Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 17:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 PORADY DLA MŁODEGO FILMOWCA 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PORADY DLA MŁODEGO FILMOWCA
Witam

Zwracam się z prośbą do uczestników forum o poradę.[/b]
Zamierzam otworzyć działalność związaną z filmowaniem imprez, wesel itp. a także kręceniem krótkich filmików reklamowych dla firm.
Proszę o poradę w kwestiach:
czy wejść w nową technologie kamer HDV ( ewentualnie jaką polecacie do 14 tyś. zł)
może znacie jakieś strony dla młodych filmowców ( porady, ciekawostki )
co jest jeszcze potrzebne oprócz kamery
jakie są najlepsze programy do obróbki obrazu, dźwięku i formatu zapisu ( słyszałem o Adobe)
jak załatwia się sprawę podkładów muzycznych (prawa autorskie, opłaty itp.)
i jeszcze jakie niespodzianki czekają mnie na początku

Czekam na porady

z góry dzięki

dddk[/b]

środa, 17 stycznia 2007, 11:41
Bywalec
Bywalec

Artykuły dla początkujących są min. tutaj:
http://artykuly.filmowiec.pl/index.php? ... ryka&rid=6 :wink:

środa, 17 stycznia 2007, 22:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A skąd jesteś, to może pogadamy w 4 obiektywy. Albo Skypa masz?

środa, 17 stycznia 2007, 22:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gość nie wie co poza kamerą potrzebne a firme otwiera 8O

środa, 17 stycznia 2007, 23:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Świat się kończy.

masz rację... bez dyplomu akademii filmowej nie da rady :D

środa, 17 stycznia 2007, 23:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dredas napisał(a):
Świat się kończy.

masz rację... bez dyplomu akademii filmowej nie da rady :D

Doskonale wiesz o co mi chodzi. A jak nie to sobie wyobraź że taki gość kręci Twoje wesele.

środa, 17 stycznia 2007, 23:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Słuchaj no Dredas... popierwsze- kolega chce załozyć firmę, tak? Nie bądź taki konserwatysta i pozwól mu się przekonać SAMEMU, że to wcaaale nie jest takie proste, że oprócz tego co wypisał potrzebne sa jeszcze oryginalne programy, karta video (a nie samo fire- wire), statyw, oświetlenie i cała reszta małych drogich pierdułek.
Przecież nie napisał: ZAKŁADAM JĄ JUTRO. To raz.
Dwa: skąd wiesz z kim masz do czynienia? Może to jakiś geniusz i całą resztę prześciga swoimi nowatorskimi wizjami?
Trzy- nic nie muszę sobie wyobrażać. Po prostu poprosiłbym go o próbki umiejętności i już.
Cztery- naprawdę jesteś juz taki dobry :wink: ?
Pięć- najlepsi videofilmowcy, z którymi miałem do czynienia przy okazji mojej fotograficznej pracy nawet nie słyszeli o tym forum...no, ale takie już są fora.
I na koniec... to wolny kraj i wolna gospodarka, niech sobie każdy zakłada co chce i kiedy chce, a potem niech to juz ureguluje wolny rynek.

A u nas w Pile największe rutyny odwalają "najwięksi"/"najstarsi" wyjadacze, co im sie juz dłoń wyprofilowała pod kamerę.

Rada dla młodego filmowca:
jesli chcesz rozwijać swą kreatywność to oglądaj prace innych, ale bardzo krytycznie. A ważniejszym jest to, żebyś kręcił swoje własne historie- krótkie, do śmiechu, do płaczu. Bylebyś nauczył sie improwizacji, bo z takich filmów beda zadowoleni klienci, a na zwykłym podejściu usłyszysz ziewanie.

czwartek, 18 stycznia 2007, 09:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam wszystkich, dosyc dlugo czytam to forum ale pewnie niedokladnie skoro dopiero wypowiedź Fall'n photo zmusila mnie do zarejstrowania sie, z ktorą to wypwiedzią mozna powiedziec sie w wiekszosci zgadzam natomiast z jej tonem juz mniej ale nie to jest ważne, mam takie oto pytanie do czego jest konieczna karta wideo skoro ma sie zlacze fire-wire?
Mysle, ze odpowiedź na to pytanie zainteresuje takze osobe ktora ma zamiar otworzyc "jutro" firme.

czwartek, 18 stycznia 2007, 09:54
Stały bywalec
Stały bywalec

cyt."oprócz tego co wypisał potrzebne sa jeszcze oryginalne programy, karta video (a nie samo fire- wire), statyw, oświetlenie i cała reszta małych drogich pierdułek."

Widzę,że jesteś pod wpływami znanego trola z Krakowa.

czwartek, 18 stycznia 2007, 09:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Słuchaj no Dredas... popierwsze- kolega chce załozyć firmę, tak? Nie bądź taki konserwatysta i pozwól mu się przekonać SAMEMU, że to wcaaale nie jest takie proste, że oprócz tego co wypisał potrzebne sa jeszcze oryginalne programy, karta video (a nie samo fire- wire), statyw, oświetlenie i cała reszta małych drogich pierdułek.

Nie jestem żaden konserwatysta ale mam sporo pokory i zanim odważyłem się pomyśleć o tym żeby założyć firmę (pomijając że narodziłą się z pasji) wiedziałem już przynajmniej jak się za materiał zabrać.

Fall'n photo napisał(a):
Dwa: skąd wiesz z kim masz do czynienia? Może to jakiś geniusz i całą resztę prześciga swoimi nowatorskimi wizjami?

Oby, ale mam prawo w to wątpić.

Fall'n photo napisał(a):
Trzy- nic nie muszę sobie wyobrażać. Po prostu poprosiłbym go o próbki umiejętności i już.

Zdziwił byś się jakie ładne demka potrafią pokazywać (szkoda tylko że po oddaniu materiału okazuje się że z tym co widziałeś niewiele ma wspólnego.

Fall'n photo napisał(a):
Cztery- naprawdę jesteś juz taki dobry Wink ?

Oczywiście, że nie i jeszcze długo nie będe.

Fall'n photo napisał(a):
I na koniec... to wolny kraj i wolna gospodarka, niech sobie każdy zakłada co chce i kiedy chce, a potem niech to juz ureguluje wolny rynek.

Racja, tylko weź pod uwagę że takie coś odbija się na wizerunku nas wszystkich.

Reasumując poprostu strasznie spienia mnie to że polak zna się na wszystkim, weźmie dotacje na otwarcie działalności a później się będziemy martwić. Szkoda mi tylko naszych chlebodawców.

Powtarzam, nie uznaje się za żadnego speca i też sam kiedyś zaczynałem, nie bronie tego innym ale ludzie zachowajmy trochę powagi !!!

Pozdrawiam

czwartek, 18 stycznia 2007, 10:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Świat się kończy.

:cry: :cry: :cry: :cry:
Szanowny kolego Dredas !
Warto czasem zachować minimum skromności i przypomnieć sobie, że celem tego wątku jest P O M O C - w tym wypadku dla dddk. Jeśli nie chcesz pomagać - to jest ok. Ale nie przeszkadzaj tym którzy to chcą zrobić, poświecić swój czas, podzielić sie doświadczeniem.
Więcej na ten temat się nie odezwę, każdy kto patrzy z boku, widzi ...

Pozdrawiam serdecznie

czwartek, 18 stycznia 2007, 11:35
Stały bywalec
Stały bywalec

A ja Dredasa będę bronił. Forum to miejsce gdzie zwyczajowo szuka się pomocy, często otrzymuje się taką pomoc, nie jest to jednak miejsce gdzie z próżności, lenistwa, egocentryzmu i przyzwyczajenia do wyręczania się ktoś odwali całą robotę za pytającego. Zwróćcie uwagę na pytanie autora w tym temacie, nie ma kompletnie pojęcia o filmowaniu, obróbce, pułapkach itd, nie zadał sobie najmniejszego trudu aby poczytać to i owo i samemu się dokształcić, liczy na to, że wszyscy się rzucą i stworzą mu opracowanie naukowe i biznesplan bo to w końcu forum. Więc jeśli ktoś ma ochotę krytykować Dredasa to niech zasiądzie przed monitorem i niech tworzy opracowania dla kolesia, który leży pewnie gdzieś do góry kołami na kanapie i czeka aż go ktoś należycie obsłuży. Ale to jeszcze nic, za trzy cztery dni pojawi się kolejny podobny lub wręcz identyczny przypadek i trzeba będzie wypociny powtórzyć.

Pozdrawiam.

czwartek, 18 stycznia 2007, 12:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Szanowny kolego Dredas !
Warto czasem zachować minimum skromności i przypomnieć sobie, że celem tego wątku jest P O M O C - w tym wypadku dla dddk. Jeśli nie chcesz pomagać - to jest ok. Ale nie przeszkadzaj tym którzy to chcą zrobić, poświecić swój czas, podzielić sie doświadczeniem.
Więcej na ten temat się nie odezwę, każdy kto patrzy z boku, widzi ...

Pozdrawiam serdecznie

O jakim braku skromności mówisz, bo nie rozumiem?
Nie rozumiem też komu niby przeszkadzam w kreowaniu "FIRMY", jak chcecie to piszcie a ja chyba mam prawo wyrazić swoją opinię.

Zresztą tak jak napisał Locoloco wątek nie pierwszy i niestety napewno nie ostatni.
Chwała dla tych co pomagają a nie krytykują, bo Ci powinni siedzieć cicho :!:

czwartek, 18 stycznia 2007, 13:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

cyt."oprócz tego co wypisał potrzebne sa jeszcze oryginalne programy, karta video (a nie samo fire- wire), statyw, oświetlenie i cała reszta małych drogich pierdułek."

Widzę,że jesteś pod wpływami znanego trola z Krakowa.

Oj... to już nie kieruje mną układ? Która komisja śledcza to ustaliła? Ta z końską mordą w składzie? czy jakas inna? Mam prawo ubiegac się w IPN o status pokrzywdzonego?

A karta video przydaje się. Bo umożliwi chodziażby konwersję sygnału analogowego, a to w tworzeniu wstawek bardzo sie przydaje. Poza tym wspomaga ileś tam efektów i przyspiesza eksport, to mało? Ja po zamontowaniu RT.X2 dostrzegłem sporą różnicę.

Acha... oryginalne programy tez Ci przeszkadzają? Jak miło- jesteś uczciwym piratem arrrrrrrr.

czwartek, 18 stycznia 2007, 19:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A karta video przydaje się. Bo umożliwi chodziażby konwersję sygnału analogowego, a to w tworzeniu wstawek bardzo sie przydaje. Poza tym wspomaga ileś tam efektów i przyspiesza eksport, to mało? Ja po zamontowaniu RT.X2 dostrzegłem sporą różnicę.

Dziekuje za odpowiedz, czyli prawdopodobnie "mlodemu filmowcowi" nie przyda sie do niczego bo skoro zaczyna interes to fire-wire zastapi karte wideo w zupelnosci by tworzyc produkcje, ktore niczym nie beda odbiegac od wiekszosci tego typu materialu na rynku. No i zdaje sie chociaz moge sie mylic ale czesc kamer ma wejscie analogowe wiec zalety karty w zakresie wspomgania sprzetowego docenią doświadczeni uzytkownicy programow do edycji wideo.

czwartek, 18 stycznia 2007, 21:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona