Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 14:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Canopus DVStorm2 czy Matrox RTX100 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Canopus DVStorm2 czy Matrox RTX100
Cześć!
Jaką kartę mam wybrać - Canopus DVStorm2 czy Matrox RTX100?
Napiszcie gdzie mogę ją kupić po rozsądnej cenie?

jurekfilm@poczta.onet.pl

piątek, 21 marca 2003, 22:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z tego co mi wiadomo najlepszą możliwością z WSZYSTKICH dostępnych w sklepach kart video jest DV Storm 2 Canopusa. Kosztujke jakieś 4600pln a za dodatkowe 1400poln warto dokupić do niego najlepszy (z tego co mi wiadomo) program do edycji video - Edius. Działa on TYLKO z kartą DV Storm2 (lub innymi Canopusa?) a jego możliwości są takie, że oprócz renderowania wszystkiego w czasie rzeczywistym (!!!) renderowanie nie trwa ani sekundy również przey zastosowaniu IMPORTOWANYCH PLUGINÓW. Ciekawa sprawa. Mając kasę na ten pakiet (6tys zł) nie czekałbym ani chwili. Matrox też ma rozsądne możliwości, ale nie ma Edius-a i innych dodatków (np. ProCoder do konwertowania DV do wszystkiego innego w ŚWIETNEJ jakości)
Polecam

piątek, 6 czerwca 2003, 00:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re
Witaj,
Przychylam się do poprzedniej wypowiedzi.
Canopus DVStorm 2 to w chwili obecnej najlepsza karta na rynku w klasie cenowej do 5000 PLN.
Matrox RT.X100 jest też niezły, ale ciekawe jest to, że posiadacze tych kart szybko przechodzą na Canopusa. Jeżeli chcesz mogę Cię skontaktować z kilkoma osobami , które używały przez kilka miesięcy RT.X100 a teraz przeszły na DVStorma 2. Poznasz ich opinie....
Co ciekawe takich klientów przybywa....
Co do cen:
RT.X100 - 4.999 PLN z Adobe Premiere i Sonic 2,5LE / używki są w cenach ok. 3000 PLN, i jest wielu chętnych do pozbycia się tej karty.
Magę podać namiary na tych co czekaję na nabywców./
Canopus DVStorm 2 - 4.600 PLN / w pakiecie z - StormEdit, Sonic Acid Music, Xplode, ProCoder 1,25 Trial, Ulead DVDWorkshop !!!/
Dodatkowo możesz dokupić program Adobe Premiere 6,5 w cenie 800PLN,
lub rewelacyjnego EDIUSA za 1.400 PLN.
Pozdrówka.

piątek, 6 czerwca 2003, 08:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Matroxa rt100 mozesz kupic w WAMie. (najlepiej)
http://www.wamm.pl Chlopaki sie znaja i moga cos doradzic. Teraz jest akcja wymiany z RT2500 na RTX100 extereme. Ponoc to niezle chodzi chociaz mowia ze z driverami jest cos nie "halo", ale maja to porawic.
Dystrybutorem Canopusa jest BEIKS. http://www.beiks.com.pl
Dobre ceny sa tez w BSMultimedia http://www.bsmultimedia.com.pl
Mozesz tez sprobowac na Allegro, mozna czasem trafic na super cene !
Wybor jest trudny, obydwie karty maja podobne mozliwosci, ale to juz Twoj problem.....

środa, 11 czerwca 2003, 08:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post RTX jest OK
Ja uzywam RTX100 od 4 miesiecy - dla mnie ta karta jest czyms rewelacyjnym, Bije Canopusa na głowę możliwościami - szczególnie w wersji Xtreme. Przede wszystkim - regulacja RGB w systemie klatek kluczowych, ilosc sciezek video - choc mniejsza od Canopusa - jest lepiej rozwiązana - Flex3D. Szczegolowe porownanie obu kart znajdziesz na http://www.softstudio.z.pl Ja mam dwoch kolegow ktorzy mają RTX100 i są bardzo zadowoleni. Jeden dokupił sobie niedawno drugą sztukę. Ja polecam zdecydowanie RTX. W Canopusie wszystko robi procesor komputera a wiec płacisz przede wszystkim za soft (sprzetowy jest tylko codek - nie masz jakiegokolwiek akcelerowania renderingu) Matrox korzysta z procesora komputera ale równiez z ukłądu obliczeniowego FLEX 3D - Parhelia dzieki czemu Matrox moze pochwalić sie rewelacyjnymi efektami typu PiP z prawdziwą perspektywą czy też atrakcyjnymi efektami Transitions

piątek, 13 czerwca 2003, 00:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re
witam,
Wszystkich chętnych do prównania obydwu kart MATROXA RT.X100
i CANOPUSA DVStorma 2 zapraszam do siebie.
Stoją aktualnie 2 zestawy w konfiguracji:
Procesor P4 2,4GHz/800, pamięć 2x512MB PC400 Infineon, grafika ATI Radeon 9500PRO, Płyta ALBATRON 865PE Pro II, Dysk systemowy - 40GB WB 8MB cache, na sekwencje video 2x120 GB WD 8MB cache + dodatkowy 120 GB Seagate SATA.
Sygnał video podajemy z kamery SONY VX2000.
Podgląd na 2 monitorach LCD 17" (LG 1710B)
Można porównać, pomontowac, zabawić się !
To nic nie kosztuje. To klient decyduje co wybrać.
Jak na razie 7:0 dla CANOPUSA, chciaż przyzanać trzeba, że matrox tez robi wrażenie, szczególnie osoby początkujące chwalą jego bardziej intuicyjną obsługę (narzędzia, filtry, etc) Natomiast Canopus powala jakością obrazu, stabilnością i komfortem pracy.
Zresztą zapraszam do osobistego porównania tych kart.
(Dla nas jest całkowicie obojetne czy klient kupi tę czy inna kartę....., może wcale nie kupić, ważne aby wybrał tę, lepszą dla niego.)
PS. I tak najwięcej klientów kupuje DV500, znak czasów ?

Ostatnio edytowano piątek, 13 czerwca 2003, 13:45 przez Bogusław Spala, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 13 czerwca 2003, 11:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
co do "firmy" softstudio, to przestrzegam...
zacytuję opinie o tej "firmie" z innego forum:

http://www.filmowiec.pl/html/forum3/vie ... 1055193988

"Na wypadek gdyby ktoś jeszcze nie wiedział: p. Stępień to typowy LOW END we wszystkich tematach, w których zabierał głos na tym forum, można sprawdzić w wyszukiwarce. Poza tym to dealer Matroxa, w dodatku drogi w porównaniu do konkurencji, na współczesnych PC i współczesnym montażu wideo nie zna się kompletnie, na branży, w której (niestety!) jest dealerem - również. To taki folklor lokalny...

Zwykłych kontrolerów OHCI FireWire używają i wymagają WSZYSTKIE zaawansowane systemy edycyjne, od Avida i Final Cut Pro począwszy, poprzez wszystkie systemy FASTa, a na Avidzie właśnie jest robione ponad 90% światowej produkcji telewizyjnej (nie mogę używać słowa broadcast, bo p. Stępień nie rozumie, że to nie jest termin magiczny, tylko angielski). Poza tym naprawdę radzę sprawdzić w wyszukiwarce: na tym forum nie ma ANI JEDNEJ osoby, której p. Stępień pomógłby w czymkolwiek, ANI JEDNEGO problemu, który by rozwiązał, ani jednego wątku, w którym by coś wniósł - poza nachalnym klepaniem nierozumianych cudzych sloganów reklamowych i przeświadczeniem o własnej wielkości i patencie na rację. Piszę to wszystko, bo p. Stępień może być szkodliwy tylko dla początkującego, niezorientowanego amatora, ludziom zajmującym się na codzień i w praktyce technologią wideo nie jest w stanie zaszkodzić.

A mówiłem, że niepytany dealer ma milczeć...

P.S. Ja na tej "taniej płycie typu dom i biuro" zmontowałem w ciągu roku prawdopodobnie więcej materiału wideo i audio niż p. Stępień przez całe swoje życie, a wśród klientów miałem np. OTV Kraków"

koniec cytatu.

piątek, 13 czerwca 2003, 11:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Firewire hehe
To Piotr Kulesza jest typowym LOW END'owcem - jak inaczej nazwac faceta który proponuje firewire i najgorsze płyty główne ?? Do tego overclocking (czyli przyspieszenie dla ubogich) jest dla niego czymś normalnym choć zawsze związane jest z ryzykiem utraty stabilności komputera. Jakoś Positive Charge (jako jak najbardziej kompetentna firma) nie preferuje podobnych rozwiązań ! Co do porównania kart - zapraszam na stronę http://www.matrox.com/video/press/edito ... t_2003.pdf gdzie znajduje się KOMPETENTNE porównanie kilku systemów montażowych - różnych producentów. Wynika z niego że Matrox ma lepszą jakość obrazu niż Canopus. Poza tym - myślę że werdykt 7:0 dla Canopusa wydaje mi się mocno przesadzony i stronniczy. Popieram natomiast pomysł aby każdy mógł sam wybrać to co go interesuje także doświadczając pracy na danym systemie. Mi np nie potrzeba mozliwosci zgrywania z kilku źródeł FiWi na raz co czyni Canopus - bardziej sobie cenie możliwosci manualnej kreacji efektów typu PiP, Cropping i innych. Efekt tzw OLD FILM który do tej pory liczył się ok 1 godzinę (2-3 minutowy fragnment) - teraz (RTX100) leci w RealTime - mam mozliwosc wyboru jednego z 20 kilku presetów. Tak więc niech Kulesza wsadzi sobie ten swój kontroler nie powiem gdzie i siedzi cicho skoro nie ma pojęcia co to znaczy CZAS RZECZYWISTY. Nie wiem czy wie ale mamy juz XXI wiek !! Zanim zacznie opowiadać bzdury n/t różnych kart niech łaskawie zobaczy je CHOĆ RAZ w trakcie pracy. Pozdrawiam za to Pana Bogusława - pomimo że mamy odmienne zdanie nt kart, szanuje Jego opinie za to że zadał sobie trud poznania obu systemów "od kuchni"...

piątek, 13 czerwca 2003, 14:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post RT .X100 na topie!
Witam!

Niezależne testy i porównania Matroxa RT .X100 i DV Storma2 (m.in. takie jak podane powyżej przez kolege) wskazują na RT .X100 jako na karte o największych możliwościach. Dzisiaj wraz z ukazaniem się nowych sterowników Xtreme przewaga Matroxa jeszcze się zwiększyłą.

I pare informacji które chciałbym dodać.

Program Edius tak jak inne programy nie jest w stanie renderować wszystkiego w czasie rzeczywistym, a już na pewno nie jest najlepszym programem do edycji video. Poza tym brak współpracy z wieloma programami typu Adorage czy Hollywood FX dyskwalifikuje go w wielu zastosowaniach.

Co do jakości obrazu to znam ludzi którzy korzystają z profesjonalnego sprzętu (SONY PD250) i są zadowoleni z jakości jaką daje RT .X100. Lepsza jakość obrazu z DVStorma 2 to kolejny mit, który nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości.

Chiałbym tu zwrócić uwage na bardzo nieprzyjemną dla kieszeni użytkowników ceche produktów Canopusa - za wszystkie dodatki trzeba słono płacić.
Przereklamowany ProCoder to dodatkowy wydatek 699 USD, robiący prawie to samo Matrox Media Export jest za DARMO w zestawie i poza tym umożliwia sprzętowe wspomaganie exportu do wielu formatów video.
Upgrade z DV Strorma SE na DV Storm2 to wydatek 400 USD.Przejście z RT .X100 na RT X100 Xtreme nie kosztuje nic.

Nowe efekty Explode do Canopusa to nastepne 100 USD, Matrox nowe efekty dostarcza bezpłatnie.

Każdy kto kupił rok temu RT .X100 dziś ma sprzęt o jeszcze większych możliwościach niż rok temu. Dlatego na rynku karty te trzymają się w cenie i bardzo cieżko jest kupić egzemplarz używany (nikt nie pozbywa się najlepszego sprzętu a już na pewno nie za 3000 zł).

pozdrawiam

niedziela, 15 czerwca 2003, 14:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Canopus...
Cześć,
Przypadkiem wpadłem na to forum. Jest bardzo ciekawe.
Szkoda tylko, że można natrafić tutaj na osoby które, za wszelką cenę chciałyby lansować tylko własny punkt widzenia.
Tak się składa, że pracuję czasami dla TV, kręcę i bardzo dużo montuję.
Proszę się nie obrazić kol. Stępień, ale majaczenie o niesłychanej wyższości amatorskiej karty Matroxa RT.X100 nad produktem Canopusa jest poprostu bzdurą . Sorki, za ostre słowa. Tak się składa, że mieliśmy z kolegami montażystami okazję wypróbować zestaw do montażu nieliniowego zakupiony w Angli z Matroxem RTX100 właśnie. Karta jest niedopracowana. Po dłuższej pracy ( ok 12godzin) wywala cały system (WinXP Pro), jakość generowanego obrazu jest słabiutka. Współpraca z kamerami DVCam ora DVCPro słabiutka (odmowa współpracy z magnetowidem DVCAM SONY DSR11), prawdziwi montażyści wiedzą o co chodzi... ,itd,itp. Złożyło się tak, że z tej samej firmy sprowadziliśmy sprzęt oparty o kartę Canopusa DVStorma2. Obydwa te produkty cechuje przepaść technologiczna na korzyść tej drugiej karty.
Bardzo dobra współpraca ze sprzętem DVCam (wybór w ustawieniach), mozliwość pracy z materiałem MPEG-2 !, można przycinać, dodawać i edytować materiał zakodowany do MPEG-2 o czym użytkownik Matroxa może tylko marzyć. Profesjonalna jakość obrazu co widać chociażby
po przejściach tonalnych, duża ilość ręcznych ustawień, to jest to co
doceni każdy profesjonalista, dodatkowo otrzymujemy możliwość zgrywania materiału video z 3 różnych źródeł w jednym czasie co znakomicie wpływa na szybkość montażu. Długo by jeszcze wyliczać.
Z tego co się zorientowałem kol Stępień jest dealerem Matroxa więc nic dziwnego, że reklamuje to co sprzedaje. Ale na litość boską nie wmawiajmy wszystkim użytkownikom, że świat się kończy na Matroxie !
Może dla lamerów ta karta jest niezła, ale ci którzy oczekują naprawdę wysokiej jakośći i niezawodności wybiorą Canopusa. Jestem o tym przekonany.

niedziela, 15 czerwca 2003, 15:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Canopus...
Tak się składa, że pracuję czasami dla TV, kręcę i bardzo dużo montuję.

To tak jak ja...

Proszę się nie obrazić kol. Stępień, ale majaczenie o niesłychanej wyższości amatorskiej karty Matroxa RT.X100 nad produktem Canopusa jest poprostu bzdurą .

Bardzo ciekawe....Rozumeim ze koelga uważa wobec tego Canopusa za profesjonalny sprzęt- czy tak ? A wie kolega co to DPS Reality lub Velocity, VideoToaster itp - czy jeszcze nie dotarł tak daleko w czytaniu Life Video ?? Powinien kolega wiedzieć że profesjonalne rozwiązania są tylko SPRZETOWE !!! Software BASED dopuszcza się w produkcji terenowej gdzie nie ma możliwości taszczenia ze sobą dużej ilości sprzętu - tam sprawdza się np "mały" Avid

Sorki, za ostre słowa. Tak się składa, że mieliśmy z kolegami montażystami okazję wypróbować zestaw do montażu nieliniowego zakupiony w Angli z Matroxem RTX100 właśnie.

Co z tego ze zestaw kupiony w Anglii ? Nie daje to żadnej gwarancji ze sprzet jest poprawnie skonfigurowany do pracy z video. Podobną bajeczkę n/t Canopusa moge wymysleć w ciągu 2 minut

Karta jest niedopracowana.

BZDURA - ja jej używam i jestem zadowolony. W jeden dzien robie montaż który na DV500 robiłem 3-4 dni

Po dłuższej pracy ( ok 12godzin) wywala cały system (WinXP Pro),

U mnie RTX chodzi bez problemu od 8:00 rano do 24:00 w nocy. Zero zwisów. No - ale ja nie pozałowałem grosza na dobrą płytę główną, obudowe (ponad 500zł !!) i inne podzespoły. Jeżeli ktoś kupuje system RTX "gotowy do pracy" po "okazyjnej" cenie 8500zł - nie ma się czego dziwić...

jakość generowanego obrazu jest słabiutka.

Pan Charlie White mający ponad 20 letnie doświadczenie w branży Broadcast video jest zgoła innego zdania.... No cóz... to interesujące

Współpraca z kamerami DVCam

Kolejna bzdura - używam RTX z magnetowidem DSR11 i kamerą 250 - bez problemu (system Win2K)

ora DVCPro słabiutka

Jak kolega pracuje dla TV to ja nazywam się Pierdoła z Gądek !!! Tylko ktoś "zielony" jest tak "inteligentny" aby podpinać sprzet DVCPRO do sprzetu dedykowanego DV !!!! DVCPRO obsłguje Matrox RT2X00

(odmowa współpracy z magnetowidem DVCAM SONY DSR11),

HAHA - radze zmienić firmę komputerową która składała koledze komputer. Nic innego nie poradze

prawdziwi montażyści wiedzą o co chodzi...

No właśnie - prawdziwy montażysta nie wie o co chodzi tylko się dziwi...

,itd,itp.

co to za itp itd ??? U mnie wszystko działa - powiem więcej. Niebawem kupuję drugiego RTX'a !!

Złożyło się tak, że z tej samej firmy sprowadziliśmy sprzęt oparty o kartę Canopusa DVStorma2. Obydwa te produkty cechuje przepaść technologiczna na korzyść tej drugiej karty.

Racja ale chyba w zacofaniu technologicznym. Dla przypomnienie - Canopus NIE PRODUKUJE systemów Broadcast dla TV. Ich sztandarowym systemem jest o ile pamietam REX za ok 20 tys zł oparty na przestarzałym (choć dobrym) DVBK1. Matrox ma kompletną ofertę - także dla ośrodków TV.... I co kolego na to powiesz?

), mozliwość pracy z materiałem MPEG-2 !, można przycinać, dodawać i edytować materiał zakodowany do MPEG-2

Tylko AMATOR edytuje MPEG 2 !!! W swiecie TV dąży sie do jak najmniejszych stopni kompresji - czyżby kolega oo tym nie wiedział? Czy też może "zlekka" zawyza swoje kompetencje?

o czym użytkownik Matroxa może tylko marzyć.

Ja nie marze - mi to wisi...

Profesjonalna jakość obrazu co widać chociażby
po przejściach tonalnych,

A moze jakieś dowody ? Ja nic takiego nie zauważyłem...

duża ilość ręcznych ustawień, to jest to co
doceni każdy profesjonalista,

.... i co znajdzie w Matroxie a czego nie ma w Canopusie. jeszcze raz powtarzam. Profesjonalną funkcją jest korekta RGB działająca w RT w systemie keyframe - Canopus tego nie ma - gdzie tu jest zawodowstwo?

dodatkowo otrzymujemy możliwość zgrywania materiału video z 3 różnych źródeł w jednym czasie co znakomicie wpływa na szybkość montażu.

1. Trzeba mieć 3 magnetowidy DV - kto ma? Reka w górę !!!
2. Trzeba mieć ultra wydajny komp na SCSI który to uciągnie
3. Trzeba być "chauturnikiem" aby wgrywać materiał bezmyślnie, nie oglądając go a w dodatku w 3 strumieniach

Długo by jeszcze wyliczać.

Długo długo....Problem tylko że zalet Matroxa jest znacznie więcej niż Canopusa..

Z tego co się zorientowałem kol Stępień jest dealerem Matroxa więc nic dziwnego, że reklamuje to co sprzedaje.

Kolega Stępień tak -ja nie !!! Jestem odbiorcom końcowym - montażystą a nie hobbystą - dla jasności

Ale na litość boską nie wmawiajmy wszystkim użytkownikom, że świat się kończy na Matroxie !

Nie kończy - ale do 20 000zł to najlepsze rozwiązanie. Powyżej tej kwoty - jeszcze rządzi Matrox - serią DigiSuite. W okolicy 40 000 - DPSy, Na samym szczycie- systemy "post-fastowskie" - mówię tu o edycji OffLine a nie o produkcji TV

Może dla lamerów ta karta jest niezła,

LAMER - to pojęcie chyba raczej niespotykane w jezyku profesjonalistów. Przynajmniej jako uczestnik targów Łódzkich - nie spotkałem się z nim ani razu bez względu na to z kim miałem przyjemność rozmawiać - czy to Pan Szumski z P.Ch. czy też A. Wiącek.....

ale ci którzy oczekują naprawdę wysokiej jakośći i niezawodności wybiorą Canopusa. Jestem o tym przekonany.[/quote]

a ja nie....

niedziela, 15 czerwca 2003, 19:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post korekta
oczywiscie ODBIORCĄ a nie ODBIORCOM

niedziela, 15 czerwca 2003, 19:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
przeglądając te wszystkie posty nie można się oprzeć wrażeniu że Piotr Stępień i RTXUser to jedna i ta sama osoba......
Może Moderator powinien usunąć z forum tak nachalnego dealera reklamującego własną firmę ?
Co na to użytkownicy forum ? Czy ten osobnik pomógł w czymś komukolwiek? Jakoś przeglądając posty nie zauważyłem.....
Myślę, że czas zakończyć tę nachalną reklamę, było nie było darmową !
Co na to użytkownicy forum ?

poniedziałek, 16 czerwca 2003, 06:57
Bywalec
Bywalec

Post Przydałby się zimny prysznic...
Przeczytałem z niesmakiem te przepychanki słowne. Panowie, więcej umiaru i powściągliwości! Proszę...

poniedziałek, 16 czerwca 2003, 08:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wiem że prawdziwe argumenty są trudne do przełknięcia, ponadto Pan Rex cierpi na rozdwojenie jaźni. Ja się podpisuje pod moimi wypowiedziami. Nie zauważyłem też żeby ten facet coś wnosił do dyskusji.
Ale żeby coś konkretnego powiedzieć to trzeba mieć odpowiednią wiedze, a takiej chyba temu osobnikowi brakuje.

Na miejscu moderatoratora usuwałbym z forum takich "spamowców" jak Rex.

p.s. całą tą sytuacje można opisać jednym zdaniem - "psy szczekają a karawana jedzie dalej"

poniedziałek, 16 czerwca 2003, 11:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona