Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 05:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 BŁĘDY W ZAPISIE CYFROWYM 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post BŁĘDY W ZAPISIE CYFROWYM
Witam wszystkich wideofilmowców!

Robię wesela na GS-400. Co jakiś czas zdarzają się błędy w zapisie - zamrożony obraz, poprzeczne paski lub inna pikseloza + brum w dźwięku. Generalnie takie 2-3 sekundy do wycięcia.

Do tej pory błędy wypadały w takich miejscach filmu, gdzie można je było bez straty dla efektu końcowego, wywalić.

Zastanawiam się jednak, co będzie kiedy taki błąd wkradnie się w momentach najważniejszych, np. podczas przysięgi czy wkładania obrączki?! :?

I jeszcze pytanie: skąd się biorą te błędy i jaka jest przyczyna? Czy wina leży po stronie sprzętu czy kaset? Czy ma na to wpływ tryb SP/LP? Czy może trzeba sobie takie straty i ryzyko wkalkulować?

pozdrawiam

czwartek, 17 sierpnia 2006, 18:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mnie takie błędy wyskakiwały przy kamerze Panasonic DS 27, ale nie na taśmie, lecz na HD, tworzyły się w procesie przechwytywania. Od kiedy mam GS400 ten problem zniknął, a błędy zdarzają się sporadycznie

czwartek, 17 sierpnia 2006, 18:34
Bywalec
Bywalec

U mnie proces przechwytywania jest już bez znaczenia, bo błędy powstają na taśmie podczas zapisu.

I zgadza się - błędy zdarzają się sporadycznie - średnio raz na 3 godziny materiału :)

czwartek, 17 sierpnia 2006, 20:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Przede wszystkim Kolego podstawa to dobre kasetki, polecam Ci Panasonica np. AY-DVM60YE lub Sony Excellence, są oczywiście lepsze typy Panasonica - wystarczy poszukać na Forum i trzymaj się raczej jednego rodzaju kaset.
Po drugie unikaj nagrywania w trybie LP ponieważ generuję on większą
możliwośc zakłuceń w nagraniu.
Możesz też spróbować (jeśli jesteś pewien swoich umiejętności) wyczyścić głowicę ale manualnie a nie kasetką - o czym też przeczytasz na tym Forum.
Jeśli to nie pomoże a częstotliwość zakłuceń będzie wzrastać zostaje Ci serwis Panasonic Polska, lepiej wydać trochę kasy na diagnostykę u nich,niż skopać komuś wesele.
Pozdrawiam, powodzenia życzę.

czwartek, 17 sierpnia 2006, 23:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
hej wydaję mi się, że to z powodu słabych taśm, musiałem raz nagraćna zastanym nośniku EMTEC i pojawiły się na początku taśmy przez kilka s. takie kolorowe poziome pasy, nie zdarzyło mi się to ani razu wcześniej i później, odradzam też używania tych taśm, są dziwne

pozdrawiam

piątek, 18 sierpnia 2006, 00:45
Bywalec
Bywalec

Używam tylko SONY EXCELLENCE. Sprzęt jest nowy. Ale prawdopodobnie zawinił tryb LP. Będę unikał. Dzięki RAMONEZ!

pzdr

piątek, 18 sierpnia 2006, 09:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]