Teraz jest sobota, 22 września 2018, 11:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Marudzenie klienta ..... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Marudzenie klienta .....
Witam wszystkich,

Temat zatytułowałem "marudzenie klienta" choć nie do końca to prawda ;)

Czy spotkaliście się z "życzeniem" klienta po odbiorze filmów że film jest "za mało" ostry?
Nagrywałem w trybie move-like i film ma ładne stonowane kolory i delikatnie rozmiękczone brzegi... a tu klapa - nie podoba się.. Czy uważacie że trzeba robić obraz jak w kamerce za 1500pln?

No i drugi problem (tu klienta ma racje) miałem problemy z dzwiękiem..a mianowicie gdy stałem przodem do orkiestry było OK lecz gdy tylko zmieniłem kierunek (np. tyłem do kapeli) dzwięk stawał się o wiele cichszy i już nie taki czysty ..co powinno się robić? - podkręciłem dźwięk lecz widocznie za mało bo klientowi nie podoba się... Jak wy sobie Doradzcie czy macie wogóle takie problemy? Sala była spora więc wiadomo jest że dźwięk zawsze nie będzie identyczny.. Może rozwiązaniem jest nagrywać osobno z miksera grajków ich dźwięk? Juz sam nie wiem.. Teraz będę wrzucał scieżkę do Cool Edit i będę walczył..chociąz nie wiem jak to wszystko wyjdzie...

Dajcie mi jaką porade jak walczyć z takim problemem jak duża sala...

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie odp!!!

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

niedziela, 16 lipca 2006, 21:26
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

co do dźwięku - a pomyślałeś że można nagrywać drugim urządzeniem? niektórzy nagrywają na MD, laptopa - przynajmniej zrzuca Stereo 44KHz 16 bit. Trzeba sobie tylko odpowiedni mikrofonik dorobić na line in.
Dyktafony i odtwarzacze mp3 - te co znam się nie nadają. Może ktoś zna taki odtwarzacz mp3, który nagrywałby czysty dźwięk z jakością zbliżoną do CD, i najlepiej żeby to robił kilka godzin nonstop.

Pozatym trochę faktycznie późno na przeróbki filmu - ale na drugi raz pytaj czy się klientowi taki efekt podoba i zawrzyj to w umowie. Teraz to masz problem bo nie mam pojęcia jak przekonać klienta żeby wziął, chyba że klient to jeden z tych którzy postfactum chcą zbić cenę, i cię robi w jajo. (znam kilku takich sqr). Najgorszy rodzaj klienta...

poniedziałek, 17 lipca 2006, 07:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jaką kamerą filmowałeś?. Jeśli chodzi o dźwięk, to napisz, czy filmowałeś na automacie, czy pełnym manualu? Prawdopodobnie filmowałeś na manualu ze zbyt niskim poziomem wzmocnienia, stąd ciche fragmenty "tyłem do zespołu". Lepszy efekt prawdopodobnie uzyskałbyś przy ustawieniu AUTO, chyba że ten model kamery ma cienki mikrofon. Co do rozmiękczonych kolorów, to faktycznie nie radzę Ci takich eksperymentów na przyszłość. Przecież wszelkie filtry - w tym korekcję barw oraz rozmiękczenie obrazu - soft focus itd. można uzyskać na etapie edycji pod pełną kontrolą z możliwością cofnięcia zmian. Ja generalnie stosuję tego typu efekty, ale wyłącznie w etiudach weselnych, a nie reportażu z uroczystości.
Pozdrawiam

poniedziałek, 17 lipca 2006, 07:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak - myslalem o drugim urzadzaniu rejestrujacym dzwiek..ale skonczylem tylko na mysleniu...

Moze wina lezy po stroni mikrofonu poniewaz jest on o charakterystyce super kierunkowej... Zmienie na sali na Mancor i zobacze - w najbliza sobote bedzie test ;)

A co do obrazu - to z tym nie ma problemu..mozena poprawic i wyostrzyc - najgorszy jest ten cholerny dzwiek..

NAgrywalem na Panasonic AG-DVC 30E oraz na mikronie RODE Video Mic.

Pozdr!!

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

poniedziałek, 17 lipca 2006, 07:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Marudzenie klienta .....
DARIO78 napisał(a):
Witam wszystkich,

Czy spotkaliście się z "życzeniem" klienta po odbiorze filmów że film jest "za mało" ostry?
Nagrywałem w trybie move-like i film ma ładne stonowane kolory i delikatnie rozmiękczone brzegi... a tu klapa - nie podoba się.. !!

Nagranie w trybie movie-like trzeba było uzgodnić z klientem przed nagrywaniem filmu. Pokazać mu obraz taki i taki i dać możliwośc wyboru. Teraz juz za późno..... Ludzie porównują swój film do produkcji jakie otrzymała po weselu kolezanka/kolega i jesli zbytnio odstaje uważają, że coś jest nie tak. Z klientami-tradycjonalistami nie ma co eksperymentować....

poniedziałek, 17 lipca 2006, 10:16
Moderator
Moderator

Co do pierwszego pytania, to niestety prawda jest taka, że 1500 zł to jest i tak kamera na której nie odwarzyłbym się świadczyć działalności usługowej raczej jeszcze jedno zero by się przydało.
Co do drugiej kwestii, najczęściej zespół muzyczny uświetniający imprezę, jaką jest zazwyczaj wesele, daje tak po głośności, że przy kamerze z jeszcze jednym zerem dźwięk jest wystarczająco głośny do zapisu na przestrzeni całej sali zabawowej i lekkie odchybłki od głośności bezpośredniej przy kapeli, są jak najbardziej zrozumiałe.
Osobiście nie wierzę w to, że ktoś filmując wesela, czy inne uroczystości okolicznościowe męczy się w systemy odzielnego zapisu dźwięku, czy też jakiś mikrofon obok kapeli, a nawet i sygnał pobrany z ich wzmacniacza i odzielnie mikrofony własne kamery łapiące cel obiektywu. Następnie sumowanie tegi itp. raczej to pomysłowoś i wyobraźnia każe znawcom tematu proponować takie rozwiązania, ale tak w rzeczywistości - kto tak robi?
Pozdrawiam gorąco

poniedziałek, 17 lipca 2006, 21:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale nikt tu z nas raczej nie uzywa sprzetu za 1500pln i swiadczy uslugi video... ja mam kamerke klasy sredniej - mikrofon w miare dobry ..ale i co z tego.. dobrze ze jest jeszcze oprogramowanie ktore moze te wszystkie przypadlosci wyleczyc - przynajmniej w 80 %.

Pozdr!!!

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

poniedziałek, 17 lipca 2006, 22:28
Stały bywalec
Stały bywalec

ja tak robię, ale biorę za to dodatkowo pieniążek od młodych

poniedziałek, 17 lipca 2006, 23:15
Moderator
Moderator

Ciekawi mnie jak teraz stosując się takiej metody zapisu dźwięku, tworzysz i czy w ogóle go robisz - zapis surround, bez którego ostatnio klient nie chce słyszeć, więc staje się to wręcz wymogiem, a nie wyobrażam sobie bym teraz musiał zmieniać programowo położenie dźwięku w zależności od widzenia obiektywu ?!
Dodam, że osobiście uważam, że jeżeli obiektyw się porusza, mikrofon musi też zmieniać źródło przechwytywania dźwięku, a już na pewno tyczy się to kapeli weselnej, która przecież stoi, a nie jeździ. (Bez urazy)
Pozdrawiam gorąco.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 17 lipca 2006, 23:34 przez Montażysta Darek A., łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 17 lipca 2006, 23:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgadzam się, że przy filmowaniu wesel używanie oddzielnego rejestratora dźwięku jest bez sensu - rodzi same kłopoty. Trzeba ciągle pamiętać i biegać to włączać to wyłączać to urządzenie, brak ciągłej kontroli poziomu dźwięku i stanu baterii a później przy montażu znaczne utrudnienia i komplikacje.

Natomiast uważam, że użycie zestawu bezprzewodowego gdzie nadajnik jest wpięty do sumy wzmacniacza jest dobrym rozwiązaniem pozbawionym powyższych problemów i jak sam zauważyłem jest coraz częściej stosowane.

Zastosowanie takiego zestawu /jeśli na to pozwala dana kamera/ jest optymalnym rozwiązaniem drugiego problemu autora tego tematu - Dario 78.

poniedziałek, 17 lipca 2006, 23:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki za wszystkie odpowiedzi - ale wydaje mi się że wina leży po stronie mikrofonu - różnica w głośności była naprawdę spora więc moim zdaniem mikrofon który jest super-kierunkowy nie ma możliwości zaistnieć "na sali" ..w kościele - wręcz przeciwnie - przysięga jest nagrana super - Aktualnie zakupiłem gorszy jakościowo ale wiem ,że bardzo dużo osób używa ten sprzęcik a mianowicie mowa o mikrofonie Mancor 600ST - wiem ,że na sali się sprawdza - w sobote będzie test ;)

Pozdrawiam jeszcze raz i dzięki za odpowiedzi!!!

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

wtorek, 18 lipca 2006, 19:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki za wszystkie odpowiedzi - ale wydaje mi się że wina leży po stronie mikrofonu - różnica w głośności była naprawdę spora więc moim zdaniem mikrofon który jest super-kierunkowy nie ma możliwości zaistnieć "na sali" ..w kościele - wręcz przeciwnie - przysięga jest nagrana super

dokladnie - mikrofon kierunkowy sprawdza sie jedynie w kosciele - i to nie zawsze... nagrywajac slub jedna kamera trzeba troszke pobiegac po kosciele ... wtedy rowniez zmienia sie charakterystyka dzwieku. (najlepszym rozwiazaniej jest zestaw bezprzewodowy podpiety do miksera lub mic ustawiony w poblizu glosnika ale nie kazdy ma i nie zawsze jest czas na podlaczenia.

DARIO78 napisał(a):
Aktualnie zakupiłem gorszy jakościowo ale wiem ,że bardzo dużo osób używa ten sprzęcik a mianowicie mowa o mikrofonie Mancor 600ST - wiem ,że na sali się sprawdza - w sobote będzie test ;)

Powodzenia!
Do DVX100A tez musialem zastosowac 2 Mici (RODE NTG1 i T.BONE ST500 - jest to optymalne rozwiazanie nie przekraczajace 1100zl za mici na XLR.

Kris

wtorek, 18 lipca 2006, 22:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

W odpowiedzi do postu Montażysty Darka A
Zgadzam się, że przy filmowaniu wesel używanie oddzielnego rejestratora dźwięku jest bez sensu - rodzi same kłopoty. Trzeba ciągle pamiętać i biegać to włączać to wyłączać to urządzenie, brak ciągłej kontroli poziomu dźwięku i stanu baterii a później przy montażu znaczne utrudnienia i komplikacje.
.

Hm no nie całkiem - jeśli uzyć laptopa i odpowiedniego programu do zapisu, to odpadają nam: włączanie i wyłączanie (włączamy raz i nagrywa non stop), kontrola poziomu dźwięku (może automatycznie to robić ), stan baterii (220V~). Pozatym większe utrudnienia sprawia brak dźwięku niż jego nadmiar (jeśli chodzi o ilość) :). Dodatkowo może być możliwość użycia laptopa jako nagrywacza wielościeżkowego, nie tylko stereo, pozatym napewnoi jest jakiśsposób zsynchronizowania nagrywania dźwięku z pracą kamery (jeśli juz ktoś musi).

Pozatym co do jakości dźwieku - czasami w plenerze korzystałem ze słuchawek, dla orientacji jaki dźwięk się nagrywa i czy wiatr nie uderza, to na weselu się nie da?

Ktoś z was używa słuchawek do monitorowania na żywo? Jakich?

środa, 19 lipca 2006, 10:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Sennheiser
Używam zestaw bezprzewodowy Sennheiser, wpinam sie w sume kapeli, czy DJa i luz. Tyle, że uzywam kamery Z1 z osobnymi kanałami. Lewy na sume lub mikrofon zewnetrzny w koscielu, prawy na efekt. Inaczej jezeli pociagniecie dzwiek z sumy, to nie bedzie tla, a bez tego to kicha i nie radze probowac.Poza tym, jest potrzebny zestaw kabli, kazdy grajek, ma inne wyjscia ze swoich urzadzen. Zakup samego zestawu do wesel, jest zbedny i zbyt drogi. W zwiazku z tym, ze wspolpracuje z Tv, taki zestaw zakupilem i znalazlem zastosowanie w tej dziedzinie. Nie doliczam dodatkowych kwot, to jest w cenie.

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

środa, 19 lipca 2006, 14:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

jak się DA to się zrobi, w tym problem że klienci od kilku lat jakoś nie chcą DAWAĆ.

środa, 19 lipca 2006, 14:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona