Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 22:27




Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 [do speców] Ile minut można wyemitować? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Avatar użytkownika

Dołączył: poniedziałek, 26 czerwca 2006, 14:12
Posty: 635
Post [do speców] Ile minut można wyemitować?
Otóż mam pewien dylemat wiem, że mogę dać materiał do emisji w stacji TV z jakiejś tam imprezy, ale nie wiem ile może ta stacja puścić w przypadku gdy ktoś inny posiada wyłączność na relacje z tej imprezy.

Bardzo liczę na odpowiedź od kilku speców, którzy niewątpliwie czytają to forum :) Albo chociaż jakiś namiar gdzie tego szukać.

_________________
:mrgreen:


czwartek, 19 kwietnia 2007, 08:44
Zobacz profil
Nowy
Nowy

Dołączył: środa, 6 września 2006, 10:45
Posty: 12
Post specem nie jestem
specem nie jestem ale przypominam sobie dyskusję przy okazji wyłączności na emisję olimpiady

wszystko zależy od umowy organizatora imprezy z kimś kto wykupił wyłączność jej emisji,
zagadnień których szukasz należałoby szukać w tej umowie więc najlepiej skontaktować się z organizatorem

tu fragmencik
Art. 67. 1. Twórca może udzielić upoważnienia do korzystania z utworu na wymienionych w umowie polach eksploatacji z określeniem zakresu, miejsca i czasu tego korzystania. 2. Jeżeli umowa nie zastrzega wyłączności korzystania z utworu w określony sposób (licencja wyłączna), udzielenie licencji nie ogranicza udzielenia przez twórcę upoważnienia innym osobom do korzystania z utworu na tym samym polu eksploatacji (licencja niewyłączna). 3. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, licencjobiorca nie może upoważnić innej osoby do korzystania z utworu w zakresie uzyskanej licencji. 4. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, uprawniony z licencji wyłącznej może dochodzić roszczeń z tytułu naruszenia autorskich praw majątkowych, w zakresie objętym umową licencyjną. 5. Umowa licencyjna wyłączna wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.

linka
http://www.fizyka.amu.edu.pl/docs/studi ... ewnych.pdf

tutaj twórca to organizator imprezy
jesli wszystko zostało przeprowadzone formalnie to musi być pisemna umowa- pytanie tylko wyłączna czy nie

pozdrawiam


czwartek, 19 kwietnia 2007, 10:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL