Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 10:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 czy ta kamera bedzie ok ? 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post czy ta kamera bedzie ok ?
Witam!
zakupilem wlasnie kamere panasonic NV-GS280
czy ktos moze szerzej wypowiedziec sie na temat tego modelu ?
iJeszcze zapomnailem napisac :lol:
jak pozbyc sie lini ktore powoduja swiatla leflekotrow oswietleniowch czy jakis filtr na kamere czy jakies nakladki na leflektory ?
podczas filmowania gdy nakieruje kamere na leflektor to pojawiam misie mocna pionowa niebieska linia naraie staram sie tyko unikac :-)

wtorek, 5 września 2006, 18:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to dalej unikaj tych mocnych źródeł światła:-)

wtorek, 5 września 2006, 21:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mozesz uzywac jakiś osłon, ale nie filmuj nigdy na wprost źródła światła. Jeśli chodiz o kamerkę w tej cenie nawet nawet używam modelu z 2005 oznaczonego NVGS-250 który ma tę zalete że posiada przetwornik analog/cyfra i cyfra/analog. Zaleta tych kamerek jest 3CCD które ładnie odzwierciedlają kolorki przy filmowaniu na zewnątrz. Wewnątrz obraz z racji małego przetwornika 1/6CALA musi być doświetlany aby zminimalizowac szumy, oraz proponuje dobrze obeznać się z manualem i balansem bieli bo wykorzystując odpowiednio te rzeczy można krecić w miare przyzwoicie. Aparat w tych kamerkach potraktujmy jako gadżet.

wtorek, 5 września 2006, 21:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

dzieki PEDRO za przyblizenie i wlasnie co mnie jak narazie zaskoczylo to balans bieli sa tylko 3 ustawienia a niestety nie mam czsau za kazdym razem kierowac kamery na cos bialego i mierzyc balans. co do obrazu jeszcze nie wiem jaki bedzie rezultat filmowalem dawniej kamera SONY DCR-TRV130E stary model ale balans bieli bardzo ladniew niej pracowal a w tym panasonic-u troszki mnie zadziwil mimo to jest to moje pierwsze krecenie ta kamera i mysle ze nie wyrzucilem kasy w bloto bo sie "ZABECE" :-) podoba mi sie tu wlasnie jasny obiektyw bo az 1,8 i dlatego przy slabym swietle radzi sobie calkiem niezle a w soniaku wystepowaly szumy odrazu co rpawda mial duzo ciemniejszy obiektyw. Teraz przepuszcze material z panasonica przez kompa i do DVD zobacze jaka jest roznica miedzy SONY a PANASONIC 3CCD.

czwartek, 7 września 2006, 18:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zobacze jaka jest roznica miedzy SONY a PANASONIC 3CCD.
Nie wiem zy te kamery to podobna półka :] gs280 raczej powinienes porownywac z sony hc94

czwartek, 7 września 2006, 20:14
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

powiem ze nie o ta polke mi nawet chodzi bo wiadomo ale SONY jak na swoj model wyeksploatowany calkiem ladnie oddwalal obraz puszczajac prosto z kamery na TV inczaj mialo sie to jak przeszlo wszystko przez stol montazowy i wyladowalo na krazku w postaci DVD wlasnie montuje film z panasonica i zobacze czy roznica jest widoczna w 3CDD skompresuje w identycznych ustawieniach jakich uzywalem przy SONY :-)
A teraz sprawa dzwieku 16bit czy warto w nim nagrywac ? jest to lepsza jakosc ale wdlg mnie wysokie tony daja po uszach szczegolnie jak orkiestra gra i ja nagrywasz nie uzywam bo boje sie ze moze przy wysokich tonach wystapic przesterowanie :-(

czwartek, 7 września 2006, 20:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

powiem ze nie o ta polke mi nawet chodzi bo wiadomo ale SONY jak na swoj model wyeksploatowany calkiem ladnie oddwalal obraz puszczajac prosto z kamery na TV inczaj mialo sie to jak przeszlo wszystko przez stol montazowy i wyladowalo na krazku w postaci DVD wlasnie montuje film z panasonica i zobacze czy roznica jest widoczna w 3CDD skompresuje w identycznych ustawieniach jakich uzywalem przy SONY :-)
A teraz sprawa dzwieku 16bit czy warto w nim nagrywac ? jest to lepsza jakosc ale wdlg mnie wysokie tony daja po uszach szczegolnie jak orkiestra gra i ja nagrywasz nie uzywam bo boje sie ze moze przy wysokich tonach wystapic przesterowanie :-(

Kup zewnętrzny mikrofon np. monacor 600ST i po bulu, żadnych przesterów nie usłyszysz. A zapewniam cię że różnica dźwięku kolosalna. A czy jest jakaś różnica między 12 bit a 16 to podaje instrukcja kamery, 16 bit zajmuje całe pasmo audio, 12 bit zostawia miejsce na dogranie dowolnej drugiej ścieżki dźwiękowej do oryginału, różnica jakości raczej nie słyszalna, wszystko jest nagrywane z częstotliwością 48kHz.

czwartek, 7 września 2006, 22:59
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

różnica jakości raczej nie słyszalna, wszystko jest nagrywane z częstotliwością 48kHz.

uwazam ze jest roznica a dzwiek 12bit jest nagrywany z czestotliwoscia 32kHz

sobota, 9 września 2006, 14:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli tak to masz rację, strzelałem z pamięci tym bardziej że nigdy nie nagrywałem w 12 bitach. Sorry za błąd.

niedziela, 10 września 2006, 14:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]