Teraz jest piątek, 23 października 2020, 05:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czy filmowiec prowadzący firmę musi posiadać kasę fiskalną? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak na początek co do teoretycznego obejścia to można materiał udostępniać na ftp'ie do pobrania sobie przez klienta, zostawiacie mu plik *.nrg (bo najpospolitszy) login i hasło i niech sobie ściąga szybkim łączem... ;)
......
poza tym, można sprzedać czyste nośniki, odebrać od klienta i nagrać na nich, wtedy też się unika...

Przeczytaj dokladnie rozporzadzenie :
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2006/0375.htm

i zerknij na tabelke "WYKAZ SPRZEDAŻY ZWOLNIONEJ Z OBOWIĄZKU EWIDENCJONOWANIA"
Gdzie tam jest napisane cos o sprzdazy nosnikow czystych i nagranych?

punkt 34 w tabeli wyraznie informuje :
"z wyłączeniem usług związanych z filmami i taśmami wideo oraz wyświetlaniem filmów na innych nośnikach"

nie ma tu slowa o sprzedazy nosnikow tylko o uslugach zwiazanych z filmami do nich sie zalicza filmowanie . montaz itp...

Kris

wtorek, 22 sierpnia 2006, 21:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
§ 4. 7) przy dostawie nagranych, z zapisanymi danymi lub zapisanymi pakietami oprogramowania komputerowego (w tym również sprzedawanymi łącznie z licencją na użytkowanie): płyt CD, DVD, kaset magnetofonowych, taśm magnetycznych (w tym kaset wideo), dyskietek, kart pamięci, kartridży.

tutaj teoretycznie ftp się nie łapie... bo nie dostarczasz żadnego fizycznego przedmiotu zainteresowanemu

jeśli rzeczywiście posiadanie w pkd 92. implikuje konieczność ewidencjonowania fiskalnego(34 ex 92 Usługi związane z rekreacją, kulturą i sportem, z wyłączeniem usług związanych z filmami i taśmami wideo oraz wyświetlaniem filmów na innych nośnikach
można w takim razie wystawić fakturę komuś innemu...
lub wykonywać "fotografię reportażową w tempie 25 zdjęć na sekundę" ;)

pozdrawiam

wtorek, 22 sierpnia 2006, 21:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

§ 4. 7) przy dostawie nagranych, z zapisanymi danymi lub zapisanymi pakietami oprogramowania komputerowego (w tym również sprzedawanymi łącznie z licencją na użytkowanie): płyt CD, DVD, kaset magnetofonowych, taśm magnetycznych (w tym kaset wideo), dyskietek, kart pamięci, kartridży.

tutaj teoretycznie ftp się nie łapie... bo nie dostarczasz żadnego fizycznego przedmiotu zainteresowanemu

jeśli rzeczywiście posiadanie w pkd 92. implikuje konieczność ewidencjonowania fiskalnego(34 ex 92 Usługi związane z rekreacją, kulturą i sportem, z wyłączeniem usług związanych z filmami i taśmami wideo oraz wyświetlaniem filmów na innych nośnikach
można w takim razie wystawić fakturę komuś innemu...
lub wykonywać "fotografię reportażową w tempie 25 zdjęć na sekundę" ;)

pozdrawiam
ciekawe ile wytrzymiesz takie zabawy z Urzedem Skarbowym :D GL&HF :mrgreen:

wtorek, 22 sierpnia 2006, 22:50
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kubańczyku drogi: nie mam zamiaru trafiać do każdego klienta,powtarzam:DO KAŻDEGO bo guściki są nieraz bardzo zboczone ( sianko, gołąbki) i nikt mi nie będzie mówił jak mam robić. Jak czytam że młodzi decydują o podkładzie muzycznym to nie wierzę że wy się na to zgadzacie. Film i zdjęcia albo się podobają albo nie i wiem że wyznawcy Dody i Wiśniewskiego do mnie nie przyjdą i wali mnie to.
Nie czuję się artystą żeby podpierać się takimi argumentami ale zwróć uwagę którzy np. artyści estrady są najbogatsi- ci co grają dla plebsu prostą muzykę przez małe "m"
Jeszcze przykład z podwórka: kiedyś rozmawialiśmy z klientem o zdjęciach ślubnych od konkurencji lubiącej "sianko" i usłyszałem: "młodzi siedzieli na beczce a starosta stał z cepem takie to fajne było" (bez komentarza)

