Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 04:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 CHciałbym kupić kamerę na wesela a le nie wiem jaką??? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post CHciałbym kupić kamerę na wesela a le nie wiem jaką???
Witam. Jestem pierwszy raz na forum. Zamierzam wejść w weselny biznes. Obecnie zajmuję się tylko fotografią, ale chciałbym pracować z ruchomym obrazem. Nie jestem zorientowany w co najlepiej zainwestować. Nie wiem jaką kupić kamerę no i jaki hardware + software. Proszę o jakąś profesjonalną radę.

niedziela, 1 października 2006, 14:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Na początku proponuję lakturę forum, a szybko przekonasz się , że doradzenie jakiejkolwiek kamery czy softu znajdzie tyle samo zwolenników co przeciwników, a to może Cię skołować.
Jednak przejrzenie postów da Ci jakiś ogólny przekrój tego na czym się pracuje ,Tobie pozostanie tylko dokonanie słusznego wyboru.
Pozdrawiam

poniedziałek, 2 października 2006, 10:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: CHciałbym kupić kamerę na wesela a le nie wiem jaką???
MaXiO napisał(a):
Witam. Jestem pierwszy raz na forum. Zamierzam wejść w weselny biznes. Obecnie zajmuję się tylko fotografią, ale chciałbym pracować z ruchomym obrazem. Nie jestem zorientowany w co najlepiej zainwestować. Nie wiem jaką kupić kamerę no i jaki hardware + software. Proszę o jakąś profesjonalną radę.

Na początek określ choć jaki pułap cenowy jest w Twoim zasięgu...

poniedziałek, 2 października 2006, 10:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam
Na początku proponuję lakturę forum, a szybko przekonasz się , że doradzenie jakiejkolwiek kamery czy softu znajdzie tyle samo zwolenników co przeciwników, a to może Cię skołować.
Jednak przejrzenie postów da Ci jakiś ogólny przekrój tego na czym się pracuje ,Tobie pozostanie tylko dokonanie słusznego wyboru.
Pozdrawiam
amen.

poniedziałek, 2 października 2006, 10:25
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie chce być złośliwy i dodać, że nikt nie jest idealny ale proszę się też zaopatrzyć w jakąś fachową lekturę odnośnie filmowania i montażu chociaż z podstawami aby nie powstało kolejne wideofilmowanie, które napycha filmy efektami i wszystkimi możliwymi ustrojstwami jakie daje komputer-po to by nadrobić umiejętności. Bo dodam, że jak by mi ktoś oddał jakieś samorodne i amatorskie g...no to bym zabił !!!
Najpierw trzeba się nauczyć trzymać kamerę, a potem dopiero zarabiać , a nie uczyć się zarabiając ! Ale sie wkurzyłem 8O i rozpisałem.

Pozdrawiam

wtorek, 10 października 2006, 17:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Widzę , że kolega APT albo zapomniał jak się kiedyś sam uczył , albo po prostu urodził się doskonały.
Nie chcę być niegrzeczny , ale tak sobie przeglądam posty Kolegi i analizuję wypowiedzi , to troszke ciśnienie mi skacze.
Rozumiem wolność słowa ale przez posty kolegi przemawia z deczka wywyższanie się , żeby nie powiedzieć czegoś mocniejszego.
Człowieku tu jest pełno ludzi , nie mających nawet w połowie tak zaawansowanego sprzętu jak Ty ( o umiętnościach nie piszę bo nie widziałem) i potrzebujących rozwiązań na poziomie podstawowym , a Kolega wyjeżdza od razu z "górną półką", która jest poza zasięgiem dla większości , a szczególnie dla tych co stawiają pierwsze kroki w tym interesie.
Troszkę skromności...
Pozdrawiam serdecznie

wtorek, 10 października 2006, 20:26
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie chcę tu wchodzić z nikim w konflikt i nie mam zamiaru się wywyższać! Jeśli któryś z moich postów został tak odebrany to sorrki dla wszystkich.
Ale wracając do tematu to sam w swoim poscie napisalem ze nikt nie jest idealny i tez mialem na mysli siebie!
Chodzi mi nie o sprzęt bo uważam, że można dobrze zrobić film nawet na gorszym sprzęcie ( pomijam jakość techniczną) ale chodzi mi o zasady !
Bo sprzęt to jest jedno, a wiedza to drugie. Wiadomo, że trzeba człowiekowi pomóc w doborze sprzętu etc. , ale proszę się zastanowić czy chciałbyś żeby Tobie zrobił ktoś ślub na dobrym sprzęcie, a przy tym nie mając żadnej wiedzy merytorycznej ?
Na pewno nie. Więc postanowiłem uderzyć, a dokładnie uświadomić to przyszłemu filmowcowi, że poza sprzętem potrzebna jest wiedza aby nikomu nie stała się krzywda.
W mojej rodzinie kiedyś filmował początkujący bez wiedzy a zgarnoł niezla kase. Myślałem ze go powiesimy na tej kamerze !!! ( nie mialem wplywu na dobór operatora )
Tak wiec nie dziw mi się, że jestem taki cięty.

Pozdrawiam

wtorek, 10 października 2006, 20:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]