Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 22:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 OFF FILM 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post OFF FILM
Witam, chcę nakręcić film off'owy. Niestety nie miałem ogromych funduszy posiadam kamerę Panasonica NV-GS180. Czy jest możliwe nakręcenie tym filmu fabulrnaego? Mam do na sprzęt do dyspozycji jeszcze 700PLN za to muszę kupić lampę, i troszkę kasetek. Wiem, że jedna kamera wystarczy, tylko oświetlenie! Co zrobić chcę kupić lampę ale bardzo nie wiem jaką. Czy w ogóle mi to się uda? Proszę o pomoc ludzi którzy już czegoś takiego w życiu próbowali. Dzięki wielkie

poniedziałek, 30 października 2006, 15:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli masz na myśli typowy polski film offowo-festiwalowy, to sprzet ma drugorzedne znaczenie. Możesz dokupic ewentualnie pare 500W halogenikow w obi po 30zl za sztuke + coś do rozproszenia i zmiękczenia światła.
Ale tak naprawdę liczy się historia, którą chcesz opowiedzieć, przede wszystkim główny bohater musi przeżywać rozterki duchowe, co pokazujesz na długich ujęciach gdzie tępo patrzy w ścianę lub szybę, konieczna jest długa sekwencja parzenia herbaty z obowiązkowym co najmniej 15s mieszaniem cukru, na koniec idealnie by było gdyby bohater popełnił samobójstwo. Myślę, że na wstępie masz na festiwalu miesjce w finale i niestety wcale nie zartuje.
Mam jednak nadzieje, że chcesz zrobić inny film

poniedziałek, 30 października 2006, 15:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No to nie mam miejsca bo w ogóle nie mam herbaty w scenarze, i nikt się nie zabija, ale to historia o życiu, myślę że nie najlepszym. Zobaczymy, coś pomyślę i wstawię tą herabtę :), nie no zero herabty. Chcę pokazać życie młodych ludzi(wiem, że to już było nie raz), nie zamierzam zatródniać aktorów, bo oni nic mi nie pokażą w filmie będą sami ludzie którzy są prawdziwi, chociaż będzie scenriusz to film będzie "jakby dokumetalny" (nie będą to blokersi). Pozdro i dzięki za radę mieszania herbaty 8)

poniedziałek, 30 października 2006, 15:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kup 2 halogeny po 300 lub 600 wat koniecznie z klapkami. na http://www.foton.kalisz.pl kupisz klapki do najtanszych budowalnych reflektorów.
kup mikrofon (nawet tani) typu shotgun. nie ma nic bardziej wkurzającego w filmie, niz to, jak kto s kłapie buzią, ale nie można zrozumieć co mówi, bo ktoś oszczędził na mikrofonach. powodzenia i pozdrawiam!

poniedziałek, 30 października 2006, 21:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja bym dokupil mikrofon a lampe jedna jakas 150W plus zrobilbym sobie z przescieradla ekran :) na jakims statywie, zjedzilem sporo kraju na festiwalach ofowych i czesto pojawial sie blad - zapominano o magii dzwieku.

wtorek, 31 października 2006, 03:03
Stały bywalec
Stały bywalec

A ja bym te pieniądze wydał na kilkanaście dobrych filmów (kupionych lub wypożyczonych) - które opowiadają historię która mi się podoba i zaczął od rozpracowywania dlaczego to mi się tak podoba. Jak na te moje emocje podaczas oglądania wpłynęły zdjęcia, jak montaż, jak pokolei toczyły się wydarzenia, jak się przeplatały i po kolei wzajemnie się uzupełniały.
Cztery halogeny Ci w tym nie pomogą...

wtorek, 31 października 2006, 12:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]