Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 21:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Przegrywanie z kamery analogowej 8 mm na DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Przegrywanie z kamery analogowej 8 mm na DVD
Witam, mam sporo nagranych kaset 8 mm na kamerze analogowej SONY. Chciałbym to przegrać na płytki DVD. Wyjście z kamery to tylko dwa gniazda audio i video (kamera ma z 15 lat). W laptopie mam wejścia USB. Jakiego użyć oprogramowania ? Próbowałem tego z urządzenim DVD EZMaker USB Plus firmy AVER MEDIA, ale nie było tam możlliwości liniowego podłaczenia audio, tylko przez gniazdo mikrofonowe w laptopie, dźwięk był potwornie zniekształcony, głuchy. Ponadto nie udało mi się zgrać kasety 90 minut inaczej niż w całości (ponad 5 GB pamięci) i nie da się tego przegrać teraz w całości na DVD. Co robić, co polecacie ? Jestem absolutnie poczatkujący pod tym względem. HELP !!! :(

wtorek, 18 lipca 2006, 09:59
Moderator
Moderator

zanieś komuś, kto się na tym zna i nie zawracaj sobie głowy. jedź nad jezioro albo poczytaj (np to forum).
a dlaczego?... nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, jak dalece ogólnikowe pytanie zadałeś... spodziewasz się, że ktoś ci napisze elaborat? wszystko jest opisane po kilka razy jak nie tutaj, to na innych forach i stronach internetowych. zapoznaj się proszę z nimi zamiast czekać na gotową odpowiedź. jeśli już znalezienie podstawowych informacji sprawia problem, to spodziewam się dalszych. dam ci więc radę:
skorzystaj z zakładki szukaj wpisując hasła jakie cię interesują, gdy znajdziesz nowe informacje zapisuj sobie "słowa kluczowe" i wyszukuj je w wyszukiwarce. w ten sposób znajdziesz wiele odpowiedzi na interesujące cię zagadnienia.

pozdrawiam

PS. nie rób bałaganu na forum zakładając zupełnie bezsensownie kolejne tematy, które były już wałkowane :evil:

wtorek, 18 lipca 2006, 10:20
Nowy
Nowy

Nie chciałem urazić kolegi Grasshoppera. Ponieważ każdy kiedyś był zielony w dziedzinie, w której teraz uchodzi (albo uważa się sam) za mistrza (ja też mam swoją specjalizację, niestey spoza branży komputerowej i video), grzecznie poprosiłem o radę co do przegrywania filmów z kasety 8 mm analog. na kompa i potem wypalenie płytki DVD. Na forach nie znalazłem nic o DVD EZMaker USB Plus, stąd moja prośba o poradę. Wstępne rozeznanie w temacie dawno zrobiłem, ale ani instrukcja do tego ustrojstwa, ani porady na forach, nie rozwiązują mojego problemu. Nie da sie wejść z mojej kamery analogowej do kompa liniowo, tylko przez gniazdo mikrofonowe, co powoduje tragiczne zniekształcenia dźwięku. Nie da się też (jak to jest możliwe przy kamerach cyfrowych) automatycznie dzielić nagrania na fragmenty (w miejscach, gdzie kończyło się jedno "ujęcie" i zaczynało następne). Udało mi sie przegrać do formatu mpg na twardzielu cały foim 90 minut z tym fatalnym dźwiękiem (ponad 5 GB), nie mogę tego jednak nijak wypalić na płytce. Krótkie nagrania rzędu 1 minuty udają się, ale odtwarzanie z płytki DVD jest "urywane", dźwięk oczywiście fatalny, obraz zatrzymuje sie i skacze. Co robić ?

wtorek, 18 lipca 2006, 11:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zanieś komuś, kto się na tym zna i nie zawracaj sobie głowy. :

jeśli nie chcesz słuchać czyichs dobrych rad, to masz jeszcze jedno wyjście, pożycz od kogoś digital-8 i zgraj fire-wire

wtorek, 18 lipca 2006, 12:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zamów http://www.allegro.pl/5165_pozostale_uslugi.html, zapłać i nie rób problemów, których nie ma :wink:

wtorek, 18 lipca 2006, 14:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kolego Ju, myślę że możesz z powodzeniem przegrać mat. filmowy ze swojej kamery na inną kamerkę np.cyfrową, która ma porty in/out (moja JVC gr73 tak ma). Może ktoś ze znajomych taką posiada. Zgrywałem kiedyś w ten sposób z kamery Sony (nie pamiętam nazwy pełnej) na moją JVC, no a potem to już betka. Obróbka w AP 1.5, kodowanie do MPEG2 w MainConcept, i authoring w UleadDVDMovie Factory. Efekty końcowe niezłe.
pozdrawiam

wtorek, 18 lipca 2006, 22:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

założę się o wszystkie pieniądze, że mniej czasu zmarnujesz na szukanie znajomego, który ma stacjonarną nagrywarkę dvd, niż na studiowanie internetu. Ni ekomplikuj sobie życia. Przegraj kablami analogowymi z kamery na nagrywarkę dvd. (albo zamów przegranie w jakiejś firmie - wydasz mniej, niż na nerwosol, w przypadku, gdybyś sam próbował to przegrać na komputer metodą prób i błędów) pozdrawiam! i powodzenia

wtorek, 18 lipca 2006, 23:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]