Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 14:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Kamera z funkcją Foto - do 11 000zł 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera z funkcją Foto - do 11 000zł
Witam wszystkich filmowców. Wiem, że zaraz będę zaatakowany, że temat był wałkowany, ale proszę o poważną radę. Otóż mam zamiar kupić kamerę do ok. 11 000zł. Prześwietliłem parametry, opinie użytkowników, ale najbardziej interesuje mnie funkcja robienia foto podczas filmowania. Tak wiem, że zaraz będą grzmoty – że te zdjęcia to złom, ale mając Panasika 280 przy dobrym świetle odpowiadają 90% oglądającym. Zależy mi bardzo na tej funkcji.
Bardzo proszę o poważne rady.
Pozdrawiam http://www.filmowanie.boo.pl

poniedziałek, 2 października 2006, 09:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z GS400 i GS500 wychodzą całkiem przyzwoite fotki przy dobrym świetle. Nieraz uratowałem "dupę" fotografowi, gdy zauważyłem że z powodu jakichś problemów nie robił fotek w ważnym momencie. Nie jest to jakość aparatu, nawet średniej klasy głupiego jasia - ale jest i często przydaje się gdy nie ma fotografa i jakościowo do oprawek DVD czy nadruku na płytę, są znacznie lepsze niż stopka z materiału video.
Co do ceny 11000 to nie wiem które kamerki z tego segmentu cenowego robią przyzwoite fotki.

poniedziałek, 2 października 2006, 18:05
Nowy
Nowy

Wielkie dzięki maximus za info.
Szkoda, że temat nie przypadł do gustu. Co do tych GS to wiem, bo mam, tylko GS 280, z której jestem bardzo zadowolony - także z fotek. mam taki styl, ze pokazuję podczas filmu foto w rogach ekranu, co cieszy się duzym zadowoleniem.
Włączam także foto, kiedy ktoś mi pcha głowę, lub przechodzi nagle przed obiektywem itd.. Bardzo ładnie to wygląda.
Zastanawia mnie kamera SONY VX 2100, bo podobno ma mozliwość robienia foto.
Pozdrawiam i liczę na podpowiedzi 8)

poniedziałek, 2 października 2006, 19:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przede wszystkim do fotografi służą aparaty fotograficzne
do dobrej fotografi dobre aparaty a kamera za 11 tyś gwarantuje ci dobre
zdjęcia ale filmowe o zdjęciach do druku zapomnij. Póki co (bo w przyszłości może?...) skup się albo chcesz mieć jakość filmowania albo zdjęć. VX 2100 zapisuje zdjęcia z marną jakośćią na pewno nie taką aby można było te foto sprzedać bo chyba oto ci chodzi.Po zatym za te pieniądze możesz pomyśleć o kamerze HD tylko zastanów się co ważniejsze dobre foto czy film.Pozdrawiam

wtorek, 3 października 2006, 22:53
Nowy
Nowy

Wielkie DZIĘKUJĘ Henrico, za podpowiedź...Masz rację, do foto służą aparaty, a nie kamery, ale jak napisałem wyżej potrzebuję przy okazji robić foto, by przechodziły np na kartę SD, tak jak ww moim Panasoniczku...
Jak wyżej, służą one mi tylko i wyłącznie do "wciskania" podczas filmu - w różnych rogach ekranu... Nawet nigdy nie pomyślałem o drukowaniu tego, bo wiadomo jaki jest rezultat :-(
Szukam typa, który by miał tą kamerę Sony VX 2100 , by mi sporo o niej podpowiedział...Pozdrawiam i dziękuję za info i odwiedziny...
http://www.filmowanie.boo.pl

środa, 4 października 2006, 15:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

przede wszystkim moezs spokojnie z filmu wyciągnąć dowolną klatkę i wstawić ją w dowolnej wielkości w dowolnej części obrazu więc nie musisz robić żadnych zdjęć, a co do kamery to tak jak pisałem osobiście jestem z niej bardzo zadowolony.

środa, 11 października 2006, 00:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]