środa, 23 sierpnia 2006, 08:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kubańczyku drogi: nie mam zamiaru trafiać do każdego klienta,powtarzam:DO KAŻDEGO bo guściki są nieraz bardzo zboczone ( sianko, gołąbki) i nikt mi nie będzie mówił jak mam robić. Jak czytam że młodzi decydują o podkładzie muzycznym to nie wierzę że wy się na to zgadzacie. Film i zdjęcia albo się podobają albo nie i wiem że wyznawcy Dody i Wiśniewskiego do mnie nie przyjdą i wali mnie to.
Nie czuję się artystą żeby podpierać się takimi argumentami ale zwróć uwagę którzy np. artyści estrady są najbogatsi- ci co grają dla plebsu prostą muzykę przez małe "m"
No spoko ja szanuje twoj wybor/styl ale w takim razie nie narzekaj ze masz malo klientow skoro nie potafisz dostosowac swoich uslug do potrzeb lokalnego rynku, tak ciezko wprowadzic 2 oferty?
Wybierasz sobie taki styl to potem nie narzekaj ze ci nie idzie jezeli twoja oferta skierowana jest do kilku inteligentnych wrazliwych ludzi, a nie do tego tłumu na ktorym kazdy zbija fortune :]

Cytuj:
Jeszcze przykład z podwórka: kiedyś rozmawialiśmy z klientem o zdjęciach ślubnych od konkurencji lubiącej "sianko" i usłyszałem: "młodzi siedzieli na beczce a starosta stał z cepem takie to fajne było" (bez komentarza)
No widze jak szanujesz klienta :] Najwet do najwiekszego cepa trzeba miec szacunek bo on daje ci na chleb, ale ty pewnie jestes jeden z tych "artystów" :mrgreen: Chodzbys byl najlepszym fotografem na swiecie to z takim podejsciem do klienta mozesz czekac juz tylko na oferte z National Geographic :D Chyba ze wczesniej BBC zaproponuje ci prace operatora.

środa, 23 sierpnia 2006, 08:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ponownie udałem się do US na rozmowę i tak do końca sprawa nie została rozstrzygnięta. Więc złozyłem pismo w celu pisemnego wyjasnienia stanowiska US, tym samym termin instalacji u mnie kasy przesunięty został do czasu wyjasnienia (uzyskania odpowiedzi). Choć z zapisu wynika że usługi o numerze PKD 92 z wyłączeniem usług związanych z filmami są wyłaczone to jednak mój US nie dokońca to zinterpretował tak że od 1-09-2006 musze miec kasę, dla pewnosci dostanę odpowiedź na pismie, o której na pewno poinformuję.
Tylko po jaka .. głupote ktoś wymyślił stosowanie kasy jeżeli nie jestem VAT-owcem, bzdura tylko po to aby ściągac z nas kase albo by wyprzedawać te liczace maszynki. Ale nie my pierwsi i nie ostatnij jak ktoś wspomniał mamy takie problemy.
Pozdrawiam wszystkich włączajacych się do dyskusji.

środa, 23 sierpnia 2006, 20:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam!
Ponownie udałem się do US na rozmowę i tak do końca sprawa nie została rozstrzygnięta. Więc złozyłem pismo w celu pisemnego wyjasnienia stanowiska US, tym samym termin instalacji u mnie kasy przesunięty został do czasu wyjasnienia (uzyskania odpowiedzi). Choć z zapisu wynika że usługi o numerze PKD 92 z wyłączeniem usług związanych z filmami są wyłaczone to jednak mój US nie dokońca to zinterpretował tak że od 1-09-2006 musze miec kasę, dla pewnosci dostanę odpowiedź na pismie, o której na pewno poinformuję.
Tylko po jaka .. głupote ktoś wymyślił stosowanie kasy jeżeli nie jestem VAT-owcem, bzdura tylko po to aby ściągac z nas kase albo by wyprzedawać te liczace maszynki. Ale nie my pierwsi i nie ostatnij jak ktoś wspomniał mamy takie problemy.
Pozdrawiam wszystkich włączajacych się do dyskusji.
Ja w 2 biurach rachunkowch nie potrafilem uzyskac jednoznacznej odpowiediz to samo w US, pani najpierw zdecydowanie odparla ze nie musze jezeli nei rpzekraczam dochodu, po czym na pytanie a co z tabelka odparla - jaka tabelka? - dalem jej i odpowiedziala rownie pewnie jak przedchwila, ale ze tym razem musze miec kase do 1 wrzesnia :D Po czym ja sie rozesmialem i stwierdzila zeby dac pismo :D ehhh co za kraj... jeszcze sie okaze ze przepis sam siebie wyklucza

[ Dodano: Czw Sie 24, 2006 1:18 pm ]
Właśnie wrocilem z U i mam takie wiesci...
Od 1 wrzesnia kazdy w zakresie działalnosci 92.11 ma obowiazek miec kase fiskalną
Takze pozamiatane :D

środa, 23 sierpnia 2006, 20:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawę jednoznacznie wyjaśniono mi w US - od 1 września muszę mieć kasę fiskalną. Oczywiście możnaby próbować obchodzić ten wymóg np. jeśli nie sprzedawałoby się DVD lub VHS z filmem video np. usługobiorca dostarcza mi nośniki, a ja tylko nagrywam. Tylko jest jeden szkopuł - to trzeba podczas ewentualnej kontroli wykazać - np. w umowie itp. Poza tym nie można sobie odliczyć zakupu płyt DVD czy kaset VHS, ponieważ wykazuje się pracę wyłącznie na nośnikach klienta. Olewam kombinowanie i kupuję najtańszą kasę, Pozdrawiam

wtorek, 29 sierpnia 2006, 09:41
Stały bywalec
Stały bywalec

A ja z kolei dzwoniłem przed chwilą do US i dowiedziałem się, że skoro filmuję np. wesela to na ewentualnej fakturze wpisuję "usługa wideofilmowanie" a nie sprzedaż nagranych nośników. Musiałbym mieć kasę jeśli po prostu handlowałbym np. oprogramowaniem komputerowym lub był jego producentem.

wtorek, 29 sierpnia 2006, 12:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sama usługa wideofilmowania nie wymaga kasy fiskalnej (filmowanie, montaż itd), natomiast przekazanie (czytaj sprzedaż) efektu Twojej pracy na nośnikach DVD, VHS powoduje ewidentnie obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Jeśli odliczyłeś sobie w przeszłości np. zakupione DVD lub VHS i już ich w tej ilości nie posiadasz, to oznacza, że je sprzedałeś, a udowodnij US że tak nie było?. Ja dla świętego spokoju postanowiłem kupić kasę.

wtorek, 29 sierpnia 2006, 13:48
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzwoniłem pod numer informacji podatkowej 0-801-055-055
gdzie pani stanowczym tonem wyjaśniła mi że nie ma obowiązku posiadania kasy fiskalnej do czasu do kiedy na rachunkach /fakturach/umowach piszemy usługę videofilmowania....
bo ta usługa tym obowiązkiem objęta nie jest dopiero kiedy prowadzilibyśmy sprzedaż płyt... wtedy trzeba mieć kase fiskalną

czyli np nagram sobie 50 kopi wesela i rozprowadzam wsrod rodziny wtedy prowadze sprzedaz ale kiedy młody zamawia u mnie usługę i ja mu to dostarczam na nośniku to w dalszym ciągu jest to usługa videofilmowania.

wtorek, 29 sierpnia 2006, 22:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czyli np nagram sobie 50 kopi wesela i rozprowadzam wsrod rodziny wtedy prowadze sprzedaz ale kiedy młody zamawia u mnie usługę i ja mu to dostarczam na nośniku to w dalszym ciągu jest to usługa videofilmowania.
No ja dostalem odpowiedz ze jezeli w cene uslugi wliczony jest koszt nosnika to jest to juz liczone jako nagranie i musi bcy kasa fiskalna, mozliwe jest tylko obejscie tego w przypadku gdy na umowie jest napisane iz zleceniodawca dostarcza dvd, kasety, itp.

Mimo wszystko chyba lepiej miec kase juz teraz bo po 1 stycznia wszyscy chyba beda musieli i tak miec :]

wtorek, 29 sierpnia 2006, 23:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ehh....i tak czytam..czytam..czytam..i nadal nic nie wiem ;) Czy trzeba mnić tę kasę fiskalną czy nie.. totalna dezinformacja... chaos...

Poczekamy - zobaczymy ;)

Pozdrawiam!!!

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

wtorek, 29 sierpnia 2006, 23:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ehh....i tak czytam..czytam..czytam..i nadal nic nie wiem ;) Czy trzeba mnić tę kasę fiskalną czy nie.. totalna dezinformacja... chaos...

Poczekamy - zobaczymy ;)

Pozdrawiam!!!
lol trzeba!!! mozesz jedynie obejsc przepisy wykonujac uslugi gdzie na umowie napisane jest wyraznie ze nie spzedajesz tego z zadnym z typow nasnikow tylko dostarczono ci... w kazdym innym wypadku po 1 wrzesnia zaplacisz kare 30%
dodam tylko ze w kazdym servisie z kasami fiskalnymi programwoanie zajmuje od 24 godzin do 2 dni a 1 wrzesnia musisz juz kase zarejerowac w US :] takze jutro to ostateczny termin

wtorek, 29 sierpnia 2006, 23:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kasa od 1 wrzesnia powinien posiadać każdy filmowiec który ma wpisane w PKD numer zaczynający się na 92, także większość z nas. Sprawa płyt i nośników rzuca się w rozporządzeniu na pierwszy plan i większość myśli, że no ja przecież nie sprzedaję płyt, kaset itp, ale tu nie chodzi już o te płyty, a o wspominaną tablekę na stronie 8 Rozporządzenia numerek 34 polecam lekturę dołączam plik.

W przypadku braku kasy fiskalnej podatnik zobowiązany do jej posiadania zostanie ukarany:

* karą grzywny do 240 stawek dziennych za nieprowadzenie księgi (kasa fiskalna jest księgą w rozumieniu Kodeksu karnego skarbowego), albo w przypadku mniejszej wagi karą grzywny za wykroczenie skarbowe;
* pozbawieniem prawa do odliczenia (lub zwrotu) od podatku VAT 50% ceny zakupu netto;
* pozbawieniem prawa do odliczenia 30% podatku naliczonego w okresie nieposiadania kasy.

http://www.vat.pl/pages/i/1185.php

środa, 30 sierpnia 2006, 00:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona