Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 14:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Stawki montażowe... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Stawki montażowe...
Pewnie tego typu pytanie pojawialo sie juz na forum...

Wiem ze teoretycznie kazdy ustala sobie stawke biarac pod uwage godziny pracy np: 50zł/1h jednak czasem ciezko przewidziec ile sie spędzi czasu nad materiałem zwłaszcza gdy nie widzialo sie jakiej jest jakosci,a klient chce odpowiedzi "ile?" w ciagu kilku minut...

Interesuje mnie ile zarzyczylibyscie sobie za zrobienie z 11h materiału 1h relacji do wydania na dvd,dodam ze jest to spory koncert a material krecony z kilku kamer przez profesjonalistow.

piątek, 21 lipca 2006, 15:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jak znam zycie to kazde studio filmowe wzieloby okolo 3tys za kompleksowa usluge a ceny za samo zgranie materialu to od 50zl do 90zl

[ Dodano: Sro Lip 26, 2006 5:15 pm ]
Widze ze wszyscy wstydza sie podzielic z toba swoimi stawkami :P Wiadomo ze legalna dzialalnosc gospodarcza nie moze sobie pozwolic na zejscie ponizej pewnej ceny,ja osobiscie wziolbym za kompleksowe zrobienie z tego dvd z miejsca 1200zl (Modlilbym sie zeby material byl w miare zsynchronizowany nie mowiac juz o time code'dzie) jestem ciekaw co wy na to?

piątek, 21 lipca 2006, 19:42
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pozadny multicam musi kosztowac - tego wymaga szacunek do samego siebie i tego co sie robi

czwartek, 27 lipca 2006, 14:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Konkretnie kolego,jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to lepiej nic nie pisz,poztaym jak juz chcesz sobie takie madrosci pisac to polecam bloga :twisted:

czwartek, 27 lipca 2006, 19:42
Nowy
Nowy

Macie racje... Zaniżajcie stawki, róbcie wszystko po kosztach, a niedługo nie bedziecie mieli za co chleba kupić. A co najgorsze, to też inni przez was.

wtorek, 8 sierpnia 2006, 15:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Po prostu szanuje to co robie i nie podcinam galezi na ktorej siedze. To zanizanie stawek to jakas polska choroba tego nie ma ani w Czechach ani innych porownywalnych z Polska krajach - tam nikt G spod siebie nie zje. Jesli robisz "promocje" to do konca zycia bedziesz na nie skazany - bo taka jest mentalnosc klienta. Polecam artykul na CreativeCow - czyli "czego bym nie zrobil juz nigdy wiecej gdybym zaczynal dzialalnosc" - artykul pisany z perspektywy kogos kto jest w zawodzie od 30 lat.
Jedena z podstawowych tez brzmiala - Celem pozyskania klienta nie wolno robic promocji cenowych bo w.g. tych stawek bedziesz skazany robic do konca z nim wspolpracy.

wtorek, 8 sierpnia 2006, 15:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Przy tak ogromnej konkurencji wszyscy mamy promocyjne ceny i z czego tu jeszcze spuszczać
A tak nawiasem: PROMOCJA to najczęście ściema, kiedyś była to PRZECENA, ale klient najczęściej jest za głupi żeby to zrozumieć. Komuna nas zahibernowała na 50 lat i teraz obudziliśmy się w normalnych ekonomicznych warunkach i okazuje się że nie potrafimy samodzielnie myśleć.
Życzę samych poważnych klientów i konkurencji "na poziomie"
Kiedyś nie spisywałem umów bo nie chciałem obrażać klientów, ale ostatnio odczułem na własnej skórze coś co mnie zmusiło do zmiany postępowania.

piątek, 11 sierpnia 2006, 09:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Panowie, za 4 kamery, kran, steadycam, udźwiękowienie i montaż nie widzę mniej niż 10 tys zł. 3000 to wynajęcie samego kranu...

wtorek, 24 października 2006, 10:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To chyba Jimmy Jib z Hot headem.

wtorek, 24 października 2006, 13:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panowie, za 4 kamery, kran, steadycam, udźwiękowienie i montaż nie widzę mniej niż 10 tys zł. 3000 to wynajęcie samego kranu...
heh istotne jest jeszcze ile dni zdjeciowych :] Ale 3tys za 1 dzien zdjeciowy ? lol Ja za 2 bety z operatorami + asystent + oswietleniowiec ze sprzetem + asystent + kran + asystent placilem 4100, montaz byl moj.

wtorek, 24 października 2006, 18:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]