Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 14:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Filmowanie pierwszego wesela. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Filmowanie pierwszego wesela.
Witam!

Tak sie złożyło że 2 września filmuje moje pierwsze wesele. Robie to zupełnie non-profit a to z tego powodu że jest to wesele mojej kuzynki. Ponieważ będzie to pierwsze wesele które zrobie od A-Z własnoręcznie to mam do was kilka pytań.

Bede filmował Canonem xl 1. Na co zwrócić szczególną uwagę przy pracy z ta kamerą. Kamere będe miał około tygodnia przed samą imprezą i mam zamiar podjechać z nim do kościoła, na sale - gdzie bedą sie bawić młodzi i sprawdzić warunki oświetleniowe itp. Samo wesele będe filmował na "automacie". Myśle że nie ma sensu z małym doświadczeniem ładować się w ustawienia manualne. No właśnie na co zwrócić uwagę przy pracy z ta kamerą. Co jeszcze sprawdzić przetestować by na imprezie wszystko zagrało?

[ Dodano: Pon Sie 07, 2006 6:06 pm ]
Dodam tylko, że mam za sobą montaż około 20-tu wesel więc totalnym laikiem w temacie nie jestem. Bede po prostu po raz pierwszy sam filmował takim sprzętem (zdarzało mi się już filmować wiele uroczyśtości kościelnych, rodzinnych jednak zawsze odbywało to sie kamerami gorszej klasy).

poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 17:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na obiektywie włącz stabilizacje obrazu, pamiętaj że kiedy filmujesz w słońcu trzeba użyć NDfiltr też na obiektywie. Proponuje użyć trybu automatycznego, jednak w czasie szybkich ruchów przed kamerą warto ostrość przestawić na manual. I tyle pamiętaj o balansie bieli. I dobra rada XL1 POTRZEBUJE sporo światła.
Jeszcze tylko kurs operatorki i akcja
powodzenia

aha pod klapką sprawdz ustawienia audio - wszystko na auto (koniecznie)

poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 20:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

użyć NDfiltr też na obiektywie.(koniecznie)

rozumiem ze chodzi o ten przełącznik na obiektywie?

[ Dodano: Wto Sie 08, 2006 12:19 am ]
jambo napisał(a):
I tyle pamiętaj o balansie bieli.(koniecznie)

w jaki sposób go dobrze ustawić?

poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 23:17
Nowy
Nowy

Pamiętaj jeszcze o księdzu, o nich nie warto zapominać. radziłabym iśc do niego przed ślubem i powiedzieć, że bedziesz nagrywał. Przeważnie każdy wideofilmowiec posiada zaśwaidczenie z kurii które zezwala na filmowani mszy. Niektórzy księża są fajni i nawet się nie czepiają, ale niektórzy robią z tego tytułu wiele problemów, a raz nawet słuszałam, iż ksiądz wyprosił kamerzyste z kościoła ponieważ nie mial świstka i zagroził że nie odprawi mszy. ale to są naprawdę wyjątki. Radziłabym nie krzątać się za dużo w kościele, i nie nagrywać podniesienia, bo na tą są najbardziej wyczuleni. Czasami też nie pozwalają nagrywać kazania. tyle ile księży tyle opcji :). Najlepiej idz wcześniej i spytaj się go czy ma jakieś zastrzeżenia co do nagrywania :). Pozdrawiam :)

P.S. Mozęsz wogóle nie iśc i o nic się nie pytać, a może się uda :) pozdrawiam :)

środa, 9 sierpnia 2006, 21:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ksiądz to mój dobry znajomy więc tutaj problemu nie ma :mrgreen:

środa, 9 sierpnia 2006, 21:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

balansbieli przy braku wprawy - proponuje gotowe schematy /swiatłodzienne, sztuczne, albo auto/ przy manualu balansuj na cos białego - biało niebieskiego , najlepiej żeby skóra miała bursztynowy kolor.
NDfiltr to tylko przełącznik, zobaczysz o co chodzi jak nim poruszasz.

środa, 9 sierpnia 2006, 22:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]