co i jak zrobić , a najlepiej co gdzie i ile za co zapłacisz....
:evil:
to śmieszne....

niedziela, 5 marca 2006, 16:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pytam sie dlatego ze wiele odpowiedzi których znalazlem byla z 2005 roku
pytam sie dlatego bo nie wiem czy reguły nie zmieniły sie w 2006.
Pisałem juz ze w Polsce jak w kalejdoskopie ciagle cos wymyslaja
Pozdr
Tomek

niedziela, 5 marca 2006, 18:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wg. jesli nie znasz odpowiedzi na dwa pierwsze pytania to nie powinienes sie zabeirac za ten biznes....

niedziela, 5 marca 2006, 20:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dobra dobra nikt sie nie urodził omnibusem
po drugie to teoria czesto nie idzie w praktyce w parze
Z tego co wiem to nie wszyscy filmowcy uzywaja legalnego oprogramowania
po drugie nie jestem skarbówka czy inny urzad zeby wiedziec ile sie płaci podatku czy tez ile np dla Zaiks.
Widze ze jedyna rada bedzie sie trzeba wybrac do US zeby sie dowiedziec
Skoro nie macie ochoty pisac na ten temat to przeciez nic strasznego, mozna skorzystac z innych źródeł.

Poza tym czytajac posty na forum zauwazyłem ze jak ktos sie pyta o załozenie firmy i inne związane z tym pytania to jest traktowany jak intruz, nie rozumiem troche tego podejscia.
Moge dodac tylko tyle, ze jezeli ktos uwaza ze jest na rynku kilka czy kilkanascie lat i juz sadzi ze jest mistrzem i wszyscy go chca do filmowania, to sie moze pomylic. zreszta juz sie wypowiadałem na ten temat wiele razy.

poniedziałek, 6 marca 2006, 00:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

po drugie to teoria czesto nie idzie w praktyce w parze

... a jednak podstawy trzeba znac....
kamitomi napisał(a):
po drugie nie jestem skarbówka czy inny urzad zeby wiedziec ile sie płaci podatku czy tez ile np dla Zaiks.

tez nei wiem, dlatego napisalem ze jeseli nie znasz odpowiedzi na DWA pierwsze pytania.

kamitomi napisał(a):
Skoro nie macie ochoty pisac na ten temat to przeciez nic strasznego, mozna skorzystac z innych źródeł.

Osobiscie to mam ochote pisac, ale daj spoko, troszke samokrytycyzmu. Uwierz mi ze gdybys spytal "Jaka kamera na poczatek" to owszem zostalbys zbluzgany, ale odpowiedz bys otrzymal. A tu nie wiadomo nic. Rownie dobrze moglbys napisac maila do B. Gatesa z zapytaniem jak zarobic miliard dolarow. Nie podales nawet kwoty od ktorej chcialbys zaczac. Przedewszystkim to musisz JAKOS zaczac sam. Nie wyobrazam sobie kogos, kto nigdy nie mial doczynienia ze sprzetem, kto leci na jakas impreze, potem montuje (a raczej dodaje przejscia) na VideoStudio 7 (akurat dodawali do karty DV). POzycz od kogos kamere, potrenuj, znajdz znajomego videofilmowca, idz z nim na material podpatrz jak sie zachowuje, potem kup cos taniego potrenuj sam, za kilka miesiecy posta napisz ponownie, a obiecuje Ci napisac wszystko co wiem.

kamitomi napisał(a):
Poza tym czytajac posty na forum zauwazyłem ze jak ktos sie pyta o załozenie firmy i inne związane z tym pytania to jest traktowany jak intruz, nie rozumiem troche tego podejscia.

Po czesci masz i racje, ale musisz zrozumiec ze to nie walka z konkurencja, tylko takie leczenie goracego zapalu ludzi, ktozy mysla ze kupujac sprzet stana sie filmowcami. Sprzet to 20% sukcesu.
P.S. Sadzac po ilosci Twoich postow, jak i czasie dolaczenia wnioskuje ze musiales miec stycznosc z ktoryms z kilku tematow poruszanych tutaj....

poniedziałek, 6 marca 2006, 06:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

moje pytanie dotyczy tylko procedury uruchomienia jak i opłat działajacej firmy
zajmuje sie filmowaniem od trzech lat, mam kamere i cały osprzet potrzebny do filmowania
W tym roku mam zamiar rozpoczac filmowanie juz legalanie na rynku.
dlatego tego typu pytanie, które kieruje do osób zajmujących sie filmowaniem legalanie.

poniedziałek, 6 marca 2006, 17:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ahhh skoro chodzi tylko o formalnosci, to przepraszam i zwracam honor :)

poniedziałek, 6 marca 2006, 18:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no tak w samej rzeczy chodzi o formalności
wiec jakby mógł ktos napisac co i jak tak w skrócie to bede wdzieczny za pomoc
Tomek

poniedziałek, 6 marca 2006, 19:51
Stały bywalec
Stały bywalec

no tak w samej rzeczy chodzi o formalności
wiec jakby mógł ktos napisac co i jak tak w skrócie to bede wdzieczny za pomoc
Tomek

:)

Ostatnio edytowano sobota, 11 marca 2006, 16:56 przez Irass, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 10 marca 2006, 20:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest kilka koniecznych kroków:
1. musisz zgłosic działalność gospodarczą w swoim Urzędzie Miasta (Dzielnicy) <50PLN>
2. w Wojewódzkim Urzedzie statystycznym uzyskasz REGON <darmocha>
3. w Urzędzie Skarbowym zgłosisz działalnośc <darmocha>
4. w ZUSie zgłosisz działalność <darmocha>
i........tu kończy się to co proste i oczywiste.
Jeśli już pracujesz i Twój płatnik opłaca Twój ZUS to otrzymasz decyzję o konieczności płacenia "jedynie" ubezpieczenia zdrowotnego <około 160PLN/miesiąc>
W Urzedzie Skarbowym musisz określić sposób i miejsce prowadzenia ewidencji działalności, a potem...oczywiście płacić. I tu jest wiele wariantów, a to PIT-5, a to zaliczki na poczet podatku. No nie jest to łatwo wyjaśnić jednoznacznie.
Oczywiście może pojawić się ZAiKS. Tu opłaty różne bo zależne od wynegocjowanych warunków umowy.
Tak więc widać, że koszty miesięczne utrzymania firmy są bardzo różne: to co pewne to co miesiąc ZUS, zależnie od ilości i ceny usług dochodzi ZAiKS, dodaj kwoty na promocję...
I jeszcze kilka rzeczy by się znalazło.
Nie jest to łatwe ale da się przejść.
Po paru latach człowiek się przyzwyczaja.

Na temat legalności oprogramowania nawet nie chcę mówić, w działalności gospodarczej to chyba oczywiste.

piątek, 10 marca 2006, 21:19
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

tzn., ze przez trzy lata robiles nam legalnym pod gore, zanizajac ceny. Ceny obnizales, bo nie miales kosztow. W morde, ilu takich jeszcze jest!!!!???? Wszystko musisz miec legalne, poczawszy od kompa, systemu, przez programy montazowe. Inaczej, odszukam cie i wskaze odpowiednim sluzbom, a jako dowod, zalacze twojego posta i dopierdziela ci domiar za nielegalna dzialalnosc!!!!!!!!!!!! Tacy jak Ty, w tym roku wykosili rynek studniowek, oferujac 15 zl za plyte DVD, a w ofercie uslug maja wesele za 450 zl, pracujac na Canonie XL1... Jak pozniej wytlumaczyc, ze u mnie wesele to minimum 1500 w pierwszym kontakcie z klientem;-) ???

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

piątek, 10 marca 2006, 22:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tzn., ze przez trzy lata robiles nam legalnym pod gore, zanizajac ceny. Ceny obnizales, bo nie miales kosztow. W morde, ilu takich jeszcze jest!!!!???? Wszystko musisz miec legalne, poczawszy od kompa, systemu, przez programy montazowe. Inaczej, odszukam cie i wskaze odpowiednim sluzbom, a jako dowod, zalacze twojego posta i dopierdziela ci domiar za nielegalna dzialalnosc!!!!!!!!!!!! Tacy jak Ty, w tym roku wykosili rynek studniowek, oferujac 15 zl za plyte DVD, a w ofercie uslug maja wesele za 450 zl, pracujac na Canonie XL1... Jak pozniej wytlumaczyc, ze u mnie wesele to minimum 1500 w pierwszym kontakcie z klientem;-) ???

I tu sie zgadzam. W moim miescie sa ludzie ktorzy kupuja malenkie 3 przetwornikowe panasy, ktore jakoscia dorwnuja kamkoderowi ktorym imieniny u cioci sobie krece, kleca wszystko na lewym ediusie a ze nie odprowadzaja podatku ani zus-u moga sobie pozwolic na cene od wesela 600 zl. Czy zwykly ludz, szary, nie znajacy sie na sprawie wybierze cene czy jakosc? Dajcie spokoj. Trzeba z gory ujednolicic ceny za takie rzeczy bo z roku na rok to ja zauwazam ze ludzie sprzedaja sie jak podrzedne panienki ze slonecznej Rumunii przy trasie Warszawa- Katowice.
Co do legalnosci softu. Przy dzialalnosci gospodarczej, gdy to oprogramowanie zarabia na Ciebie to wg. mnie powinienes miec legal. ALE, osobiscie wyznaje zasade i slusznosc Try&Out. Po cholerke mam wydawac kilka tysiecy na AP Pro 2, skoro moze nie przypadnie mi do gustu, nie spelni moich oczekiwan, a EDIUS moze tak? W ten sposob wybieralem czegos gdy przechodzilem z AP 6.0, na cos wyzszego.
gaga: XL1 nie jest jeszcze taki tragiczny.. :D moglo byc gorzej ;)

piątek, 10 marca 2006, 23:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

domyslałem sie ze kiedys padnie stwierdznie ilu jeszcze takich jest.
Pewnie jest ich jeszcze troche. Nie tylko filmowiec ale i zespoly graja na dziko.
Co do filmowania studniówek czy przyjec to juz nawet nie chodzi o cene ale ze stanowiska w szkołach czy kosciołach sa obsadzone, no przeważnie.
szczerze powiedziawszy to co słysze od ludzi to moze w wiekszym miescie i tak ale u mnie 1500 cz nawet 1000 to juz jest szczyt marzen. Za takie pieniadze to pewnie byłaby rezygnacja młodych z filmowania. no moze kilku by sie znalazło.
max cenowy to jakies 900 do 1000 zł a gdzie tu pokryc koszty????????
chyba lepiej zajac sie czyms innym bo z tego co piszecie to filmowanie jest malo opłacalne, pakujac tyle tysiecy, bez sensu robic pól roku za friko.

sobota, 11 marca 2006, 00:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona