Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 15:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 sposób na szarą strefę i piractwo. 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post sposób na szarą strefę i piractwo.
Skręciłem w tym roku pewien kościelny jubileusz. Sprzedałem ponad 20 płyt po 30.- czyli za 600.- Z tego co wiem sprzedawały się również książki, około 250szt. Ciekawe że z kim nie rozmawiam to oglądał mój film i ma go w domu razem z książką. Qrde! pokopiowali sobie i przeszło obok mnie 5000.-!!!
Ktoś powie że mam darmową reklamę ale żyć z czegoś też trzeba.
Mamy kupować legalne programy, płacić haracz ZUSowi ZAIKSowi i skarbówce a jak ktoś nas okrada to nasz problem.Kiedy będziemy na równi z innymi twórcami? Może niech nasze płyty będą oznakowane hologramami które będzie można kupić właśnie w oddziale ZAIKSu lub innej instytucji. I wten sposób ZAIKS dostanie pieniądze ale my też coś z tego będziemy mieli.
Oczywiście hologramy będą mogli kupić "legalni"

piątek, 10 listopada 2006, 12:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Plyty dobrze jest zabezpieczyc CSS i Macrovission. Wiem, ze latwo to zlamac, ale nie wszyscy urodzili sie piratami. Wiekszosc ludzi uzywa Nero i funkcje "kopiuj". Jesli sie nie uda to daja spokoj. Po co ulatwiac im kopiowanie. Dodatkowo mozna umiescic ostrzezenie, ze kopiowanie jest kradzieza - na niektorych ludzi to dziala. Oczywiscie znajdzie sie paru takich dla ktorych nie ma skrupulow i maja odpowiedni soft. Nic na to nie poradzisz. Na Zaiks bym nie liczyl oni chronia tylko tych duzych.

piątek, 10 listopada 2006, 13:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie walcz z wiatrem... na przyszłość masz nauczkę marketingową, postaraj się sprzedać 250 płyt w książce za 10 lub nawet 5zł za kopię, jako płyta "tylko do sprzedaży z książką". Wydawca na to pójdzie bo zwiększa atrakcyjność towaru... w tym wypadku opłacałoby Ci się nawet oddać kopię po 3zł netto. "Ty wybierasz ty decydujesz"

Pozdrawiam

piątek, 10 listopada 2006, 14:59
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

to był przykład jak ludzie nas mają...... Ogólnie przy takiej technologi chyba jesteśmy na straconej pozycji, dotyczy to także skanowania zdjęć ślubnych. Kiedyś było tak: robiłeś dobrze, zarobiłeś na kopiach, zainwestowałeś pieniądze i robiłeś jeszcze lepiej. To na tym powinna rzecz polegać: podoba się-zarabiasz, nie podoba się-plajta. Pamiętam czasy jak sprzedawałem ponad setkę zdjęć na weselu i kilkanaście kaset. A dzisiaj?
Dla nas 1000.- za wesele to są śmieszne pieniądze a dla młodych cała wypłata. A na gościach już wiele się nie zarobi bo nikt nie da nawet dychy za płytę jak kupi za 1.- i dzieciak mu skopiuje. Najgorsze jest ze zdjęciami bo kopie są do kitu i kto robił te zdjęcia? ten a ten fotograf.
Cóż, pozostaje dalej rypać za miskę ryżu.Ktoś powie że on robi dobrze i drogo. Ja też nie mam się czego wstydzić ale 5 wesel po 2500 rocznie to jest stanowczo za mało. 90% klientów niestety pyta o cenę.
Dzisiaj liczy się ilość sprzedanych płyt która niestety maleje.

piątek, 10 listopada 2006, 15:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie bierz od płyty wyceń swoją robotę na tyle abyś był zadowolony i oddaj
mastera zainteresowanym niech sobie kopiują do woli i sprzedają, bo ty już za swą pracę wziąłeś.

poniedziałek, 13 listopada 2006, 21:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post ....
szwagier przyniosl mi ostatnio dvd z wesela od znajomej do skopiowania, problem w tym że wszystkie napędy DVD w kompach do jakich mam dostęp nie widza płyty 8 napędów + 2 w laptopach. Natomiast stacjonarne odtwarzarki dvd odtwarzają płytę bez problemu? Mało tego facio zrobił również innąpłytę którą miała ta kobitka....
Pytanie moje brzmi, co to za zabezpieczenie - siedzę w kompach od lat i nie znam takiego. Płyta to zwykła tania Hawk DVD-R. Też tak chcę :)

poniedziałek, 13 listopada 2006, 21:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: ....
inver_ napisał(a):
szwagier przyniosl mi ostatnio dvd z wesela od znajomej do skopiowania, problem w tym że wszystkie napędy DVD w kompach do jakich mam dostęp nie widza płyty 8 napędów + 2 w laptopach. Natomiast stacjonarne odtwarzarki dvd odtwarzają płytę bez problemu? Mało tego facio zrobił również innąpłytę którą miała ta kobitka....
Pytanie moje brzmi, co to za zabezpieczenie - siedzę w kompach od lat i nie znam takiego. Płyta to zwykła tania Hawk DVD-R. Też tak chcę :)

Może płyta zabezpieczona jest programem z tego wątku :?: :)

poniedziałek, 13 listopada 2006, 21:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli program miałby być naprawde skuteczny to sprawa jest warta zainteresowania. Pytanie tylko za ile i jak długo będzie to "bezpieczne zabezpieczenie". Apropos kopiowania płyt. Gdy miałem studniówkę rok temu to moja klasa zamówiła bardzo mało płyt. Starałem się przemówić im do rozsądku ale to nic nie dawało. No więc jako osoba , która była odpowiedzialna za komunikacje klasa --> kamerman gdy dostałem płyty zrobiłem następujący myk. Powiedziałem, że nie dostaną płyt dopóki nie zapłacą wszyscy . No i tak trzymałem te płytki z jakiś tydzień dopóki nie przynieśli kasy. Nawet cwaniaczki które łasiły się na kopiowanie przyniosły kaskę. Oczywiście obraza chyba przez 3 miesiące na mnie ale przynajmniej dopięłem swego :mrgreen:

wtorek, 14 listopada 2006, 00:38
Stały bywalec
Stały bywalec

w moich stronach ze studniówkami firmy robią tak że klasa płaci jakies pieniądze za usługę i potem 10 zł za płytę i to działa, denerwują mnie natomiast firmy które robią za bezcen, w Siedlcach stgraciliśmy 2 klasy bo koleś obiecał płyty dla wszystkich (ok 25) za 500 zł? Wyuchodzę z założenia, że młodzież doceni efekt.

środa, 22 listopada 2006, 14:54
Bywalec
Bywalec

Plyty dobrze jest zabezpieczyc CSS i Macrovission. Wiem, ze latwo to zlamac, ale nie wszyscy urodzili sie piratami. Wiekszosc ludzi uzywa Nero i funkcje "kopiuj". Jesli sie nie uda to daja spokoj.

Jak zabezpieczyć płyty w ten sposób. Jakie programy są do tego potrzebne?

Ok doczytałem, że program Adobe Encore może takie zabezpieczenia dołączyć do płyty.

Ale cena odstrasza.
i trzeba koniecznie film edytować w tym programie.

Pozostaje "sposób rysy"

Pozdrowienia

sobota, 25 listopada 2006, 16:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

film edytować

Adobe Encore DVD nie służy do "edycji filmu". Adobe Encore DVD służy do "authoringu" czyli tworzenia obrazu płyty DVD.

sobota, 25 listopada 2006, 20:10
Bywalec
Bywalec

źle się wysłowiłem.
miałem na myśli utworzenie całego filmu od a do z, czyli "authoring"

niedziela, 26 listopada 2006, 00:43
Bywalec
Bywalec

w każdym zawodzie są tłuste lata i chude lata

to znaczy że raz jest lepiej a raz gorzej

w teraźniejszym czasie kopiowanie nie stanowi problemu

bo jest boom na internet a co za tym idzie dostęp do programów

i tak to teraz wygląda

ale wchodzi za niedługo VISTA i pojawi się problem

dla piratów napewno będzie jakieś wyjście ale jakiś czas będzie spokój

niedziela, 26 listopada 2006, 01:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ale wchodzi za niedługo VISTA i pojawi się problem
dla piratów napewno będzie jakieś wyjście ale jakiś czas będzie spokój
a co ma vista do kopiowania dvd

niedziela, 26 listopada 2006, 11:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ludzie :D nie ma czegos takiego, gdyby bylo to dawno wprowadziłyby to firmy dystrybujace filmy dvd, gry itd. Jedyne co ostatnio przysparza spor oklopotow piratom to starforce4 na pc, jadnak pozatym ze niewiadomo jaki ma wplyw na komputer dokonca + jego kosmiczna cena niewielu sie na niego decyduje. Druga sprawa ze piractwo to tez swoistego reklama, wg jakis tam badan gry ktore bylo mocno zabezpieczone nie mialy tak duzej sprzeazy jak te slabo zabezpieczone - niby ludzie sciagali piraty ale jak gra byla dobra kupowali orginaly. To samo mysle z dvd-video :]

Z filmami juz dawno zrezygnowano z jakichkolwiek zabezpieczen, jak ktos wczesniej napisal za robote wykalkuluj ile chcesz i tyle bierz zebys potem nie plakal ze za malo zarobiles bo kopiuja sami.

niedziela, 26 listopada 2006, 12:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona