Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 15:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Ile razy nagrywacie na jednej tasiemce miniDV 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Ile razy nagrywacie na jednej tasiemce miniDV
Witam,
Mam pytanie ile razy nagrywacie na kasetki miniDV chodzi mi o kasetki z droższych modeli zaczynających sie od 40 zł
Pozdrawiam

poniedziałek, 21 maja 2007, 14:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, to zależy. Ja np. porobiłem sobie kilkanaście zestawów kasetek na różne imprezy (1-2szt. lepsze około 35-40pln i 3 szt. Panasonici za około 10zł) i z takim zestawem idę np. na wesele (+oczywiście rezerwa w torbie) Nie liczyłem nigdy ile razy nagrałem na tych pierwszych dwóch, ale napewno warto dać trochę więcej za kasetki i spać spokojnie. W moich zestawch juz wielokrotnie wymieniałem te tansze kasetki; przy zrzucaniu materiału jakiś trzask, piksele itp, kasetka odrazu na bok do prywatnego uzycia ewnetualnie. Na tych droższych jeszcze mi się nie trafiło, aby coś się nie nagrało lub w ważnej chwili wyskoczyły piksele lub inne trzaski. I może dlatego jeszcze nie liczę razów :D
pozdro

poniedziałek, 21 maja 2007, 16:57
Bywalec
Bywalec

Na tańszych kasetkach po około 5 razach zaczynają pojawiać się sporadyczne zakłócenia w postaci kwadratów. Na lepszych nie wiem. Używam od niedawna.

poniedziałek, 21 maja 2007, 23:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kolega Digital ma rację lepiej wydać trochę więcej i spać spokojnie.
Osobiście na Sony Excellence lub Panasonicach DVC Professional nagrywam do 15 razy i wymieniam je dla zasady na nowe i raczej nie mam problemu z dropami , trzaskami itp.
Spotkałem się z opiniami , że Excellence schodzą na psy, ale ja osobiście nie narzekam.
Pozdrawiam

wtorek, 22 maja 2007, 09:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, ja jako te lepsze używam Panasonic prof. (te ze złotą etykietą), właśnie sobie przypomniałem, że kiedyś na Sony Excellence po 2 lub 3 nagraniach wyskoczyły kwadraty i od tamtej chwili wyleciały z mojego obiegu. Ale to tylko moja opinia. Jedno jest pewne przynajniej pierwszą kasetę (jeśli mówimy o np filmowaniu wesel) warto mieć z wyższej półki- na niej są najczęściej najważniejsze elementy wesel.
pozdro

wtorek, 22 maja 2007, 09:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]