Teraz jest wtorek, 20 października 2020, 08:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Czy filmowiec prowadzący firmę musi posiadać kasę fiskalną? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post a takie pismo wysłałem do US
witam
jesli ktoś jeszzce chce to wyslalem pismo nastepujacej tresci do us

czy myslicie ze to przejdzie ?
Treść jest nastepujaca

Zwracam się z prośbą o wydanie interpretacji zapisów rozporządzenia ministra finansów z dnia 28.03.2006 w sprawie kas rejestrujących i konieczności posiadania kasy fiskalnej od dnia 1 września 2006 dla potrzeb działalności gospodarczej świadczonej przeze mnie. Moje wątpliwości budzą zapisy w/w rozporządzenia na które w dalszej części będę się powoływał.
Moja działalność w PKD sklasyfikowana jest pod numerami
a) 74.81.Z Działalność fotograficzna, ( której nie wykonuję i obrót z tytułu tej sprzedaży wynosi 0%)
b) 22.31.Z Reprodukcja nagrań dźwiękowych
c) 22.32.Z Reprodukcja nagrań wideo
d) 22.33.Z Reprodukcja komputerowych nośników informacji
e) 92.11.Z Produkcja filmów i nagrań wideo

Działalność, którą prowadzę nie wiąże się z dostawą płyt CD, DVD czy innych nośników informacji ( jak to określono w § 4 pkt.7 Rozporządzenia ministra finansów z dnia 28.03.2006 w sprawie kas rejestrujących) ale usługą reprodukcji ( PKD 22.31.Z , 22.32.Z , 22.33.Z ) bądź rejestracji filmu (PKD 92.11.Z) - produkcji nagrania wideo. Nie jest to działalność handlowa, nie dostarczam zapisanych fabrycznie nośników wym. w § 4 pkt.7. a moje rachunki wystawiam na usługę. Płyty DVD, które zaliczam w koszty prowadzenia działalności są jedynie materiałem, na którym wykonuję usługę. Treścią mojej pracy jest usługa filmowania zdarzeń oraz reprodukcji (przeniesienia pamiątkowych nagrań filmowych lub dźwiękowych z kaset wideo na DVD) a nie sprzedaż płyt czy kaset, które są tego składową.

Działalność gospodarcza została rozpoczęta w dniu 01.07.2006 ( jest to jednoosobowa, bardzo mała działalność – nie przynosząca jak do tej pory zysków) w związku z tym w obecnym roku podatkowym prawdopodobnie nie przekroczę obrotów w wysokości 20tys. zł a w związku z tym również ze względu na § 3 pkt.6 kwalifikuję się do zwolnienia do dnia 31.12.2006.

Dodam, że do tej pory działalność videofilmowania nie obligowała do posiadania kasy fiskalnej, mimo że w wykazach sprzedaży zwolnionej z obowiązku ewidencjonowania w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA FINANSÓW z dnia 28 marca 2006 r. i ROZPORZĄDZENIU MINISTRA FINANSÓW z dnia 23 grudnia 2004 r. w pozycjach 34 („34 ex 92 Usługi związane z rekreacją, kulturą i sportem, z wyłączeniem usług związanych z filmami i taśmami wideo oraz wyświetlaniem filmów na innych nośnikach”) istnieją takie same zapisy.

Jeżeli interpretacja pisemna będzie nakładała na mnie obowiązek posiadania kasy fiskalnej, proszę o przesuniecie terminu wprowadzenia kasy fiskalnej na dzień 1 stycznia 2007r. ze względu na nieścisłości w rozporządzeniu. W §4 we wszystkich punktach jest podany PKWiU określający dokładnie kto ma mieć kasę natomiast punkcie 7 tego PKWiU nie ma co oznacza że można go różnie interpretować.

Jeszcze raz zaznaczę, że treścią mojej pracy jest usługa filmowania zdarzeń oraz reprodukcji a nie sprzedaż płyt czy kaset, które są tego składową.

Uprzejmie proszę o wydanie interpretacji zapisów rozporządzenia.

środa, 6 września 2006, 10:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Urząd ma na rozpatrzenie pisma 3 miesiące, tak więc "musztarda po objedzie". Trudno powiedzieć, jak urząd zareaguje, ale mój US, jak również wiele innych wypowiedziało się w tej kwestii jednoznacznie, że kasy nas obowiązują. Ja tłumaczyłem pani w US na czym polega moje zajęcie, że filmuję, montuję, nagrywam i to jest kwintesencja mojej działalności, a następnie przekazuję nagrane DVD lub VHS klientom, na co pani z US mnie poprawiła - pan nie przekazuje, lecz pan sprzedaje nagrane nośniki. Podziękowałem, kupiłem i zarejestrowałem kasę. A swoją drogą piszcie jakiego wyboru dokonaliście, i jakie są jego konsekwencje.
Pozdrawiam

środa, 6 września 2006, 12:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podziękowałem, kupiłem i zarejestrowałem kasę. A swoją drogą piszcie jakiego wyboru dokonaliście, i jakie są jego konsekwencje.
Pozdrawiam
x2

środa, 6 września 2006, 13:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Byłem dzisiaj w US i rozmawiałem i czytałem rozporzadzenie w tej sprawie.
Jest tam napisane o rozpowszechnianiu programów komputerowych na róznych nosnikach a co za tym idzie sprzedazy a filmowiec a ma w działalnosci usługi a nie sprzedawanie. Przedstawiłem wszytskie mozliwosc które wyczytałem na tym forum i pani powiedziała ze nie musze miec kasy!!!
Nie iwem co u Was sa za US ale rozporzadzenie to rozporzadzenie.
I co Wy na to???????????

środa, 6 września 2006, 19:24
Stały bywalec
Stały bywalec

I mój Urząd Skarbowy zapewnił mnie że kasy mieć nie muszę.

środa, 6 września 2006, 20:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

I gdzie tu jest jednolita wykładnia Prawa :). Ktoś wymyśla jakiś tam przepis a później ileś tysięcy ludzi główkuje jak go zinterpretować i właściwie odpowiedź czy miec czy nie mieć zależy od tej osoby, czy to Pani w okienku, czy Pana za telefonem itp, a przecież odpowiedź winna być jedna :), a jak sami czytać bywa różnie :):):). Tak to tylko w Polce potrafią :).

środa, 6 września 2006, 23:21
Nowy
Nowy

czytam i czytam to forum i mam duży mętlik w głowie. Do tej pory nie złożyłem zadnego podania do US, ani też nie zarejestrowałem kasy fiskalnej :(. Wiedziałem że jest to dość dziwna sprawa ale gdy się pytałem pani w US dawno, dawno temu to odpowiedziała mi że nie muszę mieć kasy i dałem wszystkiego spokój, no i tak do tej pory spałem spokojnie.
Tak naprawdę to co ja mam zrobić, lecieć do US z podaniem tak jak kolega wyżej hmmm.... czy to nie za późno? A co będzie jeśli Urząd powie TAK, nałoży na mnie kare za te dni bez kasy ?...hmmm...
Zyjemy w dziwnym kraju. Przecież jakbyśmy sie wszyscy zebrali z całej PL z różnymi interpretacjami zapisów rozporządzenia i wysłali do śmiechu warte to były by niezłe jajka. A może do Wajsa i radia Zet to się nadaje :). hmmmmm trzeba o tym pomyśleć ;).....Pozdrawiam, załamałem się tym dzisiejszym forum i kasach fiskalnych :(Pozdrawiam

czwartek, 7 września 2006, 02:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Napewno bezpieczniej jest mieć kasę, podejrzewam że za niewielką zwłoką w jej kupnie i zarejestrowaniu US nie wyciągnie konsekwencji, choć spóźnialscy nie będą mogli ubiegać się o zwrot części kosztów na jej zakup. Ja osobiście wolę spać spokojnie, choć to niestety kosztuje.

czwartek, 7 września 2006, 07:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nei wiem czy Wajs już działa na antenie ale ja bym się pisał :)

czwartek, 7 września 2006, 09:01
Nowy
Nowy

POLSKA TO DZIWNY KRAJ !!!!!!!!!!!!! i jak tu cokolwiek uczciwie założyć

czwartek, 7 września 2006, 23:39
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Czy filmowiec prowadzący firmę musi posiadać kasę fiskalną?
chciałbym nieco odświeżyć temat otóż:

Z nowym rokiem zmieniły się numery PKD, np ja z 92.11Z mam teraz przydzielony

5911Z
-- produkcję filmów kinowych, nagrań wideo, programów telewizyjnych (seriali telewizyjnych, programów dokumentalnych) i reklam telewizyjnych.
5912Z
-- montaż filmowy, telewizyjny i wideo realizowany przy pomocy dowolnej techniki w sferze obrazu i dźwięku, wykonywanie napisów, napisów czołowych i końcowych, postprodukcyjne efekty specjalne, w tym: grafika i animacja komputerowa,
-- działalność laboratoriów filmowych,
-- cyfrowe przeniesienie filmu z taśmy filmowej,
-- wykonywanie materiałów wyjściowych obrazu i dźwięku do kopii eksploatacyjnych,
-- działalność filmotek przechowujących materiały filmowe i podobną działalność.

Nie jestem vatowcem rozliczam się na zasadzie KPiR. Nasuwa się pytanie, czy mogę zostać teraz zwolniony lub wy koledzy, z posiadania kasy fiskalnej? Szczerze mówiąc operuje tylko na rachunkach, a kasa się kurzy.

Czy ktoś z Was orientował się coś w tej sprawie w US?

niedziela, 17 stycznia 2010, 17:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hej

Nie musiałem i nie mam nadal kasy, działalność 4 lata. US w woj. lubelskim.
Jednak nie świadczę usług osobom prywatnym, tylko faktury dla firm.

Pozdrawiam
Muchomor

niedziela, 17 stycznia 2010, 21:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:

5911Z
-- produkcję filmów kinowych, nagrań wideo, programów telewizyjnych (seriali telewizyjnych, programów dokumentalnych) i reklam telewizyjnych.
5912Z
-- montaż filmowy, telewizyjny i wideo realizowany przy pomocy dowolnej techniki w sferze obrazu i dźwięku, wykonywanie napisów, napisów czołowych i końcowych, postprodukcyjne efekty specjalne, w tym: grafika i animacja komputerowa,
-- wykonywanie materiałów wyjściowych obrazu i dźwięku do kopii eksploatacyjnych,
-- działalność filmotek przechowujących materiały filmowe i podobną działalność.

Nie jestem vatowcem rozliczam się na zasadzie KPiR. Nasuwa się pytanie, czy mogę zostać teraz zwolniony lub wy koledzy, z posiadania kasy fiskalnej? Szczerze mówiąc operuje tylko na rachunkach, a kasa się kurzy.

Już rozwiewam twoje wątpliwości...
jeżeli przyjąłeś prowadzenie rachunków na kasie fiskalnej to musisz ją posiadać do końca prowadzenia działalności, chyba że radykalnie zmieni sie profil PKD twojej firmy
- w przeciwnym razie nie ma takiej możliwości

wtorek, 19 stycznia 2010, 14:54
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

redbull napisał(a):
Cytuj:

5911Z
5912Z

Już rozwiewam twoje wątpliwości...
jeżeli przyjąłeś prowadzenie rachunków na kasie fiskalnej to musisz ją posiadać do końca prowadzenia działalności, chyba że radykalnie zmieni sie profil PKD twojej firmy
- w przeciwnym razie nie ma takiej możliwości
dzieki.
Swoją drogą co za głupota w tym całym systemie podatkowym...

wtorek, 19 stycznia 2010, 17:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5