Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 04:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Zrzucanie obrazu z kamery mini - DV na kompa 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zrzucanie obrazu z kamery mini - DV na kompa
Witam! Pomóżcie bo sam nie dam rady! Kupiłem niedawno kamerę Panasonica NV-GS 1 natomiast w kompie mam wejście Fire Wire w karcie creative - Audigy Player. Mam właściwy kabelek Fire Wire 4-6 i program Ulead Studio Pro Trial 6.5 +crack. Chciałbym przerzucić obraz z kamery do komputera. Jak to zrobić????????? Pracuje w systemie Windows 98 SE a zmiana na XP nie wchodzi w grę. Mądrzy ludzie pomóżcie.Dzięki za informacje. Na razie.[/u]

sobota, 19 kwietnia 2003, 13:39
Nowy
Nowy

CZE! TEŻ MAM TAKĄ KAMERKĘ ALE MUSIAŁEM DOKUPIĆ ZŁĄCZE F/W.
W KAMERZE POD PASKIEM NA RĘKE JEST KLAPKA I WEJŚCIE NA "DRUGI" KONIEC KABLA.
JA PRCUJE NA XP I PO PODŁĄCZENIU KAMERY DO PCETA AUTOMATYCZNIE WYKRYWA CYFROWE URZĄDZENIE.
TEN PROGRAM STUDIO+CRAK ... ZNALAZŁEŚ W SIECI CZY KUPIONY?
BO SZUKAM CZEGOŚ TAKIEGO W NECIE I... LIPA :D
POZDRAWIAM !!! - początkujący.

MARTEUS100@WP.PL

piątek, 16 maja 2003, 16:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zrzucanie z MiniDV do kompa
Ja mam trochę inny problem i też prosiłbym Mądrych Ludzi o pomoc. Jestem świeżo upieczonym właścicielem Canona MV600. Do mojego PC-ta musiałem dokupić kartę FiWi. Po podłączeniu wszystko okazało się hulać bez zastrzeżeń poza jednym. Podczas zrzucania video (przy pomocy chociażby Movie Makera pod XP) nie mam dźwięku. Oczywiście nie chodzi mi o dźwięk on-line, którego nie ma i nie będzie, ale o dźwięk już w gotowym zrzuconym pliku. Przy odtwarzaniu tego, co się zrzuciło, mam tylko obraz a dźwięku nie ma. Czy jest to kwestia sterowników, kodeków czy innego badziewia? Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

poniedziałek, 23 czerwca 2003, 11:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
przejrzyj ustawienia w programie i sterownikach - może musiś zaznaczyć że chcesz zgrywać też dźwięk.

pozdrowionka

poniedziałek, 23 czerwca 2003, 12:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Piegus-czy zainstalowałeś sterowniki do FW?Do pracy na 98 niezbędne jest zainstalowanie sterowników do FireWire.
Chciał nie chciał i tak będziesz musiał przejść na platformę linii NT(win 2000,XP)ponieważ ograniczać będzie Cie FAT 32,jak wiadomo FAT 32 to plik max 4 GB.Dpoiero przejście na NTFS daje możliwośc nieograniczonej wagi pliku.Godzina zrzutu z kamery to około 13 GB.
Jeśli masz zainstalowane sterowniki i dalej nic to masz następujące wyjscie:
-przełączyć w inne wejście FW,o ile SB ma więcej niż jedno.
-uszkodzony FireWire
-uszkodzony kabel
-uszkodzona kamera
Powodzenia.

poniedziałek, 30 czerwca 2003, 10:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
przejrzyj ustawienia w programie i sterownikach - może musiś zaznaczyć że chcesz zgrywać też dźwięk.

pozdrowionka

Mam już problem z głowy! Swoją drogą i tak nie znalazłem przyczyny. Jeśli chodzi o Twoją radę, Gościu, to oczywiście miałem ustawione i dźwiek i video. Ciekawostką może być to, że nadal Movie Maker nie zrzuca mi video z dźwiękiem, nie robi też tego UVS 6, który dostałem z kartą FiWi. Pierwszą udaną próbę miałem w CyberLink Power VCR II, tyle, że paskudnie obsługuje się z tego programu kamerkę. Nie mam natomiast problemów w Pinaclu Studio 8 i UVS 7. Zrzuca się i video i dźwięk. Nadmienię, że nic nie ruszałem w ustawieniach sterowników a oprogramowanie miałem zaisntalowane równolegle (tzn. nie wyrzucałem jednego i nie istalowałem następnego po próbach). Windows zawsze pozostanie dla mnie wielką tajemnicą 8) - dla twórców zresztą chyba też. Pozdrowionka!

poniedziałek, 30 czerwca 2003, 14:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Win98 nienadaje sie do sciagania DV na HD().
A tak wogule to DV ma dwa standardy (typ I i typ II)i najlepiej zalatwic sobie kodek DV np. mainkodek czy cos w takiego. Wtedy wszystkie brogramy nawet VirtualDub widza format DV bez problemu.

Mam pytanie jak najlepiej kodowac DV do formatu zgodnego z DVD mpeg2

poniedziałek, 14 lipca 2003, 11:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Studinf, ja od ponad 3 lat zrzucam fimy przy pomocy win 98SE i jestem b.zadowolony. Jeśli chodzi o ograniczenia, to albo program dzieli film na sceny albo sam to robię max co 15-20 min. Poco mieć pliki po kilka GB i ciąć clipy na kilkadziesiąt kawałków

poniedziałek, 14 lipca 2003, 14:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Moze ktos podac link do jakiegos przykladowego mpega zrzuconego z kamerki ? Najlepiej bez rzadnej kompresji. Plik moze wazyc 50-100 mb. Dam rade zassac.

czwartek, 31 lipca 2003, 15:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]