Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 09:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Zgrywanie z DvD na VHS ! Problem !!! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Zgrywanie z DvD na VHS ! Problem !!!
Witam,

Sprawa wygląda prosto lecz nie jest.. W tym roku na początku sezonu pojawił mi się problem..po pierwszych weselach mam reklamacje kaset VHS tzn.baaardzo cicho nagrany dźwięk na kasetach VHS.. przegrywam poprzez DVD EURO<-->EURO VHS lecz najgorsze jest to, że u mnie jest OK! a u klienta na 3 magnetowidach jest to samo..czyli naprawdę cichy dźwięk... Co to może być - jak przyczyna może to powodować.. Rozmawiałem z elektronikiem i stwierdził ,że jeżeli klient sprawdził na 3 magnetowidach i na każdym jest ten sam problem to wina leży po mojej stronie.. Dodam że mam euro prolinka zakupione niedawno wiec wina po stronie przewodu odpada... euro w tv a może w VHS ? Kurcze.. co to może być?

środa, 30 maja 2007, 14:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli klient sprawdził na 3 magnetowidach - zrób to samo.
Spróbuj też innego odtwarzacza (oraz sprawdź też jego konfiguracje wyjścia audio chociaż to już mniej prawdopodobna przyczyna).

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

środa, 30 maja 2007, 16:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawdzę... ale czuje że będzie to wina magnetowidu...

Pozdr.

środa, 30 maja 2007, 18:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nagrywaj na magnetowidzie z możliwością regulowania wzmocnienia audio na wejściu i wskażnikiem wysterowania, np Panasonic NVS-960.

Pozdrawiam

środa, 30 maja 2007, 23:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli magnetowid ma w jakiś sposób uszkodzony tor audio tzn podając mu nawet dżwięk o większym poziomie jego elektronika i tak będzie korygować na niższy poziom zapisywane audio to dodanie ewentualnie w tor prostego wzmacniacza, czy miksera audio nie wiele zdziała.
Chyba że magnetowid nie byłby uszkodozny to ja zakupiłbym prosty mikser który czesto się może przydać i do innych zastosowań np.
http://www.rnr.pl/p6950.1322_american_a ... er_dj.html
a na wet jeszcze prostszy chyba że posiadasz trochę smykałki do elektroniki to zakupiłbym jakiś kit do złożenia np z AVT z wzmacniaczem audio.

środa, 30 maja 2007, 23:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W zeszłym roku nie miałem żadnych problemów... nie wiem co się dzieje.. Aktualnie zamówiłem na allegro inny magnetowid - zobaczymy.. Jak nie pójdzie to muszę komuś to zlecić i później znów kombinować..

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Pozdrawiam

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

czwartek, 31 maja 2007, 18:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przypuszczam, ze Twoj magnetowid jest stereofoniczny. W takim przypadku dzwiek zapisywany jest podwojnie: w trybie stereo za pomoca glowic wirujacych i monofonicznie za pomoca glowicy stacjonarnej. Prawdopodobnie na skutek zanieczyszczenia lub uszkodzenia glowicy stacjonarnej dzwiek monofoniczny zapisuje sie ciszej. Ty tego nie zauwazasz, poniewaz magnetowid stereo preferuje sciezke stereofoniczna. Natomiast, jesli klient ma magnetowid mono to bedzie korzystal on (ten magnetowid) ze sciezki wzdloznej monofonicznej, ktora nagrala sie ciszej. To wedlug mnie jedyne sensowne wytlumaczenie. Jesli Twoj magnetowid umozliwia przelaczanie sygnalu stereo/mono to sproboj przelaczyc na mono i zobaczysz czy dzwiek bedzie cichszy,

piątek, 1 czerwca 2007, 11:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Klient przyniosl ze soba magnetowid - byl to stereo... ja posiadam model : SONY SLV-SE720 STEREO.

A najlepsze jest to ze nagranie kasety VHS na moim magnetowidzieraz jest dzwiek OK a raz jest cicho.. masakra.

Kupilem drugi VHS - czekam za przesylka .. zobaczymy co bedzie.. no bo raczej to nie bedzie wina tasm..chociaz - cholera wie..moze musze je zmienic.. kupilem je w Fotonie w Kaliszu.. moze jakies felerne..sam nie wiem.. No nic - zobaczymy co bedzie z drugim magnetowidem..

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

piątek, 1 czerwca 2007, 16:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]