Teraz jest sobota, 22 września 2018, 11:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pytanie o mikrofon 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Pytanie o mikrofon
W najbliższym czasie mam mieć przyjemność filmowania wykładu. Całe filmowanie ograniczy sie do rozstawienia kamery na statywie. Film ma być później rozsyłany w formie pokazówki więc dobrze by było aby osoba mówiąca nie była zagłuszana przez osoby znajdujące się na sali. Czy aby ograniczyć tło z za kamery wystarczy zastosować mikrofon kierunkowy na kamerze?

Ponieważ to raczej impreza jednorazowa to forma stara się nie wydać zbyt dużo. Czy taki mikrofon waszym zdaniem spełni zadanie?

http://www.allegro.pl/item131853710_super_mikrofon_pojemnosciowy_spec_do_kamer_f_vat.html

wtorek, 10 października 2006, 17:59
Stały bywalec
Stały bywalec

Jak jest mówca to jest mównica, a jak mównica to i mikrofon, a jak mikrofon to pewnie i można się podpiąć do konsolety bezpośrednio z kablem i tak zbierać dźwięk.

Pozdrawiam

wtorek, 10 października 2006, 18:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Problem w tym że nie mam pojęcia jak wygląda sala. Równie dobrze moze to być pomieszczenie w którym nie będzie ani mównicy ani tym bardziej mikrofonu. Na sali bedzie ok. 50-60 osób

wtorek, 10 października 2006, 18:05
Stały bywalec
Stały bywalec

Szczerze mówiąc trochę nie mam zaufania do mikrofonów tego typu co przedstawiłeś.
Nie ufam urządzeniom typu dwa w jednym. To trochę jak z ekstenderem do obiektywu zawsze masz coś za coś.

Ja bym spróbował wziąć dobry mikrofon tyko kierunkowy, asystenta, statyw i dlugi kabel.
wariant 1. chodzący mówca-to asystent pobiega trochę za nim z mikrofonem
wariant 2. stojący mówca - to rozstawiasz statyw , ciągniesz kabel i masz

wtorek, 10 października 2006, 18:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tego co zdążyłem się zorientować to nieco lepsze mikrofony to wydatek przeszło 1000 zł. Jak zaznaczałem impreza raczej jednorazowa to i budżet mniejszy ;) Reasumując - da się kupić jakiś sensowny w tym momencie mikrofon kierunkowy za 200-300 zł? Będę wdzięczny za ewentualne adresy.

wtorek, 10 października 2006, 18:27
Stały bywalec
Stały bywalec

Bym musiał pogadać ze swoim dźwiękowcem bo nie chcę klepać trzy po trzy i tym samym wprowadzić w błąd. Ja używam Sennheiser-ów ale raczej ich nie kupisz za 200-300 zł. :( . Może raczej byś rozważył pożyczenie mikrofonu od kogoś za jakąś symboliczną kwotę ale z drugiej strony co swoje to swoje.
Lub rozważ to w kategoriach przyszłościowych i może warto zainwestować w dobry mikrofon np. TONSIL-słyszałem że są OK i wcale nie takie drogie.

Pozdrawiam i powodzenia

wtorek, 10 października 2006, 18:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dźwiękowcy... Sennheiser... zdecydowanie nie ta liga ;) To nie bedzie Sopot festiwal ani nic podobnego ;)
W każdym razie dzięki za porady. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły - również nowatorkie ;) to chętnie się zapoznam :)

wtorek, 10 października 2006, 18:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mikrofon krawatowy... podstawowe nie są nawet drogie, słychać coś będzie napewno, ale...
albo wykładowca będzie miał długą smycz do kamery, albo nadajnik, który już tani nie będzie.

wtorek, 10 października 2006, 21:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tylko i wyłącznie mikrofon krawatowy. Jeżeli mówca będzie sie kręcil przed tablicą czy toś w tym rodzaju to mikrofon kierunkowy nic Ci nie da.

Poza tym ten do którego dałes link to tylko z wyglądu jest kierunkowy :). To zwykłe badziewe o ładnym wyglądzie :)

Najtaniej będzie kupic mikrofon krawaotry i uzyć np. Mini Disca, do którego podłaczasz ten mikroofn a MD chowasz w kieszeń wykładowcy, potem bawisz sie w synchronizację...

Droższym rozwiązaniem jest zakup zestawu bezprzewodowego, ale moga być problemy z podłączeniem go do kamery (bo zapewne nie ma innych wejść audio mikrofonowe jak mini jack stero)

wtorek, 10 października 2006, 23:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wiedziałem że się pojawią inne rozwiązania mieszające w głowie nieznającemu się w pełni na rzeczy ;)
Zapoznałem się z mikrofonem "krawatowym" który zaproponował MONTER
http://monacor.pl/catalogue-product.phtml?id=138&Comp=0&Hier=1&MainKtg=90&SubKtg=406
Czy taki mikrofon przyczepiony do mówcy nie będzie również zbierał dźwięków z sali? Powiedzmy że pierwsze osoby będą 4 m od mówiącego.

Wszyscy krytykuja przykład który podałem na allegro. Problem w tym że nie wiem jaka powinna być charakterystyka mikrofonu kierunkowego. Opierałem się tylko na opisie ;) a ten był obiecujący hehe.
Może mi podpowiecie jakie parametry powinien mieć sensowny mikorofon kierunkowy i jak to z tą jego kierunkowością jest - czy rzeczywiście nie zbiera dźwięków zza kamery. Będą to cenne informacje na przyszłość ;)

MONTER napisał też o konieczności lutowania ponieważ jak przewidział kamera ma wejście jack. Nie ma jakichś przejściówek? może nie warto ucinać XLR'a

Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi :)

środa, 11 października 2006, 08:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

są przejściówki. napewno są z xlr na jacka, i z jacka na minijacka. Będzie działać, o ile mic nie potrzebuje zasilania phantom

środa, 11 października 2006, 21:05
Nowy
Nowy

ALE TEN MIKROFON ZAKOŃCZONY MA KABEL WTYKIEM MINI XLR. Mikrofon nie wymaga phantomu. Przeczytaj chociaż opis, zanim sie wypowiesz.
Przejsćiówki MINI XLR - mały jack nie spotkałem nigdzie, ale nie problem ją wykonać samemu. A kombinacje typu przejściówka w przejściówkę to jakiś dowcip.

środa, 11 października 2006, 22:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Zasilanie phantomowe z przejściówki EMA-300P, jako opcja

oraz w tabelce
Cytuj:
Zasilanie z zasilacza

nie pozwalają mi się z Tobą zgodzić.
Lepsze dobrej jakości 2 przejściówki w sobie, niż kiepsko zrobiona samoróbka

środa, 11 października 2006, 22:52
Nowy
Nowy

Nic nie rozumiesz, ale tłumaczyć Ci dalej nie będę.

środa, 11 października 2006, 23:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czwartek, 12 października 2006, 07:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona