Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 15:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Bardzo Wazne-Prośba do Zawodowców. 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Bardzo Wazne-Prośba do Zawodowców.
Witam wszystkich, a więc krótko i do sedna..Kilka miesiecy temu zwolniłem sie z pracy po 2 latach ,oczywiscie umowa na stałe płacony zus itp..ale warunki b ciezkie..Zwolniłem sie poniewaz jednym z głownych powodów była i jest nadal nieodłączna myśl ze lepiej jest robic to co sie lubi i zarabiac mniej, niz na odwrót...człowiek po prostu sie wypala i robi wszystko mechanicznie.
Do rzeczy..
...film (a w szczególnosci fotooperatorka)jest moja pasją i hobby jednoczesnie(chyba to to samo:)) W każdym razie przez okres ten powstawało moje portfolio i załatwiałem tez rzeczy na której wczesniej nie miałem czasu gdyż cały dzien pracowałem zdażało sie po 14 godzin..apropos znajomi wszyscy mi mówią zebym otworzył cos własnego, ale ja wszystkim powtarzam ze to nie dla mnie i wole pracowac w teamie,dla kogos..(wszystko do tej pory robiłem gratisowo)
Wiem ze jest taki dział jak teledyski z wesel ale to nie jest teledysk , tzn nie miał byc, owszem jest to film z wesela ,ale panstwo młodzi cały film ze ślubu juz dostali wczesniej, a ten material jest tylko dla mnie-portfolio( no napewo im go dam za niedługo, w koncu tam występują:))
Otóz mam -prosbe do wszystkich ale skierowaną najbardziej do osób zajmujących sie zawodowo Filmowaniem .czy ten materiał jest w stanie przekonac osoby zajmujące sie własnie taką działalności do współpracy ze mna-(na portfolio oczywiscie jest duzo wiecej +zdjęcia) i jak coś to co zmienić i co jeszcze pasowało by pokazac...
Chociaz zauwazyłem ze na tym forum( a przeglądam od kilku lat) rzadko ludzie wyrazaja swoje opinie, robiąc to dosc skrótowo i są to nie liczne osoby...
Bardzo mi na tym zalezy, to nie ma byc material do chwalenia nie oto chodzi,
aha podsyłam jeszcze jeden stary teledysk("Fotostory" http://rapidshare.de/files/16854916/Net ... y.avi.html )kiedys publikowany bo dostałem kilka miłych maili z prosba o przesłanie...Za które dziekuje.
Jak ktos nie chce sie wypowiedziec na forum to na koncu filmu jest mail jak coś..

Z Gory Bardzo Dziekuje i Pozdrawiam.

http://rapidshare.de/files/16854283/Dreams-Net.avi.html

piątek, 31 marca 2006, 12:26
Bywalec
Bywalec

Nie jestem profesjonalistą ani zawodowcem... ale po obejrzeniu musze dwa słowa :: :D :D :D (oczywiscie chodzi o nowszy film)

Naprawde bardzo fajna praca - duze brawa z mojej strony...
Widać że nie boisz się ostrych cięć i super , efekt całej pracy zadowalający...
Film płynie tak że nie szybko można się znudzić , cały czas akcja...
Życze sukcesów z mojej strony i motywuje do silnej pracy i wytrwałości w tym fachu...
pozdrawiam

[ Dodano: Sob Kwi 01, 2006 11:25 am ]
ciekawy jestem z jakich programów korzystałeś robiąc ten cały film ( widocznych jest kilka znanych przejsć i efektów , jakbyś mógł dwa słowa bede wdzięczny)

[ Dodano: Sob Kwi 01, 2006 11:25 am ]
ciekawy jestem z jakich programów korzystałeś robiąc ten cały film ( widocznych jest kilka znanych przejsć i efektów , jakbyś mógł dwa słowa bede wdzięczny)

sobota, 1 kwietnia 2006, 10:19
Bywalec
Bywalec

Bardzo dziekuje z twojej strony za odpowiedz, jestes pierwszym który się odważył napisac ,już myślałem ze cały post pójdzie w nie pamięc forum jest po to zeby sobie pomagac wymieniac poglądy bo w tym naszym szarym kraju jest to bardzo potrzebne.. gdybym myślał ze już dużo umiem to bym nie zakładał posta..no ale wracając
Co do programów użytych (bo nie jest to żadną tajemnicą:) są to: adobe-premiere,after effects,Photoshop, 3D Max,particle ilusion(polecam dwa kliknięca a efekty niesamowite)..mówisz ze płynie akcja ,powiem ci że coś w tym jest.. :) próbowałem stworzyć delikatną fabułe (bardzo delikatną :) do koncówki )niektórzy tez mówią że nawet ze względu na tematyke szybko i przyjemnie im sie ogląda..

Dziekuje i Pozdrawiam

sobota, 1 kwietnia 2006, 16:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Bardzo bym chcial zobaczyc te filmiki lecz jak klikne na linka to wyswietla mi sie strona a tam juz nie wiem co trzeba kliknac aby pobrac ten plik prosze o pomoc

sobota, 1 kwietnia 2006, 16:55
Bywalec
Bywalec

Na samym dole strony masz dwie zakładki i klikasz na tą "FREE", otworzy ci się nowa strona i zacznie sie czas odliczania do sciągniecia pliku (czas jest wyświetlany na środku strony) np:" Please wait 11 seconds.", pózniej wystarczy wpisać hasło(3-literki,bądż cyfry) w puste pole które się pojawi,obok klik i leci
To tylko wygląda tak skąplikowanie.. :)

Pozdrawiam

sobota, 1 kwietnia 2006, 17:15
Bywalec
Bywalec

Bardzo ciekawy filmik, pomimo że nie trudno zauważyc na czym pracujesz, zresztą sam o tym pisałeś. Może ewentualnie dodałbym dla ujęc z parą młodą jakiś efekt typu glow. Ale moim zdaniem naprawdę można się wzruszyc i z niekłamaną przyjemnością obejrzec, co do starszego linku to niestety nie udało mi się ściągnąc. piszesz że przygotowałeś materiał dla siebie już po, no ale przecież zaplanowałeś sobie filmik wczesniej no bo bez powodu para nie patrzyła by się w niebo czyż nie? :) W każdym razie wielkie ukłony.
Videowaldi..

sobota, 1 kwietnia 2006, 19:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, mam pytanie do Krystian_H - jak uzyskać efekt szybiego zoomu który zrobiłeś m in w klipie "Dreams" - ujęcie gdy młoda przypina kwiatek młodem do klapy.??? Czy jest do tego wykorzystany plugin "zoom", który swego czasu był przedstawiony na stronie http://www.trapcode.com czy mozna to zrobić w inny sposób???

Pozdrawiam

[size=9:][ [i:][b:]Dodano[/b:]: Nie Kwi 02, 2006 8:59 am[/i:] ][/size:]
Witam, mam pytanie do Krystian_H - jak uzyskać efekt szybiego zoomu który zrobiłeś m in w klipie "Dreams" - ujęcie gdy młoda przypina kwiatek młodem do klapy.??? Czy jest do tego wykorzystany plugin "zoom", który swego czasu był przedstawiony na stronie http://www.trapcode.com czy mozna to zrobić w inny sposób???

Pozdrawiam

niedziela, 2 kwietnia 2006, 07:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najprościej to chyba podczas rejestracji obrazu przezoomować w odpowiednim miejscu, a potem w montażu fragment z zoomem przespieszyć o kilkaset procent i po sprawie. :)

niedziela, 2 kwietnia 2006, 11:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najprościej to chyba podczas rejestracji obrazu przezoomować w odpowiednim miejscu, a potem w montażu fragment z zoomem przespieszyć o kilkaset procent i po sprawie. :)

I dokladnie tak bylo zrobione w tym filmiku.

Mam uwagę tylko co do czasu trwania ujęć, momentami za dlugie, a czasem drastycznie krotkie (np. ij. ksiedza w trakcie slubu). Poza tym zwolnilbym tanczacych na sali weselnej bo nie "siedza" w muzyce.

niedziela, 2 kwietnia 2006, 14:09
Stały bywalec
Stały bywalec

Filmiki owszem bardzo ładne i ciekawie zrobione moze tylko sesja u fotografa dalbym inna muzyczke niekoniecznie Papa Dance, jak chodzi o teledysk sentymental to wszystko ok moze tylko przesadziles z tym balonem ale kwestia gustu.Moglbys mi podac co za muze do tego podlozyles naprawde bardzo wysublimowana i godna polecenia
Oby tak dalej jesli tak bedziesz robil masz szanse na zaistnienie na rynku (tylko nie schalturz sie i nie uzywaj wiesniackich animacji)

niedziela, 2 kwietnia 2006, 18:14
Bywalec
Bywalec

Do Waldi.. musze przyznać że masz racje z tym efektem Glow, ale najlepsze jest to że ja go użyłem ,tylko bałem sie żeby nie przekombinowac bo na podglądzie w after już wyglądał na mocny,wiec do renderu ustawiłem słabej i w sumie jest taki słaby ze prawie nie widoczny..

Co do zoomu, to częsciowo już Panowie Richi i Kenzo odpowiedzieli, jeszcze tylko dodam od siebie że filmuje w taki sposób że przemieszczam sie z kamerą w celu stworzenie nowych ujęc do jednego i monotonnego obrazu,ogólnie staram się nie stosować widocznego zoomu chyba ze jest to zoom emocjonalny(nazwa własna :) )jak w kosciele...
Wiec w scenie z kwiatkiem nie ma fizycznie w ogóle użytego zoomu po prostu podszedłem na jednej lini z kamera do obiektu i pod koniec lekko odchyliłem kamerę a reszta jak panowie powiedzieli,przyspieszyłem podczas montazu kilka tysiecy razy, i jeszcze usuniete nie potrzebne klatki , pozostawione poczatkowe i końcowe....

Faktycznie Kenzo , jak oglądałem po jakimś czasie film , to też zauważyłem że mogłem zwolnic troche to ujecie na sali ....albo zacząc zwalniać od normalnego tempa w dół..

Muzyka w Dreams to utwór koncowy z Filmu "The Island"

Bardzo dziekuje wszystkim za uwagi i komentarze...

niedziela, 2 kwietnia 2006, 19:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A mnie jakoś nie jest dane oglądnąć tych filmów :twisted:
Pomimo zastosowania się do instrukcji :mrgreen:

niedziela, 2 kwietnia 2006, 22:44
Stały bywalec
Stały bywalec

czto, mam podobny kłopot :( Po zaciągnięciu pierwszego filmu nie mogę już zaciągnąć drugiego :(

Pierwszy Fotostory bardzo mi się podoba :) no może poza Papa Dance czy jak im tam bo nie bardzo uderzaja w mój gust i kawałek jest jakoś mało .... pozytywny :)

poniedziałek, 3 kwietnia 2006, 08:01
Stały bywalec
Stały bywalec

"otworzy ci się nowa strona i zacznie sie czas odliczania do sciągniecia pliku (czas jest wyświetlany na środku strony) np:" Please wait 11 seconds"

W tym rzecz,że nic się takiego nie otwiera,a próbowałem już kilka razy.Mam nadzieję,że nie zależy to od używanej przeglądarki czy OS

poniedziałek, 3 kwietnia 2006, 12:39
Stały bywalec
Stały bywalec

Kliknij na podany link...poczekaj az sie skonczy odliczanie...samo "przeskoczy" na druga strone...tam bedziesz mial okienko do wpisania kodu...kod wyswietla sie z boku po lewej stronie od miejsca gdzie mozesz go wpisac...sa to nalozone na siebie 3 literki lub cyferki...wpisz to w puste okno...nacisnij przycis ktory bedziesz mial po prawej stronie gdzie wpisales kod.

poniedziałek, 3 kwietnia 2006, 12:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona