Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 02:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Do nagrywających dźwięk z miksera kapeli 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Do nagrywających dźwięk z miksera kapeli
Witam?
W ostatnią sobotę na wesółku testowałem nowo kupiny bezprzewodowy zestaw Sennhaisera podłączyłem go do miksera kapeli (którą sam jestem :))). Druga próba to z mikrofoniku do klapy przypiętego do kolumny. Efekt niestety mnie rozczarował (nagrywałem narazie na VX a - nowy PD będzie na następnej imprezie) dźwięk matowy stłumiony. Pytanie czy to wina VXa i w PD będzie lepiej? (wątpię). Czy koledzy używacie dodatkowego mikserka czy w kompie "wyostrzacie" dźwięk? Miałem porównanie nagrałem (kolega moją kamerą) tylko jeden kawek z Sennhaisera potem normalnie z VXa. Noc do dnia. Sam pomysł dźwięku kapeli na jednym kanale na drugim mic kamery, potem szybki mix na kompie uważam za dobry. Zdaża się że gram na salach gimnastycznych i sam się czasami muszę domyślać co "ten gość nawija". Żeby tylko jakość dźwięku była lepsza.
Z góry dzięki za info
Pozdrawiam

poniedziałek, 24 lipca 2006, 15:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Znaczy się grasz w kapeli i filmujesz jednocześnie??!!! A zdjęcia też robisz?

wtorek, 25 lipca 2006, 08:34
Stały bywalec
Stały bywalec

No. Jestem jeszcze kucharką, kelnerką i babcią klozetową. :D
Poważnie - ja gram, kolega filmuje moją kamerą. Fotki robimy na zmianę.
Wiem że na forach nie lubią takich. Ale mi to nie przeszkadza klepię taki układ od 8 lat i klientów mi nie brakuje.
Pozdrawiam

wtorek, 25 lipca 2006, 09:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na to wychodzi, że jak jedziecie z młodymi w plener, to "gra" kamera:-)

wtorek, 25 lipca 2006, 14:30
Stały bywalec
Stały bywalec

Może dałoby się i tak zrobić. My jednak jedziemy w plener 3-4 godz przed ślubem. Młodzi na to idą bo jak wesele już trwa to szkoda czasu tracić na plenery.
Fajnie - z mikrofonów zeszliśmy na plenery. :)
Pozdro

wtorek, 25 lipca 2006, 15:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

co oferujesz młodym GRATIS? granie czy filmowanie?
"Rób to co umiesz najlepiej, resztę pozostaw innym."

wtorek, 25 lipca 2006, 15:19
Stały bywalec
Stały bywalec

co oferujesz młodym GRATIS? granie czy filmowanie?
"Rób to co umiesz najlepiej, resztę pozostaw innym."

Wszystko mają gratis. Dopłacam im za wikt i opierunek.

Mam prośbę jeżeli chcecie pogadać sobie o innych pierdołach to założę temat "inne pierdoły"
Temat brzmi - "Do nagrywających z miksera kapeli". Jeżeli nie masz nic do powiedzenia w temacie to nie zabieraj głosu. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

wtorek, 25 lipca 2006, 15:40
Stały bywalec
Stały bywalec

Oj,czyzby Elwirka i Anaś pozazdrościli nowej kamerki Zawałowi.Tak się czepiać człowieka za to że sobie radzi?Nieładnie.

wtorek, 25 lipca 2006, 15:54
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

skicek: wiesz czemu w tym kraju wszyscy robimy za pół ceny? bo u nas wszyscy robią wszystko.

wtorek, 25 lipca 2006, 16:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tez mie wkurza 3 w 1, ale Koledze odpowiem. Co do dzwieku, to trudno mi sie wypowiedziec, nie znajac warunkow sprzetowych. Opisze to jak ja robie. Podłączam nadajnik do sumy (wyjscie sygnalu zsumowanego na glosnik) , koniecznie musisz zjechac w ustawieniach nadajnika do -30db, bo inaczej beda przestery. To samo w odbiorniku, Najlepiej odsłuchaj dżwięk na słuchawkach. Nie ma bata, jak to ustawisz, tak jak piszę, to lepszego dźwięku nie uzyskach z mikrofonów zewnętrznych. Inaczej mówiąc, jak gaga powie, to nie ma ch..ja we wsi;-)

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

wtorek, 25 lipca 2006, 17:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

. My jednak jedziemy w plener 3-4 godz przed ślubem. Młodzi na to idą bo jak wesele już trwa to szkoda czasu tracić na plenery.

Nie odpwiem ci w kwestii mikrofonu, bo się na tym nie znam. Tak, kamerki ci zazdroszczę jak nie wiem, bo ja takiej nie mam. Filmuję wesela video-8. albo VHS-c, jak się trafi. A tak poważnie to mogę ci odpowedzieć tylko w kwestii pleneru. Nie spotkałam jeszcze Pani Młodej, która chciałaby wejśc do koscioła w umorusanej kiecce, bo trzy godziny wcześniej ganiała z fotografem po łąkach i kniejach... Plener w innym dniu, tak, ale po weselu.....

środa, 26 lipca 2006, 08:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie jestem zawodowcem, ale nagrywałem kilka koncertów i ja to robie tak iż kamera ze swoim mikrofonem na -30db żeby się nie przesterowywał i niezależnie od niej minidisc, wpięty do "rec out" miksera. Jakość dźwięku - super, potem dzięki nagraniu z mic kamery można bez probelmu zsynchronizować.

środa, 26 lipca 2006, 09:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podpinałeś do wyjścia z miksera, ale jak? Za mało informacji podałeś.

Najlepiej to robić osobny miks dla toru audio kamery. Mozna to zrobić za pomocą wysyłki AUX. W każdym kanale trzeba skonfigurować AUXa na tryb PRE - czyli sygnał pobierany jest sprzed tłumika. potem podpinasz wyjście AUX (nr AUX nr 2) do wejscia nadajnika i miksujesz. Taki miks z AUXA trzeba odsłuchiwac na bieżąco, albo podsłuchem PFL/AFL w mikserze, albo podłaczając słuchawki do kamery (ale tutaj może być pewne opóxnienie, zalezy to od tego jak skonstruowany jest tor audio kamery). Wydaje sie trochę skomplikowane, ale da najlepsze efekty jakie w takich warunkach można osiągnąć.

Nagrywanie ot tak prosto z "sumy" jest nie najlepszym rozwiązaniem, bo poziomy glości poszczególnych instrumentów, głosów będa sie różnicły po nagraniu w stosunku do tego co słyszeliśmy na koncercie z głośników, to takie prawa akustyki. Najczęściej przewalone sa poziomy bębnów lub gitar.

Nagrywanie mikrofonem ustawionym przed głośnikiem jest jeszcze gorszym rozwiązanie, zbiera on calą akustykę, a ta w 90% naszych sal, klubów jest gorsza niż tragiczna. Przykłady takich genialnych nagrań często można zobaczyć np. na portalach TV internetowych (lemon TV i podobne).

piątek, 28 lipca 2006, 10:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zdecydowana większość mikserów posiada wyjście liniowe, do podpięcia urządzenia nagrywającego cd, md, lub taśmociągu. Dźwięk z tego wyjścia jest wg mnie najlepszy do nagrywania, ale kamera musi posiadać wejście liniowe i audiodub w locie, albo potrzebne jest jeszcze urządzonko dostosowywujące charakterystykę sygnału

piątek, 28 lipca 2006, 10:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zdecydowana większość mikserów posiada wyjście liniowe

Baaa, wszystkie.
Te co wychodzana wzmacnaicz to: STERO OUT na gniazdach XLR, symetryczne
Do rejestracji: TAPE OUT/IN na gniazdach cinch
AUX: TRS 1'4" symetryczne
i rózne wyjscia z grup, podgrup.
Oczywiście ilośc, typ i oznaczenia wejść/wyjśc zalezy od producenta, modelu miksera.
Fast128 napisał(a):
lub taśmociągu

Wow, taki sam jak np. w hutach, czy koksowaniach? :D ;-)
Fast128 napisał(a):
ale kamera musi posiadać wejście liniowe

No najlepiej by było mieć wejście liniowe, ale nei trzeba, można zrobić tłumik sygnału (tak ze 20...40dB).
Sygnał z konsolety wyprowadzony z sumy lub AUXa może być bardzo silny i dochodzic do poziomu +20dB, zadna kamera nie "obsłuży" takiego poziomu, trzeba stosowac tłumiki.
Fast128 napisał(a):
urządzonko dostosowywujące charakterystykę sygnału

A po co zmieniać ch-kę sygnału? I na jaką? :D

piątek, 28 lipca 2006, 10:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona