Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 23:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Założenie działalności a reklama 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Założenie działalności a reklama
Witam!!
Nurtuje mnie pytanie czy np mozna sie reklamowac przed zalozeniem dzialanosci aby na jej "pelnoprawne" otwarcie miec klientow??
byl u mnie kolaga ktory twierdzi iz Panie z fiskusa powiedzialy mu ze mozna sie reklamowac byleby nie podjac w tym okresie dzialalnosci jesli nie jest ona zalegalizowana/zarejestrowana/..
co o tym sadzicie??

wtorek, 14 listopada 2006, 22:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

a widziałeś np. "wielkie otwarcie" dnia tego a tego albo czy dostawałeś wejściówkę do np. makro od przedstawicieli tejże firmy przed otwarciem? bo ja tak. Rób co chcesz tylko nie bierz nawet zaliczki na wszelki wypadek chociaż z tego co wiem to zaliczek się nie księguje tylko potem całość.

środa, 15 listopada 2006, 09:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a widziałeś np. "wielkie otwarcie" dnia tego a tego albo czy dostawałeś wejściówkę do np. makro od przedstawicieli tejże firmy przed otwarciem?
Bezsensowne porównanie, nikt nie buduje sklepu ot tak sobie, a dopiero potem legalizuje jego działalność.
anaś napisał(a):
Rób co chcesz tylko nie bierz nawet zaliczki na wszelki wypadek chociaż z tego co wiem to zaliczek się nie księguje tylko potem całość.
Niby jak ma podpisać ważną umowę bez zarejestrowanej działalności.

Ostatnio edytowano środa, 15 listopada 2006, 19:04 przez -Damian-, łącznie edytowano 1 raz

środa, 15 listopada 2006, 14:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To pytanie zakłada, że sobie trochę "pofilozofujemy".
Z pewnością nie można podpisać prawnie ważnej umowy na wykonanie usługi przez nie istniejący przecież jeszcze podmiot. To fakt, ale można się zastanowić czy taka promocja musi się kończyć podpisaniem umowy przed rejestracją firmy, a może poprostu trochę się poreklamować... cóż jeśli ktoś lubi. Trochę to dziwne rozwiązanie...ale jeśli ktoś lubi.

Dziwi mnie jednak (może czegoś nie rozumiem?) chęć promowania się przed rozpoczęciem (zarejestrowaniem) działalności jeśli decyzja, rozumiem, i tak zapadła.

Z pewnością bez ruchu gotówki reklamować się można - wżne żeby ofert reklamowych dotrzymać bo może być kłopot gdy ktoś zachęcony reklamą zostanie odepchnięty brakiem możliwości spełnienia obietnic.

Pzdrawiam!

środa, 15 listopada 2006, 18:30
Stały bywalec
Stały bywalec

na jej "pelnoprawne" otwarcie miec klientow??

Uważam że tak, masz prawo się reklamować masz prawo zapoznawać ludzi z nową marką która wkrótce powstanie. Przecież nie każda akcja reklamowa ma na celu podpisanie umowy.

Oczywiście reklama firmy która powstanie za 3 lata może być trudna (bo czy ktoś ta reklamę zapamięta ? ) ...ale jeśli planujesz otworzyć firmę za kilka miesięcy to jak najbardziej.
Wiele koncernów samochodowych reklamowało swoje auta nim weszły na rynek : )
Wiele sieci reklamuje swoje sklepy nim jeszcze postawi ktoś pierwszą cegłę na placu budowy.
Nawet politycy reklamują co zrobią za 3 lata nie mając pewności że wogle będą coś robić za 3 lata. ; )

Jesli uda ci sie wypromować markę nim jeszcze powstanie to gratuluje bo mozna mówić o sukcesie.

Możesz bazować na starych motywach "już wkrótce" albo "podążaj za znakem" i reklamować jakieś fajne logo ...takie niedopowiedziane reklamy są i zawsze były fajne bo:
"w żołądku zawsze byli kwasy "

techniki reklamy wybiegającej w przyszłośc znali już w poprzednim ustroju

"...Hej młody Junaku, smutek zwalcz i strach! Przecież na tym piachu za trzydzieści lat, przebiegnie z pewnością jasna, długa, prosta, Szeroka jak morze Trasa Łazienkowska! I z brzegiem zepnie drugi brzeg, na którym twój ojciec legł !..."

środa, 15 listopada 2006, 20:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wiele koncernów samochodowych reklamowało swoje auta nim weszły na rynek : )
Wiele sieci reklamuje swoje sklepy nim jeszcze postawi ktoś pierwszą cegłę na placu budowy.
Nawet politycy reklamują co zrobią za 3 lata nie mając pewności że wogle będą coś robić za 3 lata. ; )
I znowu ten sam bład. Mylicie reklame produktu istniejącej firmy z reklamą nieistniejącej firmy. Adamowi chodzi o prawne podstawy w zakresie reklamy firmy, która nie istnieje (nie jest zarejestrowana). IMHO można sie reklamować, ale w pewnym stopniu. Reklamy typu filmowanie czegoś za x zł. niekoniecznie są zgodne z prawem, gdyż w takiej formie są one ofertą skierowaną do klienta, a żeby coś oferować, to trzeba prowadzić działalność. No chyba, że oferte kierujesz do firm, a nie klientów indywidualnych, to jak najbardziej.

środa, 15 listopada 2006, 21:17
Stały bywalec
Stały bywalec

Chyba Adam powinien sie określić co chce osiągnąć reklamą, jaka będzie to reklama czy chce wypromować markę czy może faktycznie sprzedać usługę.

środa, 15 listopada 2006, 23:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kompletnie nie rozumiem tych porownan do marketow i samochodow, przeciez wcesniej s zakladane spolki. Mozna sobie oczywiscie wykupic cos ala reklama ktore nie mowi bezposrednio o firmie, no bo takiej nie ma oraz produkcie bo takiego nie ma jak nie ma firmy, ale sugerowac mysle ze kazdemu wolno tak samo jak kazdy mzoe sobie wykupic czas antenowy, czy miejsce w gazecie.

czwartek, 16 listopada 2006, 00:04
Stały bywalec
Stały bywalec

Dawno mnie nie bylo praca praca...
Chce ta reklama wypromowac swoja marke a zarazem firme ktora chcialbym zalozyc.Jestem studentem Marketingu to dlatego mnie te reklamy tak ciagna hehe...

piątek, 17 listopada 2006, 15:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

WQitam!!
Dawno mnie nie bylo praca praca...
Chce ta reklama wypromowac swoja marke a zarazem firme ktora chcialbym zalozyc.Jestem studentem Marketingu to dlatego mnie te reklamy tak ciagna hehe...
i nie ucza was ze nie mozna reklamowac firmy ktorej nie ma? :D (w papierach) zaloz dzialanosc, teraz oplata zus to 260 +- zloty i promoj, skoro stac cie na reklame to nie bedzie cie stac na 260 zloty miesiecznie?

sobota, 18 listopada 2006, 02:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Kolego kubanczyk pytalem prof. od prawa i stwierdzil ze mozna reklamowac nawet jeszcze nie istniejacej dzialalnosci jednak nie mozna w tym okresie podjac dzialalnosci(czyli brac pieniazkow) jesli nie jest ona zarejestrowana.np. gdyby ktos dzwonil potencjalny klient /zalozmy ze skarbowki hehe/ i pytal o wykonanie uslugi nalezy zaznaczyc ze jest to naraze reklama firmy ktora zostanie zarejestrowana wtedy i wtedy.

sobota, 18 listopada 2006, 15:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego kubanczyk pytalem prof. od prawa i stwierdzil ze mozna reklamowac nawet jeszcze nie istniejacej dzialalnosci
kolego adamA, najwidoczniej zle zrozumieales swojego profesora :D bo jak mozna reklamowac cos czego nie ma, ale z tym powinienes pojsc raczej do profesora philosophi :mrgreen: Mozesz sobei reklamowac co chcesz ale jak wyobrazasz sobie reklame czegos czego nie ma? jakie uslugi bedziesz reklamowal lol skoro nie ma uslug - wyraznie napisalem ci wczesniej ze mozesz sobie wykupic reklame jaka chcesz i sugerowac wniej co ci sie podoba, ale nie wyobrazam sobie reklamy "Sprzedaje buciki na walewskiego 5". Okresl moze bardziej temat reklamy to wtedy nie bedziesz potrzebowal rad profesora prawa.

Z drugiej strony po jakiego diabla sie pytasz nas skoro masz pod reka profesora prawa lol :mrgreen:

poniedziałek, 20 listopada 2006, 00:13
Stały bywalec
Stały bywalec

temat robi się troszke jak dyskusja św. Bożego Narodzenia vs. Wielkanoc

kubanczyk napisał(a):
kolego adamA, najwidoczniej zle zrozumieales swojego profesora Very Happy

he ale zgrzyt kubańczyk nawet wie jak admam zrozumiał profesora i co profesor mial na mysli he :D

kubanczyk napisał(a):
jak wyobrazasz sobie reklame czegos czego nie ma?

od dziś powinni znieśc wszystkie reklamy z mikołajami elfami ... zlikwidować kampanie koncernu ktory porownal swoje terenowe samochody do zwierzat...(auta zmienialy sie w cos na kaształt transformers) no i zakazać wizualizować głoda i czasowstrzymywacza...a koncern c-coli zakazać emisji UFO

kubanczyk napisał(a):
ale nie wyobrazam sobie reklamy "Sprzedaje buciki na walewskiego 5".

nie wszystkie reklamy opierają się na hasłach
"...szyjemy gacie jesteśmy najlepsi a mieścimy się we wsi Bździochy..."

w jednym z odcinków programu Firma w pewnej telewizj pan R.Młodkowski powiedział że dobrze gdyby strona internetowa zaistniała na kilka miesięcy przed otwarciem firmy, tak by na otwarcie zgromadziła już pewna grupę klientów....

jeśli strone internetową traktujemy jako reklamę to kubańczyk powinien zadzwonić do pana Romana i powiedzieć mu że jest w błędzie
kubanczyk napisał(a):
bo jak mozna reklamowac cos czego nie ma

i niech przeprosi miliony telewizorów

adamA ja nadal utrzymuje że jeśli chodzi ci o promocję marki która wkrótce powstanie to powinieneś się reklamować...

a kubańczyk
kubanczyk napisał(a):
powinienes pojsc raczej do profesora

medycyny najlepiej neurologhi lub psychiatri :mrgreen:

poniedziałek, 20 listopada 2006, 20:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Naturalnie, że możesz tylko "dupa" z kosztów czyli wszystko z prywatnych pieniędzy. Bynajmniej tak mi się wydaje. Spróbuj na biznesforum.pl tam powinni powiedzieć Ci troszkę dokładniej. Pozdrawiam

wtorek, 21 listopada 2006, 08:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Kolega "Kubanczyk" z tego co widze po jego postach to jest poprostu chodzacym idealem, na dodatek obeznanym we wszelkich naukach..No coz tylko podziwiac!!!!
Tak na marginesie jeszcze cos dopowiem poniewaz odczuwam niedosyt.
Jesli Ci sie moje pytanie nie podobaj to nikt Cie nie zmusza abys na nie odpowiadal tak wiec daruj sobie te komentarze w sylu " powinienes pojsc raczej do profesora philosophi" bo nie sa one na miejscu a swiadcza tylko o Tobe kolego i o tym ze nie potrafisz sie zachowac na forum gdzie kazdy ma prawo do zadania pytania czy dyskusji ale zaznaczam nie chamskiej(tak jak ma to miejsce w Twoich postach, nie tylko zreszta w tym).

"WHT" no faktycznie nici z wrzucenia reklamy w koszty firmy, ale nie byla ona droga takze jakos przeboleje ;)) Ale sluszna uwaga moglem sie z gosciem dogadac na pozniejsze wystawienie faktury, zglosze sie do niego moze da sie cos zrobic.Serdeczne dzieki
Jak napisalem wyzej planuje otworzyc dzialalnosc(na poczatku 2007 roku) a reklama jest tylko po to aby pozyskac klientow i wypromowac marke a zarazem firme.I moje pytanie bylo z wiazane z tym czy mozna cos takiego robic czy nie??

wtorek, 21 listopada 2006, 19:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona