Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 06:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Niesolidne firmy/osoby/filmowcy 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Niesolidne firmy/osoby/filmowcy
Ja ostatnio miłem styczność z firmą PRO DV STUDIO z Warszawy z ulicy Komorskiej w osobie Krzysztofa Królaka. Wynająłem go na moje wesele które odbyło się 15.07.2006 a płytki odebrałem dopiero 21.10.2006. Jakby były jeszcze OK to bym nie narzekał ale jak mi przez 5 tygodni je wysyłał i jakoś nie mógł postanowiłem odwiedzić go w Wawie. Umówiłem się i jak przyjechałem zastałem go podczas końcówki montażu mojego wesele, chociaż zarzekał się że płytki już są gootwe i czekaja na mnie :| WIdać było że robił je na termin, bo się miałem poajwić, zapomniał dołożyć menu, chaptery, chyba nawwet nie przejżał materiału bo jest kilka wpadek które powinny wylecieć z DVD. Dodam jeszcze że miałem 2 poziomowe wesele, na dole tańce na górze stoły. DVD wyglądało tak że wchodzimy do lokalu, zaczynamy tańczyć są chyba ze 3-4 crossfady i już jest tort :| Nie ma nic z góry za stołami (i nie chodzi mi o jedzeie kotleta) chciaż ludzie tam też się bawili bo orkiestra wędrowała góra/dół. Chyba za wcześnie przyjechaliśmy i się koleś za bardzo zestresował...

Ogólnie bardzo nie polecam, czekałam ponad 3 miesiące na materiał, a jak dostałem to TRAGICZNY. Zabrałem od niego kasetki i sam to skończe robić bo już szkoda słow na to wszystko.
A nawet koleś raz nie zadzwonił do mnie że się nie wyrobił i że potzrbuje 2 tygodni, od połowy września mówił że płytki są już gotowe...

http://www.fabryczna.art.pl
http://www.myspace.com/fabrycznaart

wtorek, 24 października 2006, 14:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chwila...przecież jak szukałeś firmy do filmowania to zapewne byłeś u tego jegomościa i chyba przedstawiał ci jakieś swoje produkcje?
Pomińmy sprawe terminu bo tu też ewidentnie gość przesadził, ale chyba jakąś umowe spisałeś? Wiem że teraz to już musztarda po obiedzie ale jest też tu trochę twojej winy, nie żebym bronił tego kamermana ale byłeś chyba za miękki, zbyt mało stanowczy. Jest mnóstwo sposobów żeby miał pełno w gaciach ze strachu. Ja bym nie przepuścił.....choć i tak zrąbanego wesela już Ci nie zwróci.

P.s Bez jego zgody podałeś publicznie dane personalne, nie wiem czy tak można. Choć ma to swoje dobre strony.

Znalazłem taka oto ofertę tej firmy:
PRO DV Studio
Województwo: mazowieckie
Miasto: Warszawa
Ulica: Komorska 4/236
Tel. komórkowy: 0 506 422 422
Kontakt e-mail: wyślij list »

Opis:
Wideofilmowaniem oraz montażem obrazu i dźwięku zajmujemy się już od 1997 roku. Operatorzy i montażyści, którzy będą z Państwem pracowć mają za sobą lata doświadczeń wyniesionych z pracy dla wielu telewizji. Naszą pasją jest tworzenie niepowtarzalnych filmów, które uwiecznią najpiękniejsze chwile Państwa życia. Jesteśmy artystami w swoim fachu. Nasze filmy są w pełni profesjonalne od strony technicznej, a jednocześnie w nieszablonowy sposób pokazują rzeczywistość i pomagają zatrzymać w pamięci ważne chwile.

Pozdrawiam[/i]

wtorek, 24 października 2006, 16:05
Nowy
Nowy

Post re
No widziałem jedną produkcję i było OK...
A co ja miałem zrobić, pojechać i mu mordy otłuc? Fakt umowa jest ale nie ma w niej żadnego terminu (i tu się zgodzę że moje niedopatrzenie), są tam informację że on się podejmuje roboty, że ma możliwości wykonania dzieła itp itp ale ja przez ten cały czas byłem zapewniany że DVD są ale nie ma czasu wysłać bo mu coś tam wypadło itpe itpe ja już się bałem że wogóle gdzieś taśmy przesrał... wesele jest zrąbane ale dostałem od niego miniDV na których nagrywał (całą surowiznę) więc już sobie to sam zrobie.

Panowie co powinien robić klient w takich wypadkach? No bo dla mnie to się kwalifikuje do wynajęcia 2 ukraińców... :|

http://www.fabryczna.art.pl
http://www.myspace.com/fabrycznaart

wtorek, 24 października 2006, 17:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 24 października 2006, 17:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: re
blonson napisał(a):
No widziałem jedną produkcję i było OK...

Powinieneś obejrzeć kilka.
W praktyce powinno to wyglądać tak, że jedziesz do studia i oglądasz filmy.
Dobry kamerman daje ci pilota w dłoń i podło płytek abyś sobie popatrzył.
Potem siada z notesem i notuje twoje spostrzezenia i pomysły, które być może wykorzysta przy montażu.

Termin realizacji o przeginka na maxa i zlewka klienta :?

Co zrobić ?

Zapłacić połowę ceny (w końcu nakręcił materiał)i odebrać DV-ki

Do vidmax'a 8) - ustawa o ochronie danych osobowych dotyczy chroni jedynie osoby fizyczne a nie prawne.. Tak więc na nic nie naraża się kolega blonson ... jak ma ochotę to może stać pod rotundą i na głos wykrzykiwać personalia tego pana :lol:

wtorek, 24 października 2006, 18:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: re
blonson napisał(a):
Panowie co powinien robić klient w takich wypadkach? No bo dla mnie to się kwalifikuje do wynajęcia 2 ukraińców... :|
Napewno nie puszczac teksty o ukraincach bo 1. Osmiesza sie 2. Grozi to niepotrzebnymi konsekwencjami w przypadku gdy cos takiego sie wydarzy panu X (wnioskuje ze klient jest jeszcze dosc mlody i lubi z kolegami gadac jak to nie wynajalby ukraincow i komus oklepal morde, do czasu... do czasu az nie zobaczy paru rzeczy na swoje oczy i dorosnie.)

KLIENT W TAKICH PRZYPADKACH powinien zwracac uwage na umowe, co podpisuje, mimo calej zlej sutuacji (jaką przedstawiles) ze ten kamerman oklamal cie, ze ma gotowy material, a nie mial, (tu jego glupota wychodzi na wierzch, jezeli cos jest nie tak nie ma czasu lub cos innego trzeba to jasno powiedziec klientowi, bo wydaje mi sie ze jezeli juz ktos czekal 3 miesiace to poczeka te 3 dni zeby wszystko bylo dobrze zmontowane, a oczywiscie w ramach rekompensaty rabacik lub dodatkowe kopie), ale wciaz wina jest niestety po twojej stronie bo w umowie nie bylo zawartego nawet przyblizonego terminu (niestety:/ ).

Dlatego wlasnie tak bardzo wazne sa rozmowy przed wykonaniem pracy, warto poswieciec jedno, 2, nawet 3 spotkania w celu dogadania wszystkich szczegolow, jezeli firma wie ze w danym okresie moze spodziewac sie duzej ilosci zlecen to powinna uprzedzic, ze czas odboru moze wydluzyc sie znacznie i dodac klauzule w umowie ze moze nastapic zmiana daty odbioru w aneksie. Mysle ze Klient wybaczy firmie, ktora uczciwie postawi sprawe mimo iz musi czekac.

Reasumujac szanowni klienci jezei juz podpisujecie umowy nie robcie tego pochopnie, poswiecicie temu czas i dogadajcie kazdy szczegol, bo jestem pewien ze dana firma nie miala zlej woli w tym przypadku, a taka rozmowa o szczegolach moze wyjsc tylko i wylacznie na dobre obydwóm stronom

wtorek, 24 października 2006, 18:11
Stały bywalec
Stały bywalec

blonson napisał(a):
bo wydaje mi sie ze jezeli juz ktos czekal 3 miesiace to poczeka te 3 dni zeby wszystko bylo dobrze zmontowane,

:) :) Wybacz,ale nie mogłem się powstrzymać.

Co do dobrze skonstruowanej umowy zgadzam się w 100%

Oprócz dat,godzin,miejsc,adresów itd.umieszczać w umowie takie informacje jak imię i nazwisko osoby,która będzie wykonywała usługę,nie mylić z nazwą firmy.Jeżeli w umowie zgadzasz się na obojętnie jakiego operatora i montażystę,którego wysyła firma "X" to znaczy,że masz świadomość,że twój film może wyglądać zupełnie inaczej od tego co pokazano ci na prezentacji,
a wówczas pretensje można mieć do samego siebie.
Model kamery,jaką będzie wykonana usługa(po to,żeby nie okazało się,że widziałeś materiał wykonany np.DSR-250,a na twojej uroczystości zjawia się
ktoś z DS-25).
Sposób wykonania czyli wideorejestracja z montażem początku,tyłówki
i pleneru(to można zrobić w 3dni wraz z autoringiem , a może i szybciej) czy produkt montowany w całości (efekt zauważalny dla każdego,ale wymagający dużo więcej pracy),ilość i jakość nośników(VHS,DVD) i wreszcie sposób wykonania oprawy graficznej czyli autoring z rozdziałami oraz obwoluty(manufaktura np.:
http://www.foton.kalisz.pl/?strona=skle ... =1&grupa3=
http://www.foton.kalisz.pl/?strona=skle ... =1&grupa3=
czy grafika indywidualna np.:
http://www.dobryfilm.pl/FilmowePamiatki ... ka-DVD.jpg

Na umowie powinna znaleźć się także informacja na temat ceny usługi w całości(operator,montaż,nośniki,autoring,obwoluty,dojazd),termin płatności i oddania gotowego produktu.
Można umieścić szereg innych informacji,które zawsze ułatwią późniejszą współpracę.

środa, 25 października 2006, 12:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Niesolidne firmy/osoby/filmowcy
blonson napisał(a):
Ja ostatnio miłem styczność z firmą PRO DV STUDIO z Warszawy z ulicy Komorskiej w osobie Krzysztofa Królaka. Wynająłem go na moje wesele które odbyło się 15.07.2006 a płytki odebrałem dopiero 21.10.2006. Jakby były jeszcze OK to bym nie narzekał ale jak mi przez 5 tygodni je wysyłał i jakoś nie mógł postanowiłem odwiedzić go w Wawie. ...

Cos mi tu nie pasuje. Zajmujesz się filmem amatorsko jak wynika z twojej strony, więc kogoś z branży ślubnej powinieneś znać. Wziałeś przypadkowego kamermana na swoje wesele i teraz narzekasz?? Wydaje mi się, że skoro tak zalezało ci na tym filmie mogłeś bardziej przyłożyć się do poszukiwań....

środa, 25 października 2006, 13:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kubanczyk napisał(a):
blonson napisał(a):
bo wydaje mi sie ze jezeli juz ktos czekal 3 miesiace to poczeka te 3 dni zeby wszystko bylo dobrze zmontowane,

:) :) Wybacz,ale nie mogłem się powstrzymać.
Wybacz ale oco ci chodzi wyciales cos z kontekstu i teraz co? nawet nie napisales dlaczego. Moj tekst nie odnosi sie bezposrednio do slow poprzednika wiec nie rozumiem dlaczego je zestawiels w cytacie razem. nie zauwazyles akapitow?

środa, 25 października 2006, 13:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Co do umowy na filmowanie, ten problem mam dawno rozwiązany. Jest do tego odpowiedni program na http://www.videofilmowiec.pl oraz mozna sobie obejrzec w telewizji IDG jego starą wersję http://www.idg.pl/tv/index.asp?id=10065 ... =2&dalej=0

środa, 25 października 2006, 14:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zassałem, zainstalowałem, i nieźle się uśmiałem.
Nie wiem w czym ten program ma pomóc.
399 zł netto wyrzucone w błoto.
Autor softu kompletnie nie zna polskiego prawa - patrz ZADATEK - tutaj zawsze jeżeli zleceniodawca się nie wywiąże zwraca 200% wartości. Zaiks - przecież wystarczy się podeprzeć o paragraf 23 prawa autorskiego i żadne zestawienia nie są potrzebne.

O ortografach już nie wspominam.

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

środa, 25 października 2006, 18:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
zleceniodawca (panstwo mlodzi) jezeli nie wywiążą sie z umowy czyli np odwołają ślub to zwracają wg ciebie podwojną wartość zadatku dla kamerzysty? on juz ma zadatek! cos ci sie pomieszało.
no i soft jest raczej chyba nie dla malych firm

środa, 25 października 2006, 20:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zleceniodawca (panstwo mlodzi) jezeli nie wywiążą sie z umowy czyli np odwołają ślub to zwracają wg ciebie podwojną wartość zadatku dla kamerzysty?

Sorki. Pomyliłem sie powinno być zleceniobiorca.
Jednakże jeżeli zleceniodawca - a więc młodzi- nie wywiążą się z umowy - to zleceniobiorca ma prawo dochodzić odszkodowania tylko dlatego że na umowie widnieje słowo ZADATEK a nie ZALICZKA, a kwota odszkodowania może się równać nawet pełnej kwocie usługi bo na to przepisów już nie ma.

bogdan1313 napisał(a):
no i soft jest raczej chyba nie dla malych firm

Bez jaj. Sam prowadzę tego typu działalność, tygodniowo mam po 3-4 wesela, do tego jeszcze obrabiam materiały powierzone. U mnie termin to 6 tygodni. Nie zdażyło mi się jeszcze przeoczyć terminu czy robić czegoś na kolanie na ostatnią chwilę przy kliencie.
Jeżeli się tak zachwycasz takim softem to dodam tylko że napisanie czegoś takiego to żaden problem i można to zrobić samemu.
Nadal uważam że 399 zł netto to przegięcie chociażby w porównaniu do bardziej skomplikowanych programów typu TotalCommander, ACDSEE, AP ELEMENTS i innych - których ceny są zdecydowanie dużo niższe a funkcjonalność zdecydowanie wyższa.

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

czwartek, 26 października 2006, 07:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
>>Nadal uważam że 399 zł netto to przegięcie chociażby w porównaniu do bardziej skomplikowanych programów typu TotalCommander<<

No tak tylko że, TotalCommander sprzedają w setkach tysięcy szt. a videofilmowiec pewnie w dziesiątkach

Soft jak soft nie ma się czym podniecać, pewnie jest gdzieś lepszy i tańszy lub jeżeli ktoś woli bazgrać w notesie jego sprawa.
Chcesz wstawić punkt o odszkodowaniu wolna wola, może być, popieram.
Jeżeli coś się zapisze w umowie i strony podpiszą, to się trzeba z tego wywiązać i tyle, tak stanowi prawo.
Filmuję od czasów kamery PANASONIC m5 i coś nie coś się nauczyłem. Absolutna podstawa to uzgodnienie wszystkich detali zlecenia, aby nic nie pozostało dziełem przypadku. Klient ma dostać to co zamawiał (nie mam reklamacji typu proszę przemontować film bo ten utwór muzyczny w podkładzie mi nie pasuje, a "gołąbków" to ja nie chciałem)
Inna sprawa to filmowanie i montaż, dzięki dokładnemu scenariuszowi kamerzysta ma super dokładne dane dotyczące wykonania zlecenia, wie jaka będzie muzyka i efekty więc filmuje pod te dane, montażysta natomiast nie zastanawia się jak zmontować film to wszystko co mu potrzebne ma wydrukowane. Zorganizowanie pracy dla kilku kamerzystów jak wiecie, to nie łatwe zadanie.
Reasumując, prowadzenie profesjonalnej firmy „wideofilmowanie” bez jej poważnego zinformatyzowania obojętnie jakim softem jest niemożliwe. (podobny program można za grosze zamówić u informatyka )

PS. Ja ponegocjowałem z nimi i program videofilmowiec mam za połowę ceny, a do tego zwolniłem sekretarkę i mi się zwróciło

czwartek, 26 października 2006, 13:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
wiesz ..jak smieje sie z tego jego opisu dzialalnosci.....bo ja znam tego czlowieka.....bez komentarza
pozdro

czwartek, 26 października 2006, 14:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona