Teraz jest sobota, 22 września 2018, 20:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 jak ma wyglądać film z wesela 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post jak ma wyglądać film z wesela
Witam wszystkich. Idę w sobotę pierwszy raz na wesele filmować. I mam pytanie do starych wyjadaczy. Jak ma wyglądać zmontowany film aby nie był nudny. Czy teledysk dać na koniec filmu w formie zakończenia, czy w środek filmu teledysk z pleneru, czy 2 teledyski czy jeden i tego typu pytania. Doradzcie mi coś, abym się później nie wygłupił.

wtorek, 12 września 2006, 12:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Budgie miało taki fajny kawałek pt."Krótki kurs hirurgii muzgu" .

wtorek, 12 września 2006, 13:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: jak ma wyglądać film z wesela
Roberto1 napisał(a):
jak ma wyglądać film z wesela
Zacznijmy od tego ze ma wogole wygladac :D Skup sie przed kreceniem na zdjeciach i nie mysl narazie o montazu... Chyba ze juz w glowie masz jakis plan to sobie dokrec co do niego potrzeba.

Przemysl sobie jak nakrecic przysiege, dokladnie przyjzyj sie rozmiesczeniom okien na sali, zastanow sie jak zamierzasz i chcialbys filmowac tanczace pary, co i gdzie nakrecic na plenerze. Przedewszystkim mysl co filmujesz i jak filmujesz, czy nie obcinasz glow, czy czasem nie za dobrze sie bawisz, czy nie masz spalonego obrazu, czy zaciemnego, czy ostrosc jest ok... moze glupie ale jak krecisz cos waznego sprawdz sobie w rogu ekranu czy jest REC. Filmujac patrz w wizjer, czy tam lcd i kontroluj to co filmujesz a nie rozgladaj sie dookola... Nie boj sie krecic z dolu, nie boj sie podniesc kamery do gory jak duzo skacza...
... Generalnie pracuj a nie badz tylko obserwatorem tego co robisz. No i bez stresu :) Daj mlodym do zrozumienia zeby na ciebie czekali i nie bali sie kamery. jak czujesz ze na sali jest zbyt ciasno spokojnie wycofaj sie i krec dokola tanczacych jak czujesz ze masz luz wchodz miedzy nich przytrzymaj kamere na jakiejs ciekawej parze pewnie zaczna do niej "grac".

Montazem zajmij glowe pozniej.

EDIT: aha i nie zapominaj ze pierwszy plan to nie wszystko, bardzo wazne jest to co jest za nim... Planuj swoje ujecie zanim je wykonasz

Ostatnio edytowano wtorek, 12 września 2006, 13:26 przez kubanczyk, łącznie edytowano 3 razy

wtorek, 12 września 2006, 13:17
Moderator
Moderator

Od szczegółowych rad się powstrzymam, bo w życiu nie filmowałem ślubu i wesela. Da dobry Bóg nie bedę musiał, ale pewne zasady obowiązuja wszędzie i to że Roberto1 pyta o montaż przed nakręceniem filmu, to już dobrze rokuje.

wtorek, 12 września 2006, 13:22
Stały bywalec
Stały bywalec

1. Czołowka (imiona, data, kościół, świadkowie, animowane tła)
2. Trochę u Młodego, u Młodej, błogosławieństwo, Ślub w kościele
3. itd, itd życzenia, pierwszy taniec ...... itd
4. Plener (zwolnione tempo, romantyczna muzyczka)
5. cd imprezy, tańce, pijaństwo :mrgreen:
6. oczepiny
7. zakończenie ok 3 min skrót z całego wesela, buziaczek, pomachanie rączką i napis the end.
Całość 3 godz. Co o tym myślicie może być czy to standardowa kicha :?

wtorek, 12 września 2006, 13:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Roberto1 napisał(a):
Myślę zrobić tak:
1. Czołowka (imiona, data, kościół, świadkowie, animowane tła)

