Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 01:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Steadycam - samoróbka 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Steadycam - samoróbka
W załączniku kilka fotek - wynik mojej chałupniczej manufaktury. Jeszcze nie pomalowany. Nic nowego, nic rewelacyjnego. Najważniejsze, że tanie.

sobota, 3 marca 2007, 01:02
Stały bywalec
Stały bywalec

No szacuneczek po zdjeciach widac ze wyszlo Ci to rewelacja.
Powiedz mi tylko jak z plynnoscia i stabilnoscia ujec?
Sam zastanawiam sie nad samorobka bo wydac 5000-6000 tys.zl to chyba z lekka przesadzaja;). Ja jednak nie mam takich zdolnosci manualnych zeby cos takiego zrobic ale mam znajomego "dlupka" ktory napewno by mi cos takiego "machnal" tylko nie wiem jak to jest zrobione tak w szczegolach(jakies lozyska czy cus w tym stylu). Jakbys mogl moze cos podrzucic tu czy na pw bylbym bardzo wdzieczny.

sobota, 3 marca 2007, 12:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No fajnie , fajnie... tylko kurcze jak sobie pomyślę , że mam założyć ten "skafander" to już jestem chory..a gdzie tu mowa o przeciskaniu się między podpitymi, szalejącymi goścmi ;) Napewno efekt z takiego urządzonka jest niesamowity....tylko.. zawsze jest jakieś ale ;)

Pozdr!

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

sobota, 3 marca 2007, 21:10
Nowy
Nowy

Witam!!!Czy moge rposic o fotki konstrukcji na maila bo zalacznik zostal usuniety;/moj mail to szwed32@wp.pl z gory dziex!!!!!!!!!

niedziela, 4 marca 2007, 02:40
Stały bywalec
Stały bywalec

Co do tego "skafandra", to znalazlem jak mozna go zbudowac, moze sie przyda.
Link:(skopiuj i wklej)
Kod:
http://videouniwersytet.v4.pl/viewtopic.php?t=3&start=0&sid=9e808f8fe69df3a6cf946d79d6dd8619

A ma ktos schemat budowy "ramienia sprezynowego"??

Romcio moze ty uronisz rabka tajemnicy?, jak mozna to ramie zbudowac, bo po samych zdjeciach to ciezko zaczac, przydalby sie jakis opis.:lol:
Mysle ze nie tylko ja, ale wiekszosc bylaby wdzieczna.! :D

niedziela, 4 marca 2007, 13:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kilka fotek z elementu sprężynującego. W każdym przegubie są dwa łożyska o symbolu 626, czyli razem jest osiem takich łożysk.
http://rapidshare.com/files/20242558/Ma__322_e.rar.html

[ Dodano: Pon Mar 12, 2007 12:47 am ]
Potrzebuję przewód o oznaczeniu VMC-15FS do kamery Sony. Taki, jak na zdjęciu. A dokładniej potrzebna mi sama końcówka zaznaczona czerwoną obwódką + około 15 cm przewodu. Na Allegro są takie przewody, ale za cenę ponad 50 zł, co uważam za zdzierstwo. Nie wspomnę o cenie w sklepach Sony - rozbój w biały dzień, ceny wolę nie wymieniać. Jeżeli ktoś ma namiary na takie przewody w cywilizowanych cenach, to proszę o pomoc.

[ Dodano: Pon Mar 12, 2007 2:48 am ]
Mała próbka kilku ujęć z mojego sprzętu:
http://rapidshare.com/files/20588097/Steady.avi.html

Kilka moich uwag:
- celowo nie usuwałem oryginalnej ścieżki audio, nie miksowałem z jakąkolwiek melodią
- na pewno zostały usunięte drżenia kamery
- mimo wszystko obraz pływa, jestem nieco zawiedziony stabilizacją
- nie należy oczekiwać obrazu stabilnego, jak ze statywu - cała konstrukcja oparta jest na idącej osobie
- ujęcia kręcone w czasie postoju są do zaakceptowania, zapewne brakuje im stabilności w stosunku do kręconych ze statywu, ale jest ta przewaga, że można przesuwać kamerą w zasięgu długości ramienia nośnego
- rozmawiałem z osobą, właścicielem steadycamu zdecydowanie profesjonalnego (około 10 tys. zł), wg niego: nawet mając takie urządzenie podstawą sukcesu jest nauczenie się "miękkiego" chodzenia oraz balansowania ciałem
- nie powtarzałem ujęć w zamieszczonym filmie, sceny zdecydowanie zepsute usunąłem z filmu.
- kamera, która kręciłą te ujęcia to amatorska (hehe) Sony HC-40e, masa około 0,5 kg
- całkowity koszt, jaki poniosłem to około 100-150 zł + całą moja robocizna łączne z obszyciem kamizelki (ręcznie + na maszynie do szycia).

Chętnie przeczytam konstruktywne uwagi, szczególnie od osób, które mają doświadczenia w pracy ze steadycamem.

sobota, 10 marca 2007, 00:51
Nowy
Nowy

Steadycam to fajna rzecz. Muszę przyznać że jak zobaczyłem ujęcia z takim wynalazkiem zawodowym to byłem pełen podziwu. Myślałem że sobie kupię ale niestety cena mnie dobiła. Więc poszukałem z internecie trochę pooglądałem zdjęć i zaprojektowałem sobie całe urządzenie łącznie z kamizelką i ramieniem sprężynowym. Konstrukcja ramienia nie jest skoplikowana. W moim projekcie jest jedno ramie sprężynowe w którym jest 8 łożysk (ruchy w płaszczyżnie poziomej) + 4 tulejki z pasowanymi wałkami które służą jako zawias przy ruchac góra dół (os pinowa). Największy problem to dobór sprężyn o odpowiedniej długości i sile naciągu. TO już trzeba będzie sprawdzić empirycznie - metoda prób i błędów :). Teraz tylko dokumentacja techniczna (rysunki wykonawcze) i do wyceny - ciekwa jestem ile za wykonanie tego wszytkiego zaśpiewa sobie narzędziownia. Nie ma tego dużo ale elementy są dość skoplikowane. Oczywiście część z tego wszystkiego będę musiał wykonać sam. Jak będczie gotowy to zamieszcze parę zdjęć.

Ale co z tego wyjdzie i kiedy trudno powiedzieć. Wszystko zależy od wyceny w narzędziowni..

poniedziałek, 12 marca 2007, 23:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kilka moich uwag:

- na pewno zostały usunięte drżenia kamery
- mimo wszystko obraz pływa, jestem nieco zawiedziony stabilizacją
- nie należy oczekiwać obrazu stabilnego, jak ze statywu - cała konstrukcja oparta jest na idącej osobie

Chyba jeszcze musisz popracować nad swoim steadicamem. Nie tego się spodziewałam po takim urządzeniu. Co prawda nie występują u ciebie charkaterystyczne trzęsawy, ale cały obraz się buja, co nie jest dobre w odbiorze. Podobny efekt (lub nawet lepszy) uzyska dobry operator z kamerą naramienną.

wtorek, 13 marca 2007, 09:10
Nowy
Nowy

Post re
No ale kierunek prac jest dobry :) Jeszcze trochę podłubiesz i będzie git :)

Pozdrawiam!!!

http://www.fabryczna.art.pl
http://www.myspace.com/fabrycznaart

piątek, 11 maja 2007, 13:32
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Romcio-jak już tak majsterkujesz,proponuję Ci się zastanowić,na wprowadzeniu stabilizacji poziomej za pomocą żyroskopu wysoko obrotowego,fakt że było by tu potrzebne niewielkie zasilanie,ale być może gra jest warta świeczki,no to bierz się do pracy ,wiesz że Polak potrafi.

sobota, 12 maja 2007, 11:05
Stały bywalec
Stały bywalec

Romcio-jak już tak majsterkujesz,proponuję Ci się zastanowić,na wprowadzeniu stabilizacji poziomej za pomocą żyroskopu wysoko obrotowego,fakt że było by tu potrzebne niewielkie zasilanie,ale być może gra jest warta świeczki,no to bierz się do pracy ,wiesz że Polak potrafi.

A możesz powiedzieć coś więcej o stabilizacji żyroskopowej - jakieś linki może ? Mam pomysł - czy np. da się użyć do tego stary dysk twardy 3.5 lub 5.25 cala np. z talerzem metalowym, mosiążnym itp? Bo chyba standardowe=lekkie takerzyki dysku są niewystarczające ?

pzdr! Nixi

sobota, 12 maja 2007, 13:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jesli ktos ma rodzinke w stanach to polecam zakupienie GlideCama. Ja kupilem, nie zaluje, ubolewam jedynie nad tym ze nie kupilem przy okazji ramienia sprezynowego, bo reka wysiada po jakims czasie a kamizelka bez ramienia nie dziala tak jakbym chcial.

sobota, 12 maja 2007, 13:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam. Widzę tu ciekawy wątek, a że ja też sobie takie coś zrobiłem (pewnie i tak sporo osób to już widziałoale...) to podam linka: http://klub.chip.pl/sk.bkp
Pozdrawiam

sobota, 12 maja 2007, 15:30
Stały bywalec
Stały bywalec

Tez mam flycama( z allegro)- jednak zastanawia mnie sprawa ramienia sprężynowego- ponieważ nigdy go nie miałem - czy takie ramię utrzymuje całkowicie kamerę czy też tylko "podtrzymuje" ? Mam na myśli ciężkawą np. Vx2000- wtedy całość masy do udzwignięcia jest spora- myślę że z 3-4 kg będzie...

pzdr! Nixi

PS. Co powiedzielibyście o takim rozwiązaniu ramienia:

sobota, 12 maja 2007, 19:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam. Widzę tu ciekawy wątek, a że ja też sobie takie coś zrobiłem (pewnie i tak sporo osób to już widziałoale...) to podam linka: http://klub.chip.pl/sk.bkp

Przyznam się bez bicia, że to Ty jesteś tą osobą, która zaraziła mnie takim wynalazkiem, a także kranem kamerowym. Zresztą wymiana maili świadczy o tym.
Należą Ci się wielkie ukłony i podziękowania.

niedziela, 13 maja 2007, 10:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona