Teraz jest środa, 19 września 2018, 17:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Ile czasu zajmuje ci zmontowanie ślubu? 

Ilecz czasu zajmuje Ci zmontowanie "standartowego" ślubu?
do 3 dni 21%  21%  [ 3 ]
do 5 dni 29%  29%  [ 4 ]
do 9 dni 29%  29%  [ 4 ]
więcej niż 12 dni 21%  21%  [ 3 ]
Liczba głosów : 14

Ile czasu zajmuje ci zmontowanie ślubu? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Ile czasu zajmuje ci zmontowanie ślubu?
J/w Ile czasu potrzebujecie na wykonanie takiej uslugi
- zgranie materialu
- montaz
- nagranie

Jak sie to ma do dlugosci filmu, czy to jest film 45 minutowy czy moze 3 godzinny? Zaciekawilo mnie to gdyz w jednym z tematow na tym forum pojawily sie wypowiedzi, ze czas takiego montazu to 10 dni czy nawet 14dni, co wydaje mi sie dosc osobliwe. Srednio u umnie wykonanie standartowego filmu o dlugosci 90-120min zajmuje od 4 do 5 dni przy usrednionym 10-cio godzinnym trybie pracy.
Czolowka, film z wyjazdu w plener, skrot calosci na koniec, kosciol, zabawa.

Jestem swiadom ze sa rozne zlecenia i nie mozna wesela rownac do drugiego wesela, ale napewno macie podobnie jak ja, wiele ślubów o podobnym charakterze, klienci oczekuja podobnych do siebie efektow itp.

EDIT: przy zalozeniu ze 1 dzien roboczy = +-10 godzin spedzonych nad pracą

Ostatnio edytowano sobota, 9 września 2006, 01:46 przez kubanczyk, łącznie edytowano 5 razy

sobota, 9 września 2006, 00:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widzę cały czas drążysz temat :lol: :lol: :lol:

ciekaw jestem jakiej odpowiedzi oczekujesz - z pewnością zbliżonej, lub pokrywającej się z Twoim trybem pracy lub "szablonem" jaki powyżej sprezentowałeś...

kubanczyk napisał(a):
Czolowka, film z wyjazdu w plener, skrot calosci na koniec, kosciol, zabawa.

... do tego jakieś przeliczniki - w szczególności bawi mnie 10-godzinny dzień pracy :lol:

Ja akurat wierzę, że tworzysz superprodukcje w 1 lub 2 dni ... lecz uważaj by inni nie wzięli Cię za supertandeciarza :roll: :wink:

sobota, 9 września 2006, 01:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widzę cały czas drążysz temat :lol: :lol: :lol:
Tak, bo szczerze zaciekawilo mnei te zagadnienie, nigdy nie myslalem ze moga byc az tak duze rozbieznosci w tym temacie
ao napisał(a):
ciekaw jestem jakiej odpowiedzi oczekujesz - z pewnością zbliżonej, lub pokrywającej się z Twoim trybem pracy lub "szablonem" jaki powyżej sprezentowałeś...
Nom pewnie dlatego dalem kilka mozliwosci do wyboru w ankiecie, jezeli masz jakis inny wzor na najczesciej wykonywany slub podaj :) podziel sie znami napewno sie przyda
ao napisał(a):
w szczególności bawi mnie 10-godzinny dzień pracy :lol:
A co cie w tym tak bawi?, przeciez trzeba to jakos zaokraglic, splaszczyc, tak bedzie latwiej odpowiedziec... tak to juz jest z jakimis prostymi pytaniami ktore maja dotyczyc ogółu, trzeba je zamknac w jakis ramch. Wydaje mi sie ze 10 godzin pracy to norma ktora mozna przyjac... Chyba ze masz inne propozycje, pisz, proponuj, wtedy odpowiedzi beda mogly byc jeszcze bardziej precyzyjne. Napewno ujmowanie w czasowe ramy produkcji ktora ktos traktuje nie jako praca tylko arcydzielo jest bez sensu :) Tylko ze wtedy chyba taka osoba nie bedie wypowiadac sie o czasie tylko uscisli co i jak u niej wyglada - moglbys to zrobic? czy wolisz ciagle sie przepychac?
ao napisał(a):
Ja akurat wierzę, że tworzysz superprodukcje w 1 lub 2 dni ... lecz uważaj by inni nie wzięli Cię za supertandeciarza :roll: :wink:
huh? Kompletnie nie rozumiem o co ci chodzi ... jakies aluzje ? kompleksy? Chodzby nawet ktos robil i w 5 godzin przegrywajac wszystko na dvd i po sprawie, to jezeli potrafi sie z tego utrzymac, zarobic i do tego ma na to klientow to chyba nie rozni sie niczym od innych prawda?
Okreslenie supertandeciarz brzmi naprawde smiesznie jakbys byl naprawde niezlym artystą, moze sie marnujesz na tych weselach? lub zacznij je robic za darmo, sztuka dla sztuki.

Jezeli ktokolwiek ma jakies uwagi co do sformułowania "standartowy ślub" piszcie to pomoze w ustaleniu tak naprawde ile komu zajmuje taka praca. tylko prosze powstrzymajcie sie od osobistych przepychanek nie wnoszacych nic do tematu (ao)

sobota, 9 września 2006, 01:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wypowiedziałbym się w ankiecie, gdybyś czas produkcji określił w godzinach, a nie dniach. Jest rzeczą oczywistą, że ktoś, kto zajmuje się wyłącznie filmowaniem może poświęcić dziennie więcej godzin aniżeli ten, dla kogo jest to dodatkowe (co nie znaczy mniej ważne) zajęcie. Chodzi z grubsza o to, że 14 dni po 5 godzin = 7 dni po 10 godzin, a więc ilość dni nie zawiera faktycznego czasu pracy.

sobota, 9 września 2006, 01:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

... jakies aluzje ? kompleksy?

... ot i: ".... przygadał kocioł garnkowi" 8)

:lol: :lol: :lol:

sobota, 9 września 2006, 01:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wypowiedziałbym się w ankiecie, gdybyś czas produkcji określił w godzinach, a nie dniach. Jest rzeczą oczywistą, że ktoś, kto zajmuje się wyłącznie filmowaniem może poświęcić dziennie więcej godzin aniżeli ten, dla kogo jest to dodatkowe (co nie znaczy mniej ważne) zajęcie. Chodzi z grubsza o to, że 14 dni po 5 godzin = 7 dni po 10 godzin.
Np 5 dni = 5 x te +- 10 godzin pracy... wiem ze ciezko to jakos ujednolicic dlatego strzelilem taka srednia 10 godzin wg mnie... niektorzy pracuja 5 a drudza i szarpia po 16 (znam takiego maniaka ktory walczy z weselami i ponocach w studiu :d respect) Dzien mam na mysli "dzien roboczy" (niby powinno byc 8 godzin ale tak jak powiedzialem staralem sie to gdzies wyposrodkowac, z tych opinii ktore znam sobiscie.
ao napisał(a):
kubanczyk napisał(a):
... jakies aluzje ? kompleksy?

... ot i: ".... przygadał kocioł garnkowi" 8)

:lol: :lol: :lol:
Interesujace sie z toba rozmowy prowadzi :D Takie konkretne i wogóle

sobota, 9 września 2006, 01:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bo co naprawdę sensownego można napisać w tak ważnym dla Ciebie temacie jak:

ILE WAM ZAJMUJE ZMONTOWANIE WESELA ???

"w odpowiedziach proszę zamieszczać konkret w formacie: ILOŚĆ DNI : ILOŚĆ GODZIN : ILOŚĆ MINUT.

i drugie ważne dla Ciebie pytanie:

ILE SIĘ ZARABIA ....

"w odpowiedziach proszę zamieszczać konkret w formacie: ILOŚĆ ROBOCZOGODZIN : CENA JEDNOSTKOWA : ZUS : PODATEK VAT : ZAIKS : ZYSK
:twisted:

sobota, 9 września 2006, 01:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

4-5h zgrywania, 10 do max 20h skladania, 2h zapis na nosniki (2h film), 30-40minut okladki czyli max 30h liczac godzinowo, a liczac po dniach to zalezy od wielu czynnikow, ale jest to od 1(sporadycznie) do 3 dni

poniedziałek, 11 września 2006, 10:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ankietę powinieneś wpisać w godzinach, bo dwuzajęciowcy nie mają szans spędzić nad weselichem 10 godzin. Całościowy montaż zajmuje mi około 30 godzin, czasem nawet więcej. W twojej ankiecie wpisałam 3 dni, bo tak wynika z dzielenia, ale w praktyce jest to 6-12 dni.

środa, 13 września 2006, 18:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]