...zwróce tylko uwagę na animowane tła i inne cudawianki - jeśli chcesz by twój film choć odrobine przypominał "fachowy"-nie przesadź z tym!!! ...generalnie panuje zasada, im mniej tym lepiej a najlepsze przejścia to te których nie widać. Będzie Cie brała pokusa by dowalać co chwile jakiś "cudaki" typu serduszka, gołąbki, wyrafinowane przejścia. Odpuść sobie. Jeśli bedzie Ci trzeba to staraj się stosować stopniowe ściemnienie i przenikanie. Bez zbędnego "plastiku". powodzenia!

wtorek, 12 września 2006, 20:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W tzw. "mowie filmu" ściemnianie to jeden z najmocniejszych efektów (nie doceniany , moze dla tego iż jest prosty w wykonaniu) . Nie należy go nadużywać . Zaczyna cos DUŻEGO i takie kończy . Ma zupełnie inną wymowę niż dopuszczony do częstego stosowania - przenik . To tak nawiasemw kwestii uzupełnienia wypowiedzi redbull'a .

wtorek, 12 września 2006, 23:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: jak ma wyglądać film z wesela
Roberto1 napisał(a):
Witam wszystkich. Idę w sobotę pierwszy raz na wesele filmować. I mam pytanie do starych wyjadaczy. Jak ma wyglądać zmontowany film aby nie był nudny. Czy teledysk dać na koniec filmu w formie zakończenia, czy w środek filmu teledysk z pleneru, czy 2 teledyski czy jeden i tego typu pytania. Doradzcie mi coś, abym się później nie wygłupił.

ważnym elementem "wesela" jest towarzystwo, które lubi parkiet. Może się zdarzyć, że wesele będzie totalną "klapą" tzn. nie będzie zbyt dużo chętnych gości do pląsania po parkiecie ... zdarzyło mi się już kręcić takie imprezy.

Jeśli coś takiego przytrafi się Tobie - musisz w trakcie kręcenia "zawężać plany". Wtedy wręcz wskazane jest zmontowanie kilku teledysków (może nie jako oddzielne klipy) - lecz wmontowane w akcji filmu.

Pamiętaj także o prawidłowym balansie bieli, gdyż to on nadaje "ciepłoty" twojej produkcji. Owszem w trakcie edycji na dobrym sofcie możesz skorygować kolor lecz to nie to samo co na etapie realizacji zdjęć..

Ocena i wybór należy do Ciebie.

środa, 13 września 2006, 00:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ściemnianie to jeden z najmocniejszych efektów (nie doceniany , moze dla tego iż jest prosty w wykonaniu) .
Uwierzcie mi lub nie ale mialem klientke ktora przyszla z reklamacja ze ma jakies czarne dziury w filmie, okazalo sie ze to sciemnianie ktore kilka razy uzylem... od tego czasu olałem to i nie stosuje do wesel.

środa, 13 września 2006, 01:40
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Miałem to samo...Zrobiłem klientce film około 1.15 ze ściemnianiem. Musiałem poprawić czarne dziury hehehe i dołozyć jesczze z 1 godzine, bo stwierdziła, że za tyle pieniędzy, to za krótki film...Pozdrawiam

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

środa, 13 września 2006, 02:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Miałem to samo...Zrobiłem klientce film około 1.15 ze ściemnianiem. Musiałem poprawić czarne dziury hehehe i dołozyć jesczze z 1 godzine, bo stwierdziła, że za tyle pieniędzy, to za krótki film...Pozdrawiam
hehehe to ja powiem ci jeszcze wiecej jak nie bylo dvd, nagralem 2:30 +- wesele a kaseta byla 180-tka przyszli z pretensjami ze zostalo wolne miejsce na kasecie :D ahh mozna by tak dlugo opowiadac, ale z czasem czlowiek uczy sie jednego, robi to co chce kilent i czesto przestaje wkladac w to swoja inwencje... chca miec gołabki maja gołąbki chca miec plener jak film maja plener jak film.

My sie wysilamy a klienci poprostu chca miec pamiatke jak ludzie sobie skaczą.

środa, 13 września 2006, 02:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Do tego jesczcze trzeba dodać odpowiednie zachowanie szczególnie w kościele.... chodzi głównie o to, aby nie traktować Kościoła jako zwykłego miejsca pracy... i starać się aby nie przeszkadząć. Z tym naprawdę różnie bywa, oczywiście najlepiej jakbyś miał Zgodę na filmowanie wydane przez Kurie.. ale pewnie to jeszcze przed Tobą, więc taka rada: księża patrzą na to aby po pierwsze "brać" udział częściowy - to znaczy gdy ludzie klęczą- Ty też i nie wchodzenie w drodzę księdzu - latania po kościele, a szczególmnie ołtażu nie wchodzi w grę. W kiększości przypadku gdy coś "z tych rzeczy" zrobisz, nie zwrócą Ci uwagi, ale .... są też tacy co już wywołają conajmniej niesmak na całą uroczystość. Aha do dobrego tonu jest przywitanie się wcześniej z księdzem.
Poza tym to koledzy napisali chyba wszystko co będzie potrzebne do tego "pierwszego razu" :) A co będzie źle albo czego za mało to niestety zobaczysz już podczas montażu, ale plan powinieneś mieć wcześniej - żeby wiedzieć mniej więcej co będzie na materiału finalnym. Głównie pamiętaj o tym co później już trudno poprawić czyli: - zbyt szybkie ruchy kamerą, drgania, złe kadrowanie (szczególnie głowy)..

Powodzenia
ROBSON

środa, 13 września 2006, 07:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dodam że przed rozpoczeciem filmowania, najlepiej porozmawiać z księdzem czy ma jakieś przeciwskazania do Twojej pracy w Kościele.W większości przypadków nie robią zadnych problemów. Czasem zdaży się że powiedzą aby nie filmować tego lub tego momentu i to wszystko. Zresztą i tak nie filmujesz mszy tylko uroczystośc zaślubin. Takze Staraj się kręcić jak najwięcej różnych ujęć aby film z kościoła nie polegał na przerzucaniu kamery ksiądz - młodzi.

środa, 13 września 2006, 09:31
Bywalec
Bywalec

Najgorzej jak klienci zażyczą sobie nakręcenia całej mszy... No masakra. Parę razy mi się to zdarzyło. Trzeba wciąż nagrywać wszystko co się dzieje przy ołtarzu (głównie księdza) i nie ma czasu żeby połapać jakieś ujęcia do urozmaicenia bo potem będą mieć pretensję że jakaś modlitwa jest urwana... ja jestem jak najbardziej za fragmentarycznym nagrywaniem mszy! W końcu najważniejsze jest ślubowanie a reszta to tylko dodatek.

sobota, 16 września 2006, 19:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Wiem że ludzie traktują ściemnianie jako błąd więc żeby tego nie nadużywać robię nieco (kwestia wyczucia ok. 2razy) przeciągnięte ostatnie ujęcie i uzyskuję ten sam efekt "zakończenia" wątku. Jeszcze robię pewien trick przy montażu tańców, otóż nie ruszając ścieżki dżwiękowej tnę na kilka, kilkanaście kawałków ścieżkę wideo i "tasuję" uzyskuję efekt kilku kamer. Tylko uważaj żebyś nie skleił podobnych ujęć bo będzie "przeskok", ujęcia muszą się różnić zdecydowanie.
Oglądaj dużo dobrych filmów i podpatruj pracę operatora i montażysty.
Ale uważaj bo też czasem są błędy!
Spróbuj jeszcze "wozić się" po tańczących tzn. wykorzystuj poruszających się ludzi do przemieszczania kamery z miejsca na miejsce wtedy pozbędziesz się "pustych" kadrów, często też chodzę tyłem tak żeby mi tańczący sami wchodzili w kadr.

poniedziałek, 18 września 2006, 10:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona