Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 10:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 PolyCam 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post PolyCam
Z nieskrywaną dumą i radością pragnę poinformować Was, że dziś ruszyła w pełni sprawna strona internetowa poświęcona PolyCam’owi- stworzonemu przez nas stabilizatorowi obrazu typu flycam. Znajdziecie na niej pełną specyfikację techniczną wraz z opisami konkretnych rozwiązań, interaktywną prezentację, która dzięki hotspotom, umożliwi Wam przyjrzenie się wszystkim istotnym detalom konstrukcji, oraz wszelkie informacje potrzebne do zamówienia naszego wunderwaffe. Strona jest dość obszerna i trzeba dać łączu chwilę na pobranie jej zawartości, ale jestem przekonany, że warto trochę poczekać, zresztą, oceńcie sami.

http://www.polycam.polygon.pl

Jeśli macie jakieś uwagi, albo coś wydaje się Wam niejasne, to dajcie nam znać- jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie.

środa, 28 marca 2007, 00:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Trochę bez sensu zrobiliście stronę we flashu, nie myśląc chyba o pozycjonowaniu, ale mam szybkie łącze i zaraz się zapoznam.

Pozdrawiam
Muchomor

[ Dodano: Sro Mar 28, 2007 1:16 pm ]
na stronie kontakt macie złe tłumaczenie ;)

pozdrawiam

środa, 28 marca 2007, 12:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Możesz sypnąć przybliżony koszt tego sprzęciku :?:

Pozdrawiam

środa, 28 marca 2007, 12:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

**** brutto (cena usunieta na prosbe sprzedawcy) to stanowczo za duzo.. zreszta.. jak obserwuje te filmiki to generalnie wszystko za bardzo plywa.. nie ma stabilnosci w pionie..i tu mi sie nie widzi..nie wspominaja o masakrycznie wysokiej cenie.. To powiem wam ze lepsza oferta jest wziasc na raty:

http://www.floatcam.pl/flpro_p.htm

A klienic zaczna spokojnie spalacac raty za nas..a stabilnosc jest o niebo lepsza...

W kazdym badz razie to tylko moje skromne zdanie.

Pozdrawiam

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

Ostatnio edytowano środa, 28 marca 2007, 17:41 przez Darek_Inc, łącznie edytowano 1 raz

środa, 28 marca 2007, 12:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano środa, 28 marca 2007, 18:32 przez Dredas, łącznie edytowano 1 raz

środa, 28 marca 2007, 13:32
Bywalec
Bywalec

"jak obserwuje te filmiki to generalnie wszystko za bardzo plywa..nie ma stabilnosci w pionie.."
Chodzi Ci zapewne o film "Spacer po trudnym terenie"- tam efekt pływania jest zamierzony, natomiast w np. "Z kamerą na twarz", na początku kamera latała sobie wedle własnego uznania, gdyż nie była w żaden sposob trzymana przez operatora podpalającego papierosa :). Dziś kręcimy część filmów jeszcze raz, bo kilka osób zwróciło nam uwagę na coś, co w istocie nie jest wynikiem wad konstrukcyjnych naszego urządzenia, tylko złego urzytkowania.
Wspominasz o floatcamie, a to przecież zupełnie inna kategoria stabilizatorów obrazu. PolyCam nie jest floatcam'em ani steadycam'em, tylko flycam'em - przystosowany jest do urzytkowania z kamerami do ok. 3kg, bo większość z nas, takim właśnie sprzętem operuje. Instalowanie DVki na polecone przez Ciebie urządzenie, to lekka przesada; PolyCam sprawdzi się w ich przypadku równie dobrze, a waży nie sześć, tylko nieco ponad jeden kilogram (+ do 2kg na ciężarkach). Kamerzysta ubrany we floatcam'a budzi respekt samym wyglądem - nie przeczę - i pełna kamizelka oraz ramie naturalnie dają inne rezultaty z prostej przyczyny - inaczej się z tym pracuje i inna jest nieco zasada działania, ale nagrywanie np. ślubu w takim "pancerzu wspomaganym", odciągnie uwagę gości od ceremonii. :)

Po prostu, do chodzenia po Bieszczadach nie potrzeba liny, czekana, raków i maski tlenowej ;)

"To powiem wam ze lepsza oferta jest wziasc na raty:

http://www.floatcam.pl/flpro_p.htm

A klienic zaczna spokojnie spalacac raty za nas..a stabilnosc jest o niebo lepsza..."

Z kamerą można wyjść z podobnego założenia: "po co mi kamera DV, skoro mogę zastawić samochód, oraz dom z rodziną i wziąć na raty kamerę filmową?"

"W kazdym badz razie to tylko moje skromne zdanie."
Jesteśmy Ci za nie wdzięczni! Staramy się wyciągać wnioski z krytycznych opinii, poza tym, stanowią one doskonałą motywację - np. Twój post przechylił ostatecznie szalę i stanowił bodziec do nagrania części filmów jeszcze raz.
Pozdrawiam i idę je nagrywać :)

@Dredas

cena może wydawać się wygórowana w porównaniu z produktami konkurencji, jednak od tego wszystko się zaczęło. zakupiliśmy taki produkt, którego nazwy nie podam, aby nie kopać dołków pod sprzedawcą. też musi z czegoś żyć :) powiem tylko, że nie było to jakieś badziewie z allegro.

w każdym razie byliśmy urządzeniem zachwyceni... do pierwszych zdjęć, do pierwszego zachaczenia o ściane/podłogę, co zaskutkowało ostatecznie odpryskami farby i pierwszą rdzą, że nie wspomnę już o bardzo marnej imitacji adaptera fotograficznego, co w połączeniu ze źle zaprojektowaną przeciwwagą skutkowało brakiem możliwości wypoziomowania kilku kamer, na których pracowałem z tym urządzeniem.

urządzenie nasze zbudowane jest na podstawie naszych własnych pomysłów zrodzonych z własnych potrzeb i własnego doświadczenia. nic dziwnego, że koszta produkcji w porównaniu z pierwszym zbudowanym prototypem (a było ich kilka) poszły w górę.

dlatego na naszej stronie polycam.polygon.pl zamieściliśmy bardzo szczegółową specyfikację techniczną opisującą budowę i zastosowanie niemal każdego elementu.

dodatkowo zaznaczam, że w skład zestawu wchodzi body, nasadka do niskich, oraz statyw stołowy, za które musielibyśmy zapłacic ekstra u wspomnianego producenta. nie wspominając nawet, że nie oferował body.

reasumując: oczywiście zachęcamy do spróbowania zapoznania się z produktami konkurencyjnymi, zanim zdecydujecie się na zakup naszego jakże dobrze przemyślanego urządzenia. po poświęceniu kilkunastu minut na dokładne przestudiowane naszej strony wszelkie wątpliwości znikną.

Pozdrawiam.

środa, 28 marca 2007, 16:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zasadę mam taką - przetestuje - będzie OK - kupię. Będziecie na targach? Bo wydaje mi się że najlepszą metodą jest właśnie sprawdzenie czy takie właśnie urządzenie jest tym czego szukamy.. A jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje a każdy z nas ma inneg potrzeby..

Pozdrawiam

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

środa, 28 marca 2007, 21:48
Bywalec
Bywalec

Zasadę mam taką - przetestuje - będzie OK - kupię. Będziecie na targach? Bo wydaje mi się że najlepszą metodą jest właśnie sprawdzenie czy takie właśnie urządzenie jest tym czego szukamy.. A jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje a każdy z nas ma inneg potrzeby..

Pozdrawiam

Niestety, do Łodzi w tym roku jeszcze nie jedziemy, ale jeśli mieszkasz w Warszawie, albo okolicach, to zapraszam do nas na testy, ewentualnie możemy umówić się gdzieś, gdzie będzie Ci wygodniej. :)

a przy okazji: zaktualizowalismy stronke. zapraszam. wkrotce kolejna aktualizacja - tym razem odchudzajaca :D

pozdrawiam

środa, 28 marca 2007, 22:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No nie do W-wy mam kawalek..blizej do Lodzi ;) A powiem tak - cena tego urzadzenia jest zbyt wysoka aby to wszystko Wam ruszlo z kopyta..

Pozdr!

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

czwartek, 29 marca 2007, 08:14
Bywalec
Bywalec

No nie do W-wy mam kawalek..blizej do Lodzi ;) A powiem tak - cena tego urzadzenia jest zbyt wysoka aby to wszystko Wam ruszlo z kopyta..

Pozdr!

Wiesz, ciężko dyskutować o cenie PolyCam’a, kiedy nie można jej podać bezpośrednio na forum, dodatkowo, nie wypada mi opisywać przykładowych produktów konkurencji i wyliczać, gdzie mamy nad nimi przewagę, bo... nie wypada! ;) Dlatego, bez podawania nazw i konkretnych kwot: jakieś pół roku temu, kupiliśmy jeden z popularniejszych flycam'ów; przy pierwszej okazji zaczęła z niego odpryskiwać farba w kilku miejscach, przez co zaraz potem owo cudo zaczęło rdzewieć. PolyCam wykonany jest tymczasem w całości z aluminium i stali nierdzewnej.
Druga sprawa, to dwie płytki, które w tamtym urządzeniu spełniały funkcję adaptera fotograficznego- ten wynalazek kilka razy niemal przyprawił nas o zawał, bo pozbawiona blokady platforma z kamerą za 20.000pln (ale niech by to było choćby 2000zł), wysuwała się z prowadnicy. PolyCam posiada uniwersalny adapter fotograficzny włoskiej firmy Manfrotto, wyposażony w blokadę, mogącą w wielu przypadkach uratować nasze skołatane nerwy i cenny sprzęt.
No i koszt- za "flycam x" zapłaciliśmy o 150zł mniej, ale w cenę nie były wliczone tak istotne akcesoria, jak statyw stołowy, czy nasadka do niskich ujęć. Oczywiście, można je było dokupić oddzielnie, za 200zł od sztuki, ale w tym wypadku, PolyCam staje się nagle tańszy o, bagatela, 250zł! Dodam jeszcze, że body, które PolyCam posiada standardowo, tam w ogóle nie było w ofercie.
Podsumowując, za dobrą jakość, trwałość i estetykę, trzeba trochę zapłacić, ale taka inwestycja dość szybko się zwraca- nie musimy się obawiać, że coś się nam po tygodniu rozleci, że w środku nagrania, kupiona za ciężkie pieniądze kamera, spadnie nam na beton, albo że nie będziemy w stanie odpowiednio jej wyważyć. Jeśli ktoś decyduje się nabyć flycam’a za, powiedzmy, 1000- 1500zł, to szczęść Boże, ale szybko może się okazać, że potrzebuje jeszcze osprzętu sprzedawanego oddzielnie za prawie drugie tyle, a nawet wtedy całość nie sprawdza się tak, jak sobie obiecywał i w efekcie wyrzuci sporo kasy w błoto.

Pzdr! :)

czwartek, 29 marca 2007, 18:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

:D
Bylem na stronie i przyjrzałem się opisowi oraz filmom.

No coz, ja wiem co i jak bo akurat przez dłuższy czas bylem uzytkownikiem
konkurencyjnego FloatCama zarowno tego malego jak i obecnie tego duzego
FloatcamPro-stadycam.

Na pierwszy rzut oka, porownujac do produktu konkurencji widac ze POLYCAM
wykonany jest lepiej niz FloatCam. To akurat da sie wytlumaczyc gdyz
FloatCam istnieje juz od bardzo dawna i pare lat temu byly inne tendencje
i moda obowiązujące przy produkcji takich akcesoriów. Dodatkowo FloatCam
nie jest juz rozwijany i dlatego wyglada ciut gorzej co nie znaczy ze
pracuje tez gorzej.

Dzis "czerni" sie elementy a ich wykonanie jest bardziej precyzyjne.
Co do wykonania sadze ze jest na bardzo dobrym poziomie.

Jesli wierza autorom tekstu ze strony POLYCAM ze tym urzadzeniem operowal
nie doswiadczony operator to zgadzam sie ze ujecia nie naleza do idealnych.
Daleko im do poziomu ktory mozna uzyskac tym urzadzeniem. Trzeba miesiecy
cwiczen zeby dojsc do wprawy. Wiem co mowie 8) .

Proponuje naprawde zatrudnic kogos kto wie o co w tym chodzi i ma
doswiadczenie w operowaniu POLYCAM-em. Roznica bedzie kolosalna. Wtedy pokazac np.
"ujecie w biegu 1 . amator , 2.wytrawny operator Polycama".

Jednak tu wypada napisac ze pewnych ujec oraz znakomitej stabilnosci
nie da sie uzyskac tym urzadzeniem. Niestety tu trzeba wejsc na wyzszy
poziom i kupic wiekszego "stadycama"

Uwazam ze POLYCAM jest godne uwagi i warto wydac pare zlotych.
Nie wiem jaka jest tego cena ale jesli zblizona do konkurencji to sie
oplaca. Ja mialem takie same obawy kilkalat temu kiedy kupowalem FloatCama.
Kasa sie zwrocila w 1 m-c a poziom uslug zwiekszyl sie kilkakrotnie.
Do tego jednak trzeba zaparcia, umiejetnosci i checi. Leniwi nie maja
co nawet marzyc. Samo sie nic nie zrobi. Ci drudzy, szybo docenia kozysci
plynace z tego urzadzenia.

Co do ergonomi POLYCAM-a. Urzadzenie male i w miare lekkie.
Idealnie nadaje sie na wesele. Szybko zapinasz kamere za pomoca
szybkozlaczki i zdejmujesz. Dodatkowo opcja "low mode" czy tutaj opisana
jako filmowanie nad ziemia. Super!.
Obawy budzi tylko system przeciwwagi, czyli odwarznikow umieszczonych
na "choince" drutów. Sadze ze moze to czasami przeszkadzac pod nogami.
Co do systemu przegubu jest on zupelnie inny niz w malego konkurenta
FloatCam. To akurat DUZY plus.

FloatCam byl zawieszony bezwladnie na kuli w lozysku teflonowym i tak
naprawde trzeba bylo nie lada umiejetnosci aby tak balansowac kamera
zeby filmowala to co chcemy. Drobny podmuch wiatru potrafil przekrzywic
kamere i nie wygladalo to dobrze. Nie wspomne o szybkim biegu.

Tutaj mozna podtrzymywac caly system i robic gwaltowne ruchy, zmieniac
kierunkek filmowania tak jak tego my chcemy a nie tak jak tego chce kamera.

To moim zdaniem jedne z wazniejszych cech POLYCAM-a i nalezy to wziac pod uwage.

Mimo wszystko jako uzytkownik troche innego urzadzenia poniekad bardzo
podobnego twierdze, ze mimo roznic na niekozysc FloatCama w duzej
mierze ujecia zalezac beda od doswiadczenia filmowca ktory bedzie go
uzywal. Ja mimo wiekszej bezwladnosci FloatCama robilem kilkakrotnie
lepsze ujecia niz te ktore obserwuje na stronie. Jak widac wszystko zalezy
od nas samych.

Osobiscie widze (chociaz tylko na podstawie ogledzin strony) przyszlosc
dla POLYCAM-a a wideofilmowcy powinni sie zastanowic czy
zainwestowac w cos co daje wiecej mozliwosci wyrazu czy nadal inwestowac
w chalturnicze i masowo oklepane aniamcje weselne itp.

Taka mala dygresja :wink:

Pozdrawiam
MKPROFILM
GravityFieldGROUP

p.s. moje spostrzezenia wyniakaja wylacznie z ogledzin strony wiec prosze
nie sugerowac sie do konca przy potencjalnym wyborze.

piątek, 30 marca 2007, 12:10
Bywalec
Bywalec

Dziękujemy za fachowy i obiektywny komentarz. Oczywiście, PolyCam'a i FloatCam'a PRO nie sposób porównywać, bo są to urządzenia dwóch różnych klas (o różnicy stanowi głównie ramię sprężynowe). Co się tyczy balastu, to faktycznie może on budzić obawy, ale po pierwszej przymiarce łatwo stwierdzić, że nie jest on rzadną przeszkodą, a w połączeniu z adapterem fotograficznym Manfrotto, który oprócz zabezpieczania kamery przed zsunięciem, umożliwia regulację jej położenia, staje się jednym z większych atutów PolyCam'a, gdyż umożliwia kalibrację niemal każdej kamery w przewidzianej klasie wagowej.
Szkoda, że mieszkamy tak daleko od siebie, bo chętnie zaprosilibyśmy Cię do nas, abyś mógł PolyCama wypróbować (nagrania Twojego autorstwa można by później umieścić na stronie). No ale nic, nie ma co fantazjować :) ; jeszcze raz dzięki za Twój obszerny wpis, a gdybyś bawił kiedyś w Warszawie- zaproszenie zachowuje swoją aktualność ;)

piątek, 30 marca 2007, 12:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dziekuje za zaproszenie i przy okazji nie omieszkam wpasc. W koncu Warszawa
od Plocka nie daleko. Co do porownania Polycama i FCPRO to sie zgadzam.
Ni jak sie to ma do siebie. Jednak mimo wszystko gratuluje udanego
produktu...chociaz o tym czy udany zdecyduje zapewne masowy wykup
urzadzenia czego oczywiscie Wam zycze.

Pozdrawiam
MKPROFILM
GravityFieldGROUP

piątek, 30 marca 2007, 13:43
Bywalec
Bywalec

Niebawem ruszamy z wersją HTML'ową strony PolyCam'a; myślę, że to dobra wiadomość przede wszystkim dla osób łączących się z siecią za pomocą wolniejszych łącz. Nie mogę jeszcze co prawda podać konkretnego teminu, ale jak to mówią- "stay tuned" :)

środa, 4 kwietnia 2007, 15:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niebawem ruszamy z wersją HTML'ową strony PolyCam'a; myślę, że to dobra wiadomość przede wszystkim dla osób łączących się z siecią za pomocą wolniejszych łącz.....

Litości, ładowanie strony na moim (i zapewne nie tylko na moim) łączu to makabra. Od dobrych kilku (-nastu) minut trwa w sumie tylko ładowanie strony. Dość dobrze zniechęca to wiele osób do zapoznania się z ofertą. Kto wpadł na tak szatański pomysł, aby strona na "dzień dobry" tyle "ważyła" ???

środa, 4 kwietnia 2007, 22:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona