Teraz jest piątek, 23 października 2020, 04:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czy filmowiec prowadzący firmę musi posiadać kasę fiskalną? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kasa od 1 wrzesnia powinien posiadać każdy filmowiec który ma wpisane w PKD numer zaczynający się na 92, także większość z nas. Sprawa płyt i nośników rzuca się w rozporządzeniu na pierwszy plan i większość myśli, że no ja przecież nie sprzedaję płyt, kaset itp, ale tu nie chodzi już o te płyty, a o wspominaną tablekę na stronie 8 Rozporządzenia numerek 34 polecam lekturę dołączam plik.

Kolego czy nr PKD wziales z zalacznka (tabelki) do rozporzadzenia?
w US nr PKD nie obowiazuje oni maja PKWiU - ale wracajac do tematu z zalacznikiem i tabelka:

przeczytaj to:
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2006/0375.htm

a teraz to:
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2004/2706.htm

w jednym i drugim rozporzadzeniu jest zalacznik "WYKAZ SPRZEDAŻY ZWOLNIONEJ Z OBOWIĄZKU EWIDENCJONOWANIA" w ktorym pozycja 34 informuje :
"34 ex 92 Usługi związane z rekreacją, kulturą i sportem, z wyłączeniem usług związanych z filmami i taśmami wideo oraz wyświetlaniem filmów na innych nośnikach"

jezeli 2 lata temu byl taki zapis to dlaczego filmowcy nie maja jeszcze kas fiskalnych?

w ustawie wazny jest §4 i co w nim napisano. W rozporzadzeniu z dnia 28 marca 2006 r. cala rozbija sie o §4 ust. 7

w moim Urzedzie Skarbowym powidziano mi ze nie musze miec kasy jezeli rachunki wystawiamna uslugę. Plyty i kasety nadal moge wrzucac w koszty gdyz na czyms ta usluge musze wykonac. nie moge sprzedawac samych nosnikow (np kopii). Zawsze moge rozliczyc to w ten sposob ze 50plyt DVD wykorzystalem na potrezby wlasne (archiwizacja)

Dzis jade po papierek z interpretacja.

Kris

środa, 30 sierpnia 2006, 07:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w moim Urzedzie Skarbowym powidziano mi ze nie musze miec kasy jezeli rachunki wystawiamna uslugę. Plyty i kasety nadal moge wrzucac w koszty gdyz na czyms ta usluge musze wykonac. nie moge sprzedawac samych nosnikow (np kopii). Zawsze moge rozliczyc to w ten sposob ze 50plyt DVD wykorzystalem na potrezby wlasne (archiwizacja)

Kris

Jeśli dostaniesz papierek z interpretacją, to jesteś czysty, lecz w moim Urzedzie Skarbowym powidziano mi ze muszę mieć kasę fiskalną, tak więc będę musiał w pierwszej kolejności uznać stanowisko US któremu jako podatnik podlegam, i który w rezie ewentualnej kontroli będzie reprezentował takie właśnie stanowisko a na dalszy plan niestety muszą zejść własne oraz innych interpretacje. Sprawa jest charakterystyczna - przepisy w sposób dowolny interpretowane są przez poszczególne US. A może rację ma podatnik? - no i co z tego - patrz finał Optimusa !!!

środa, 30 sierpnia 2006, 09:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Plyty i kasety nadal moge wrzucac w koszty gdyz na czyms ta usluge musze wykonac. nie moge sprzedawac samych nosnikow (np kopii). Zawsze moge rozliczyc to w ten sposob ze 50plyt DVD wykorzystalem na potrezby wlasne (archiwizacja)

Kris
Bzdury piszesz, jak wpiszesz archiwizacja to musisz te plyty miec na stanie w razie kontroli, jak nagrywasz usluge nie mozesz wliczac w koszt ani wykonywac na wlasnych nosnikach musi byc zawarte, ze to nie twoje nosniki i tyle...

Twoja sprawa... ja sie z toba klucic nie bede :D bo kase pzywoza mi jutro wiec zlewam na twoje "rozliczanie sie na potrzeby archiwizacji" jezelisz myslisz ze powiesz US, ze sobie cos tam nagrales i daja ci spokoj :D to sie mylisz, kazda rzecz ktora nagrales jako firma (w tym wypadku tak jest bo wliczyles nosniki w koszta) musi byc udokumentowana i ze sie wyraze fizycznie istniec w razie kontroli.

I panowie przepisy sa interpetowane tak samo w kazdym US zalezy jak zadajecie pytanie. Jezeli zdacie pytanie - czy jak robisz usluge muszisz miec kase? - to odpowiedza ci nie, ale jak ktos zapytal - Czy na 92.11 trzeba miec kase? - to odpowiedz padnie tak. Proste jak budowa cepa.

środa, 30 sierpnia 2006, 10:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

KaziuK napisał(a):
Plyty i kasety nadal moge wrzucac w koszty gdyz na czyms ta usluge musze wykonac. nie moge sprzedawac samych nosnikow (np kopii). Zawsze moge rozliczyc to w ten sposob ze 50plyt DVD wykorzystalem na potrezby wlasne (archiwizacja)

Kris
Bzdury piszesz, jak wpiszesz archiwizacja to musisz te plyty miec na stanie w razie kontroli, jak nagrywasz usluge nie mozesz wliczac w koszt ani wykonywac na wlasnych nosnikach musi byc zawarte, ze to nie twoje nosniki i tyle...

A kto powiedzial ze nie mam plyt na wlasnych uzytek? wszystko co sie da archiwizuje :) do tego jeszcze dochodza straty... moze Ty nie masz odpadow ... zawsze przeciez mozesz wpisac ze ze 100plyt 15 zostalo zniszczonych a smieci nie masz obowiazku trzymac przez 5 lat.
Kasety na ktorych nagrywasz (miniDV) rowniez sie niszcza i co tez bedziesz je trzymal? to nie sa narzedzia tylko materialy ktore ulegaja zniszczeniu w czasie ich eksploatacji.

kubanczyk napisał(a):
I panowie przepisy sa interpetowane tak samo w kazdym US zalezy jak zadajecie pytanie. Jezeli zdacie pytanie - czy jak robisz usluge muszisz miec kase? - to odpowiedza ci nie, ale jak ktos zapytal - Czy na 92.11 trzeba miec kase? - to odpowiedz padnie tak. Proste jak budowa cepa.

No podaj mi zapis na ktory sie powolujesz?
co tabelka i pozycja nr 34?
hehe dobre :)
a zobacz na rozporzadzenie z 2004 - tz jest tabelka i tez jest ten sam zapis. A jakos kasy nie miales obowiazku wprowadzic.

Kris

środa, 30 sierpnia 2006, 11:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A kto powiedzial ze nie mam plyt na wlasnych uzytek? wszystko co sie da archiwizuje :) do tego jeszcze dochodza straty... moze Ty nie masz odpadow ... zawsze przeciez mozesz wpisac ze ze 100plyt 15 zostalo zniszczonych a smieci nie masz obowiazku trzymac przez 5 lat.
Kasety na ktorych nagrywasz (miniDV) rowniez sie niszcza i co tez bedziesz je trzymal? to nie sa narzedzia tylko materialy ktore ulegaja zniszczeniu w czasie ich eksploatacji.

No podaj mi zapis na ktory sie powolujesz?
co tabelka i pozycja nr 34?
hehe dobre :)
a zobacz na rozporzadzenie z 2004 - tz jest tabelka i tez jest ten sam zapis. A jakos kasy nie miales obowiazku wprowadzic.

Kris
Jak napisalem wyzej... klucic sie z toba nie bede, chcesz byc madrzejszy od US :] twoja sprawa. Jak bedziesz sprytny pewnie ich wykręcisz i zaoszczedzisz 500pln na kasie fiskalnej, nie zycze ci tylko zeby ci sie nie udalo bo wtedy mozesz stracic znacznie wiecej :]

Dlatych ktorzy sie zastanawiaja skad sie wzielo 500 zloty, dodaje ze urzad skarbowy zwraca za kase 50% (z ceny netto) oraz wliczasz ja sobie w koszta. (oczywiscie 500 zloty to szacunkowo tak podalem) 500 zloty to jest jeden montaz wesela. Wiecej wydasz na 2 chlopako w sobote, ktorych poslesz na wesele :] wiec nie wiem czy warto kombinowac z jakimis archiwizacjami i zapisami w umowach.

Od kasy nie uciekniesz! Tak czy siak Unia Europejska wprowadzi kasy fiskalne we wszystich galeziach gospodarki i vat 22%

środa, 30 sierpnia 2006, 11:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Od kasy nie uciekniesz! Tak czy siak Unia Europejska wprowadzi kasy fiskalne we wszystich galeziach gospodarki i vat 22%

Podpytaj sie w urzedzie czy nie ma poglosek ze od nowego roku maja zostac zlikwidowane kasy u osob ktore prowadza dzialalnosc gospodarcza i nie zatrudniaja osob. to ma byc krok ku uprostrzeniu systemu podatkowego dla tych najmiejszych i najdrobniejszych podatnikow prowadzacych dzialalnosc gospodarcza.
Wiele zmian Nas jeszcze czeka w nowym roku czy beda dobre czy zle tgo nikt nie wie.. bo Ci u gory sami nie wiedza o co im chodzi.

Za "burdel" na gorze placimy my na dole.

Kris

środa, 30 sierpnia 2006, 14:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podpytaj sie w urzedzie czy nie ma poglosek ze od nowego roku maja zostac zlikwidowane kasy u osob ktore prowadza dzialalnosc gospodarcza i nie zatrudniaja osob. to ma byc krok ku uprostrzeniu systemu podatkowego dla tych najmiejszych i najdrobniejszych podatnikow prowadzacych dzialalnosc gospodarcza.
Kris

Ważniejsze od pogłosek są fakty. Jeśli prowadzisz działalność "videofilmowanie", i nie będziesz miał kasy, to jak się wytłumaczysz przed US? Powiesz, że według pogłosek miały być zniesione? :mrgreen:

środa, 30 sierpnia 2006, 14:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ważniejsze od pogłosek są fakty. Jeśli prowadzisz działalność "videofilmowanie", i nie będziesz miał kasy, to jak się wytłumaczysz przed US? Powiesz, że według pogłosek miały być zniesione? :mrgreen:

W przeciwienstwie do wiekszosci tu czytajacych i kilka razy bylem w US w ostatnim czasie. Wniosek o pisemna interpretacje zlozylem, Ustna interpretacja jest ze nie musze miec kasy, i to nie tylko ja obecny w US bylem i taka odpowiedz otrzymalem. Do tego wszystkiego we wniosku zaznaczylem ze jezeli interpretacja pisemna bedzie nakladala na mnie obowiazek posiadania kasy fiskalnej to prosze o przesuniecie terminu terminu wprowadzenia kasy fiskalnej na dzien 1 stycznia 2007r. Ze wzgledu na niescislosci w Rozporzadzeniu. w §4 we wszystkich punktach jest podany PKWiU okreslajacy dokladnie kto ma miec kase w punkcie 7 tego PKWiU nie ma co oznacza ze beda rozne interpretacje i nie jest jasno okreslone kto dokladnie. Dlatego jest mozliwe odroczenie przez naczelnika US

Kris

Tylko trezba chodzic i rozmawiac i jeszcze raz rozmawiac a nie siedziec i dzwonic....

środa, 30 sierpnia 2006, 15:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ze wzgledu na niescislosci w Rozporzadzeniu. w §4 we wszystkich punktach jest podany PKWiU okreslajacy dokladnie kto ma miec kase w punkcie 7 tego PKWiU nie ma co oznacza ze beda rozne interpretacje i nie jest jasno okreslone kto dokladnie.
Mylisz sie jest jasno okreslone kto ma miec kto jest zwolniony 92.x, ktore nie wykonuja rzeczy zwiazanych ze sportem musza miec kase fiskalna. Jak ty bedziesz wykozystywal swoja dzialanosc, jakie umowy bedziesz podpisywal i bawil sie z urzedem skarbowym w kotka i myszke twoja sprawa... A bajki o odejsciu od kas fiskalnych wsadz sobie do lamusa, poprzez uproszczenie systemu podatkowego bedzie rozumiane ujednolicenie go do jednej stawki vat zgodnie z przepisami unijnymi. Zorientuj sie jak sprawa wyglada w EU :] potem pogadajmy.

KaziuK napisał(a):
Tylko trezba chodzic i rozmawiac i jeszcze raz rozmawiac a nie siedziec i dzwonic....
Trzeba byc przygotwanym merytorycznie, trzeba dzialac zgodnie z prawem a nie z pogloskami ktore sie zaslyszalo gdzies w kacie w Urzedzie skarbowym.

Niechesz? twierdzisz ze nie potrzebujesz kasy fiskalnej prosze cie bardzo... Jezeli dlaceibie wydatek rzedu 500 zloty wart jest ryzyka walki z US prosze ja ciebie bardzo walcz, kombinuj. Ja wydajac te 500 zloty wole miec swiety spokoj i tez to wlasnie rozwiazanie polecam wszystkim.

środa, 30 sierpnia 2006, 16:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

[quote="kubanczyk"]Mylisz sie jest jasno okreslone kto ma miec kto jest zwolniony 92.x, ktore nie wykonuja rzeczy zwiazanych ze sportem musza miec kase fiskalna. Jak ty bedziesz wykozystywal swoja dzialanosc, jakie umowy bedziesz podpisywal i bawil sie z urzedem skarbowym w kotka i myszke twoja sprawa... [/quote

Pytam si eostatni raz!
Czy powolujesz sie na zalacznik poz. 34 do rozporzadzenia?

Jezeli tak to moze powinienes jeszcze przeanalizowac jak wygladala sprawa w 2004r. Tez byl szum z kasami.

Tu nie chodzi o 500zl czy 2000zl na to mnie jeszcze stac. Jezeli bede mial miec kase to niech wlasciwy mi US napisze na pismie dlaczego tak a nie inaczej.

Kris

środa, 30 sierpnia 2006, 16:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pytam si eostatni raz!
Czy powolujesz sie na zalacznik poz. 34 do rozporzadzenia?
Nie no wez poczytaj caly temat moze zanim zaczniesz zabierac glos to dowiesz sie skad przyszedl mi do glowy pomysl zakupu kasy fiskalnej :lol: matko co za czlowiek

środa, 30 sierpnia 2006, 16:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja podobnie jak poprzednicy złożyłem wniosek o pisemną interpretację i odroczenie powiem szczerze jak czytam to sam nei wiem ale zapis z tabelką w ustawie z 2004 i z 2006 jest kontrowersyjny, prowadę działalność od niedawna więc nie czytałem wcześniejszych zapisów. Aktualnie czekam na stanowisko jakie przyjmie mój US, a odpowiedź na pewno zamieszczę.

środa, 30 sierpnia 2006, 20:05
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie trzeba mieć kasy fiskalnej i to ponad wszelką wątpliwośc, róbcie co chcecie, kwestia interpretacji jest tylko taka, ze pisząć podanie musicie BARDZO uszczegółowić działalność którą wykonujecie, inaczej będzie to podciagnięte pod handel płytami itd i odpawiedź będzie na tak. Czy uważacie, że któryś urzędnik będzie ryzykował jak będzie miał wątliwości ? oczywiscie, że nie i napisze, że kase trzeba mieć.
POzdrawiam nieświadomych

środa, 30 sierpnia 2006, 23:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Własnie wróciłem z US.Otrzymałem tam odpowiedź że nie musze mieć kasy fiskalnej ponieważ treścią mojej pracy jest USłUGA filmowania zdarzeń a nie SPRZEDAż płyt czy kaset, które są tego składową.Pozdrawiam.

czwartek, 31 sierpnia 2006, 12:42
Stały bywalec
Stały bywalec

To oznacza, że jeśli masz interpretacje na pismie, to każdy, kto sie na to pismo powoła, wygra z US. Obowiązują przepisy o jednoznacznej wykładni prawa podatkowego. Jesli jeden US wyda takie orzeczenie, to inny nie może wydać innego, a jeśli wyda, to obowiązujące bedzie to na korzyść podatnika. Czy jakos tak. Poszukam odpoweidniego rozporzadzenia.

Piotr

czwartek, 31 sierpnia 2006, 14:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona