Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 15:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jak walczyc z orkiestrami na weselu ??? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Jak walczyc z orkiestrami na weselu ???
Mam miec niedlugo wesele (za jakies 2 tygodnie). Dzwonilem do Pana Mlodego ktory wlasnie mi oznajmil ze orkiestra niechce swiatel na sali bo maja swoje. Chodzi o to ze, powiedzieli Młodemu zebym nie rozstawial statywow ze swiatlami bo oni bede robic klimat. Przeciez ja potem bede sie tlumaczyl dlaczego nagranie jest takie ciemne. Nie chce nakladac oswietlenia na kamere gdyz tylko pierwszy plan bedzie jasny a reszta ciemna (bezsensu) no i ludzie z oczami jak chinczycy. Dodaje ze zabawa weselna odbedzie sie na sali gimnastycznej czyli dosc jasne i dobrze rozlozone oswietlenie ktore tam zastane ale zawsze jakosc rozstawiam halogeny na wszelki wypadek. Prosze o porade co mam mlodym powiedziec i jak walczyc z chlopcami z orkiest. Przeciez oni sa od grania a my od filmowania.

POZDRAWIAM

poniedziałek, 19 czerwca 2006, 18:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
wesele jest nie dla Ciebie... tylko dla bawiących się... dziwisz się, że halogeny się nie podobają?

poniedziałek, 19 czerwca 2006, 19:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To co moze lepiej swiatlem z kamery po oczach. Myslisz ze tak jest lepiej ? Czlowiek podwplywam alkoholu (mowi o gosciach :D) jest wrazliwy na zmiane oswietlenia i robi skosne oczy. A tak masz stale i delikatne swiatlo bo odbite a nie skierowane prosto w oczy.

Jak sobie z tym radzicie ?

POZDRAWIAM

poniedziałek, 19 czerwca 2006, 19:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

NIe pomoge ci ale patrzac z mojego punktu widzenia (czyli goscia) zawsze mnie wku..wialo jak koles z kamera nagle odpalal ze 3 swoje halogeny zeby troche pokrecic. Juz wolalem punktowo po oczach :lol:

poniedziałek, 19 czerwca 2006, 19:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale jest jeszcze jedna sprawa. Ludzie moga sie poddenerwowac, oczywiscie ale pozniej kto bedzie mial pretensje jak zobaczy nagranie. Wszedzie ciemno tylko od czasu do czasu jakas twarz sie pojawi. Kazda wieksza lub mniejsza produkcja ma doswietlany plan filmowania aby nie bylo czarnych dziur. Po 2:00 moga nawet po ciemku sie bawic a z nagrania ja bede rozliczany.

Prosze o rade.

POZDRAWIAM

poniedziałek, 19 czerwca 2006, 20:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myślę że trzeba by porozmawiać z młodymi i o ile masz jakieś nagranie z wesela gdzie stosowałeś lampę na kamerce to im pokaż jak to wychodzi, żeby potem nie było na ciebie. A poza tym myślę że halogeny to w tym konkretnym przypadku, to zły pomysł lepiej weź lampę na kamerkę. Wiem też z doświadczenia, że w złych warunkach oświetleniowych dobrze spisują sie kamery VX2100 więc jeśli taką posiadasz to nie będzie problemu...a poza tym to nigdy na sali nie jest ciemno. W razie czego powiesz że nie chciałeś psuć atmosfery i sfilmowałeś tak jak było w rzeczywistości. Przecież (wiedzą juz) że bez światła to wyjdzie kicha, więc głowa do góry. A co do kapel lepiej z nimi nie walczyć a współpracować bo to wyjdzie na kożyść i dla nich (bo nie spitolisz specjalnie dźwięku-a możesz :) ) a przede wszystkim dla ciebie bo mogą cię polecać :wink:

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

poniedziałek, 19 czerwca 2006, 20:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No wlasnie tu jest problem juz od kilku miesiecy krece FX1 i do tej pory bylo wporzadku. Mialem kupic PD ale sie wstrzymalem i za namowa kupilem FX1. Teraz wlasnie borykam sie z tym swiatlem ale efekt doswietlonej sali delikatnie wzbudzal podziw. Raz mialem przypadek ze mlodzi krecili nosami ale po tym jak poscilem swiatlo na sciany i wreszcie bylo widac jak sala jest pieknie ubrana, dziekowali. Widzialem nagrania z lampka na kamerze i takie nagrane na VX2100 gdzie dB bylo bardzo wysoko i ziarno bylo denerwujace dla mnie, nie wiem jak mlodzi i reszta rodziny. Moze posiadacze FX1 cos doradza. I ludzie ktorzy posiadaja lampe sony. Moze trzeba zmienic i to i to :D

POZDRAWIAM

poniedziałek, 19 czerwca 2006, 20:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panowie z orkiestrmi się niewalczy , tylko współpracuje ! Poza tym nie widżę problemów , 2szt. na statywach wystawiam przed orkiestrę tak aby nie świecic im na scene i żeby sie ich efekty zaprezentowały . To nasz za...y interes , aby wykorzystać to co nam uprzejmie na tacy inni podają . Palniki nie za mocne 500W to max i przygotować się aby podmienic nawet na sali na mniejsze (np. w przerwie) . Dwa następne na końcu sali . Myślę że masz zdalne ? Jak kręcisz w kierunku końca sali to nawet te przy scenie można gasić (ale z głową aby nie było tego widać na filmie ) . Będąc pod sceną takie gaszenie będzie widoczne ale będąc w połowie może już nie . To trzeba wcześniej sprawdzić na "sucho" . I w ogóle zagadać z orkiestrą na ten temat a nie boczyć się .

poniedziałek, 19 czerwca 2006, 21:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przecież kamera nie pracuje cały czas na weselu, tak więc mamy sporo kawałków bez kamery i świateł. Poza tym nie wyobrażam sobie dobrego filmu bez światła. My też chcemy zarobyć tak jak i zespół. Czy ktoś widział plan filmowy bez oświetlenia, albo jakąś inną produkcję wideo. To kamerzysta jako producent jest odpowiedzialny za jakość materiału. Moja rada jest taka: 1. Jesli młodzi będą się nadal upierali aby kręcić bez lamp, to daj sobie aneks do umowy, że za złą jakość filmu spowodowaną brakiem oświetlenia producent nie odpowiada i zleceniodawca został o tym poinformowany. 2. Zabierz najmocniejszą lampę na kamerę jaką masz, (najlepiej z filtrem) i módl się, aby ci się nie dostała ciemna sala. Osobiscie używam 4 X 500W (po dwie na statyw) + 100W lub 50W na kamerze, jeszcze nie zdażyło mi się, aby młodzi mieli jakieś obiekcje co do moich lamp, a co do gości, to na jedno wesele z dziesięciu znajdzie się ktoś co mu to przeszkadza, ale mówi się trudno, to młodzi płacą za film i jak im to nie przeszkadza to tak musi być, a poza tym, to i tak jest sporo muzyki bez kamery, bo wesele, czyli sala, trwa średnio 10 godzin z czego ja nagrywam standardowo ok. 2-3 godziny na sali i ok. 1 godzinę przed.

wtorek, 20 czerwca 2006, 00:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dżizus. ajaks 100W na kamerze ? Toż jesteś wtedy poruszającą się latarnią morską ;)

wtorek, 20 czerwca 2006, 13:32
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

4 x 500, 100 albo 50 na kamere!!!!!!. MATKO!!!!!! Wspolczuje gosciom na waszych weselach. PAMIETAJCIE, ze kosciol, zabawa, to nie plan filmowy. Nie chodzi tu o doswietlanie i prace w klimatach wenezuelskich telenowel. Waszym zadaniem, jest dokumentowac wydarzenie, byc w tle, tego co dla wszystkich w tym dniu najwazniejsze!!!! Wyobrazcie sobie 30 stopni na dworzu, w salch wielokrotnie nie klimatyzowanych , jest podobna temperatura. Wasze oswietlenie dodatkowo dogrzewa wnetrze. Galaretki topia sie, panie poca sie, tapety splywaja im z twarzy...robi sie wowczas horror. U mnie, pracuje Z1 w 99% przypadkow, jest swiatlo zastane. Zima owszem, uzywam lampki na kamerowej IANIRO....20W...I uwierzcie, to wystarcza. Trzeba przestawic sie z mysleniem. Pokazac mlodym-DOKUMENTACJE wydarzenia ze swiatlem zastanym, a bedzie dobrze.

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

wtorek, 20 czerwca 2006, 20:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dokumentować - czyli zajmujesz się wideorejestracją, inaczej mówiąc rejestrujesz zdarzenia za pomocą kamery, a ja staram się zrobić film. Nikomu oczywiście nie ubliżając. Podobne słowa usłyszałem zaczynając współpracę ze studiem foto-wideo. I teraz po trzech latach współpracy całkowicie się z nimi zgadzam. Z drugiej strony, to powiedzcie mi jak doświetlacie dalszy plan, bo przecież ktoś, kto będzie oglądał ten film, będzie chciał widzieć kto tam siedzi, czy też tańczy, albo jak była przystrojona sala. A z doświadczenia wiem, że 50% sal nie ma dostatecznego oświetlenia, chociażby ze względu na oszczędności energi elektr. Tylko nie mówcie, że z żarówką 20W na kamerze i z jakąś super kamerą uzyskacie czysty i szczegółowy obraz na dalszym planie, to tak jakby robić zdjęcia aparatem fotograficznym w pomieszczeniu bez lampy błyskowej. Ponadto to po cholerę produkują te lampy i statywy do nich, jakby były one nie potrzebne, a w każdym sklepie z akcesoriami foto-wideo takowe są. Chyba że na waszym terenie wszystkie sale i kościoły mają światło OK, a przynajmniej wystarczające do tego aby można było rozpoznać kto siedzi 2 metry za młodą parą, bo na moim terenie takich sal i kościołów jest zaledwie kilka.

Ostatnio edytowano wtorek, 20 czerwca 2006, 23:30 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 20 czerwca 2006, 22:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, także jestem zdania, że doświetlenie jest dobre i obowiązkowe w Faktach i Wiadomościach. Na sali trzeba w miarę możliwości radzić sobie bez dopalaczy, które krępują gości (chyba, że kamera nie radzi sobie ale to inna bajka). Przecież nie o to chodzi.

wtorek, 20 czerwca 2006, 23:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W tym roku tylko raz ustawiłem dwa halogeny po 1000Wat z niebieskimi filtrami oczywiscie w sufit. Sala wybitnie jak jaskinia. Na kamerce 50Wat też z niebieskim filtrem (to jak 35 bez filtra). Jak bym rozstawił 4x500 i 100Wat na kamerze to bym miał wszystko prześwietlone. Tak na marginesie to przy 100Watach na kamerce co 30min. wymieniasz akumulatorek.

wtorek, 20 czerwca 2006, 23:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
2X1000W to to samo co 4X500W, a nawet 4X500W to lepsze rozwiązanie bo światło mogę sobie rozłożyć w czterech kierunkach a przy 2X1000W tylko w dwóch, i stąd większe prawdopodobieństwo przeżarzenia, a różnica między 100W a 50W na kamerze to niewiele, po prostu filmuję o metr, czy też dwa dalej niż z lampą 50W. Oczywiście u mnie też każda lampa posiada filtr.

wtorek, 20 czerwca 2006, 23:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona