Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 01:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Pytanie do zawodowców......ceny 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pytanie do zawodowców......ceny
Witam
Mam pytanie bardzo proste ...
Piszecie że za wesele bieżecie powiedzmy 700 zł . w roku jest 25 wesel ,2 komunie 2 studniówki razem daje to jakieś 20 000 .na 12 miesięcy.
Odejmijcie ZUS ,koszt dojazdu ,kaset,reklama,prąd zostanie
jakieś 800-1000 zł na miesiąc .
sprzęt do tzw. profesjonalnego filmowania to wydatek 30 000.zł.(kamera 3CCD, komputer, 2 magnetowidy) to wszystko się zużywa więc trzeba liczyć amortyzacje .-ja nie licze bo odjąć od 800 amortyzacje to nie zostanie nic.
Więc pytam co robicie jeszcze .................?
Czy są osoby które utrzymują się tylko z filmowania ...?
a może macie jakiś pomysł którym chcecie się podzielić ..

pozdrawiam

wtorek, 18 marca 2003, 19:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
to jest praca dorywcza 700 zł to stanowczo za dużo

sobota, 22 marca 2003, 19:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli ktoś dostał kamerę "od cioci na imieniny" i "kameruje" to faktycznie za dużo.
Faktem jest co innego, że to rynek i niestety ci co "dostali kamerę ..." regulują ceny.
Ma rację TomRess, nie da się z tylko z tego żyć nie mówiąc o inwestowaniu w sprzęt.
Co do pomysłu jak z tego się utrzymać. Szukać zleceń. I aby te zlecenia otrzymywać inwestować w sprzęt, który rozszerzy ofertę. Zdaję sobie, że to brzmi jak jakaś bzdura. Ale na razie mi się udaje.

sobota, 22 marca 2003, 19:22
Bywalec
Bywalec

Za 700 zl na miesiac to nawet budzika nie ustawiam
Pozdro :P

poniedziałek, 24 marca 2003, 02:36
Nowy
Nowy

- ZAIKS (ok 50 zł od zlecenia)
- VAT (22%)
- podatek dochodowy (19%)
- reklama (? %)
- amortyzacja sprzętu (ok 3%)
- modyfikacja sprzętu i zakupy oryginalnych programów (? %)
- ewentualnie obsługa biura księgowego (ok 50zł)
- a gdzie zarobek...
Gdyby to wszystko zsumować ....okaże się przecież że tak naprawdę większość robi to "na czarno" - nie oszukujmy się...
To nie jest normalny kraj - tu tak naprawdę nie wspiera się małych (raczej malutkich) firm, a raczej je rozwala. Te firmy dzięki ogromnym obciążeniom finansowym upadają (albo są zmuszone działać na czarnucha, niestety). :(

wtorek, 25 marca 2003, 12:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 25 marca 2003, 18:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z tego wniosek że żadnych zawodowców tutaj nie ma .
Poprostu większość odstawia na weselach amatorkę .
:lol:
a piszą : " jestem profesjonalistą ....."

środa, 26 marca 2003, 17:31
Bywalec
Bywalec

Profesjonalista - to osoba wykonujaca swoja prace profesjonalnie bez wzgledu na rodzaj wykonywanej pracy. Szambonurek i operator na slubie TO TEZ ZAWODOWCY tyle tylko, zw w skrajnie roznych warunkach pracy.
Jezeli sie nie zgadzasz to sprecyzuj swoja definicje profesjonalisty
Pozdro

PS.
Nie porownywalem szambonurka do operatora.

środa, 26 marca 2003, 23:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Pytanie do zawodowców.....ceny
Koledzy czy operator pracujący dla tv na profesjonalnym sprzęcie jes tak samo profesjonalistą jak filmujący wesela kamerką mini dv. Czymś się chyba różnią. :lol:

niedziela, 30 marca 2003, 15:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witku, lekko przesadzasz. zajżyj na forum dyskusyjne FO-TON-u tam jest taki temat o profesjonaliźmie. Zresztą o ile pamiętam zgłoszony przez kogoś o takim imieniu jak Ty. A może to Ty?

niedziela, 30 marca 2003, 18:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post te ceny....
Czytam te wszystkie posty z uwagą, ludzie dlaczego się nie cenicie ?
Nie cenicie swojej pracy ? Bawię się w filmowanie już 13 lat. W chwili obecnej cena usługi za obsługę wesela (dojazd, filmowanie, montaż, poligrafia) zaczyna się od kwoty 1.000PLN Za tę cenę klient otrzymuje 3 godziny zmontowanego filmu na 2 krążkach DVD (po 1,5h na każdym).
Jeżeli chce kopie na VHS to doliczamy za każdą po 50PLN. Na brak zleceń jakoś nie narzekamy. Uważam, że mając do dyspozycji dwóch lub trzech "kamerzystów", dobrą markę na rynku, uczciwe podejście do klienta można naprawdę dobrze żyć z "filmowania". Ale jeżeli ktoś chce robić za np. 300PLN to proszę bardzo, jego wybór......

niedziela, 30 marca 2003, 21:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
na początku pytałem nie o ceny bo takie forum już było , a co dodatkowo robicie .
Pan Bogusław Sapala oczywiście o klienta nie musi się martwić bo ma firmę zajmującą się rownież handlem .i to chyba nie tak malutką ,poza tym jak pisze zatrudnia jeszcze innych. No to tak to rozumiem że jest interes .
W pytaniu chopdziło mi o to co jeszcze oprócz filmowania typu wesele ,komunia .
Chodzi mi o to czy jest naprawdę dużo ludzi pracujacych w dziedzinach pokrewnych np.
filmuje wesela i mam zakład fotograficzny
filmuje i pracuje dla telewizji
itp.
albo filmuje wesela a przez cal tydzień pracuje na budowie ?
to tyle
teraz jeszcze do Pana Bogusława , ja filmuje nie od 5 lat i wiem żeby był sens to 1000 zł było by Ok. i co z tego . jak powiem 1000 zł nawet osobie która przyszla specjalnie do mnie bo wie co robie , to niestety rezygnuje bo ma za sobą 10 osób za 500zł i mówie co z tego że u Pana jest lepiej jak dla nas liczy się przede wszystkim cena ....a jakoś dopier póżniej. A jak by było inaczej to dlaczego ludzie kupują w szmateksach i to wcle nie tacy biedni .A tak a propa za 1000 zł to i tak dzieła sztuki się nie da zrobić. Większość ludzi zamawiających sądzi że wesele się nagrywa i już. Czyli gość bierze 700 tylko za jeden dzień pracy ,i trudno im wytłumaczyć żeby to wszystko ładnie zmontować to trzeba długo nad tym siedzieć nawet bardzo długo .i nie wystarczą dwa dni .
Ijeszce jedno czy jak bieże Pan 1000 zł to czy ma Pan wszystkie soboty zajęte czy tylko 2 w miesiącu .???

pozdrawim

wtorek, 1 kwietnia 2003, 09:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Pytanie do zawodowców.....ceny
Witam wszystkich kolegów
Ja właśnie jestem takim który zajmuję się wideofilmowaniem wesel i inych imprez rodzinnych dodatkowo.
Prowadzę działalność w zakresie usług video /nie szumnie brzmiące studio video/ już ponad 16 lat. w sezonie weselnym też mam wszystkie soboty zajęte, nie reklamuje się w prasie, uważam że filmy których jestem autorem są moją najepszą reklamą.

Ostatnio edytowano środa, 7 marca 2007, 10:12 przez Witek, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 1 kwietnia 2003, 11:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re...
Zgadzam się z Panem Witkiem całkowicie. A co do sobót to tak się składa, że zajęte mamy prawie wszystkie do października br. Niektóre nawet podwójnie.
Pozdrawiam.

wtorek, 1 kwietnia 2003, 17:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Właśnie włąśnie.... Sądzę ze za weselicho powinno sie brac co najmniej 1000pln bo wtedy nie pracujemy tylko na sprzęt ale możemy również zarobić jakoś na życie. U mnie w firmie filmujemy we dwóch (ja i mój ojciec) a montażem zajmuje się tylko ja (RT2500) i powiem Wam że najlepszą reklamą jest faktycznie film zrobiony przez siebie. Ja na sezon 2003 mam do października wszystkie soboty zajęte podwójnie a ruch zaczyna mi się już na sezon 2004. Cena za jaką ja świadczę usługi z wesela to ok 700zł kamerą 3ccd VX2000 bo niestety są też u mnie kolesie którzy ogłąszają sie jako wielcy profesjonaliści i biorą po 450-500zł no i niestety ludzie na to patrzą bo przeciętny człowiek nie ma pojęcia ze kamera cyfrowa to tak jak samochód : jest i mnijszy za tańsze pieniądze i jest też wiekszy(klasa S). Usłyszą gdzieś że ktoś kręci cyfrówką (Digital8 lib miniDV z jednym przetwornikiem) i gada ze tamten to też kręci za mniejsze pieniądze. Naszczęście tych co tak mówią jest coraz mniej i coraz wiecej klientów stawia na jakość i profesjonalizm wykonania. A propos tych co minęli sie z powołaniem (tzw wielcy profesjonaliści) to miałem już przyjemność widzieć ich "dzieło" nie raz bo czasem ktoś przyniesie przegrac taśme i powiem Wam ze patrzac na to to można powiedzieć tylko jedno: TRAGEDIA. Naprawde czasem ludzie nie mają jakiego kolwiek pojecia o oswietleniu, nagrywaniu nie wspominając już o jakichkolwiek ujęciach... Wg mnie to na 20.000tysieczne miasteczko w jakim mieszkam to poza mną na pochwałe zasługuje jeszcze jeden gość(pomimo tego że filmowców jest chyba z 10) z którym oczywiście współpracujemy i wyminiamy się doświadczeniem. Z innymi też mozna by było powymieniać sie doświadczeniem ale mają czasem zabardzo głowe w chmurach i uważają że to oni są najlepsi. Sądzę ze jeśli ktoś nam ufa powierzając nam nagranie jakiejś pamiątki wideo to w żaden sposób nie powinniśmy go zawieść.
Pozdrawiam wszystkich kolegów wideofilmowców *WIDEOMAJA*

poniedziałek, 28 kwietnia 2003, 12:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona