Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 20:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Paragraf na możliwość filmowania. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Paragraf na możliwość filmowania.
Moze mi Ktos wskazać odpowiedni paragraf lub jakąś literature,
która pozwoli mi na ochrone przed ...polska policja w momencie
rejestrowania ich poczynań na służbie?

np. policjant legitymuje obywatela X,a ja w tym czasie rejestruje to kamerą po czym policjant twierdzi ,ze mam schowac ta kamere.
O co mam sie oprzeć w takim momencie?
O konstytucje to chyba tak z grubej rury .... :roll:

poniedziałek, 19 marca 2007, 11:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A Ty byś chiał, żeby cie jakiś obcy gość filmował?

poniedziałek, 19 marca 2007, 13:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie chcialbym jesli nie wyrazilbym na to zgody ,a mialoby to byc opublikowane ale w tym przypadku policjant jest na sluzbie i nie podoba mi sie ich praca przez to bede dla nich jak wrzód na d....
dlatego chcialbym miec w celu obrony sensowne wytlumaczenie.

a zreszta co tu duzo pisac... nie interesuje mnie to czy on chce czy nie-mam prawo do sledzenia i rejestrowania jego pracy w przypadku takim jak podalem powyzej,tak samo jak on ma prawo mnie naprzyklad wylegitymowac.

a gdybys mial jakies watpliwosci do ich pracy zobacz dokladnie to:
http://www.youtube.com/watch?v=ZebCXVBvaV0
[material nie moj dla scislosci]
od dluzszego czasu ,a moze i lat ,tym sie interesuje wiec znam sie na rzeczy

..podobnie jak w Twoim podpisie- Tego nie zobaczysz w TV :wink: :twisted:

poniedziałek, 19 marca 2007, 13:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

maciek p napisał(a):

Nie chcialbym jesli nie wyrazilbym na to zgody ,a mialoby to byc opublikowane ale w tym przypadku policjant jest na sluzbie i nie podoba mi sie ich praca przez to bede dla nich jak wrzód na d....
dlatego chcialbym miec w celu obrony sensowne wytlumaczenie.

a zreszta co tu duzo pisac... nie interesuje mnie to czy on chce czy nie-mam prawo do sledzenia i rejestrowania jego pracy w przypadku takim jak podalem powyzej,tak samo jak on ma prawo mnie naprzyklad wylegitymowac.

a gdybys mial jakies watpliwosci do ich pracy zobacz dokladnie to:
http://www.youtube.com/watch?v=ZebCXVBvaV0
[material nie moj dla scislosci]
od dluzszego czasu ,a moze i lat ,tym sie interesuje wiec znam sie na rzeczy

..podobnie jak w Twoim podpisie- Tego nie zobaczysz w TV :wink: :twisted:
jak chcesz sobei utrudnic zycie i walczyc z Policją to powodzenia, ale nie wiem kto na tym lepiej wyjdzie :]

poniedziałek, 19 marca 2007, 14:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

można filmować/fotografować policjanta na służbie, ale nie W TRAKCIE WYKONYWANIA CZYNNOŚCI SŁUŻBOWYCH. Czyli: możesz filmować idący patrol policyjny, ale nie np. zatrzymanie podejrzanego.
Wyjątek stanowi ważny interes społeczny: np. jeśli sfilmowałeś z ukrycia funkcjonariuszy biorących łapówkę. Ale to interpretuje sąd. pozdrawiam!

poniedziałek, 19 marca 2007, 15:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
można filmować/fotografować policjanta na służbie, ale nie W TRAKCIE WYKONYWANIA CZYNNOŚCI SŁUŻBOWYCH. Czyli: możesz filmować idący patrol policyjny, ale nie np. zatrzymanie podejrzanego.
Wyjątek stanowi ważny interes społeczny: np. jeśli sfilmowałeś z ukrycia funkcjonariuszy biorących łapówkę. Ale to interpretuje sąd. pozdrawiam!

a "Drogówka","Karambol" i wiele innych tego typu programów,w sytuacji w której filmowana jest cała procedura która konczy sie na wystawieniu mandatu? To to juz nie jest wykonywanie czynnosci sluzbowych ? :? Cos mi sie zdaje,ze sie mylisz...
a możliwość poniżania ludzi,w tej sytuacji kibiców nie jest ważnym interesem społecznym?

Jeszcze raz prosze o konkretne paragrafy w tej sprawie.

poniedziałek, 19 marca 2007, 16:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Proponuję udać się na jakieś forum prawne ;)

poniedziałek, 19 marca 2007, 16:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a "Drogówka","Karambol" i wiele innych tego typu programów,w sytuacji w której filmowana jest cała procedura która konczy sie na wystawieniu mandatu? To to juz nie jest wykonywanie czynnosci sluzbowych ?
Ale to sa programy telewizyjne, programy rozrywkowe :D a nie, że tak sobie ktos jeździ i kreci lol na to sa umowy pomiedzy telewizją i policją.

DonKamizi napisał(a):
możliwość poniżania ludzi,w tej sytuacji kibiców nie jest ważnym interesem społecznym?
Ja bym lał kiboli ile wlezie i czym popadnie!!! winny czy nie jak znajduje sie w grupie łysych deboli szalikowców powinien zdawać sobie sprawę co go czeka. Tez sobie temat znalazłeś w walce o praworządne państwo.

poniedziałek, 19 marca 2007, 17:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
DonKamizi napisał(a):
a "Drogówka","Karambol" i wiele innych tego typu programów,w sytuacji w której filmowana jest cała procedura która konczy sie na wystawieniu mandatu? To to juz nie jest wykonywanie czynnosci sluzbowych ?
Ale to sa programy telewizyjne, programy rozrywkowe :D a nie, że tak sobie ktos jeździ i kreci lol na to sa umowy pomiedzy telewizją i policją.

a kto powiedzial,ze ja nie chce stworzyc programu rozrywkowego z materialu ,ktory krece?
Mozemy sie tak "gonić" wkolko i chwytac za słowa ale jednak poczekam na odpowiedz z forum prawnego.
Wedlug Ciebie musialbym zalozyc prywatna TV aby moc stac na strazy sprawiedliwosci? :lol: .............
Prawo do takiego filmowania w Stanach jest podpierane konstytucja...
kubanczyk napisał(a):
DonKamizi napisał(a):
możliwość poniżania ludzi,w tej sytuacji kibiców nie jest ważnym interesem społecznym?
Ja bym lał kiboli ile wlezie i czym popadnie!!! winny czy nie jak znajduje sie w grupie łysych deboli szalikowców powinien zdawać sobie sprawę co go czeka. Tez sobie temat znalazłeś w walce o praworządne państwo.

gratuluje wyobrażni i myślenia typu- "co mi pokaza w TV to uwierze i bede sie tym karmił"
Podejrzewam ,ze szpikujesz sie codziennie dawką "Uwaga" lub czymś w stylu "Pod napięciem" ,a pozniej takie efekty myślenia :lol:
Najpierw pomysl ,a pozniej sie wypowiadaj.
Chociaz cenilem Twoje doswiadczenie w tej branzy i na tym forum nie zmienia to faktu,ze w tej chwili stawiam Cie na poziomie fanek i fanow ojca dyrektora Rydzyka Tadeusza :mrgreen:
One tez sa ukierunkowane w jedna strone i nie dopuszczaja mysli,ze moze byc inaczej :wink:

ps.jestem kibicem 15 lat i wiem cos na ten temat.
Pojezdzilem troche po Polsce i nieraz poczulem jak smakuje gumowa pala na plecach.To jest "Prywatna wojna" pomiedzy policja a kibicami, o ktorej Ty sie nie dowiesz z TV bo tego nie pokaza.
Wyobrazasz sobie ,ze policjant idac do pracy -w tym przypadku obstawiac mecz- ma w glowie jedno ,zeby komus przypi......
Wiem-w głowie sie nie miesci-ale jak ja mam byc nastawiony do nich jesli dostaje za nic?
Kiedys zostalem rutynowo wylegitymowany ,a za kilka miesiecy przyszlo wezwanie do sadu za niezaplacenie mandatu za zasmiecanie 8O takie rzeczy tylko w Erze :lol:

...za nimi stoi prawo, a za nami prawda...

poniedziałek, 19 marca 2007, 23:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

gratuluje wyobrażni i myślenia typu- "co mi pokaza w TV to uwierze i bede sie tym karmił"
Podejrzewam ,ze szpikujesz sie codziennie dawką "Uwaga" lub czymś w stylu "Pod napięciem" ,a pozniej takie efekty myślenia :lol:
Najpierw pomysl ,a pozniej sie wypowiadaj.
niczym sie nie szpikuje, poprostu chcialbym sie wybrac jak kazdy obywatel na mecz bez strachuz e dostane w leb lub moje dziecko deska czy toporkiem, chcialbym przejsc przez niektore dzielnice bezpiecznie unikajac tematu "A ty za kim lecisz?" ... sa kibice i kibice ale akurat tych co policja leje nie bede nigdy tolerowal, to sa najzwyklejsi bandyci.

wtorek, 20 marca 2007, 02:04
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Na moje, to mozesz filmowac policjanta na sluzbie wykonujacego czynnosci sluzbowe. Policjant, jak i urzednicy, to osoby publiczne i nie ma w tym przypadku problemow z publikacja ich wizerunkow. Problem stanowi publikacja wizerunku, w tym przypadku osoby legitymowanej. Bez jej zgody nie wolno publikowac twarzy. Czesto stosowane maski na cala twarz, lub na oczy, to sposob na dzialanie zgodnie z prawem na wykorzystanych fragmentach w materialach telewizyjnych. Co do policjantow operacyjnych ( glownie w ubraniach cywilnych), tez nalezy stosowac praktyki z maskowaniem twarzy i numerow samochodow operacyjnych.

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

wtorek, 20 marca 2007, 02:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dyskusja bez sensu. Pytanie zadaj prawnikowi a nie dyskutujesz tutaj. Od tego sa biura porad prawnych a nie fora internetowe dotyczace video.

wtorek, 20 marca 2007, 03:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oczywiście, że możesz ich filmować, policjant na służbie pełni funkcję publiczną. Nie zawsze możesz materiał publikować, np. w sytuacji jak pisał gaga wyżej, kiedy to rozpoznawalne są twarze osób trzecich, jednak policjant to policjant. Wyjątek stanowią policjanci wykonujący zadania operacyjne czyli w kominiarkach etc., Generalnie nie dotyczy to wypisywania np. mandatu. Mogą Cię zawsze wylegitymować, żeby sprawdzić czy przypadkiem nie figurujesz jako złodziej kamer... i tyle mogą.

Pozdrawiam
Muchomor

wtorek, 20 marca 2007, 10:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83 USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Art. 81. 1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

środa, 21 marca 2007, 10:29
Nowy
Nowy

Wejdź na forum: http://www.ifp.pl tam się dowiesz wszystkiego o filmowaniu policjantów, których mówiąc na marginesie masz prawo filmować ile ci wlezie. Tylko ważna uwaga, filmuj również kibiców również wtedy jak nie ma tam policji i nawet wstaw narracje jacy to oni są super, wspamniale bawią się podczas meczów, a ta wredna policja tylko im przeszkadza - fakt narracje wstawiasz, widziałem ale chyba tak "obiektywne", jak treść tego co ja pisze. A filmujesz też tzw. "ustawki" czy jak tam to zwą, fajne filmy, ambitne, a zfilmowałbyś rzeź jaka miała miejsce w tamtym roku z udziałem kibiców w Białymstoku wlącznie z wyciągnięciem jednego z domu i z zimną krwią zamordowaniem przez drugiego "kibica", czy w tym roku w Łodzi, czy wiele razy w Warszawie? Zaraz ktoś będzie krzyczał: gdzie była policja!?, a po co? przecież policja bije! Chyba nie zfilmujesz, bo najważniejsze że czerwony guziczek napewno włączasz w tym momecie kiedy spada pała, a nie kiedy jeden "kibic" wsadza kosę drugiemu. Piszesz, że stały bywalec tego forum (chwała mu za odwagę - ja takiej nie mam) karmi się "uwagami"! a ty jakimi obrazami się karmisz?! sam pomyśl, czy ten filmik którego link dałeś nie jest obrazem nadającym się włąśnie do uwagi, a czy pomyślałeś jaki był podkontekst tak brutalnego zachowania się tych "policjantów". Chyba pomyślałeś: "zbiera się ekipa zbirów przed meczem z pałami i myślą - no komu dziś wpier. naszymi długimi lolami...a ja to dziś zfilmuje i pokaże..." a gdzie? no chyba nie w "uwadze" czy innym "pod napięciem" - a kaska z tego by była, szczegolnie jakbyś zfilmował jak z pod pały leci jeszcze krew. Może jestem staroświecka, ale Ty drogi filmowcu ukrywasz się pod płaszczykiem praworządności,a tak naprawde szukasz sensacyjki...nie walczysz z systemem, ja ukrywam się pod anonimowym nikiem, bo boje się takich właśnie "kibiców", ciałabym pójść na mecz z dziećmi...i co im powiem jak zobaczą takie scenki, które ty chcesz filmować. Nieprawdą też jest stwierdzenie, że z policją nie ma co zadzierać, jest w błędzie kto tak myśli. Zaznacze coś na koniec, żaden mądry funkcjonariusz policji, który wykonuje zasadnie i prawidłowo swoje czynności służbowe nigdy Ci nie powie: proszę przestać filmować lub bardziej dosadnie, świadczy to tylko o jego nie wiedzy na temat systemu prawnego jaki panuje w tym kraju i swoich uprawnieniach. A jeżeli Ty pokazujesz w swoim filmie wydarzenie, gdzie wszyscy działają na podstawie dawno zbadanych pod kątem pschologicznym zachowań tłumu, który rządzi się własnymi prawami i porównujesz to do w znacznym stopniu odizolowanego działania jakim jest czynność legitymowania, to życzę powodzenia.
Pozdrawiam wszystkich, wychowanych STRESOWO!

piątek, 23 marca 2007, 10:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona