Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 07:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Problem z Klientem ;) 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Problem z Klientem ;)
Witam!
Powiedzcie mi jak mozna Klientowi wyperswadowac z głowy "durne animacyjki"? ;), ktore to widzial na jakimś weselichu skreconym przez konkurencje ;) np.jakies kanciaste serducho, które włazi z tacka a na niej obraczki, bądź jakiś kominek i książki 8O :?: , i wiele innych ;(- które zreszta z weselem nic wspolnego nie maja ;(
Dla mnie osobiście to obciach takie oklepane dziadostwo wkladac jak ktoś to włączy za jakis rok,albo nawet za pare dni ;) to powie "co za flet to montowal", tylko że nikt nie będzie wiedział, że to Klient tak sobie życzył a nie ja. Ja nawet takich głupot nie posiadam bo nie używam, to po co 180PLN za plytke wyrzucac jak i tak do niczego sie zda.
Podajcie jakies rady jak można Młodym to z głowy wybic bo normalnie juz nie wyrabiam ;))

niedziela, 6 maja 2007, 13:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Temat już na różne sposoby "trącany" bo też i nie tak rzadki to problem.
Nie wiem jak to Państwu Młodym wyperswadować,wiem jedno - zawsze uprzedzam, że takich rzeczy nie robię i nie zrobię. Jeden klient (czy nawet kilku), który odejdzie do "konkurencji" to znacznie mniejsza strata niż jeden puszczony w obieg film, którego długo będę się wstydził.
Robię tylko to pod czym mogę się podpisać.

Taka jest moja metoda.
Pozdrawiam!

niedziela, 6 maja 2007, 14:52
Bywalec
Bywalec

Zmontuj krótkie intro wybranych fragmentów wykorzystując obciachowe animacyjki których życzy sobie klinet i ten sam fragment robiąc profesjonalny montaż. Może się sami zreflektują. Poza tym można trochę popłynąć (ale bez przesady) tworząc menu, zwłaszcza ruchome - może to ich zadowoli.

niedziela, 6 maja 2007, 14:58
Stały bywalec
Stały bywalec

Dziekuje za propozycje!, jesli Ktos mialby jakies inne pomysly to prosze pisac, napewno sie przyda, nie tylko mi. :D
Jutro bede "cwiczyl" ten temat :lol:
Cytuj:

Bardzo dobra zasada!, raczej ja zastosje, bo subtelne przemawianie nie pomaga :twisted:

niedziela, 6 maja 2007, 18:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a klient na to: To niech sie Pan nie podpisuje...

to był żart oczywiście :wink:
też jestem takiego zdania i wydaje mi sie że to jest najlepsze rozwiązanie.
A jak sie klient uprze i znajdzie innego wykonawce który mu odstawi taką chałe to potem sie obaj przez dłuuuugi czas będą wstydzić....

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

niedziela, 6 maja 2007, 18:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mówisz że no tak bardzo chętnie... ale... to bardzo pracochłonne i drogie rzeczy są. Chętnie takie animacje opracuje za dodatkową opłatą i tu pada odpowiednia cena ;)

niedziela, 6 maja 2007, 18:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

AdamA. Ja w takich przypadkach nie dyskutuję i nie perswaduję tylko odsyłam do konkurencji...

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

niedziela, 6 maja 2007, 22:30
Moderator
Moderator

Edit:
włącz TV, na każdym kanale o każdej porze aż się roi od animacji.

poniedziałek, 7 maja 2007, 10:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Właśnie miałem ostatnio takiego klienta i spodziewałem się tego gdyż był z.....
Białegostoku-stolicy discopolo. Już dałem sobie z nim spokój ale po obejrzeniu takiej sobie czołówki skromnej ale "filmowej" ZADZWONIŁ! Też byłem chwilowo załamany bo nie mam zamiaru robić kiczu a żyć trzeba.
:D

poniedziałek, 7 maja 2007, 11:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No coz, nie kazdego klienta da sie przekonac. Widac czlowiek
lubi takie formy, mowiac delikatnie "chaltura" :wink:

Osobicie bylo by mi ciezko robic cos lub wkladac animacje ktore
ktos inny uzywa. Chociaz nie sama animacja jest tu problemem
tylko to co po za nią. Mam na mysli montaz... :mrgreen: Wiadomo o co chodzi.

Moze jest wyjscie :o
...sprobuj przekonac klienta do umieszczenia planszy na wstepie i na koncu
filmu np.

Wszystkie animacje, muzyka oraz inne formy wizualne odwracajace uwage od glownej tresci filmu tj.
wesela, zostaly umieszczone w materiale wylacznie na prosbe zamawiajacego.
Wykonawca w zaden sposob sie z nimi nie identyfikuje.
Wykonawca nie odpowiada za jakiekolwiek straty materialne, moralne
i duchowe jakie moze poniesc zamawiajacy w momencie publicznego
odtworzenia niniejszego filmu wliczajac totalne upokorzenie przez
rodzine oraz znajomych.

(i problem z glowy)

...to tak w formie zartu :lol:

Pozdrawiam

poniedziałek, 7 maja 2007, 15:04
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ale fajowo-przychodzisz do restauracji zamawiasz mielony,no ale nie dostajesz ,dostajesz schabowy bo tak uważa szef kuchni.idziesz do fryzjera chcesz tylko podciąć włosy,a tu niestety nie- Pani fryzjerka chce Cię zetnąć na panka bo tak uważa....itd. AdamieA zastanów się nad swoim ego.PAMIĘTAJ klient nasz Pan. :wink:

poniedziałek, 7 maja 2007, 16:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale fajowo-przychodzisz do restauracji zamawiasz mielony,no ale nie dostajesz ,dostajesz schabowy bo tak uważa szef kuchni.idziesz do fryzjera chcesz tylko podciąć włosy,a tu niestety nie- Pani fryzjerka chce Cię zetnąć na panka bo tak uważa....itd. AdamieA zastanów się nad swoim ego.PAMIĘTAJ klient nasz Pan. :wink:

No niestety koledzy powyżej maja rację. Czasy animacji i jarmarcznego "montażu" już dawno minęły.
Ale jesli ty to lubisz inaczej to masz prawo wyboru, nikt Cię nie zmusza abyś strzygł sie u tego fryzjera co wszyscy i jadał w tej samej restauracji :D

poniedziałek, 7 maja 2007, 17:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w/g Twojego przepisu: przychodzą Państwo młodzi, zamawiają nieświadomo takie dziadostwo, mimo że im sie to odradza, oni sie upierają, AdamA. spełnia ich życzenie, potem oni oglądają z rodzinką, ludzie pokolei puszczają pawia (no chyba że sie jednak znajdzie ktoś komu sie to podoba), i w tym momencie kolega robi sobie anty reklame i idzie z Torbami ;( ....

Ja rozumiem ze klient ma prawo sobie coś zażyczyć, ale wykonawca wcale nie musi sie przez to narażać na hańbe i zniesławienie...
Mowa była o tym żeby im wytłumaczyć że te animacyjki nie są wcale takie fajne a nie żeby im na siłe coś wcisnąć (a właściwie NIE wcisnąć). Jest pełno "profesjonalistów" którzy taką ch**nie im mogą chętnie odstawić, ale a młodzi prawdopodobnie będą tego żałować....

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

poniedziałek, 7 maja 2007, 17:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak pojawia się u mnie klient nieświadomy tego co i jak robię to prezentuję mu swoje pracę.
Jak pada pytanie o to czy umieszczę w jego filmie jakieś animacje (serduszka gołąbki itip.) to mówię wprost, że tego nie robię i podaję adres lub nr tel do konkurencji co się w tym specjalizuje.

W zeszłym roku miałem klientkę co mi dała scenariusz do filmu ze swojego slubu - normanlnie "plagiat" tego co robią dwie różne firmy z miasta oddalonego o ok. 60km ode mnie. Oczywiscie w scenariuszu znalazły się animacje. Zrobiłem film, oddałem i mi dziękowała po stokroć, że zrobiłem to po swojemu a nie zgodnie z jej dziwnymi pomysłami.

Kris.

poniedziałek, 7 maja 2007, 19:53
Stały bywalec
Stały bywalec

Ale fajowo-przychodzisz do restauracji zamawiasz mielony,no ale nie dostajesz ,dostajesz schabowy bo tak uważa szef kuchni.idziesz do fryzjera chcesz tylko podciąć włosy,a tu niestety nie- Pani fryzjerka chce Cię zetnąć na panka bo tak uważa....itd. AdamieA zastanów się nad swoim ego.PAMIĘTAJ klient nasz Pan.

Moze troche zle porownanie wybrales bo schabowy czy mielony to i tak dobrze smkuje :lol: - oczywiscie zart.
Mi konkretnie Kolego mily chodzilo jak im wyperswadowac z glowki animacje w stylu wielkie serce na cienkich nozkach z tacka w rece na poczatku filmu, potem na czolowce zeby byla animka w stylu kamrea leci na kominek tam ich zdjecie na tym kominku a potem na komode tak wyskakuje jakis album i jest pokaz zdjec.Nastepnie czolowka na zasadzie takiej ze w tle jest animacja wodospadu a w ramce pokazywane sa poszczegolne osoby,animacja lecacych pieniedzy w trakcie "zbierania na wozek" tzn taniec za pieniadze z para mloda po oczepinach, lub tez animacja lecacego bociana z workiem w dziobie na plenerze,(to byla definicja durnych animacyjek) to ostatnie mnie zdolowalo mowie wam poniewaz uslyszalem to dzis w trakcie rozmowy z mlodymi i choc dopiero niedawno zaczalem sie zajmowac wideofilmowaniem i na nadmiar klientow nie mam co narzekac to odeslalem ich z kwietkiem do konkurencji ktora lubuje sie w tego typu robocie i o dziwo ma full ludzi ale wole sobie odpuscic jedno wesele i jakies tam pieniazki jak potem mam sie wstydzic.

poniedziałek, 7 maja 2007, 20:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona