Teraz jest czwartek, 19 kwietnia 2018, 13:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 prosze o rade - kamera na wesele 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post prosze o rade - kamera na wesele
Witam Panstwa!!!

Trafilem na to forum w poszukiwaniu informacji nt. videofilmowania na moim weselu w przyszlym roku. Nie znalazlem coprawda zadnych wskazowek co do firmy jednak udalo mi sie pobieznie poznac kilka zagadnien. Niestety nie pomoglo mi to wogole w podjeciu decyzji - wrecz przeciwnie zrobilo sie gorzej - ilu ludzi tyle glosow.
Dlatego prosze o wskasowki w ktorym kierunku podazac....
Jestem BARDZO zainteresowany materialami HDV - istotne jest to, ze w przyszlym roku bede dysponowal juz duzym LCD (37-42) FullHD. Moja szczegolna uwage zwrocili wiec Panowie krecacy przy uzyciu FX1E - przeczytalem duzo pozytywnych i niegatywnych opini na tema tej kamery - jak to jest naprawde ?? Czy warto ? Niektorzy mowia ze DVX100 bedzie lepszy itp..... Do tej pory wydawalo mi sie ze material z przyszloscia jakim jest 16:9 w HD bedzie najlepszym rozwiazaniem a teraz juz sam nie wiem..... Prosze o jakies pomocne opinie...

Pozdrawiam, Kuba

poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 14:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety nie pomoglo mi to wogole w podjeciu decyzji - wrecz przeciwnie zrobilo sie gorzej - ilu ludzi tyle glosow.

Witam!
Prawdopodobnie właśnie z tego powodu mamy tu "tłum" odpowiadających na Twoje pytanie.
Ten wątek był dość szeroko dyskutowany na tym foru i...ilu ludzi tyle zdań, a wszystko albo "za" albo"przeciw". Wszyscy też mają swoje argumenty...często bardzo słuszne. I tak będzie z pewnością aż do upowszechnienia się stosownych odbiorników ale i (a może przede wszystkim) do czsu ustalenia jednego, powszechnego systemu zapisu materiałów HD na płytach.

Wśród filmujących są zwolennicy HDV i ci bardziej ostrożni.
Nikt nie powie ostatecznie TAK ALBO TAK.
Wiem, że Ci nie pomogłem ale przynajmniej nie będziesz miał złudzeń, że jest JAKAŚ JEDYNA I SŁUSZNA ODPOWIEDŹ.

My też czekamy na moment gdy WRESZCIE COŚ BĘDZIE PEWNE.

Pozdrawiam iżyczę dobrej decyzji.

poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 20:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Możesz uzgodnić z filmującym że zarejestruje w HDV, przekonwerteruje to do DVD aby teraz obejrzeć i odda Ci surowe kasety w formacie HDV. W niedługim czasie format ten się rozpowszechni i zastąpi popularne DV. Wtedy będziesz się cieszył fantastyczną jakością nagrań.

Pozdrawiam

poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 21:49
Nowy
Nowy

Wlasnie tak ustalilem ze przerobi narazie na dvd a kasety oryginale odkupie - ew. jezeli bedzie juz w stanie zrobi mi tez kopie na jakims nosniku w HDV (dysktwardy itp. - to bedzie za rok wiec nie wiadomo jak sie sprawy rozwina)

Pytanie jest czy przerobienie z HDV z tej kamery do DV bedzie oki ?? i czy w poznijeszym czasie ten oryginalny material bedzie dobry jakosciowo do HDV - np na HD DVD - nie wiem czy wiecie Panstwo o co mi chodzi np czy nie bedzie za duzej ziarnistosci itp.

pozdraiwam, Kuba

wtorek, 22 sierpnia 2006, 09:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Będzie takie jak z kamery DV, a może nawet lepsze.

Pozdrawiam

wtorek, 22 sierpnia 2006, 10:06
Bywalec
Bywalec

Nawet po konwersji do DV i następnej na MPEG2 do zwykłego DVD widać ten zapas jakości. Warto odkupić oryginały - kasetki są tanie, a na 25 rocznicę ślubu - podrośnięte dzieciątka przygotują rodzicielom parominutowy skrót w pełnej jakości. W międzyczasie - nikt się tym raczej nie zajmie.

niedziela, 24 września 2006, 22:49
Bywalec
Bywalec

Post A ja....
A ja..żenić sie już niebędę, bo jak plotka głosi nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki heheh... ale myślę, że gdyby jednak jakby coś, to wybiorę Sony F950 z zapisem bezpośrednio na SRW-5000.. i całość od razu każę sobie, a co!, skopiować na jakieś 5242 albo 7242 Kodaka... podobno przechowywane w odpowiednich warunkach, klisze nie stracą nic a nic na jakości przez następnych tysiąc lat... tak przynajmniej zapewniają radzieccy uczeni 8O

pozdro A.

Ostatnio edytowano niedziela, 24 września 2006, 23:23 przez azull, łącznie edytowano 2 razy

niedziela, 24 września 2006, 23:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a na 25 rocznicę ślubu - podrośnięte dzieciątka przygotują rodzicielom parominutowy skrót w pełnej jakości.
Osmiele sie powiedziec ze za 25 lat HD DVD bedzie takim samym przezytkiem jak dzisiaj conajmniej vhs. Wydaje mi sie ze aktulany kierunek mysli technologicznej idzie w kierunku rozwoju pamieci ram tudziez pamieci bilogicznych, a 25 lat to spoooooory kawal czasu w technologii.
Dla przykladu cofnijmy sie do roku 1981 i porownajmy go technologicznie z rokiem 2006 :) Poprostu przepasc, a pozatym szybkosc rozwou technologicznego rosnie proporcjonlanie wraz ze wzrostem posiadanej wiedzy. Jaki byl skok technologoczny pomiedzy 1400 a 1800, pomiedzy 1850 a 1900, a jaki pomiedzy 1990 a 2000?

Dlatego ja zdecydownie opowiadam sie za korzystaniem z szeroko dostepnych technologi popularnych, a nie patrzenim w przyszlosc, chociaz zrzucenie wesela z hdv na tasmy hdv w celu archiwizacji wydaje sie byc jak najbardziej sluszne jezeli juz ktos nagral wesele w hdv. ufff ale sie znowu napisalem

niedziela, 24 września 2006, 23:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]