Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 16:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 mam ciepły materiał - jak go sprzedać - pilne (fotki) 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post mam ciepły materiał - jak go sprzedać - pilne (fotki)
Mam kilka pytań. Akurat zdarzyło się tak że byłem z kamerą podczas akcji gaszenia wieży z emblematem M1, kilka wozów straży, policja itp. Właśnie przed chwilą się wozy rozjechały.
Przyplątał mi się jakiś cieć z pretensjami że to teren prywatny i nie wolno mi filmować.
Zaznaczam ze stałem na chodniku przy przystanku na drodze krajowej.
Czy mam prawo do sprzedania nakręconego przezemnie materiału, na którym jest stacja neste i m1, wieża m1 płonąca itp.?

13 minut z ręki (ale w miarę stabilnie, zaparłem siestraszliwie:)) Panasonikiem GS75
--
Druga sprawa jeśli mam takie prawo.
To zapraszam do negocjacji na prv. ale tylko szybkie i poważne oferty przedstawicieli stacji tv. dzieki :)
Pozdrawiam.

[ Dodano: Pon 22 Maj, 2006 ]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

poniedziałek, 22 maja 2006, 21:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mozesz. Masz pelne prawo. Dzwon do TVP i TVN. Moze beda zainteresowani.

poniedziałek, 22 maja 2006, 22:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam! Udało Ci sie go odsprzedac Jjakiejs stacji TV? Pozdrawiam!

wtorek, 23 maja 2006, 07:41
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post niestety
niestety nie udało się tego sprzedać.. jeszcze, no trudno może coś ktoś łyknie następnym razem.

Napewno kręci siętu sporo osób z różnych stacji tv. Myslę że warto by było poruszyć pewną kwestię, bo wcześniej czy później wielu osobom zdaży się że będą z kamerą tam gdzie powinni i nakręcą ciekawy materiał.
- jak wycenić finansową wartość materiału
- pod jakie numery dzwonić w celu sprzedania
- pod jakie numery dzwonić np. w święta i w nocy :)
- z kim się najlepiej kontaktować
- jak filmować żeby ujęcia były coś warte :) wiem że to kwestia techniki, ale zauważyłem że stacje tv lubią ujęcia statyczne.
- gdzie wolno filmować, przeganiał mnie jakiś cieć z ochrony M1, że niby nie wolno mi filmować bo to teren prywatny (jak wspomniałem wcześniej stałem na chodniku przy przystanku na drodze krajowej), wyśmiałem gościa żeby sobie jaj nie robił.
Ale mimo to co grozi za filmowanie bez pozwolenia na tego typu terenie prywatnym. Gdybym np stał na chodniku pod samym sklepem. Jeśli wam coś przyjdzie do głowy dodajcie od siebie.

Na moją stronkę wrzuciłem cały film w (360x288 Divx/mp3) - link do mojej stronki poniżej.

wtorek, 23 maja 2006, 08:08
Bywalec
Bywalec

Wiesz co?? Wszystko było by fajne,ale widze że wszystko robiłeś na automacie.Zero manualnego sterowania,chodzi mi o balans bieli ,W tej kamerce można uzyskać zarąbisty obraz,oczywiście w trybie ręcznym.Pozdrawiam:) GS75

[ Dodano: Pon Maj 29, 2006 8:23 am ]
Oczywiście nie tylko BB.ustawienia przysłony itp itd.

[ Dodano: Pon Maj 29, 2006 9:26 am ]
A mam pytanko gdzie mógłbym założyć sobie stronke ,zeby udostępniać moje filmy??Wiesz możemy sie wymieniać i prezentować.W końcu GS75 to super sprzecik jak dla Mnie :))Jestem bardzo zadowolny.

Ja mam filmik z Targów Katowickich po tragedii:( Kręcone w ten sam dzień,a potem po tyg.
Kurcze głupio mi było nagrywać coś co dla innych było przerażające ,mieli pod gruzami swoją rodzine.Niestety pod samą hale Mnie nie wpuścili.Kamerka spisywała sie genialnie,przy 27 stopniowym mrozie:) Brakowało niestety oświetlenia na kamerce..wiadomo była noc.Więc napewno ocenisz mój filmik jak ja twój:)Ale mam nadzieje że sie nie obrazisz..ja też lubie krytyke:)

poniedziałek, 29 maja 2006, 07:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

dobra uwaga. właściwie nie wiem czemu nie filmowałem na ręcznych... prawie zawsze to robię. Wkurzam niektórych bo się proszę o białą kartkę :). Co do ostrości ręcznej to sterowanie jej w gs75 jest dziwne... ciężko trafić, zwłaszcza wg obrazu na monitorkach bo mają mniejszą rozdzielczość. Ale automat zwariował przy błyskach kogutów. Druga sprawa mogłem jednak wziąć statyw.
Z wyłączonym stabilizatorem w miarę stabilny obraz jest jedynie na minimalnym zoomie.
Z włączonym nie da się robić panoram (gwałtowne przeskoki poprzeczne), tylko statyczny obraz. (na początku filmu stabilizator jest włączony - widać jego pracę przy zoomie 10x z ręki.)
Traktuję ten filmik w sumie jako małą lekcję. Każda taka akcja czegoś uczy.

poniedziałek, 29 maja 2006, 08:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do ustawień ostrości w GS75 ( w moim przypadku 180 ) musze sie zgodzić ze jest do bani :| Trudno trafić zeby obraz był ostry :?

poniedziałek, 29 maja 2006, 13:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post do Inver
Kilka uwag:
- jeżeli materiał jest na tyle atrakcyjny, że zainteresuje TV to czasem nawet bardzo bardzo amatorskie zdjęcia mają wielką wartość. Oczywiście należy zadbać o dobrą jakość zdjęć,
- nie Ty wyceniasz materiał. W TV obowiązują stawki i albo się z nimi zgodzisz albo nie,
- najlepiej skontaktuj się z kierownikiem produkcji wiadomości (bo tylko tu mogą przyjąć "wydarzeniówkę" albo redaktorem dyżurnym.
- jak robić filmy? - chyba to pytanie nie powinno się tu pojawić, odpowiedź najprostsza - szkoła filmowa.
Pozdrawiam abb

poniedziałek, 29 maja 2006, 15:28
Bywalec
Bywalec

Zgadzam sie ręczna ostrośc w Pana75 jest kiepska .Tak samo kiepski jest tryb automatyczny w większości sytuacjach kolory są do bani .Inver założe sobie tą stronke to sie powymieniamy filmikami.Ja jestem z Gliwic ,a kamerke sprowadzali mi z Czeladzi:))

wtorek, 30 maja 2006, 07:07
Bywalec
Bywalec

Post Re: do Inver
bb napisał(a):
Kilka uwag:
- nie Ty wyceniasz materiał. W TV obowiązują stawki i albo się z nimi zgodzisz albo nie,

Witam, jak dla mnie to jest smieszne co napisales...
To jest moj material i to ja decyduje komu i za ile sprzedam...

TV moze miec stawki dla stalych wspolpracownikow, ale nie dla ludzi ktorzy sfilmowali cos atrakcyjnego...
W takim przypadku material sprzedajemy tej stacji co da wiecej a przede wszystkim za tyle, ile my wycenilismy ten material...

Pozdrawiam,
RAV

sobota, 10 czerwca 2006, 22:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]