Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 18:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Inne spojrzenie na "długość" filmu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Inne spojrzenie na "długość" filmu
Chciałbym się z Wami czymś podzielić. Jakiś czas temu znajomym filmowałem wesele(w ramach prezentu).To miał być "filmowy upominek" więc postanowiłem nie rozwlekać się z materiałem końcowym-w planie miał to być film ok 45 min. Choć materiału bazowego miałem sporo, to chciałem zamknąć się w tym czasie(młodzi też chcieli żeby nie był to "tasiemiec") Pomyśłałem sobie że skoro film będzie niedługi, to niech chociaż będzie ciekawy :) ...przyłożyłem się montażu. Okazało się, że aby osiągnąć w miarę zadowalający efekt trzeba było przyłożyć się jeszcze więcej niż do "standardowej produkcji". Przyświecał mi cel- "ciekawy od początku do końca, taki którego nie trzbeba przewijać, taki do którego z chęcią się wraca..."
Młodym bardzo się podobał, a skutkiem tego miałem jeszcze 2 takie zlecenia. Inni młodzi kiedy go zobaczyli, powiedzieli "My chcemy taki sam! nie dłuższy..." Za takie filmy zarobiłem tyle samo co za standardowe 2 godzinne...
Inni młodzi powidzieli: "Film jest super, bo to esencja wszystkiego co było- 5x go już oglądaliśmy.To nie to, co te tasiemce..." :roll:
Co o tym sądzicie? Czy ktoś z Was miał juz takie doświadczenia?

piątek, 8 września 2006, 14:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Generalnie tego typu produkcje zaczynają być bardzo popularne, szczególnie wśród młodszego pokolenia. Nikt nie ma tyle czasu (oczywiście poza samymi zainteresowanymi), aby oglądać produkcję 4h - tak popularną wśród starszych...
Starsi podchodzą nieco sceptycznie do nowoczesnych reportaży ślubnych...

Jeśli chodzi o nakład pracy przy montażu takiej produkcji jest dość wysoki. W ciągu 45 minut musisz przedstawić wszystko i dlatego musisz już na etapie kręcenia zdjęć zadbać o odpowiedni materiał (a w szczególności wtedy kiedy masz nagły przebłysk-pomysł na film, który niekiedy zdarza się już na etapie kręcenia ujęć).

piątek, 8 września 2006, 14:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

od 2 lat mam w swojej ofercie tzw. "Pakiety Weselne" wsrod nich wlasnie znajduje sie "Pakiet Konkret" czyli esencja weselna, to o czym piszesz, tyle ze krecimy tylko do konca pierwszego seta zespolu (kosciol, pierwszy taniec, jak wyglada sala, 2-3 tance z rodzicami i innymi najwazniejszymi goscmi i koniec, za doplata moze dojsc jeszcze film plenerowy)

Oplaca sie jezeli masz swoich operatorow na wesele, wysylasz chlopakow oni sa szczesliwi bo maja jakas tam kase (odpowiednio mniejsza) i w sobote maja jeszcze czas do siebie). Gdybym mial sam rezerwowac termin na takie tansze wesele nie kalkulowaloby sie wg mnie. Sam "pakiet Konkret" jest dosc chwytliwy wg mnie jezeli chodzi o promocje i reklame :]

http://www.kfilms.pl zapraszam na strone jak wstanie tylko jej nowa odslona (stara juz sie troche znudzila :P mam nadzieje ze wyrobie sie przed targami slubnymi) Tam mozna sie zapoznac z ofertą i ww "Pakietami Weselnymi"

Ostatnio edytowano piątek, 8 września 2006, 14:40 przez kubanczyk, łącznie edytowano 2 razy

piątek, 8 września 2006, 14:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawa bynajmniej nie jest prosta w ocenie . Oczywiście zwięzły i niedługi filmik przyjemniej się ogląda . Ale ja dzięki , tasiemcom mam kilka dłuższych ujęć osób których dawno już nie ma , a są mi drogie . Na tym fajnym i zwięzłym , moze mignęłyby gdzieś na drugim planie . Tak mogę oko na nich nieco dłużej zawiesić . I proszę nie pomijać i nie bagatelizować tego aspektu . Do wyboru upraszczając albo klip , albo dokument . Oczywiście istnieje forma łącząca , ale czy wszyscy potrafią to zrobić ?

piątek, 8 września 2006, 14:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

...kwestia jest o tyle ciekawa, że z tego co zauważyłem to młodzi poprostu nie wiedzą że tak można. Są przyzwyczajeni że film z wesela to 2,3 lub nawet 4 godzinna katorga którą ogląda się najwyżej raz lub 2 razy w życiu. Odpowiednio zrealizowany film długości 45min, nie tylko samemu ogląda się kilka razy ale też pokazuje każdemu z sąsiadów z osobna :)
Kwstia jeszcze tego, czy film ma być dla "młodych" czy dla gości...

piątek, 8 września 2006, 14:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kubanczyk - 350 zeta to chyba jakaś kpina (nawet za produkcję "mini") :idea:

pozostawiając kwestię "blokowania terminu" takim zleceniem - ale to są grosze w przeliczeniu na twoją pracę przy stole i gwarancję dobrego filmu jaką podpisując umowę - po prostu dajesz...

piątek, 8 września 2006, 14:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak jak pisałem... zrobienie dobrego filmu 45min zajmuje więcej czasu niż "standardowego". Jeśli mam policzyć za to mniej niż pół ceny... to to mija się zupełnie z celem...

piątek, 8 września 2006, 14:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kubanczyk - 350 zeta to chyba jakaś kpina (nawet za produkcję "mini") :idea:

pozostawiając kwestię "blokowania terminu" takim zleceniem - ale to są grosze w przeliczeniu na twoją pracę przy stole i gwarancję dobrego filmu jaką podpisując umowę - po prostu dajesz...
to jest oferta promocyjna :P na okreslone terminy, na ktore zostal mi wolny ktorys z operatorow :) Jezeli jakas para zalapie sie w ten termin maja szczesliwy traf :) A ja wykozystany termin do konca... Sam nigdy w zyciu nie zajmowal bym sobie terminu tylko ta jedna robotą, wiec bez obaw.

Po drugie jak robilo sie juz troche takich krotkich wesel to i w montazu wszystko idzie sprawniej i "automatycznie". Swoja droga nie wiem jak w twoich okolicach ale srednia cena w moich za jedno standartowe to 750-1000pln wiec 350pln w takiej promocji Jest dosc atrakcyjne ale nie jakis super zanizone

Ja nie wiem czemu mowicie ze wam wiecej zajmuje montaz takiego filmiku...(?) Srednio standartowe wesele montuje od 3-5 dni + eventualne przeliczenie orginalow na dvd. Taki krotki filmik to max 2-3 dni roboty i jest gites, ze wszystkimi bajerami itp.
Ile wam czasu zajmuje montaz? Standartowego wesela i skroconej wersji? Bo ja nie wyobrazam sobie dluzej

piątek, 8 września 2006, 14:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Osobiście staram się bazować na swojej wyobraźni, której czasem pomaga sytuacja jaka się rozwija na uroczystości 8)
Nie mam jakiegoś algorytmu wg którego się poruszam....

Ostatnio klienci poprosili mnie abym zrobił reportaż "weselny", który w niczym nie przypominałby reportażu "weselnego" :roll: 8O :lol:

grał dj, nie było oczepin tylko koncerty karaoke, wszystko w parku, masa znajomych ze studiów nowożeńców itp, do tego odpowiednie kręcenie ujęć ... i udało się :)

Ostatnio chrzest u kumpla - nakręciłem 2 DV-ki i zmontowałem 15 minutowy clip :)

Czs montażu ... - różnie od 2dni do tygodnia.

piątek, 8 września 2006, 15:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja montuję wesele minimum 6 dni. Znacznie częściej jest to około 10 dni. Zacząłem w tym sezonie, tak więc dopiero dochodzę do wprawy. :) Nie robię produkcji dłuższych niż 150 minut. Staram się namawiać klientów na krótsze formy - jak na razie trafił się taki tylko jeden na 15 w tym roku. :( Co do 350 PLN... to zwłaszcza za krótką formę jest to w mojej opinii zdecydowanie zbyt mało... Jeśli chodzi o finanse to nasza firma stoi na "średniej półce cenowej".

piątek, 8 września 2006, 15:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do 350 PLN... to zwłaszcza za krótką formę jest to w mojej opinii zdecydowanie zbyt mało... Jeśli chodzi o finanse to nasza firma stoi na "średniej półce cenowej".
Ja nie wiem ale chyba niewyraznie pisze :D 350 to jest promocja (a nie stala cena na taki film) wole sciagnac do siebie kogos na 350, zapchac termin i zabrac konkurencji Parę Młodą (czyt. żywą i najlepsza reklame jaka może byc), a tak zostałby prawdopodobnie jeden kamerzysta wolny i konkurencja miala by swoja reklame. Nie zarobi ani operator, ani ja tych "paru zlotych" (grosz do grosza :] ) + zero kontaktow w mozliwie nowym srodowisku - nie zawsze te 200 zloty wiecej czy iles tam jest az tak istotne na dana chwile, oferte tym bardziej ze ja mam tylko 2-3 dni wiecej pracy.

piątek, 8 września 2006, 15:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

.... konkurencja :?: Myślę, że zawsze jest zdrowa :). Gdyby nie ona to pracowałbyś jak automat na "szablonach". Znam wielu fachowców ze swojego makroregionu, ale żeby na siłę przeciągać klientów np ceną - jak dla mnie jest to trochę małoeleganckie :wink:

mam świadomość, że moje ceny są spoko dla przeciętnego Kowalskiego.

Zawsze zapraszam potencjalnych klientów do siebie, aby przy kawie pokazć kilka swoich produkcji. Jeśli są to odległe terminy a widzieli jedynie moje prace - namawiam ich, aby zobaczyli dzieła innych filmowców. Dla nich nasz produkt jest jak ktoś określił "..na całe życie".

Jak dla mnie jest czymś bardzo miłym jak po kilku tygodniach wracają do mnie, aby podpisać umowę - i właśnie to coś jest takim pędnikiem w naszym zawodzie co przynosi zadowolenie w naszej pracy i markę - to jest właśnie ten nośnik reklamy :idea:

piątek, 8 września 2006, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hmmm przyjmując taki sposób myślenia to kolego z Kuby masz racje.Ale tak jest tylko i wyłącznie w twoim indywidualnym przypadku. U mnie w regionie też ceny oscylują w granicach jakie podałeś (750-1000)...
Ale warto wspomnieć że "chcemy" stworzyć film takim samym nakładem sił co zawsze, tylko że krótszy... a za cene standardowego.
Warto też się zastanowić dlaczego serial telewizyjny trwa standardowo ok 45 min...

Ostatnio edytowano piątek, 8 września 2006, 15:40 przez redbull, łącznie edytowano 2 razy

piątek, 8 września 2006, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, ja montuje od 9 do 12 dni, produkcja zawiera 2 filmy. Jeden to 150-minutowy film (zazwyczaj wszystkie utwory z wesela, oczywiscie kazde z nich jest skracane) i tzw skrot (25-35 min) gdzie jest osocze uroczystosci. W tym roku tylko jedna para chciala zaoszczedzic na kosztach i zrezygnowala ze skrotu. Zaznaczam, ze usluga u mnie nie jest tania a pomimo taniej konkurencji mam duzo pracy

piątek, 8 września 2006, 15:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, ja montuje od 9 do 12 dni, produkcja zawiera 2 filmy. [...] Zaznaczam, ze usluga u mnie nie jest tania a pomimo taniej konkurencji mam duzo pracy

Jaki jest koszt takiego wariantu u Ciebie?

piątek, 8 września 2006, 15:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona