Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 14:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 SNOWBOARD czyli filmowanie w specyficznych warunkach 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post SNOWBOARD czyli filmowanie w specyficznych warunkach
Witam.

Chce jak najbezpieczniej dla sprzętu (dla siebie w sumie też) filmować nasze wypady na deskę jednocześnie jak najmniej tracić z beztroskiej przyjemności jazdy i skakania.

Pomyślałem, że może to forum czyta ktoś z podobnymi pomysłami
i zna ze swojej praktyki jakieś sposoby użytkowania
i zabezpieczenia kamerki w takich warunkach.

Poczytałem trochę już o kręceniu w zimie i nasuwa mi się ważne pytanie. Jeśli kamery są wrażliwe na układ zdarzeń :
1. zaparowanie >2. skraplanie pary na układach >3. zamarznięcie. (Czyli na zmiany temp. otoczenia z minusowymi włącznie). To jak to się ma do schematu mojego pomysłu: filmuje sobie jak kumple skaczą, chowam kamerkę do plecaka (mam na razie torbę i nie wiem owinę ją w tym plecaku jeszcze jakimś ciuchem czy coś) zjadę sobie raz czy dwa, gdzieś tam zahaczę chopkę jakiś grabik, jedenosiem… i potem znowu chce wyciągnąć kamerkę i filmować … czy wtedy już jestem w punkcie 3.zamarznięcie ??? (bo w plecaku dla przykładu już mam +2 bo ostro się podjarałem stokiem albo walnęłem setkę rumu gdzieś po drodze)

No i jeszcze zostaje sprawa jakiegoś sposobu umieszczenia tej kamerki w plecaku tak żebym nie musiał się martwić po ewentualnej glebie (zakładając że mam na myśli śnieg nie rampy, czy obijanie się o drzewa)

Zdaje sobie sprawę że to takie teoretyzowanie, ale chciałbym uniknąć testowania tego wszystkiego na swoim sprzęcie i spróbować się podeprzeć jakąś rozsądną radą… o którą niniejszym proszę.

Pozdrawiam

PS. I jeśli jest coś czego nie przewidziałem, a wiąże się z taką zabawą to ostrzeżcie mnie!

wtorek, 7 listopada 2006, 02:13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

http://www.prosnow.pl
dobra recepta na wejsce z mrozu do CIEPLEGO pomieszczenia to zawiniecie kamery na dworze w torbe foliowa i pozwolenie jej odtajac przez ok 1 godzine

wtorek, 7 listopada 2006, 12:05
Bywalec
Bywalec

hmm okej, skoro to wystarcza to spoko. Zakładając że CIEPŁE pomieszczenie to bezie tak od +5, sądzisz ?

Czy jeździłeś i filmowałeś kiedyś tego samego dnia ?

czwartek, 9 listopada 2006, 01:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]