Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 12:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jakie ujęcia przy kręceniu samochodów??? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jakie ujęcia przy kręceniu samochodów???
Witam wszystkich. Jestem pasjonatem samochodów i często jestem na zlotach tuningowych. Mam prośbę abyście dali mi jakieś rady co do ciekawych ujęć podczas nagrywania samochodów. Podpatruję ujęcia z Top Gear i Motor Vision, ale mam nadzieję, że dacie mi jakieś inne propozycje. Polegam na Waszym doświadzczeniu ;) Z góry dzięki. Pozdrawiam gorąco :D

piątek, 16 czerwca 2006, 17:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 16 czerwca 2006, 19:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Od razu dobrych ujec robil nie bedziesz. Najlepiej metoda prob i bledow jak ja sie uczylem i dalej to robie ;)

piątek, 16 czerwca 2006, 19:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dokładnie metoda prób i błędów, oczywiście warto podpatrywać innych, ale trzeba samemu zrobić mase błędów żeby się nauczyć co i jak. Z każdym filmem będziesz kręcił coraz lepsze sceny.

piątek, 16 czerwca 2006, 19:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja proponuje stedi i ujecia z innego samochodu, np. jadacego rownolegle. Jak masz znajomosci albo kase, to mozesz wypozyczyc/kupic maly kran i wtedy niewiele bedzie Ci powstrzymywalo:D

sobota, 17 czerwca 2006, 09:36
Nowy
Nowy

Dzięki za wszystkie rady i porszę o następne :D Maciejooo "mały kran"? Chyba mały ekran ;)? Stosuję ujęcia polegające na zoomie jakiegoś detalu np znaczka marki i później oddalam . Robię także ujęcie na tylne koło i później wolne oddalenie obejmujące całe auto. Inne to zaczęcie od lewego reflektora i przejechanie do prawego. A może podacie linki do Waszych produkcji?? Chętnie obejrzę efekty Waszych prac :wink: PS Jaki program polecacie do montażu takich filmów :?: :D

sobota, 17 czerwca 2006, 14:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"mały kran"? Chyba mały ekran

albo jasiu nie wiesz co to takiego "kran kamerowy" albo ja zartu niezrozumialem :D
co domontazu to chyba dowolny system montazowy, bylebys potrfil go obslugiwac w gre wchodzi wszystko od Windows Movie Makera przez APeka jakiegosa i EDIUSA na AVIDach i FCP konczac.

sobota, 17 czerwca 2006, 21:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A może podacie linki do Waszych produkcji?? Chętnie obejrzę efekty Waszych prac :wink:

na http://www.radomracers.prv.pl znajdziesz moje klipy w dziale filmy. Polecam te najnowsze, bo starsze troche gorsze sa, gdyz kiedys jeszcze sie uczylem ;)

a to link do klipu car audio ktorego nie ma na tej stronie: http://www.tkdami.net/~prezes/car_audio.avi

sobota, 17 czerwca 2006, 21:56
Nowy
Nowy

Mam taki komp procesor 1,8 ghz, 1gb RAM, dysk 7200 rpm 200gb karta gf 6600 gt. Zainstalowałem adobe after effects i gdy odtwarzam podgląd idzie 7fps. Czy mam za wolny procek czy o co chodzi 8O :?: Polećcie jakiś program pod te parametry. Dopiero zaczynam zabawę z montażem, więc proszę coś w miarę prostego w obsłudze, ale z ciekawymi efektami. Z góry dzięki za pomoc i dzięki za fachowe rady :D :D :D

PS mike102 zaje#$%^ filmiki. W jakim programie montujesz :?:

niedziela, 18 czerwca 2006, 16:08
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja mam Pentium Dual core czyli 2x2.80GHz i czasami podgląd w AE idzie 0.05 fps, a to z jednej prostej przyczyny to jest prog. do kompozycji a nie do montażu. Do montażu jest Premiere (jeśli już mowa o adobe).
Cytuj:
ja proponuje stedi i ujecia z innego samochodu, np. jadacego rownolegle. Jak masz znajomosci albo kase, to mozesz wypozyczyc/kupic maly kran i wtedy niewiele bedzie Ci powstrzymywalo:D

I co może jeszcze helikopter z podwieszoną kamerą :), nawet w TVN Turbo nie widziałem żeby używali stedicam-u ani tym bardziej kranu, nieraz widziałem jak się odbijał w filmowanym aucie operator z betą w łapie z okna drugiego auta, bez stedi, no chyba że się coś zmieniło.
A jeśli chodzi o filmowanie aut, to bardzo fajne efekty można uzyskać filtrem połówkowym oczywiście na statycznym kadrze (Patrz Top Gear) oraz filtr UV co prawda z karoseri niewiele zdejmie ale chmurki odbite w szybach auta wyglądają fajnie i ogólnie niebo nie jest przejarane co przy cyfrach jest sporym problemem.

niedziela, 18 czerwca 2006, 21:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mike102 zaje#$%^ filmiki. W jakim programie montujesz :?:

Vegas 6.0c

niedziela, 18 czerwca 2006, 23:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

oraz filtr UV co prawda z karoseri niewiele zdejmie ale chmurki odbite w szybach auta wyglądają fajnie i ogólnie niebo nie jest przejarane co przy cyfrach jest sporym problemem.

Chyba chodzilo ci o Polaryzacyjny a nie UV

poniedziałek, 19 czerwca 2006, 09:38
Stały bywalec
Stały bywalec

Właśnie, myślałem o jednym a pisałem o drugim.

poniedziałek, 19 czerwca 2006, 17:02
Nowy
Nowy

Ok dzięki. A w jakim programie mogę nałożyć te filtry?

poniedziałek, 19 czerwca 2006, 17:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 19 czerwca 2006, 17:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona