Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 17:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Sprzęt dodatkowy do SONY DCR-VX2100 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sprzęt dodatkowy do SONY DCR-VX2100
Witam wszystkich,
przejrzałem forum dokładnie - mam więc nadzieję, że nie powtorzę tematu :) . Chciałem Was zapytać o rady co do sprzętu dodatkowego do SONY DCR-VX2100: lampy do doświetlania twarzy, statywy, baterie. SONY oferuje trochę takiego sprzętu, a jak wygląda sprawa z zamiennikami?
Pozdrawiam

środa, 27 grudnia 2006, 16:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zamienniki są tańsze.

Wejdź na http://www.foton.kalisz.pl i tam znajdziesz praktycznie wszystko do tej kamerki.

środa, 27 grudnia 2006, 17:15
Nowy
Nowy

A jakość zamiennikow? Nie będą wpływały negatywnie na sprzęt, ew. na jakość nagrywanego materiału?

środa, 27 grudnia 2006, 17:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zależy co masz na myśli pisząc "zamienniki" :?:

Kupiłem u nich akumulator ZOOM do kamery Sony. Żywotność akumulatora jest taka sama jak akumulatora Sony NP.

zawsze pozostaje zakup w http://www.beiks.pl 8) :)

środa, 27 grudnia 2006, 18:25
Nowy
Nowy

Pisząc o "zamiennikach" mam na myśli akcesoria nie produkowane przez SONY (a więc chyba najczęściej tańsze), ale kompatybilne z danym typem sprzętu. Wiem, że można ich trochę znaleźć w sklepach internetowych, ale chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia z takim sprzętem.

środa, 27 grudnia 2006, 21:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pisząc o "zamiennikach" mam na myśli akcesoria nie produkowane przez SONY (a więc chyba najczęściej tańsze), ale kompatybilne z danym typem sprzętu. Wiem, że można ich trochę znaleźć w sklepach internetowych, ale chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia z takim sprzętem.

Zawsze jakość takiego sprzętu jest niższa, jednak za cene oryginalnych akcesoriów sony możesz kupić 3 razy więcej akcesoriów nieoryginalnych, więc sam sobie odpowiedz...

A negatywne skutki ?? Bateria jest baterią byle miała swoje 7,4v czy ile tam... tak samo z restą akcesoriów...

środa, 27 grudnia 2006, 22:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sony VX, to taka fajna kamerka, która nie potrzebuje zbyt wielu "dodatków" mam na myśli standardowe a nie "wyczynowe" używanie tej kamerki.

Ja zakupiłem dodatkowo zamienniki, które użytkuję wraz z kamerą i jest OK.

...dla porównania:

FOTON

2 akumulatory ZOOM:

Obrazek

2 X 289 zł = 578 zł info: http://www.foton.kalisz.pl/?strona=skle ... 2&grupa3=8

Torba na kamerę

Obrazek

159 zł

info: http://www.foton.kalisz.pl/?strona=skle ... =&pid=1557

Koszt tych akcesoriów w FOTON-ie = 737 zł.

Sklep SONY

2 akumulatory SONY InfoLithium (Stamina):

Obrazek

2 X 849 zł = 1698 zł info: http://www.sony.pl a cennik: http://www.sony.pl/res/attachment/file/ ... 960304.pdf

Torba na kamerę LCS-VCB

Obrazek

799 zł (podrożały)

info: http://www.sony.pl a cennik: http://www.sony.pl/res/attachment/file/ ... 960304.pdf

Koszt tych akcesoriów w sklepie SONY-POLSKA = 2497 zł !.

Czyli kupując zamienniki w sklepie FOTON - zyskujesz: 1760 zł !

Możesz zrobić takie samo porównanie dla kilku jeszcze akcesoriów koniecznych:

- oświetlenie
- ładowarka akumulatorów
- ochraniacz na kamerę.

pozdr

środa, 27 grudnia 2006, 22:59
Nowy
Nowy

dla mnie podruby to tak jak instalacja gazowa w samochodzie...
nie stac cie na bene - kup oszczedny samochod.
ludzie kupuja 2100 czy 170tki a pozniej pytaja sie ile razy mozna nagrywac na jednej tasiemce dv sony premium.
jezeli kupujesz profi sprzet musisz sie liczyc ze dodatki do niego kosztuja.
oczywiscie mozna kupic syfne podruby a pozniej plakac nad wymiana glowicy albo elektroniki bo cos sie w bateryjce zwarlo albo na tasiemce bylo 2cm kurzu...
oczywiscie - orginalnej torby sony bym nie kupil 8)
choc przekonalem sie ze MARKA = JAKOSC wiec czasami musi to kosztowac wiecej niz chinska manufaktura

czwartek, 28 grudnia 2006, 09:59
Nowy
Nowy

ARTiSPEC - nie pytam, ile razy mozna uzyć kasetkę - mnie by przez mysl nie przeszło, żebym dla klienta mógł nagrywać na kasetce, na ktorej nagrywałem już 10 razy. Pytam o zamienniki-akcesoria, o doświadczenia w ich używaniu. To, że sa tańsze, wcale nie znaczy, że muszą być gorsze. Inna sprawa - ciekawe, czy wszyscy posiadacze markowych drukarek atramentowych używają oryginalnych tuszy?

ARTiSPEC napisał(a):
oczywiscie mozna kupic syfne podruby a pozniej plakac nad wymiana glowicy albo elektroniki bo cos sie w bateryjce zwarlo albo na tasiemce bylo 2cm kurzu...

Skąd ta wiedza? Uzywałeś takich akumulatorow?

czwartek, 28 grudnia 2006, 11:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

VX-a posiadam już 3 lata i dwa akumulatory ZOOM NP970. Nigdy mnie nie zawiodły. Podobnie z tasiemkami, do tej kamery sony preferuje kasety swojej marki m in premium. Nie miałem z nimi jak dotąd żadnych problemów.
Akurat do VX-a posiadam 5 zestawów kasetek (5 x 10), które rotacyjnie nadpisuję. Nie pożyczam ich nikomu, używam je tylko i wyłącznie do VXa.

czwartek, 28 grudnia 2006, 12:02
Nowy
Nowy

Inna sprawa - ciekawe, czy wszyscy posiadacze markowych drukarek atramentowych używają oryginalnych tuszy?"

hmm.... srednia drukarka atramentowa kosztuje 200,- wiec jezeli uzyje w niej tuszu nieorginalnego i ten mi sie rozleje/zaleje/wybuchnie lub cokolwiek i nagle drukarka przestanie dzialac to nie bede sobie rwal wlosow z glowy z tego powodu... dlatego w tym przypadku bede uzuwal niemarkowych akcesoriow....
ale wydajac 12tys za kamere nie bede oszczedzal 300,- na niemarkowym akumulatorze ktory moze - ale nie musi - wplynac na kondycje fizyczna kamery... wole nie ryzykowac i nie testowac na sobie czegos "podobnego".

znajomy kupil do 150 akku niby "markowy" z tych niemarkowych... po paru miesiacach aku sie rozkleil (co akurat bylo ciekawe bo mozna bylo podziwiac ogniwa :)... poza tym kamera raz widziala full pradu w nim a po wylaczeniu i wlaczeniu nagle pokazywala ze jest minimum... i badz tu madry i pisz wiersze...

ocywiscie nie generalizuje.
poza tym nie wszystkie kacesoriia musza byc markowe.. np. lampa...
ale tez nie powiezylbym noszenia ciezaru kamery statywowi z chin o jakies dzwiecznej nazwie ;)

czwartek, 28 grudnia 2006, 13:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak w fotonie maja towar drozszy o kilka albo kilkanascie procent drozszy niz gdzies indziej.
Ja u nich kupuje tylko pudełka i nic poza tym bo powyzej 100 zł nie chca za przesyłke.
A za aku do sony i za zamiennik nie dałbym ponad 200 zł jak mozna kupic za 100 z kawałkiem i tez zamiennik
zreszta co do VX co do niego dokładac:
lampke max 35W i mikrofon zewnetrzny i wsio

czwartek, 28 grudnia 2006, 18:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]